Dodaj do ulubionych

szkoła STO

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.12, 13:12
Witam. Czy możecie mi Państwo powiedzieć jakie jest czesne w gimnazjum STO? I jakie są warunki przyjęcia. Pozdrawiam i dziękuję

Edytor zaawansowany
  • Gość: w IP: *.cnow.pl 04.07.12, 13:55
    www.stociechanow.pl/
    Wszystkie info jest na stronie, w zależności czy podstawówka, czy gimnazjum
  • Gość: rew IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.12, 05:45
    do kitu
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 15:57
    Ale co do kitu? Chcielibyśmy, żeby tam chodził nas syn.Bardzo prosze o opinie o gmnazjum STO. dziękuję.
  • Gość: wiem IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.12, 16:06
    Do gimnazjum STO warto ! poczytaj o wynikach ogólnopolskich na stronie STO , poszperaj w necie, ja polecam ;)
  • Gość: o. IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.12, 09:03
    Bardzo polecam tę szkołę. Małe klasy, indywidualne podejście do ucznia. Wspaniała atmosfera.
  • Gość: Re IP: *.CNet.Gawex.PL 09.07.12, 17:56
    dlaczego po prostu nie zadzwonisz i nie zapytasz u źródła? Na forum zaraz Cie polują i wysmieja: taki ciechanowski zwyczaj. Zadzwoń i umów sie z dyrektorka. To sensowna kobieta. Zobaczysz co Ci powie.
    P.S moje dzieci chodziły do STO. Nie wyobrażam sobie innej szkoły dla nich!!!
  • Gość: Krzysiek IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.12, 14:38
    Sensowna? Mam o niej inne zdanie. Pracowałem tam kiedyś przez kilka lat, jest straszną zmorą dla której na pierwszym miejscu są pieniądze, póżniej przydupasy w pracy, majętni i chojni rodzice, a gdzieś tam na szarym końcu dobro uczniów. Taka jest prawda.
  • Gość: WAY IP: *.play-internet.pl 24.08.12, 19:22
    Pracowałeś i pewnie cię zwolniła ta "straszna zmora"? Może dobrze zrobiła, bo wreszcie w tej szkole w gronie nauczycieli nie ma obiboków, leniów, nierobów, którzy myslami tkwia jeszcze głęboko w PRLu.
  • Gość: MamaM IP: *.30.21.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.07.12, 12:21
    Mój syn skończył w tym roku Gimnazjum STO. Nie ma lepszej szkoły: wysoki poziom, suuuuper kadra, wyjazdy, projekty i przede wszystkim BEZPIECZENSTWO-wszystko to czego potrzeba młodemu człowiekowi.
    Najlepiej zadzwoń i zapytaj...
    Pozdrawiam.
  • Gość: Bea IP: *.30.53.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.07.12, 07:30
    To szkoła w ktorej uczeń może rozwijać swoje talenty. Czy to artystyczne, czy naukowe. Co roku jest w niej kilku laureatów czy finalistów konkursów i olimpiad. Jeśli Twoje dziecko ma jakiś talent (a każdy ma!!!!) to gimnazjum STO jest dla niego. Nie zastanawiaj sie ani chwili. Zaraz może nie być wolnych miejsc, o ile już nie ma.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.12, 12:57
    Tak tak, kazde dziecko zasciankowych rodzicow ma talent. Talent oczywiscie wybrany przez rodzicow, czyli falszowanie na fortepianie, albo skrzypcach.
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 15:50
    Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Wiem duzo o tej szkole, ale tylko z gazet, internetu. Chcialam usłyszeć coś od ,,żywych,, :)osób. Juz zapisałam dziecko, jest na razie na liscie rezerwowej, ale mam nadzieje,że się uda. Pozdrawiam
  • Gość: B IP: *.146.58.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.07.12, 19:49
    Bardzo dobra decyzja! Nie będziecie żałować!!!
  • Gość: karola IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.12, 19:59
    fakt, jest bezpiecznie, wszyscy się znają, małe klasy ale warunki jak na czesne - chyba coś nie tak. miejmy nadzieję, że w ten budynek nowy lepiej zainwestują, bo to co teraz stoi to 100% karton. co do poziomu nauki sądzę, że jest bardzo porównywalny do poziomu w szkołach publicznych - dziecko przyjaciółki chodzi i mówi, że jeśli checemy aby dziecko dobrze umiało język to jednak nie ma cudów - trzeba chodzić na dodatkowe zajęcia do szkoły językowej. w sumie mówi, że dużo osób korzysta z korepetycji z matematyki i fizyki, ale to chyba we wszystkich szkołach...
