Dodaj do ulubionych

Pomnik Dody w Ciechanowie.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 10:18
W Ciechanowie stanie jeszcze w tym roku pomnik Dody na placu JPII .
Edytor zaawansowany
  • Gość: XxX IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.12, 10:22
    Prima Aprilis byl 12 dni temu.
  • Gość: ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.12, 15:10
    Śmiechu warte!
    Pomnik z gołym tyłkiem w roli głównej?
    Świat oszalał, aby celebrytom stawiać pomniki.
  • Gość: europejczyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.12, 16:31
    Los Angeles czy New York ma swoją Marylyn Monroł to Ciechanów będzie miał swoją DODĘ. A co jak Europa to Europa. A jak nie Doda to kto? No proszę kim możecie się pochwalić?
  • Gość: Na zdrowy rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 17:02
    Ze względu na tą pożal się Boże artystkę nie przyznaję się że jestem z Ciechanowa
  • Gość: lizak IP: *.play-internet.pl 12.04.12, 18:16
    jedna prośba niech ona na tym pomniku będzie tak dobrze wypięta żeby było można na spacerku podejść i troszkę polizać chociaż.....
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 19:53
    popieram!
  • Gość: smakosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 19:28
    SMACZNEGO..........................
  • a_samo_a 12.04.12, 20:12
    Pomysł zacny. W końcu Doda, jako jedyna ciechanowianka jest rozpoznawalna w całej Polsce. Za darmową promocję mniasta pomnik należy jej się jak psu buda. Wiem, że odlew z brązu byłby drogi i ciężko byłoby uzbierać pieniążki, ale może warto byłoby nawiązać do tradycji cukrowniczej i zrobić figurę z cukru?
  • Gość: ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.12, 21:42
    -"mniasta" ...
    Porównywanie Dody do Marilyn , to jak porównanie mrówki do żyrafy.
    Owszem, Doda ma kawał głosu, jest rozpoznawalna w całej Polsce, ale głównie przez liczne skandale.
    Myślę, że miasto ma wiele innych potrzeb, pieniądze przeznaczone na pomnik gwiazdy, można spożytkować inaczej , z korzyścią dla mieszkańców.
  • Gość: Na zdrowy rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 23:15
    Kawał głosu ?
    To posłuchaj Górniakowej, Steczkowskiej, German, nie wspomnę Ś.P. V V - to porozmawiamy o skali głosu. Ta niby piosenkarka to może do kotleta śpiewać
    I to też nie wszystkim by smakował.
  • a_samo_a 13.04.12, 00:36
    Ano mniasta. Kedy pisze mniasta, to ma być mniasta.

Podtrzymuję, że jest to fantastyczny pomysł na rozwój turystyki w Ciechanowie. Po rewitalizacji zamku, Warszawskiej i Rynku czas na zapełnienie ich atrakcjami. Taki cukrowy pomnik Dody mógłby całkiem dobrze się sprzedawać. Turysta mógłby później powiedzieć (zgodnie z prawdą), że był w Ciechanowie, polizał Dodę i zrobiło mu się słodko. Później na pamiątkę mógłby kupić cukrową miniaturkę wybitnej artystki.
    Ponadto, wzorem Zakopanego, gdzie od wielu dziesięcioleci atrakcją jest zdjęcie z białym misiem można by wprowadzić zdjęcie z radnym Rabczewskim.
    Zły pomysł na biznes turystyczny? A turysta musi jeszcze coś zjeść i gdzieś się przespać.
  • Gość: kontekst IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.12, 06:43
    Popieram w całej rozciągłości. Pielgrzymki turystów/fanów z całego świata przejdą przez Ciechanów.
  • Gość: koleś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 22:47
    Co ty pie...sz. Jeden koncert Dody czy innego zespołu , który trwa może dwie godzinki kosztuje więcej niż ten pomnik. Co więc jest z korzyścią dla mieszkańców ?
  • Gość: zwis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:09
    No i mamy artystę od siedmiu boleści marka zalewskiego, zaklada watek ,sam ze soba gada,a w koncu zaczyna pisac jako zalewski.tylko co temu staremu pie... odbilo?
    1/ nie ma w Polsce miasta z pomnikiem żyjacego artysty , bo to niesmaczne.
    2/ nikt poza nieznalska i paru lewakami nie profanuje nazwy Jan Paweł II
    3/ jak Bóg chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum a w wieku MZ zsyła mu alzhaimera
    4/ artysta co stawia pomnik JPII niby z potrzeby serca jako członek PO przeszedł ewolucję ku naćpanej palikociarni w poszukiwaniu wartości.
  • Gość: ene IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.12, 21:20
    a_samo_a napisał: zrobić figurę z cukru?
    a może ze śniegu?
  • a_samo_a 13.04.12, 23:21
    Poczekaj na swoją kolej.
  • Gość: g IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.12, 16:17
    żarty jakieś
  • Gość: idol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 09:49
    tc.ciechanow.pl/aktualnosc-9875-czy_na_ciechanowskim_rynku_stanie_5%E2%80%93metrowy_posag_dody_.html
  • Gość: Krwawy_krytyk IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.12, 13:10
    Jako jeden z mieszkańców Ciechanowa, proponuję, wzorem misia z filmu Barei, wykonanie w.w. pomnika celebrytki ze słomy, ew. siana, broń Boże z brązu. I tak przecież będzie z tego gó...na atrakcja :D
    A propos słodyczy - może ciechanowscy cukiernicy pomyśleliby nad recepturą "ciasteczek Dody", na przykład w kształcie tyłeczków albo cycków - te by się sprzedały!
  • a_samo_a 16.04.12, 13:56
    Materiał zwany słomą zachowajmy dla kogoś bardziej na to zasługującego. W końcu nikt nie powiedział, że pomnik Dody będzie ostatnim w tym mnieście. Przyszłościowo można by pomyśleć o całej alei miejscowych gwiazd. Po plastikowej (osobiście wolałbym cukrową) Dodzie mógłby być pomnik kolejnej, wybitnie zasłużonej dla mniasta osoby. Ten mógłby być wypchany słomą. Tylko trzeba by to jakoś dobrze technologicznie rozwiązać, aby wypełniacz nie uciekał przez buty. Następny mógłby być wypchany sianem. Sezonowo można by wykorzystywać tani materiał jakim jest śnieg, który dotychczas był bezproduktywnie marnowany na błoniach zamkowych, a który mógłby posłużyć dla uhonorowania wielu ciechanowian. Dla tych pomników jestem gotów zasponsorować marchewki.

Pomysł z ciasteczkami mniam-mniam. W końcu jak były papieskie kremówki, to mogą być ciechanowskie cycuszki, nieprawdaż?
  • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 13:12
    Gigantomania PRL? Po co "ozdabiać" plac takim dziwidłem? To jest plac Jana Pawła II więc co tam ma robić mająca niewiele wspólnego i wątpliwa moralnie Doda? Gdybyśmy jeszcze wiedzieli, że nie wykręci nic obrzydliwego, pod dyktando specjalistów od wizerunku (raczej psucia wizerunku) żeby podsycić swoją "muzyczną karierę".
    Pomysł może ciekawy ale lokalizacja bardzo nie trafiona.

• Gość: wierny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 13:17
    I pomyśleć, że nie tak dawno kochali ją wszyscy w Ciechanowie. Klaskali, wiwatowali nawet Pani Prezydent ucałowała. Robiła i robi sobie nic z tego waszego gadania i opluwania. Zazdrościcie jej po prostu moherki.
  • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 13:25
    Nie kochałem, nic nie zazdroszczę i nie jestem moherem.
  • a_samo_a 16.04.12, 14:03
    "To jest plac Jana Pawła II"
    Historycznie jest to Rynek! Raz można było zmienić nazwę, to kolejny raz będzie łatwiej.
    Ładnie by brzmiało - plac Doroty Rabczewskiej? Ekonomika języka wskazuje, że pewnie potocznie byłby znany jako Doda Plac. Na pewno ładniej niż obecna nazwa.
  • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 17:41
    wątek równie żenujący jak sam pomysł. co za "geniusz" na to wpadł ... coś z rozumem u niego nietęgo ...
    to nawet nie jest dowcipne
  • Gość: ja wiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 17:47
    pomysł wyszedł od artysty
    od jakiegoś czasu miewa dużo takich pomysłów ale dopiero ten pozwoli mu błysnąć w lokalnych (i nie tylko) mediach
  • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 17:50
    masz na myśli artystę kabaretowego? cienki ten żart
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 19:51
    Panie Zalewski. Pana poje*ało.
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 20:14
    www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/16042012/7074455 Zapraszam wszystkich sympatyków tego pomysłu do COEK,,Studio'' w środę albo w czwartek w godz.16:oo do 17:oo...
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 20:41
    Panie Zalewski, ja ŻEM to widziała w tv, toteż napisałaJA co o tym myślę. Prędzej bym się na pomnik Bralczyka zgodziła, gość przynajmniej na poziomie. I óczy lódzi polskiego. A Doda co takiego sobą reprezentuje?
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:04
    Po pierwsze to nie pomnik tylko rzeźba /kolorowa, dekoracyjna/ i czy stanie na placu czy nie to jeszcze może daleka przyszłość i zależna od wielu rzeczy... pomysł rzuciłem i zobaczymy co z tego będzie, znajdą się sympatycy tego pomysłu to dobrze... w dziwny sposób cały ten szum pokazuje jednak, że postać Dody jest świetnym produktem promocyjnym, pełnym humoru, nośnym... nie każda rzeźba jest zaraz pomnikiem jak to niektórzy myślą.
    A tak na koniec ... to uważam, że dajcie sobie oponenci na LUZ, popatrzcie od czasu do czasu na świat przez różowe okulary... ciągle tylko to kombatanctwo, wypadki, smutki, katastroficzne wizje świata, itd. ... świat jest PIĘKNY i czas sobie z tego zdać sprawę...
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:11
    jaka DEKORACJA? kicz! może chociaż w innym miejscu Panie Artysto? A ja bym nie chciała żeby moja córka miała takie wzorce jak Doda i będę z tym walczyć. Amen.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:15
    pełne humoru wulgaryzmy, gratuluję poczucia humoru. To nie wypada.
  • a_samo_a 16.04.12, 20:54
    Marku Zalewski,
    Czy jako autor jesteś ostatecznie przekonany, że pomnik powinien powstać z plastiku?
    Może jednak jakiś inny materiał, bardziej odwołujący się do ciechanowskiej tradycji, jak powiedzmy cukier? Co jak co, ale w mnieście cukier był produkowany przez wieeeele lat, a plastik służy głównie do palenia w piecach.
    Czy jako artysta rozważałeś pomysł stworzenia ciechanowskiej alei gwiazd?

