Dodaj do ulubionych

Ciechanów jest piękny :-)

IP: *.opera-mini.net 16.12.12, 12:23
Ciechanów jest piękny. Oczywiście nie wszyscy muszą mieć podobne zdanie. Ale mój Ciechanów jest piękny. :-)
Edytor zaawansowany
 • Gość: Zofia1954 IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.12, 12:48
  i mój Ciechanów również jest piękny


 • Gość: ... IP: *.centertel.pl 16.12.12, 14:48
  A konkrety- co w nim takiego pięknego? Kina, teatry, jeziora, co może się tu podobać? Może deptak, pewnie nowa mini galeria? Ciechanów to zaściankowe miasto emerytóe, rencistów i bezrobotnych. Brak tu czegokolwiek poza nędzą, której jest masa.....
 • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 09:23
  Zascianek to wlasnie podnieca sie kinami, teatrami i innymi wielkomiejskimi atrakcjami. Ja doceniam moje miasto za spokoj ducha, ktory mozna tu osiagnac, brak zgielku, halasu.
 • kerim18 01.01.13, 12:46
  tak jest piękny d worzec kolejowy autobusowy glinianki na krubinie ala dzielnica aleksandrówka coś pięknego gwar ludzi w autobusach jadący do pracymiłe spojrzenia żuly w parku ludzie tu żyją spokojnie i beztrosko mają czas na wszystko
  full bezrobocie coś pięknego
 • Gość: słuchajciePOjebani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.12, 23:21
  POwiedzcie POjebani włodarze miasta dlaczego nie potraficie oświetlić zamku by wyglądał jak perełka zza oświetlonego ratusza?
  POwiedzcie POjebani wlodarze miasta dlaczego stać was na rynek za 10mln w tym śzwindel z WC jaki był w planach a nie stac was na iluminację zamku która to iluminację widać byloby na kilka km przed wjazdem do Ciechanowa.
 • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.12, 15:54
  Mój obecny Ciechanów jest ładniejszy od poprzedniego
 • Gość: rena 1954 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.12, 17:51
  i mój Ciechanów jest piękny
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 16.12.12, 14:59
  W parku przy CKiS drzewa magicznie wyłaniają sie z oparów mgły, płomyki świec na grobach cmentarza przy ul.Płońskiej wśród zasypanych śniegiem wiązanek na grobach, zarys dzwonnicy na Farze, dzieci z rodzicami wychodzący z kościoła, uśmiechnięte panie z kijkami do nordic walking, sikorka skubiąca kawałek słoninki na drzewie pod oknem. I co z tego że straciłem pracę a niektórzy ludzie to bezwzględne szakale. Mój Ciechanów i tak jest piękny zimą. :-)
 • Gość: ??? IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 15:23
  dolina rzeki Łydyni jest piękna ostatnio pojawiły się tam bobry.

 • Gość: mieszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.12, 16:52
  kluczowym dla tej dyskusji byłaby informacja czy bobry są z PO
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 16.12.12, 18:06
  Niedzielny wieczór...z gałęzi drzew kapie rozpuszczający się śnieg,sznur rozświetlonych samochodów ludzi wracających z supermarketów, rozświetlone świątecznie wystawy sklepowe, ludzie śpieszący na mszę do fary na 18-tą. Pusty deptak na Warszawskiej. Piękny jest mój Ciechanów. :-)
 • Gość: - IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 20:21
  Daj namiar na swojego dealera - inteligentnie i błyskotliwie. Brawo!
 • Gość: +/- IP: *.play-internet.pl 16.12.12, 18:30
  Daj namiar na swojego dealera.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 16.12.12, 20:59
  Mija kolejny dzień. Okna błyszczą światłami. W niektórych pojawiły się pierwsze choinki. Grupa wesołej młodzieży idzie w kierunku Aleksandrówki. Pani z psem spaceruje po mokrym śniegu. Z rzadka przejeżdża samochód. Patrzę na usypiające moje miasto. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: na poważnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.12, 21:17
  Twój zachwyt miastem przypomina mi.."Opowiadania petersburskie"Gogola;)