  • Gość: Tessa IP: *.play-internet.pl 02.11.12, 21:25
    Moje dziecko chodzi właśnie do I klasy gimnazjum STO i jesteśmy bardzo zadowoleni. Kiedy z podstawówki wszyscy koledzy szkli do innej szkoły, to syn tez chciał iść za kolegami, ale na szczęście na dniu otwartym w STO coś drgnęło i syn "pozwolił" nam i sobie spróbować.
    Dziś mówi że nie poszedłby do innej szkoły.
    Angielski - pan Perera - naprawdę nauka na wysokim poziomie. Pozostałe przedmioty także. Nie wydaje mi się żebyśmy kiedykolwiek musieli korzystać z korepetycji. Sa zajęcia dodatkowe - nawet w soboty. Jest wiele fajnych dzieciaków w szkole. Dużo różnych rzeczy robią: wolontariat, sport i inne. Nawet na noce chodza do szkoły - to chyba ją lubią :p
  • Gość: x IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.12, 22:27
    O Panu Perera i jego stosunku do uczniów krążą legendy - i to niezbyt dobre
  • Gość: BOJ IP: *.147.139.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.11.12, 22:34
    o każdym charyzmatycznym czlowieku krążą legendy. Uczył mnie angielskiego. Nie chodziłem do żadnej szkoły językowej - nie było mi to potrzebne!
  • Gość: Konrad IP: *.30.14.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.11.12, 10:37
    Jeśli rodzice chcą to zapisują dziecko do szkoły językowej. Ja nie chodziłem. Wystarczyło mi to co było na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Dużo sie nauczyłem podczas wyjazdów do Holandii. A teraz jeżdżą do Anglii i Anglicy tu przyjeżdżają, więc jak ktoś chce się nauczyć, TO NIE MUSI CHODZIĆ DO ŻADNYCH SZKÓŁ JĘZYKOWYCH!!!!
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.12, 11:48
    Chyba, ze zrobią lekcje 40 minutowe bo trzeba rozwijać talenty poza lekcyjne. Po co angielski jak i tak większość chodzi do Britisha lub do innych szkół??Niestety muszę się zgodzić z Krzyśkiem kasa kasa kasa!! Jak idzie budowa??
  • ciech01 06.11.12, 11:13
    Gorąco polecam ciechanowską szkołę STO. Najstarsze dziecko uczęszczało do szkół publicznych, młodsze (dwoje) do STO. Mogąc porównywać powiem, że szkoły publiczne dzieli od STO przepaść.
    Nie chodzi tylko o poziom nauki ale też inne aspekty. Czesne jest co prawda dość wysokie (na drugie dziecko jest ulga) ale warto zainwestować w wykształcenie i wychowanie swojego dziecka. Trzeba bowiem wiedzieć, że STO nie tylko uczy ale i wychowuje - czego niestety nie mogę powiedzieć o szkołach publicznych.
  • Gość: izoldunia IP: *.adsl.inetia.pl 20.03.13, 16:07
    Witam, a co sądzicie o STO w Katowicach? Szukałam opinii, ale nie znalazłam:/
  • Gość: zwykły śmiertelnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 20:30
    Zapisz do STO, jak chcesz poprawić swoją pozycję wśród znajomych. Uczyć się będzie tak samo jak w publicznej, a może gorzej bo za pieniądze mniej się wymaga. Zwykle dzieci wracające z STO do szkół publicznych nie są już takimi prymusami. Ale to moje zdanie.
  • Gość: ... IP: *.CNet.Gawex.PL 11.07.12, 21:00
    A skąd te dane???
  • verdorn 11.07.12, 21:08
    No właśnie, przyłączam się do powyższego pytania.
    Skąd takie informacje? Proszę o rzetelne dane ze wskazaniem źródła.
  • Gość: Lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 21:13
    Z życia i doświadczenia które nie muszą być poparte danymi ze wskazanego źródła. Szkoły prywatne są po to żeby je kończyć a nie żeby się w nich uczyć.
  • Gość: Kasia IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.12, 22:10
    No właśnie.Znane są też przypadki uczniów ,którzy zmienili szkołę prywatną na publiczną i również odnieśli sukces.
  • verdorn 11.07.12, 22:12
    Piękny stereotyp.
    A każdy Rom (czyt. Cygan) to złodziej.