P.S. Gratuluję uzyskania poparcia czołowego radnego PO. Z wielką uwagą go wysłuchałem.
    Taki mądry człowiek.
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:17
    ...jestem przekonany, że rzeźba ta powinna być kolorowa , wesoła, cukierkowa, nawet kontrowersyjna bo taka jest Doda. Jest podobna rzeźba w Chicago ... MM... co by nie mówić , jak się śmiać, to nie zmieni faktu, że Doda może się miastu rodzinnemu przydać...
    Proponowałem wiele różnych Projektów, żeby ten plac ożywić... np. plastyczną makietę miasta...
    aleje gwiazd są w wielu miastach i wiedzą jak się tym chwalić i promować ... może wreszcie Ciechanów też powinien o tym pomyśleć.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:20
    Mało kreatywny Pan jesteś na starość. Zły pomysł po prostu.
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 21:23
    Właśnie wróciłem z tzw.zagranicy i tak sobie siedzę i myślę... mniej mało znaczących gestów i zawiści a więcej NORMALNOŚCI bez prowincjonalnego zadęcia w ,,kostiumach'' ubranych na pokaz... i może by ,,jakoś'' było w tej naszej Ojczyźnie...
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 22:36
    Doda - przykład normalności. a to heca! czego to sie człowiek może o celebrytach dowiedziec...
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 22:42
    //doda smroda//aspirynkę i do łóżka albo do szkoły czytać się uczyć
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:25
    Nie no dobra, poddaje się. Postawmy ten pomnik, ale żeby był większy od Jezusa w Świebodzinie. I żeby majtek nie było i z daleka było widać to co ma najlepszego. A nazwe placu zostawić! Będzie taki szok, szał artystyczny.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:38
    jednakowoż wnoszę poprawki do projektu:
    www.pudelek.pl/artykul/38601/przeglad_tylkow_dody_zdjecia/
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:15
    i mylisz Pan pojęcia: luzu i wulgaryzmu. Dzięki Bogu za tzw zagranica bardziej ubrani ludzie tez robią karierę. Ta kobieta kojarzy mi się tylko z gołą dupą i wulgaryzmem. Nie kojarzmy jej z Ciechanowem.
  • a_samo_a 16.04.12, 22:25
    Podobnych to by się więcej znalazło. Żeby nie być gołosłownym - Tekst linka W przypadku pomnika naszej krajanki taka kolumna chroniłaby rzeźbę przed zniszczeniem. Poza tym młodzież miałaby charakterystyczne miejsce do umawiania się na randki. W Warszawie umawiają się pod kolumną Zygmunta, a w Ciechanowie byłoby pod kolumną Dody. Może dzięki temu i demograficznie by się poprawiło i miałby kto pracować na moją emeryturę?
  • Gość: ta IP: 80.50.127.* 16.04.12, 21:28
    tak radny z żoną zabłyśli ..... ta i full inteligencja za kasę podatnika
  • Gość: misiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:16
    panie artysto, nie stać pana na oryginalny pomysł? wszystkie, jakie pan rzuca są kalką ściągniętą z innych miast, z netu. niestety kopiowanie jest mało twórcze i gdzie dodzie do marilyn ...
  • Gość: felix IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 23:53
    a może artysta chce coś po sobie zostawić? dowartościować po ostatnim upadku? i teraz robi się smutno...
  • Gość: hehe IP: *.centertel.pl 17.04.12, 00:58
    dzięki temu postowi o Ciechanowie głośno będzie u nawet u Szymona Majewskiego poruszyli ten temat ;)
  • Gość: wierny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 06:42
    Jak widać z tego co tu piszecie jesteście gorsi od Dody.
  • Gość: telewidz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 09:05
    Oglądałam relację w tvpinfo to ,ze odbilo Zalewskiemu to jedno , ale to ,że państwu Rabczewskim odbiło podwójnie to stawia ich głupotę na wysokim piedestale.
    Owszem stawiano pomniki zyjacym kanaliom typu Stalin,Hitler...ale ,zeby stawiać pomnik młodej głupawej dziewusze i jej gołej dupie ?
    MM postawiono pomnik po ilu latach panie bezdomny artysto ?
    Wstyd dla mieszkańców ,ze taki głupi artysta osmiesza to miasto na calą Polskę.Jak pamietacie w Przasnyszu dzieciaki chciały szkołe nazwać jej imienia ale skonczylo sie to jako zart.
  • Gość: wierny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 09:24
    Telewidzu obudź się i nie obrażaj boś taki sam głupek, który nie tak dawno biegł na spotkanie z Dodą, żeby tylko zobaczyć jej tyłeczek i coś jeszcze. Ona tak jak i pan Marek ma was szczekające pieski w D jak Doda i tego nie możecie znieść, maluczcy prowincjonalni zazdrośnicy. Ot i cała prawda .
  • Gość: phi-hihi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 09:58
    Masz rację wierny.
  • Gość: wiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 10:01
    Stadion Narodowy trafił na glazurę. Pasuje do WC?
    To może ogłośmy konkurs na wizję pomnika DODY?
  • Gość: dulcymea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 11:31
    to jak to tak, ktoś sobie wymyśla pomnik i miasto go stawia w centralnym miejscu by odwracał uwagę od fontanny?
    ciekawi mnie czy gdyby miasto wyraziło taką chęć to artysta wynagrodzenie otrzyma za swoją pracę?
    ciekawi mnie z kim się artysta konsultował co do miejsca i przedmiotu tego wiekopomnego dzieła oraz czy jakieś konsultacje będą przeprowadzone później co do jego kształtu (że się tak wyrażę)
    ciekawi mnie też czemu taki rwetes podnosicie narażając się na wyzywanie od piesków szczekających u nóg wielkich artystów jak Marek Z. i nie przymierzając jakaś tam Doda?
    Czyż nie lepiej obrócić wszystko w żart jak z pomysłem dzieciaków z Przasnysza?
    Bo to żart przecież jest, taaaaak!?
  • Gość: ...... IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 13:05
    1. zazdrość
    2. chciała robić karierę na zachodzie ale zaczęliście ja opluwać , a może była za słaba (brak pomocy), tam z gołym tyłkiem latała Madonna i inne takie to pieliście z zachwytu i slina wam leciała
    3. zazdrość bo ma pieniądze
    4. jak bym stawiał jak piszecie pomnik, to na miejscu tego " pięknego i wspaniałego " zegara na końcu Warszawskiej
    5. zazdrość
    6. zazdrość , bo robi co chce
    7 zazdrość
  • Gość: asd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 13:28
    nie chce mi sie tego nawet komentowac bo to przechodzi ludzkie pojecie panie zalewski. jak pan bardzo chcesz to sobie postaw pomnik dody na podworku i ze 3 rzezby w kuchni u siebie w domu bo jak to powstanie to bede pierwszy ktory namaluje na nim KARNEGO KU*ASA ZA C*UJOWE POMNIKI
  • Gość: phi-hihi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 14:08
    Ty to już masz na czole tego ku..asa , nie potrzebujesz malować.
  • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 15:50
    Zazdrość powiadasz? Każdy ocenia według siebie. Jesteśmy przekonani, że inni są tacy jak my. Rozczaruję Cię, nie ma czego zazdrościć. Za żadne pieniądze i za żadną karierę nie chciał bym mieć takiego wizerunku.
    Nie chciałem odwoływać się do zdolności muzycznych i kariery ale chyba warto o tym dyskutować.
    Prawdziwa muzyka broni się sama i wiele ludzi kocha muzyków, jest im wierna za same piosenki. Jeśli do tego trzeba świecić golizną i bluzgać to albo ta kariera nie może oprzeć się wyłącznie na zdolnościach muzycznych, albo chce się stargować na gimbusy które nie kupują płyt. Porównywanie do Madonny nie ma sensu. Madonna to ikona muzyki pop z 300 milionami kupionych płyt. Sprzedała by ie i bez budzenia kontrowersji.
    Można chcieć robić karierę światową. Ale żeby robić trzeba mieć do tego warunki (świetny poziom muzyczny, świetny materiał, producentów, promocję) a jak się nie ma to się składa na krakanie. Sporo ludzi na świecie zna polskie przekleństwa ale chyba widzieli lepsze golizny i mają setki innych wykonawców muzyki do wyboru. Wykonawców których da się lubić za samą muzykę bez wątpliwych wartości dodanych.
  • lukasz.ozdarski 17.04.12, 16:50
    plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11554789,Doda_na_pomniku__czyli_co_nas_elektryzuje.html
    www.pudelek.pl/artykul/39637/w_ciechanowie_stanie_pomnik_dody/
    Idealna autopromocja, gratuluję pomysłu, lepszą reklamę ciężko było sobie wymyślić. I nie, nie jest to forma promocji Dody ani naszego miasta ;)
  • Gość: Zuzka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:16
    Szkoda się rozwodzić nad tak głupim pomysłem. Markowi Zalewskiemu zalecam zimny okład na zbyt rozgrzaną główkę. Nie szkoda Panu reputacji dobrego artysty? Aż takie parcie na szkło, czy na kasę. Powinien Pan sobie zdawać sprawę, że ani mieszkańcy nie chcą pomnika Dody, ani samorząd tego nie poprze.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 22:47
    wysłałam donos:P
  • Gość: 21lat w kieszeni IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 17:10
    Jestem na nie. Doda jak chce to może postawić sobie pomnik u siebie na podwórku, ale nie w miejscu publicznym, za nasze pieniądze. Nie jestem dumny z tego, że jest z miasta w którym się wychowywałem.

Co to się porobiło, że za głupotę i pustość się wynagradza? Paranoja. I jak tu młode pokolenia mają mieć poukładane w głowie.
  • Gość: tokjed IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 17:15

Pomnik?! Jeśli należy się komuś z Ciechanowa, to Tomaszowi Majewskiemu.
  • Gość: ups IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:26
    artysta odpowiedzialny zbytnio nie jest, bo ot tak lekko rzucił idiotyczne hasło a debilne media połknęły haczyk i piszą o tym, jak o rzeczy przesądzonej. Zalewski ogarnij się, bo narobiłeś nam wstydu
  • Gość: optymista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:26
    A czemu mamy wciąż stawiać poważne/smutne pomniki z brązu. Owszem budują one naszą tożsamość narodową, ale mamy XXI wiek i możemy odrzucić pseudo ascetyzm i bogobojność. Zróbmy choć jeden pomnik wesoły, kolorowy, odważny. Strzeżmy się jednak kiczu.
    Może lepszą lokalizacją jest Warszawska (ale nie przy Św. Piotrze)?? Możnaby wtedy zrobić gwiazdę w chdoniku z odciśniętą dłonią Dody. Następną osobą mógłaby być inna znana żyjąca osoba (sic!).
    Rozmawiajmy konstruktywnie!!!
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:28
    Wymyśl coś oryginalnego. Odciśnięte dłonie są oklepane. Czy musimy małpować innych?
  • lukasz.ozdarski 17.04.12, 17:35
    Odciśnięty biust?
  • Gość: do Łukasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:39
    a tym razem wypowiadasz się jako Ty czy jako wy wszyscy?
    pierwszy wpis był dobry (szczerze) i jak byś przy nim pozostał to byś miał plusa
    a tak to ... znowu "dobrze żarło i zdechło"
  • Gość: optymista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:37
    Gość masz jakiś pomysł?
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:41
    Ludzie opanujcie się...
    ha,ha,ha ale was wzięło...
    - a i dziękuję za obraźliwe słowa, przynajmniej daliście świadectwo kim jesteście...
    pozdrawiam przyjaciół
  • Gość: Ktosik IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 17:48
    muzyka.wp.pl/gid,655868,title,W-Ciechanowie-postawia-pomnik-Dody,galeria.html
  • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 17:55
    Jestem na tak! Mamy już zaczątek "parku rzeźb" - obok siebie stoi JPII, Matka Boska i krzyż katyński. Tam powinna stać też Doda koniecznie z cytatem o naprutych ziołem twórcach Biblii ;)
  • lukasz.ozdarski 17.04.12, 18:53
    Ja uważam, że wyszło wybornie. Jeśli niespecjalnie to polecam wykorzystać falę i nałapać zleceń :)
  • Gość: a nie mówiłem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 19:33
    +1
  • a_samo_a 17.04.12, 20:13
    "Chętnie bym zrobił Pomnik ,,Ciechanowiaczka''"
    I to jest myśl! Zanim uda się uwiecznić Dodę, w ramach wprawki można by popełnić "Ciechanowiaczka". Proponowałbym zrobić go z materiału, a całą figurę napełniać helem. Dzięki temu można by go wypuszczać nad miastem, aby był widoczny z daleka. Zapewne nasuwa się pytanie dlaczego taka technologia wykonania? Moim zdaniem byłaby to po prostu kwintesencja typowego "Ciechanowiaczka" - pusty w środku i nadęty.
  • Gość: asd IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.12, 18:14
    To chyba jakiś żart?!
  • Gość: zdrowy na umyśle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 18:26
    Zależy dla kogo. Dla mnie to tragedia.
  • Gość: GENERAŁ IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 19:46
    Ja popierałem, popieram i będę popierał ten projekt. Trzeba zrobić coś z tym nudnym miastem a nie budować kolejne kościoły czy pomniki jakiś tam papieży itp. Ludzie powiedzieć wam czemu jesteście na nie ? Powiem, to wasza idiotyczna wrodzona polska zazdrość, że ona jest ładna, ma pieniądze i talent oraz jest sławna, a wy w tym zadupiu nic nie macie jesteście brzydcy i nic nie robicie tylko dom - praca - kościół - dom. Cieszę się, że nie jestem z pochodzenia Polakiem.
    Ludzie opanujcie się, ta wasza zazdrość to jakaś porażka, zakładam się o miliony, że jeśli doda urodziła by się w innym kraju miała by lepiej, bo tutaj tylko jest zazdrość i tylko zazdrość, a panu Zalewskiemu dziękuje za ten pomysł i mam pełną nadzieję że dojdzie do skutku.
    Proszę nie odpuszczą tak śmiałych decyzji, miasto głupie to nie wie ile na tym zyskać może jak by muzeum Dody tutaj zrobić to Ciechanów byłby oblegany od świtu do nocy.
  • Gość: muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 22:02
    > miasto głupie to nie wie ile na tym
    > zyskać może jak by muzeum Dody tutaj zrobić to Ciechanów byłby oblegany
    > od switu do nocy.
    to muzeum miałoby większe wzięcie niż sama Dorota, bo zdaje się że na natłok fanów nie skarży się ostatnio nasza krajanka
    już widzisz jakie głupstwa piszesz?
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 10:03
    To może wracaj do domu, jak Ci się u nas nie podoba:)
    A pomysł beznadziejny tak samo jak pomysłodawca.
  • Gość: ....... IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 19:47
    RE: 15:15
    widzisz kolego, napisałeś to samo co ja . Co do Madonny akurat o niej pomyślałem bo nikt inny nie przychodził mi do głowy . Z Madonny też na początku się śmieli, ale ona po paru latach ma sztab ludzi dbających o wszystko. Teraz ma 52 lata, ale musiała na siebie zapracować . A Doda nie ma, sama pisze, sama robi teledyski . Piosenek też nie puszczają w TV i w Radio Zresztą została zaraz na początku atakowana i wyśmiewana. Dlaczego? Bo tak w naszym kraju.
    Można przytoczyć tu np. Wiśniewskiego , czy nawet Disco Polo . Nawet takie contry (amerykańskie Disko Polo) w USA ma się dobrze, a u nas .
  • Gość: roman IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.12, 20:12
    To jakaś totalna głupota.
  • Gość: i IP: *.centertel.pl 17.04.12, 21:11
    Generałowi: też się cieszę, że nie jesteś z pochodzenia Polakiem...
  • Gość: gość IP: *.centertel.pl 17.04.12, 21:45
    Generał jaki ty frajer jesteś......co najwyżej jakiś majtek a nie generał.
  • Gość: oczko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 21:52
    Jestem za budowa pomnika DODY. Zasłużyła sobie na to jak najbardziej. Sama dołożę grosz. Moim zdaniem pomnik powinien stanąć nad kanałami w krzakach. Chętnych będzie wielu. DODA liżąca penisa z gołym tyłkiem wystającym z krzaków. Bardzo nowatorski projekt. Reklama mur beton na całą Polskę. Aby zapewnić stały dochód pomysłodawcy i wykonawcy pomnika powinien on być wykonany z łatwo zużywającego się materiału zwłaszcza na pośladkach, ustach itd. Poprawki tyłka DODY zapewnią dochód artyście do emerytury. Niezła fucha i jaka przyjemna:) miodzio. Nieżle wykombinował sobie pan artysta przyjemne z pożytecznym:).
  • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 22:08
    Skala 1:1 i interakcja z otoczeniem wskazana ale może nie tak. Niech rękę podaje albo kładzie w przyjacielskim geście na ramieniu :P.
  • Gość: renia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 22:25
    Zamiast pomnika tej niedojrzałej kobiety - amfiteatr na błoniach z korzyścią dla młodych ludzi.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 23:10
    Popieram pomysł amfiteatru. Tego miastu brak od dawna. Nie widzę jednak związku, gdyż nie wyobrażam sobie aby tak kontrowersyjny pomnik mógł powstać z publicznych pieniędzy.
  • Gość: xx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 23:22
    Nie życzę sobie takiego pomnika!
    Jeśli już,to niech gumowany będzie,przynajmniej na coś się przyda...
  • Gość: Ga-Ba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 23:24
    Pomysł koszmarny, ale wart Pac pałaca. M. Zalewski i Doda mają ze sobą coś wspólnego. Oboje lubią lans, mniejsza z tym, że żenujący.
  • Gość: 123 IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.12, 23:25
    www.pudelek.pl/artykul/39637/w_ciechanowie_stanie_pomnik_dody/
    Nawet na pudelku...eh..
    Czy pan "artysta" Zalewski to już całkowicie na głowę upadł? Gdzie zwyczajne poczucie dobrego smaku ja się pytam??? Rozumiem, Doda jest znana, jedna z obecnie jedną z bardziej rozpoznawalnych pop-gwiazdek polskiego szołbiznesu. Rozumiem, że nie wyszło jako p.o. dyrektora PCkiSz i że trzeba jakoś zabłysnąć, ale gdzie w tym wszystkim zdrowy rozsądek? To ci artysta, co próbuje wcisnąć popelinę ludziom.
  • Gość: ona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 01:02
    ale żenada ... panie Marku, tak się skompromitować na stare lata ...
  • Gość: nie ciechanowianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 06:57
    Żenadą to są wasze wypowiedzi. Pan Marek poddał pomysł a wy jak te hieny wiecie , że już może stoi. Chyba powariowaliście. Zamiast rozmawiać na ten temat dlaczego plac JPII jest pusty , i co by tu zrobić żeby było weselej, to wy nic tylko chamstwem zioniecie. Wstyd to mi jest za was mieszkańcy Ciechanowa.
  • Gość: nie ciechanowianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 06:59
    Teraz to nic nie pozostaje tylko może będziecie pikietować , i może jeszcze z krzyżem przed ratuszem. Powariowali na prawdę.
  • Gość: wierny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 07:10
    A słyszeliście że w Moskwie na Placu Czerwonym Mercedesy rozdają ? I co wy na to ciechanowianie? Też wam się nie podoba?
  • Gość: wierny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 07:15
    - Obec­na sy­tu­acja może nas do­pro­wa­dzić do wojny do­mo­wej w Ciechanowie - po­wie­dział w "Krop­ce nad i" w TVN 24 pan Marek Z, od­no­sząc się do głę­bo­kie­go po­dzia­łu w spra­wie pomnika Dody i teo­rii gło­szą­cych prze niektórych ciechanowian.
  • Gość: Oczko bydle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 06:50
    Widzisz malutki, oczko masz ZAROPIAŁE od żółci i goryczy .
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 07:30
    Ta cała sprawa z TYLKO POMYSŁEM na rzeźbę Dody ujawnia tylko jedno, że CHAMSTWA jest coraz więcej... kiedyś była tylko jedna Politechnika i jeden uniwersytet w Wa-wie, dzisiaj po parę uczelni nawet w takim Ciechanowie a CHAMSTWA jest coraz więcej...
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 07:51
    Chamstwem to jest Panie Marku nazywanie idiotami i chamami wszystkich którzy nie zachwycaja się Pana pomysłem. Rzeźba Dody to pompowanie intelektualnej wydmuszki jaka niewątpliwie jest pani Rabczewska. Porównanie Jej do MM to nie przymierzając jak porównanie MZ do Wita Stwosza.
    Pamiętam jak został Pan po dyrektora i mówił że teraz to koniec tych wszystkich szarpidrutów i bedzie wreszcie kultura przez duże "K". Jeśli kulturą przez duże "K" jest panienka która karierę zrobiła na pokazywaniu dupy ( myślę że nie zaprzeczy Pan temu) to ja dziękuję za taką kulturę.
  • Gość: m IP: *.30.10.49.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.04.12, 07:58
    Ja jestem po Uniwersytecie Warszawskim, więc napiszę kulturalną prawdę. Panie Marku Zalewski dla pierwszego lepszego Ciechanowianina jest pan osobą anonimową, nawet w Ciechanowie. Latka lecą, a sławy wciąż brak, więc wpadł na taki oto pomysł, który i tak nie zostanie zrealizowany. Radni w tym mieście jeszcze nie pogłupieli. Pan też zresztą doskonale o tym wie, a chodzi raczej o to, aby się wypromować przed całą Polską. Poważne czasopismo zajmujące się sztuką mimo tego o Panu nie napiszę, ale np. na pudelka już Pan trafił. Gratuluję sławy, nie wiem tylko czy o taką popularność chodzi artyście..trochę taka Frytka z Pana, która musiała zabawić się w jaccuzi, żeby Polska o niej usłyszała. Pozdrawiam.
  • Gość: frytki na zimno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 08:23
    > chodzi raczej o to, aby się wypromować przed całą Polską.
    > Poważne czasopismo zajmujące się sztuką mimo tego o
    > Panu nie napiszę, ale np. na pudelka już Pan trafił. Gratuluję sławy, nie wiem
    > tylko czy o taką popularność chodzi artyście..trochę taka Frytka z Pana, która
    > musiała zabawić się w jaccuzi, żeby Polska o niej usłyszała.