    Każdy murzyn to brudas.
    Każda blondynka jest głupia.
    Itd.
    Oj Lena, błysnęłaś intelektem - nie ma co. :)
  • Gość: Lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 23:03
    To wszystko przez to że jestem blondynką...
  • Gość: Krzysiek IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.12, 14:42
    A ja się pod tym podpisuję. Za 2-3 lata nie będą już najlepsi, dobrze rokuje SP 5 jeśli utrzymają poziom z tego roku.
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 22:22
    Nie wiem, jak jest tam z edukacją. Wiem natomiast, że z jakieś 3 lata temu szło tam dwóch moich znajomych. Jeden to był totalny głąb, a drugi miał nieco lepsze oceny. I dostał się tam ten pierwszy tylko dlatego, że wcześniej chodził tam jego starszy brat. Drugi oczywiście już się nie dostał. Także uważam, że trzeba mieć znajomości. Nie wiem, może teraz jest inaczej.
  • Gość: Krzysiek IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.12, 14:48
    Wystarczy jeśli rodzice są majętni, chojni, zajmują wysokie stanowiska w pracy i mają oczywiście rozpoznawalne nazwisko. Doda kończyła tę szkołę, więc jest świetnym antywizerunkiem tej szkoły. Płać i nie wymagaj!!! Tak to dobra szkoła :)
  • Gość: Pati IP: *.31.100.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.08.12, 16:53
    Zapraszam do zakładki ABSOLWENCI i WYNIKI EGZAMINÓW. Dane mówią same za siebie, nie potrzeba Dody w to mieszać:
    www.stociechanow.pl/psg.php
  • Gość: eL IP: *.play-internet.pl 20.08.12, 21:14
    Doda bardzo ciepło mówi na filmie o swojej szkole, a ja wiem, że wielu absolwentów podziela taką opinię, w tym mój syn i córka, którzy skończyli tą szkołę. (syn w 2000 podstawówkę, córka w 2004 gimnazjum).

Dziś też mam znajomych, którzy mają dzieci w gimnazjum STO i są zadowoleni z poziomu nauczania i z dyscypliny. Poza tym dzieci mają liczne sukcesy w różnych konkursach nie tylko artystycznych tak jak Doda, ale w olimpiadach z polskiego, historii, biologii, chemii itp.
  • Gość: w IP: *.cnow.pl 02.11.12, 23:03
    Pomijając wszystkie "szkoła leci na kasę", liczą 'się znajomości: - uważam ,że jako szkoła maja całkiem spory poziom. Przede wszystkim klasy nieduże - a to jest ważne w relacji - uczeń-nauczyciel i szkoła jest bezpieczna. Na pewno ma jakieś braki, ale ja ogólnie jestem zadowolona. Mój syn nie dostał się tam przez znajomości, ani status społeczny. W porę złożyłam wniosek. :)
    Mam porównanie - ta szkoła a szkoła publiczna. Syn koleżanki ma podobne problemy ze zdrowiem i w szkole publicznej ma duże problemy, natomiast tu nie mam żadnych - widzę nawet prawdziwych pedagogów - dla ucznia - a nie odwrotnie. Nigdy nie miałam problemów z dotarciem do nauczyciela poza lekcjami i poza godzinami pracy. Zawsze mogę liczyć na ich wsparcie.
    a w publicznej co jest? Dziecko nie chodzi tydzięn do szkoły bo operacja za chwile - i jest problem- bo dziecko zdrowe a nie ma go w szkole.
    ja ze swojej strony - polecam tą szkołę, mimo jakichś niedociągnięć (wiadomo) ale jest to placówka w której dziecko moze się rozwijać, pokazać na co je stać.
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.12, 15:40
    Wszystko ma swoje minusy i plusy. Jeśli chodzi o indywidualne podejście, to oczywiste, że takiego możemy się tam spodziewać - w końcu za co coś płacimy. Atmosfera też jest inna niż w szkołach publicznych ze względu na liczebność klas. Jednak nie sugerowałbym się wynikami egzaminów - myślę, że gdyby ze szkół publicznych wybrać po czterdziestu najlepszych uczniów, można by się spodziewać podobnych rezultatów. Z relacji znajomych wiem, że towarzystwo bywa różne - od zarozumiałych bogaczy do normalnych ludzi. Niestety, poziom leci na łeb, na szyję - radzę przespacerować się obok szkoły w godzinach zakończenia zajęć.