zgadzam się w całej rozciągłości
  • Gość: centrum IP: *.play-internet.pl 18.04.12, 08:35
    Jeśli omawiany pomnik dojdzie do skutku, to będę jednym z pierwszych którzy dorzucą się do jego budowy. Uważam pomysł Pana Zalewskiego za świetny i mam nadzieję że dojdzie do budowy pomnika.
  • Gość: jestem na nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 09:27
    > Jeśli omawiany pomnik dojdzie do skutku, to będę jednym z pierwszych którzy dor
    > zucą się do jego budowy. Uważam pomysł Pana Zalewskiego za świetny i mam nadzie
    > ję że dojdzie do budowy pomnika.

jeden dorzuci do budowy a drugi rzuci czymś w pomnik
    tak to już jest
    zastanówmy się czy takich dorzucających będzie wystarczająco dużo żeby przekonać tych, dla których taki pomnik na głównym placu miasta to wręcz profanacja
  • Gość: kama IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.12, 12:44
    P.Marku ,,gratuluję pomysłu" sądziłam, że artysta za którego Pana uważałam nie musi tworzyć reklamę kiczu. wulgaryzmu, patrz pudelek.
  • Gość: GENERAŁ IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.12, 16:18
    Ja również wspomogę finansowo powstanie tego pomnika, to jest taka ikona Ciechanowa na cały świat ( Postać Dody). Jak czytam wasze komentarze to nie wiem czy płakać czy śmiać się, czemu ją tak kochaliście jak była mało sławna i nie miała tak dużo kasy ? Teraz jest sławna, i bogata i co ZAZDROŚĆ was zjada. Proszę o argumenty czemu jesteście przeciwni a nie bo nie. Może kaplicę lub krzyż postawić na placu a może pomnik tego wspaniałego papieża, którego wielu nie popiera ( Tak jak ja.). Ludzie opanujcie się i pozwólcie człowiekowi ulepszyć nasz rynek, żeby nie był pusty.

PS: Proponuję miastu zmianę nazwy plac Jana Pawła II na Rynek to w końcu nasz piękny rynek a nie jakaś tam szara ulica.
  • Gość: cc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 16:22
    Ludzie kto mu da kasę na pomnik Dody ?
    Niech wyłozy sam troche kasy na gips lub beton i na działce Rabczewskich stworzy kolejny akt
  • Gość: PRZECZYTAJ MOJ KOM IP: *.183.239.62.dsl.dynamic.t-mobile.pl 18.04.12, 17:10
    A KIM JEST TA CAŁA DODA? JAKIMŚ POLSKIM BOHATEREM WOJENNYM ?
  • Gość: Na zdrowy rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 17:39
    Nie takie to proste. Na postawienie pomnika, obojętnie jakiego, potrzebne jest pozwolenie na budowę. A do tego bardzo daleka droga.
    Panie M.Z. stawiaj se Pan i sto pomników tej chałturzystki , jednak nie za publiczne pieniądze i nie w publicznych miejscach.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 20:25
    www.pudelek.pl/artykul/39655/pijana_doda_wkrecona_przez_radio_zet_posluchaj/
    :) hahahahah
    Zalewski posłuchaj
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 20:24
    prawda!
  • a_samo_a 18.04.12, 21:04
    Marku Zalewski,

Zaraz "chamstwa". Buractwa, zwykłego buractwa, nieżyczliwości, dulszczyzny, braku poczucia humoru i najzwyklejszej w świecie tępoty umysłowej, ale takie jest to mniasteczko i większość jego mieszkańców. W końcu nie bez przyczyny Ciechanów uważany jest w Polsce za symbol dziury.
    Pewnie zaraz buraczani lokalni patrioci podniosą rwetes, ale dla nich na pocieszenie mogę powiedzieć, że Ciechanów określany jest również mianem polskiego Hamburga............. bo połowa to chamy, a reszta burki.

Wracając do meritum pomysł ciekawy, wzbudza emocje, a że najwięcej krzyczą ci, co nigdy nie powinni publicznie dzioba otwierać, no cóż taka jest specyfika tego mniasta, gdzie poczucia humoru można ze świecą szukać.

P.S. Jak kwestia "Ciechanowiaczka"?
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 21:21
    Dzisiaj w KRC padły też propozycje wielu innych osób... pomyślę, ale pomnik ,,Ciechanowiaczka'' powinien stanąć na 100% , i ... zaczynam robotę... bo przecież Ciechanów to Miasto Sztuki...
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 21:40
    To w końcu sztuki czy dodo kiczu? Niech pan się zdecyduje wreszcie bo mam wrażenie że cierpi pan na rozdwojenie jaźni. Raz sztuka raz Doda. To nadaje sie do leczenia
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 22:20
    Wzywam Stowarzyszenie Akademia Kultury żeby co kwartał ,,leczyła'' LUZEM ciechanowian...
    Leczenie to Wam tutaj , prawie wszystkim na tym forum by się przydało... luzu ludzie, LUZU trochę... świat jest taki ,,kolorowy'' a Wy na czarno nie wiedzieć czemu go widzicie... i jeszcze zmuszacie innych do takiego widzenia świata... to już nawet nie śmieszno to tragicznie... tylko leczenie, tylko leczenie może pomóc... życzę zdrowia
  • Gość: Soon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 22:53
    Luz a brak gustu to dwie różne rzeczy. Pana projekt jest kiczowaty, a pomysł wtórny. Lokalizacja nic a nic nie pasuje do lansowanej teraz przez Pana "luźnej" koncepcji. Sam Pan sobie zaprzecza. A co do poczucia humoru - bardzo proszę, życzę dobrej zabawy przy tak radosnej twórczości, byle nie za publiczne pieniądze.
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.12, 23:11
    Dziecko a widziało ,,to'' ten projekt, bo nawet ja go nie widziałem...jaki projekt ?... pewnie zaraz ktoś napisze , że Doda już stoi, tyle rzeczy się dowiaduję o których nawet jeszcze nie pomyślałem, a wy jak zwykle wszystko wcześniej wiecie ... pleciesz dziecko i tyle coś o guście a pojęcia nie masz... nawet nie rozumiesz o czym ja napisałem. Ble ble ble
  • Gość: ups IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 00:11
    no nie, w ble ble ble to akurat waść się specjalizujesz. nie stać waści na więcej niż osobiste wycieczki i supozycje, że dziecko pisało ... mądrze napisało, więc widzi mi się, że całkiem dorosłe to dziecko. "projekt", "pomysł", "propozycję", "wizualizację" - jak zwał tak zwał to "coś" - już tłumy widziały, niestety, bo rozesłałeś to pan do tylu ludzi, którzy przesłali to innym ludziom (a jakie komentarze przy okazji padały!). nie słyszałem, żeby ktoś padł z zachwytu, wręcz przeciwnie
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 07:36
    Po to jest DYSKUSJA, żeby się dowiedzieć coś o pomyśle , tym bardziej, że jest jeszcze wirtualny. Ale żeby zaraz pluć na pomysłodawcę ? Macie pretensje do Dody to macie i wyrażajcie się na jej temat , wolno wam. Ale, żeby zaraz pana Marka zjechać od stóp do głów ? O pluciu i kto to robi to przeczytaj na tym forum.
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 08:00
    Gdzie to plucie widzisz??
    Żesz ku...!!! Pan Zalewski PUBLICZNIE, W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH przedstawił pomysł postawienia pomnika. Mieszkańcy miasta maja prawo się w tej materii też publicznie wypowiedzieć. Normalne ptania normalne uwagi. A Pan Marek ( zresztą jak zawsze) nie odpowiada na nie tylko opluwa ludzi, próbuje ich wyśmiać i pokazać ze są zaściankowi a On europejski. Panie Marku podróżuję i występuję poza Ciechanowem dosyć często , mam wrażenie że częściej niz Pan. Dostrzegam ciechanowski sposób myslenia i jego wady. Ale na boga to co Pan proponuje to kwintesencja kiczu i obciachu!!!!! Pytam zatem Pana publicznie i proszę raz o rzetelną i nie drwiącą odpowiedź: Skąd ta zmiana stosunku do kultury? Czy nie Pan mając swoje 5 minut w CKISZ zapowiadał zrobienie WRESZCIE kultury w tym mieście? Przecież to Pan np koncerty rockowe traktował jak spotkania idiotów. To Pan zepsuł jeden z fajniejszych w ostatnim czasie koncertów - koncert POGODNO robiąc go na sali widowiskowej bo ( cytat mniej więcej) nikt nie będzie skakał i wygłupiał się w kawiarni artystycznej. To Pan dzieli ludzi na artystów - tych z wykształceniem artystycznym i tych pseudo artystów - tych co takowego nie posiadają. Skąd więc zatem ta zmiana. Proszę o odpowiedź która pozwoli mi przestać myśleć że cała ta szopka obliczona była tylko na medialny lans pomysłodawcy. I postaraj się człowieku raz odpowiedzieć z szacunkiem dla rozmówcy. A jeśli nie szanujesz ludzi nie oczekuj od nich szacunku.
  • Gość: marek zalewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 09:42
    Odpowiedział bym , skoro zostałem zapytany panie ,,...'' tylko komu?
    Rozumiem, że strach się pokazać.
    - Prawdą jest, że wymyślam różne propozycje dla Ciechanowa w Projekcie ,,Ciechanów Miasto Sztuki''. Jest to mój autorski Projekt , pewnego rodzaju ,,zabawa'', akcja plastyczna. Akcja, która ma za zadanie estetyzację przestrzeni publicznej. Ja nikogo nie zmuszam , nikomu nie narzucam, tylko pytam, proponuję różne pomysły... takie jest założenie tego Projektu.
    Możecie mieć to wszystko w ,,nosie'' i macie do tego prawo. To tytułem wstępu.
    - Na brednie o mojej byłej pracy w CKiSz nie będę odpowiadał. Widzę, że wiele się Panu wydaje jak było , niestety nie zna Pan prawdy.
    - Co do Kultury w mieście to oczywiście mamy odmienne zdania. Pan preferuje muzykę , którą mi wolno nie rozumieć i nie akceptować tak jak Panu moje działania nie pasują.
    - Co do kiczu to widzę, że nie ma Pan niestety rozeznania. Należy odróżnić powszechne amatorstwo od hobby, którego jestem gorącym zwolennikiem. Znałem i znam wspaniałych Artystów, których autentyczna Sztuka wyrosła z hobby. Niestety amatorszczyzna, bezmyślne odtwarzanie, naśladownictwo jest nagminne i nie nazywam ,,tego'' Sztuką. Co konkretnie?
    Te różne słoneczniki, niby pejzażyki i tym podobne nie mają nic wspólnego ze Sztuką. Najgorsze w tym amatorstwie jest to, że Ci amatorzy uwierzyli , że są wspaniałymi artystami. Proszę nie powtarzać bzdury na mój temat, że nie szanuję Sztuki hobbystów. Sam byłem i jestem dalej po części hobbystą i tak pozostanie bo cieszę się z tego co robię, czyli Sztuka sprawia mi RADOŚĆ. Nienawidzę zadęcia, gadulstwa na temat... amatorszczyzny.
    - Tak zapowiadałem i robię /mam taką ideę/ Kulturę w Ciechanowie czy się to Panu podoba czy nie. Zresztą takich jak ja w różnych dziedzinach w naszym mieście jest wielu. Niestety różni przybysze uważają, że w Ciechanowie nigdy Kultury nie było i tylko Oni ją rozpoczęli. A trwa to już w moim przypadku około 40 lat.
    - Tak odróżniam Artystów od Amatorów. Amatorzy strasznie się boją tego słowa i nie przykryją tego zacieraniem śladów. JESZCZE RAZ TŁUMACZĘ NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z WYKSZTAŁCENIEM drogi Panie. Nie raz to Panu przecież tłumaczyłem. Pozwolę sobie zadać Ja pytanie muzyczne. Jak ktoś brzdąka na gitarze bez sensu nie znając więcej nut jak trzy to w/g Pana jest Muzykiem czy muzykantem ?