    Wybór szkoły zależy od potrzeb i możliwości Twojego dziecka - jeśli może się ono pochwalić najnowszymi gadżetami, a Ty masz ochotę biegać co chwilę do szkoły i organizować "cudowne" uroczystości - zapisz tam potomka :)
  • Gość: Eliza IP: *.30.5.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.11.12, 18:00
    w klasie mojego dziecka w STO nie ma 40 najzdolniejszych. Są normalne dzieci bez gadżetów i normalni tajni rodzice, którzy angażują sie w życie szkoły. Codziennie odbieram dziecko ze szkoły i nie słyszę żadnego "spadku poziomu". Ci co chcą zabaczyc i usłyszeć, dopatrza sie nawet trotylu na wraku samolotu, prawda?
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.12, 17:53
    Czytanie ze zrozumieniem, bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach...
    Szczególnie rozpoznawanie własnych uczniów na podstawie tego, kim z zawodu są ich rodzice daje anonimowość.
    Oczywiście, obrażanie nauczycieli i wyśmiewanie kolegów mniej sprawnych fizycznie to norma.
  • Gość: Marta IP: *.xdsl.centertel.pl 06.11.12, 10:02
    nie opluwajcie STO za to, że wyróżnia się na plus wśród ciechanowskich szkół. zapytajcie się dlaczego w innych szkołach nie jest tak samo lub lepiej. samorządy robiąc dalej oszczędności kosztem jakości będą pogłębiać różnicę pomiędzy szkołami udowadniając, że szkoła publiczna jest z gruntu zła a jedyną receptą na zmianę tego stanu jest prywatyzacja.
  • chroma55 22.11.15, 17:46
    Odpowiedź jest prosta. W szkołach publicznych wcale nie są gorsi nauczyciele. Problem jest w tym, że szkoła publiczna ma obowiązek przyjęcia każdego dziecka, natomiast w szkołach STO przeprowadzana jest selekcja. Tam nie trafiają dzieci z rodzin biedniejszych, czy z marginesu społecznego. Problem "małych łobuziaków" jest im w zasadzie nieznany, natomiast szkoły publiczne muszą się niestety zmagać z takimi problemami. Te dzieci obniżają właśnie ogólny ranking szkół.
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 11:53
    Zgadzam się z Piotrem w 100% tak tam właśnie jest. Zapytaj ile dzieci już zabrano z tej szkoły!!!
  • Gość: . IP: *.adsl.inetia.pl 21.03.13, 13:38
    Pytam więc. Znasz odpowiedź ? Czy może słyszałaś "na mieście" ?
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 14:32
    znam
  • Gość: Inga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.12, 13:27
    Jako matka dójki dzieci - dziś już absolwentów STO jestem wdzięczna za to, że w moich dzieciach rozbudzono chęć nauki i poznawania świata.
    Pracują tam świetni pedagodzy i mają wiele pomysłów na edukację i wychowanie!
    Pozdrawiam
  • Gość: Sergiusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 17:25
    Tyle zajęć pozalekcyjnych co jest w STO to w żadnej szkole w Ciechanowie nie ma. Dzieci nie sa w stanie chodzic na wszystkie, a jest ich do wyboru do koloru. I artystyczne i sportowe i przedmiotowe!
    To fajna szkoła gdzie warto posłac dziecko.
  • Gość: ANNA ALE NIE DYMNA IP: *.xdsl.centertel.pl 21.03.13, 16:03
    Ingo i Sergiuszu spotkajcie się ,mnóżcie się i zasilcie klasy w STO
  • wo-jciech 06.12.15, 22:07
    Witam Serdecznie.
    Mogę się wypowiedzieć ponieważ mam tam dziecko. Szkoła jest bezpieczna poziom nauki ciężko stwierdzić ale
    -dyscyplina jest naprawdę żenująca
    -będąc na zakończeniu roku widziałem że cała klasa,wszyscy uczniowie jednej klasy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem
  • ciech01 17.12.15, 19:36
    Moje dzieci uczęszczały do tej szkoły i jestem niezmiernie z tego zadowolony. O wysokość czesnego dowiedź się w sekretariacie, ja miałem zniżki ze względu na moją "wielodzietność" - kolejne dziecko miało znaczącą ulgę finansową. Polecam tą szkołę rodzicom - jeśli chcecie mieć niezestresowane i lubiące chodzić do szkoły dzieci!
  • wojtek_f123 14.01.18, 10:09
    witam serdecznie
    wracam do wątku.
    Jak przedszkole w STO-czy warto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.