    - Żadnej zmiany moich poglądów w rozumieniu Sztuki nie ma odnośnie zaproponowanego POMYSŁU rzeźby Dody nie ma. Mieści się ta propozycja w ramach mojego Projektu ,,Ciechanów Miasto Sztuki''. Dlaczego? Dlatego , że jest działaniem plastycznym. Widzi Pan jestem Artystą i PROWOKACJA jest jednym z elementów Sztuki. Proszę zajrzeć do książek o Sztuce i dowie się Pan, że to nieodzowny element Sztuki. Jak by Pan bywał na moich wykładach w PWSZ i nie tylko to może by się Pan dowiedział. Radzę poczytać. Przecież jest Pan chyba Muzykiem to Pan doskonale wie.
    Projekt rzeźby Dody jest pewnego rodzaju prowokacją zmiany nudy na tym placu. Jeszcze w formie nieokreślonej. Że zamieściłem wizualizację to jeszcze o niczym nie świadczy i nie jest to żaden projekt. Czy to miejsce, czy stanie, czy taka postać, to przecież było i jest tylko PYTANIE. Jedno jest pewne , to że wzbudziło taką reakcję to świadczy tylko o tym, że sprawa jest warta grzechu... PR dla miasta. Tak myślę i nie jestem w tym odosobniony.
    Co się stanie z tym pomysłem to się okaże w przyszłości. Proszę nie wymyślać rzeczy , które jeszcze nie istnieją.
    - A ,,kląć'' to sobie Pan może wśród swoich i właściwie miałem odpowiadać, ale znam Pana i wiem, że jest ,,dziwny'' ale jednak język współczesnej młodzieży.
    - Jedno musi się Pan dowiedzieć, że DYSKUSJA polega na wymianie poglądów a nie na oczernianiu, pluciu, które tu na forum istnieje odnośnie mojej osoby. To wystarczy poczytać.
    - Jeżeli nie wyczerpująco odpowiedziałem to proszę pytać. Kto pyta nie błądzi.
  • Gość: ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 14:07
    Panie Marku. Z jednej strony słuszne, wyrażone tu gdzieś oburzenie na postepujący wciąż zanik dobrych obyczajów w społeczeństwie, z drugiej promowanie osoby, ktorej trudno łagodzenie tych obyczajów zarzucić. Jak Pan to łączy?
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 14:46
    Dziwne to są dla mnie zachowania ciechanowian. Przypomnę jakie to TŁUMY chciały się z Dodą fotografować, wiwatowano...niemal klękano. To wtedy było dla mnie osobiście NIE NORMALNE Aa dzisiaj opluwają nawet. Wzywam fotografów do sięgnięcia do swoich archiwów i pokazania tych fotek. To nawet była by ciekawa wystawa.
    Tak , jest to osoba kontrowersyjna ale również ciekawa przez to co pokazuje ten cały szum w związku z tym pomysłem. Na przykład CNN /sieć światowa/ umieściła Dodę w 10.znanych na świecie Polaków. Wspomnę znalazła się wśród takich osób jak Jan Paweł II, Wałęsa...
    Dobrze ... ,,rozrabia'' trochę ale jak by była ,,myszą'' pod miotłą to dzisiaj nikt by jej nie znał.
    Jedno wiem pomysł ,,podrzuciłem'' bo jest to dla mnie zadanie plastyczne/rzeźbiarskie jak każde inne.
  • Gość: ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 15:16
    < Przypomnę jakie to TŁUMY chciały się z Dodą fotografować, wiwatowano...niemal klękano >
    Nie należałem do tych osób, ale w dzisiejszych czasach, gdy pewne kanony obyczajów, na których wychowało się starsze pokolenie legły w gruzach za sprawą mediów, która na tym zwietrzyła dobry interes, potrafię to zrozumieć i muszę niestety zaakceptować, gdyż z wiatrakami się nie walczy. Z całym szacunkiem dla Pana ośmielę się jednak zauważyć, że w kwestii, którą poruszyłem zaprzeczył Pan sam sobie. Zdarza się. Nie należymy do istot, które nigdy nie popełniają błędów. Jeśli jeszcze zechciałby Pan mnie tylko odpowiedzieć na takie pytanie - Jakie wartości ten pomnik miałby wskazywać np. młodym ludziom? Bo o to, czyli przyszłość naszego narodu powinniśmy dbać jak najbardziej.
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 15:49
    Jak miło, jednak można rozmawiać... zaprzeczam sam sobie? Polecam moje wcześniejsze wyjaśnienia na tym forum. Ponieważ wyraźnie napisałem wcześniej , że rzuciłem pomysł rzeźby a nie pomnika. To jest zasadnicza różnica. Rzeźba może być elementem plastycznym w przestrzeni publicznej i nie koniecznie jest ,,zawsze'' pomnikiem. Dam przykład rzeźby ,,pazia'' przy wejściu do Polskiego Banku Spółdzielczego przy ulicy Warszawskiej. Pomysł mój powinien być od początku tak traktowany. Niestety zarówno dziennikarze jak i ciechanowianie , a nawet szerzej kojarzą rzeźbę w prosty sposób z pomnikiem. Zostaliśmy wychowani na ,,pomnikach'' i pewnie stąd ,,równamy'' wszystko do jednego... ,,pomnika''. Jesteśmy w/g mojej oceny i nie tylko mojej , społeczeństwem zakompleksionym, smutnym i bez poczucia humoru... dystansu. Na domiar wszystkiego polityka daje nam tak ,,w kość'', że wszędzie widzimy podstęp. Wojujemy nawet z cieniem własnej osoby.
    Jeżeli chodzi o wzorce moralne i wychowanie młodego pokolenia to jest z tym bardzo słabo w Polsce. Nie będę wnikał kto to powinien robić. Na pewno Rodzina, Kościół, szkoła, urzędnik... itd. Po prostu WSZYSCY . Jak jest... każdy widzi.
    Wyrzucono sztuki plastyczne ze szkół , z telewizji, z wnętrz , kiepskie wzornictwo, reklama robiona przez amatorów, w domach kultury urzędnicy a nie fachowcy... itd. itd.
    Mogę tylko dodać , że na moim osobistym artystycznym/plastycznym ,,polu'', robię WSZYSTKO co mogę od lat... inaczej bym tu do mojego miasta nie wrócił, mając perspektywę pozostania na uczelni w Warszawie i udawania, że jestem Artystą.
    Co robię ? Proszę wybaczyć... nic więcej.
  • Gość: asdas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 16:06
    Czyli jak zawsze:) Artysta powiedział co innego a ciemny naród zrozumiał co innego. Popatrz Pan. Nawet dziennikarze z ogolnopolskich mediów zrozumieli co innego. Uparli się oni też na artystę :)
  • Gość: Jan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 16:12
    Oj durnyś ty durnyś ty asdas i nic ci już nie pomoże.
  • Gość: ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 16:48
    W dyskusji, która się tu odbywa z różnymi emocjami pojawilo się jak teraz widzę pewne nieporozumienie. Czym innym bowiem jest pomnik na eksponowanym miejscu, i tu byłbym przeciwny jego powstaniu z powodów o których tu niektórzy sensownie piszą, co innego rzeżba, która jest dziełem sztuki. Mogła by sobie stać gdzieś, podobnie jak sympatyczna rzeżba przed Bankiem Spółdzielczym. We Wroclawiu np. są słynne krasnale.
    Szum jest wokół tej sprawy, gdyż wszyscy, zarówno obrońcy idei jak i oponenci mają na myśli pomnik a nie rzeżbę. Dziękuję za wyjaśnienie sprawy, chociaż myślę, że Pan teraz, widząc swój błąd, wycofuje się zręcznie na inne pozycje. Takie mam przeczucie. Chciałbym się mylić.
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 20:03
    Śpieszę ... wyjaśnić tak jak wcześniej powiedziałem ... od początku miała to być rzeźba a nie pomnik.
  • Gość: asdas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 15:34
    Pan Zalewski to już polityk pełną gębą. Ludzie pytają Go o jedno a On odpowiada zupełnie na co innego.:
    Jak Pan łączy krytykę zaniku obyczajów z promocją osoby która w tym celuje?

Dziwne to jest to że ciechanowianie ją kochali a teraz nie chcą pomnika

Noż ku... Mariusz Błaszczak jak się patrzy!!
  • Gość: E.P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 10:48
    W pierwszej kolejności wyjaśniam, że nie podpisuję się pod moją opinią , bo to wstyd i żenada dyskutować w takiej sprawie.
    Jestem przekonana, ze władze Ciechanowa nie zdodowacieli, Kropka.
  • Gość: :) IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.12, 17:30
    Kojarzycie taką piosenkę Kazika na Żywo, gdzie śpiewał "wszyscy artyści to prostytutki"???:)
  • Gość: belfer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 17:58
    <<Niestety amatorszczyzna, bezmyślne odtwarzanie, naśladownictwo jest nagminne i nie nazywam ,,tego'' Sztuką>> tak pan pisze, ale w pana propozycjach naśladownictwo jest nagminne. ławeczka - kopia pomysłu z Łodzi, rzeźba Dody - kopia pomysłu z Chicago. byłem na wystawie <Ciechanów Miasto Sztuki> i stwierdzam, że większość pana propozycji to kopie istniejących rozwiązań. codzienne 2-3 godzinki w necie i sypie pan pomysłami, a że cudzymi ... kto by się przejmował. ciemny lud kupi.
    no i właśnie nie kupił.
    nic do pana nie mam, ale ten lans, który trwa już ładnych parę lat ... skąd to się u pana bierze: samouwielbienie, pogoń za mamoną, poczucie niedocenienia? serio, źle to wygląda w odbiorze postronnego człowieka.
    proponuję chociaż 1/2 roku odwyku od internetu. może wtedy przyjdą panu do głowy własne pomysły, czego szczerze panu życzę
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 20:35
    Drogi belferku ja mogę jeszcze podać tysiąc innych ławeczek, nawet bliżej bo w Płocku /,,Jakuba Chojnackiego'' , którą to akurat ja zrobiłem / w Mławie, Warszawie, i wielu wielu innych miastach... i co z tego? Ale czy to oznacza , że te tysiące Artystów, którzy zrobili te rzeźby/ławeczki, to każdy z nich naśladował innych , a może popełnili plagiaty ? - to jakieś pomylenie pojęć... wiem chciałeś belferku mnie po prostu poniżyć... ale niestety kłania się brak elementarnej wiedzy... strzeliłeś sobie w swoją pięte, bo jak widać nie masz pojęcia o tych sprawach. Wystawa pomysłów Projektu ,,Ciechanów Miasto Sztuki'' - gorszych czy lepszych, ale jednak propozycji... miała na celu zwrócenie uwagi na braki w estetyce naszego miasta. Taki był sens tej wystawy prowokującej do myślenia w tym kierunku, czego niestety Pan/Pani nie zrozumiał. Proszę nie pisać bzdur o ,,ciemnym ludzie'' - to dziwne, że używa właśnie Pan takiego sformułowania . Życzę miłych snów.
  • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 20:45
    Marek , belfer ci szczerze napisał co myśli a ty do niego protekcjonalnie "belferku". Nieładnie. A może trafił w sedno i zabolało? Napisz do mnie per "Kamilku, dziecko niedouczone" , bo myślę to, co belfer.
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 20:51
    ...Kamilku ... a ja myślę , że mylicie pojęcia... i nie chcecie przyjąć do wiadomości... belferku, Kamilku a może X Y - wymieniam poglądy z NIKIM , jak się ujawnisz to będę cię traktował jak człowieka honoru i może podyskutować się da... a tak sami się skazujecie na NIJAKICH...
  • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 20:55
    A więc mania wielkości. To już wiem , co jest grane i jak wytłumaczyć twoją samobójczą dla reputacji artysty zagrywkę z pomnikiem/rzeźbą Dody :D Już lepiej zamilcz i się bardziej nie kompromituj.
  • Gość: marek zalewski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 21:11
    A więc Kamilku do szkoły jutro jednak trzeba pójść ...zamknij oczka i śpij spokojnie a o mnie ,,WIELKIEGO CHŁOPA'' się nie musisz martwić... dziecinko kochana...
  • Gość: J. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 22:04
    Panie Marku,nie znam pana osobiście,a tylko ze słyszenia.W związku z tym nie miałam o panu wyrobionego zdania,choć kidyś miałam złudzenie,że jest pan mężczyzną z klasą.Ponieważ ja jestem teraz anonimowa(proszę nie nazywać mnie Nikim),nie mogę pisać o panu nic złego.Mam taką zasadę.Otóż nie znałam pana,dopóki nie usłyszałam wywiadu z panem w KRC.Tu czar prysł. Nie dosłuchałam do końca.Zastanawiałam się skąd w panu tyle gniewu i ironii,czy ktoś panu jakąś krzywdę wyrządził?Nie pytam złośliwie.I proszę mi wierzyć,że te pana wpisy na forum,tzw"odbijanie piłeczki",nie są na miejscu,a nawet bardzo panu ujmują.
    Co do rzeźby,jestem osobą tolerancyjną i proponuję umieszczenie jej na tyłach jakiegoś gimnazjum,z uciechą dla pana i dla uczniów.Pozdrawiam.
  • Gość: segundo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 22:12
    brawo J.
    to cię chłopie kobitka celnie podsumowała. chłopaki z gimnazjum bardzo się ucieszą. proponuję Orylską
  • Gość: J. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 22:32
    Chłopaki z gimnazjum jeszcze bardziej się ucieszą,jeśli zamiast pomnika/rzeźby stanie wizerunek tej pani z innego surowca..I proszę nie pisać,że to jest chamskie-bardziej chamska jest już sama propozycja postawienia wizerunku tej"artystki"na placu JPII.
  • Gość: ja nie mogę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 22:13
    Marku jak Ty to robisz, że i ja nie wytrzymałem?
    Protekcjonalnie: Mareczku, dziecinko, jak nie chcesz dyskutować to po co zaczynasz takie tematy?
    gdyby nie to że nadal twierdzę że taki pomysł to "wypadek przy pracy" i nie świadczy o całości to zastosował bym się do rad dziadka, który mawiał że do byka nie podchodzi się od przodu, do konia nie podchodzi się od tyłu a do idioty nie podchodzi się wcale
    Mareczku, dziecinko, nie każ mi przestawać z Tobą dyskutować

szanuj ludzi i ich odmienne poglądy, również na temat własnej sztuki bo za chwile nie będziesz miał (nawet tu) z kim dyskutować
  • Gość: Kilkujadek IP: *.31.84.108.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.04.12, 22:40
    Temat omijałem, bo wydawał mi się na tyle kretyński, że bez szans na realizację.
    No i się pomyliłem. Bo przecież któż by mógł wpaść na coś tak idiotycznego jak nie mój idol, kopalnia kretyńskich pomysłów - Marek Zalewski?
    Zapytam przeto naszego "artystę". Człowieku, czy miałeś przyjemność lub nie, spotkać Dodę?
    Ja niestety miałem i byłem mocno zniesmaczony na tyle, by zapytać znajomych kto to w ogóle jest? Takie czasy nastały, że aby trafić na piedestał trzeba być znanym z tego że jest się znanym i/lub zdjąć majtki na oczach setek tysięcy widzów.
    Czekam na kolejny "genialny" pomysł naszego samorodnego "artysty" ;-))
  • Gość: . IP: *.204.5.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.04.12, 11:24
    Widzę że większość atakuje DODĘ za jej sposób bycia ale zerknijmy w nasze otoczenie czy nie widzicie alkoholu, krótkich spudniczek, przekleństw, itp zachowania w swoim otoczeniu? Ona jest kobietą wyzwoloną, osobą publiczną i wszystkie media to wykorzystuja i pokazują My komentujemy jednym to się podoba innym nie inni zazdroszą,... zalezy od człowieka. że niby pomnik stawia się dla zacnych ludzi.... a może potraktujmy to "dzieło" w kategoriach promocji miasta? Wykorzystajmy jej wizerunek do czegoś kreatywnego, przecież nie wszyscy widzą w niej tylko zło
  • Gość: MAgnus IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.12, 12:05
    Ok, ale żeby odrazu stawiać takiej osobie pomnik? Od dziecka jestem nauczony, że pomniki stawia się ludziom, którzy dokonali czegoś wielkiego, dobrego czy czegoś co zmieniło bieg historii. Które z tych ww. rzeczy zrobiła doda? Czy macie pewność, że za kilka lat nie będziecie się wstydzić tego pomnika? Ja już się wstydzę, że jest w ogóle dyskusja na ten temat.
  • Gość: sąsiad IP: *.centertel.pl 20.04.12, 12:05
    Ona jest kobietą wyzwoloną,
    Kim ona jest? Kobietą wyzwoloną? Nie chciałbym takiej kobiety za żonę, matkę, koleżankę itp. itd. Ona nie jest wyzwolona a zniewolona przez zło. Pamiętam ją jak miała 10-12 lat- zwykły muł. Wyjechała w pewnym momencie do wawki i tam w systemi się poprzestawiało. Mamy wiele gwizd w naszym kraju, prawdziwych gwiazd, które potrafią się wypowiedzieć po ludzku, potrafią się zachować, szanują i przestrzegają norm moralnych. A ta gwiazda podobnie jak jej tatuś pozbawiona jest dystansu i samokrytycyzmu. Narcyzm. Tatuś do tej pory idąc ulicą co i rusz zerka na swoje ochlapnięte mocno pozostałości po bicepsie, trycepsie . . .
  • Gość: Kilkujadek IP: *.181.78.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.04.12, 17:02
    "Sie gościu mylisz". Gula mi to co robi Doda (jej sprawa) za to pomysły Marka Zalewskiego mają się nijak do KULTURY i SZTUKI o której ciągle pisze. Rzeźba Dody może i by pasowała ale do placu Biedronia. Odnoszę wrażenie, że w tym wszystkim temat rzeźby ma drugorzędne znaczenie. Liczy się kasa dla naszego "artysty".
  • Gość: GENERAŁ IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.12, 17:51
    A jednak mój obszerny wpis dotrze do większej ilości ludzi, bo oto w dniu dzisiejszym został opublikowany na łamach regionalnej gazety Tygodnik Ciechanowski .

Dziękuje redaktorom za docenienie mojego wysiłku, którego celem było uświadomienie prawdy mieszkańcom.

Pozdrawiam, GENERAŁ.
  • Gość: segundo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 18:03
    pomysł jest tak głupi, że szkoda na niego komentarza, więc nie rozwinę myśli ...
  • Gość: GENERAŁ IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.12, 18:10
    Ja popierałem, popieram i będę popierał ten projekt. Trzeba zrobić coś z tym nudnym miastem a nie budować kolejne kościoły czy pomniki jakiś tam papieży itp. Ludzie powiedzieć wam czemu jesteście na nie ? Powiem, to wasza idiotyczna wrodzona polska zazdrość, że ona jest ładna, ma pieniądze i talent oraz jest sławna, a wy w tym zadupiu nic nie macie jesteście brzydcy i nic nie robicie tylko dom - praca - kościół - dom. Cieszę się, że nie jestem z pochodzenia Polakiem.
    Ludzie opanujcie się, ta wasza zazdrość to jakaś porażka, zakładam się o miliony, że jeśli doda urodziła by się w innym kraju miała by lepiej, bo tutaj tylko jest zazdrość i tylko zazdrość, a panu Zalewskiemu dziękuje za ten pomysł i mam pełną nadzieję że dojdzie do skutku.
    Proszę nie odpuszczą tak śmiałych decyzji, miasto głupie to nie wie ile na tym zyskać może jak by muzeum Dody tutaj zrobić to Ciechanów byłby oblegany od świtu do nocy.
  • Gość: . IP: *.31.14.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.04.12, 19:08
    Każdy ma takich idoli, do jakich dorósł.
  • Gość: gość IP: *.centertel.pl 24.04.12, 20:21
    Generał ale ty pojebany jesteś...... kolejny temat w którym sadzisz takie babole. Doda ściagnąć ma do ciechnowa...no kogo ma ściagnąć? To wygasła gwiazda, ona już swoje najlepsze występy podobnie z resztą jak jej tatuś ma za sobą. Taki pomnik to tylko reanimacja trupa. Może niech się zwiąrze z jakimś celebrytą, wtedy zwróci na siebie uwagę.
  • Gość: Kobieta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 21:40
    GENERAŁ,ty jakieś dziwne teorie głosisz,z których ewidentnie wynika,że nie jesteś z pochodzenia Polakiem.Coś jakby z pogranicza Samburu:szałas-koza-krowa-szałas...
    Twoja bogini piękności nie jest w moim stylu.Ona nie jest ładna,a"zrobiona".Musiałbyś się o tym przekonać rano(kiedy jest bez makijażu,bez sztabu stylistów,fryzjerów itp),ale tobie to raczej nie grozi:)..
    Pieniędzy jej nie zazdroszczę,bo mam swoje,na rozum też się nie zamienię i ogólnie biorąc-nie życzę sobie,żeby postura kogoś takiego stała na placu,przez który codziennie przechodzę.Zwyczajnie sobie nie życzę.Czy to jest jasne??A teraz wracaj do szałasu.
  • Gość: . IP: *.31.111.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.04.12, 22:31
    Nieco męskiego punku widzenia.
    Może toto i wygląda ale jak się odezwie...
    Fasada może być, za to za drzwiami chlew.
  • Gość: Kobieta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 22:44
    Fasada jakich wiele,ale pod kopułą..szkoda słów..
  • Gość: jajco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 22:50
    Dla mnie jedynym wytłumaczeniem poziomu wpisów GENERAŁA jest podejrzenie, że gość sobie jaja z tematu robi i się świetnie bawi. Poczytajcie te wpisy jeszcze raz.
  • Gość: wkręca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 06:51
    > Dla mnie jedynym wytłumaczeniem poziomu wpisów GENERAŁA jest podejrzenie, że go
    > ść sobie jaja z tematu robi i się świetnie bawi. Poczytajcie te wpisy jeszcze r
    > az.

zgadzam się
    tylko że z tego wszystkiego on jako prześmiewca wyjdzie obronną ręką a ci, którzy tak się napinają jak @Kobieta dzięki takim wpisom typowego macho pokazują że za małe rozumki mają by zrozumieć ironię i żeby zrozumieć że lokalna społeczność to nie koncert życzeń pojedynczych osób
  • Gość: Kobieta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 08:44
    Nie tylko GENERAŁ robi robi żarty z tematu,bo sam twórca pomysłu również.
    Sama propozycja postawienia postury tej kobiety już jest śmieszna,nie wspomnę o całej reszcie.
    Rzadko tu zaglądam,ale w tym temacie milczeć się nie da i zauważ,że tych pojedynczych osób,które się niby-napinają jest coraz więcej,bo koncert życzeń trwa...
  • Gość: wkręca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 13:23
    ale tu nie ma miejsca na koncert życzeń
    jeśli by było to pamiętaj że imć Pan Zalewski ma równie silny głos jak Ty
    a zakładam że jest w stanie zgromadzić wokół idei rzeźby całkiem duże grono zwolenników więc nawet w glosowaniu przegrywasz
    nie napinaj się zatem tylko pokaż absurd pomysłu rzeźby na placu albo pokaż absurd pomysłu rzeźby ... wogóle
  • Gość: Kobieta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 19:54
    Nie zamartwiaj się,bo nie masz pewności czy moje grono(przeciwników) nie byłoby większe... Sama lokalizacja rzeźby jest już absurdem.
    Propozycji było wiele,najbardziej sensowne miejsce dla tego rodzaju gwiazdy to tyły gimnazjum i/lub podzamcze,ale plac JPII to zwykła kompromitacja.Tu mógłby stanąć pomnik/rzeźba śp.dr nauk med.Janiny Fetlińskiej-osoby godnej Tego Miejsca.I zaznaczam na koniec mojego udziału,że nie jestem jedyna w tej opinii.Dziękuję.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.12, 19:16
    to bardzo kontrowersyjny pomysł
  • Gość: us IP: *.centertel.pl 24.04.12, 21:06
    "Puknij się pan w dłuto" - komentarz z ostatniego "Uważam Rze"
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 21:26
    Tymczasem wbrew temu co Pan Marek Zalewski oznajmia wszem i wobec, na Onecie dzisiaj pojawiła się wzmianka o ......pomniku (nie rzeżbie) Dody w Ciechanowie wg pomysłu Pana Marka Zalewskiego. Do tej pory zdaje się temat jeszcze "wisi" i można się zapoznać z niewybrednymi najczęściej opiniami nie tylko ciechanowian na temat tego pomysłu. I idzie w Polskę czy Pan Marek chce czy nie, że to miał być pomnik a nie rzeżba. Wątpliwa reklama dla miasta i pomysłodawcy.
  • Gość: Madzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 21:46
    A to przypadkiem nie ta "artystka" wstydziła się kiedyś publicznie,że jest z Ciechanowa i zmieszała miasto z błotem?
    I jej rzeźby czy tam pomniki stawiać?
    Żenada.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.12, 21:23
    Panie Marku! Przede wszystkim trudno znaleźć odpowiednią lokalizację dla pańskiej rzeźby. Myślałam nad tym i w sumie... zamek jest jaki jest, inny juz pewnie nie będzie. Może przy tej szklanej galerii. Moim zdaniem po rewitalizacji rzeźba wkomponowałaby się idealnie:) Do tego książęta mazowieccy i królowa"jest tylko jedna" mogliby wspólnie ściągać "tłumy" do Ciechanowa.
  • Gość: phi-hihi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 08:35
    Co? Żal wam tyłki ściska i nie możecie zapomnieć jak to lataliście za Dodą i śliniliście się ?
    Przypomnijcie sobie jak sikaliście po goleniach i nie możecie tego znieść, że Pan Marek ujawnił waszą hipokryzję. Pokazał wasze zakłamanie i w tym cały jest ambaras.
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 12:36
    ale ja mówię serio. chcecie - stawiajcie. tylko nie na tym placu na Boga:)
  • Gość: ..... IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.12, 08:46
    a czy taka rzeźba czy pomnik nie może stać ze dwa czy trzy lata np. przy dworcu w parku, czy, przed basenem, lub w parku naprzeciwko basenu, a może przed szpitalem
  • Gość: phi-hihi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 08:51
    Przecież przywieźli ją w nocy jakimś dużym transportem i pewnie tam już stoi. Będą ją chyba przenosić z miejsca na miejsce, bo już widać jak to ludzi porusza.
  • Gość: . IP: 92.60.130.* 25.04.12, 14:17
    Ludzie ! Czy was posrało, o czym wy tu dyskutujecie ?
    Postawcie lepiej pomnik "konia który mówi".:-)
  • Gość: kolega IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.04.12, 14:43
    Wieźli coś w nocy to pewnie ten pomnik Dody i już stoi
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 17:08
    hahaha:) zdecydowanie powinna być mobilna
  • Gość: gonzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 17:27
    ... ryzykowne stwierdzenie o kobiecie :D
    pomysł durny a Zalewski ma parcie na sławę - proste wnioski
  • Gość: GENERAŁ IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.12, 19:16
    Ciekawi mnie czy ta kobieta " doda smroda " nie jest przypadkiem nastolatką niską, brzydką pełną pryszczy i mającą wiele kompleksów, a może jesteś starą samotną panną, że jej wszystkiego zazdrościsz ?
  • Gość: doda smroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.12, 20:00
    chcesz sie spotkać? buhahahaha. czy ja wspomniałam o jakiejs zazrości?
    tak zazdroszcze licówek na ząbkach, które niestety wieczne nie będą, tlenionego blądu, operacji plastycznych... bla bla bla, ogólnie nieźle wygląda. taka praca, bez tego mialaby trudniej i tyle. ja to rozumiem i nie zazdroszcze. sprawa jest taka, ze nie chodzi o to jak wyglada, tylko jakim jest czlowiekiem, GENERALE. a ja nie jestem jej fanką, nie śnię o niej po nocach, nie wieszam plakatow na scianach i ogólnie jest mi obojętna. chcecie to jej nawet ołtarz postawcie i zapalcie świeczki, ale błagam nie w takim miejscu. Postaw ją sobie w ogródku, jak lubisz.
    i ZROZUM że nie wszystko musi wynikać z zazdrości.

Ogólnie zrobiła się z tego taka dyskusja że się dziwie ze jeszcze żaden z portali sondy na ten temat nie zrobil. byloby wszystko jasne i nikt nikogo nie musiałby obrażać, jak np. GENERAŁ, którego gorąco pozdrawiam i strzelam do niego z pryszcza:P
    amen

• Gość: Mbbek IP: *.opera-mini.net 25.04.12, 20:18
    jesli rzezba bylaby w skali 1:1 to jeszcze mozna by bylo to zaakceptowac. Sam pomysl jest niedopracowany. Najlepiej byloby zrobic "aleje slaw" z informacja zachecajaca do odnoszenia sukcesow: "jesli bedziesz popularny jak Doda to tez bedziesz mial pomnik" ;)
  • Gość: ciechanowianie IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.12, 21:14
    Kompromitacja! Pomysłodawca i wykonawca posiadają taki sam rozum jak i ona sama.
    Jeżeli komuś na tym zależy to niech stawia ten pomnik za własne pieniądze i na własnym podwórku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.