 • Gość: jakaja IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.12, 00:05
  Piękny jest Ciechanów mojego dzieciństwa. Ocieniona starymi drzewami Sienkiewicza, aleja nad Łydynią w starym parku, płaczące wierzy w nowym... przejście przez kładkę ścieżką wzdłuż rowu porośniętego majowymi kaczeńcami, sadzawka w dzikim sadzie obok starej szkoły nr 3... kolorowe bloki tonące w zieleni przydomowych ogródków... Podmokłe łąki za Jedynką... Kto to dziś jeszcze pamięta?
 • Gość: . IP: *.play-internet.pl 17.12.12, 00:22
  W.W. ci tego nie zapomni i wytnie wszystko w pień co zielone.
 • Gość: gość IP: *.centertel.pl 17.12.12, 05:16
  Nawet tych bagien za jedynką wzdłuż Mleczarskiej już nie ma. W zimę śmigało się na nich jak zamarzły na łyżwach. Zieleń waldki wycinają w pień, wszystko pokrywają betonem. Taki piekny nasz Ciechanów.
 • Gość: ewa IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.12, 11:51
  oj jeździło się tam na łyżwach0- też pamiętam. Tam właśnie mój Tata nauczył mnie jeździć na łyżwach. Miałam wtedy 6 lat czyli 23 lata temu. Ach wspomnienia..
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 17.12.12, 08:07
  To prawda, zieleni jest coraz mniej. Ale miasto to ludzie, swoisty klimat, obyczaje, codzienny rytm życia. Żadna władza, nawet najgorsza i najbardziej podła tego nie zniszczy. A moje miasto żyje. I jest piękne. Pomimo tego co źli i głupi ludzie zepsuli. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: Rena 1954 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 08:51
  No tak.... stare drewniane chałupy na Warszawskiej i jej dziurawe chodniki, brudne zagajniki przy księgarni i w Rynku, niezapomniana fontanna w jednym z nich, kto to jeszcze pamięta....?
  Można by tak wiele wymieniać. A źli i głupi ludzie to wszystko zniszczyli...
 • dz1ad3k 17.12.12, 13:38
  Panie Wojtku (jeśli tak mogę pisać) uprasza się o blog z takimi ciepłymi i pozytywnymi przesłaniami o naszym mieście i o Pana pozytywnym postrzeganiu świata. Ktoś kto dostrzega pozytywne aspekty wszędzie, może być wspaniałą odtrutką na pęd, nienawiść, obojętność .. całe zło tego świata. Jeśli potrzebna pomoc w prowadzeniu bloga to ja się deklaruję znaleźć platformę i wprowadzić Pana w temat. Warto wykorzystać taki diament znaleziony w ciechanowskim bagienku dla dobra społeczności :).
  --
  Popieram Pozytywne Przesłania.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 17.12.12, 15:35
  Mija kolejny dzień, zapalają się latarnie, w ich blasku wirują płatki śniegu. Na ulicach coraz więcej ludzi. Jedni robią zakupy,inni wracają z pracy. Grupka dzieciaków umawia się na lodowisko. Typowe popoludniowe tętno życia mojego miasta. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: jakaja IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.12, 15:58
  Poeta z Ciebie Wojciechu...
  Patrzysz przez różowe okulary na swoje miasto.
  Tak naprawdę Ciechanów nie jest ładny. Widzę to aż nazbyt wyraźnie mimo, że to moje rodzinne miasto. Opuściłam je ponad 40 lat temu i to co w nim ładne to jedynie wspomnienia dzieciństwa. Jest prowincjonalną mieściną leżącą pośród mazowieckich kartoflisk. Za daleko od wielkiego miasta, a za mały aby stanowić samodzielne centrum. Mimo ponad 900 letniej historii, oprócz ruin zamku, dwóch kościołów i dzwonnicy nie ma właściwie żadnych cennych zabytków. Pseudo ryneczek i zamiast deptaka koszmarnie brzydka Warszawska. A ludzie? Cóż, rodowitych ciechanowian zawsze zdradzi charakterystyczny akcent. W przesadnym ę i ą Dody słychać usilne starania aby się go pozbyć;)
  Tak... Ciechanów niestety nie jest piękny.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 17.12.12, 15:50
  Gościu, jakaja - dziękuję za wasze wspomnienia. Faktycznie wielu tych miejsc już nie ma. Ale są wspomnienia i stare fotografie. Proszę o wiecej takich miejsc i klimatów. Pamiętacie dawne glinianki na ,,dołach,, obok dzisiejszego os.jeziorko? A z Fary zimą zjeżdżało się na sankach. Było bezpiecznie, rytm życia taki jakby bardziej spowolniony. Dziś jest inaczej. Ale też bywa pięknie. :-)
 • Gość: jakaja IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.12, 16:02
  Glinianki czyli tzw. Kanały. Pamiętam, że chyba pod koniec lat 60-tych przy jakich pracach wykopano tam kości ludzkie. Niestety byłam wtedy zbyt mała aby wiedzieć i pamiętać coś więcej.
 • Gość: romantyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 16:09
  A kanały jak najbardziej kiedyś nawet kajaki , ale doły to doły , bardziej ustronnie (....nastrojowo) i garaże przed .
 • Gość: Rena 1954 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 16:30
  Nauczyłam się pływać na kanałach, dziś z rozrzewnieniem chodzę tamtędy. Nikt już się tam nie kąpie. Pamiętam kajaki, kolejkę wąskotorową, te stare chałupy, nawet podkówkę w parku. Ale nic nie stoi w miejscu, świat się zmienia, my się zmieniamy. Pamiętam Ciechanów z dzieciństwa, ale chyba nie chciałabym, aby pozostał taki jak wtedy. Ja już jestem inna i nie bawiłyby mnie chyba glinianki. A co do rynku... i Warszawskiej... bardzo mi się podoba. Chętnie spaceruje, i czekam kiedy drzewka podrosną, będzie jeszcze piękniej. Wcale się nie dziwię, ze komuś tamten Ciechanów podoba z młodości, ale to młodość się podoba...
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 17.12.12, 17:54
  Masz rację Rena - dawny Ciechanów wspominamy z rozrzewnieniem i sentymentem. Ale nowy,nasz Ciechanów też jest piękny w wielu aspektach. Są miejsca naprawdę urokliwe. Trzeba umieć tylko je dostrzec i docenić. Bo Ciechanów - moje miasto - jest piękny. :-)
 • Gość: Aneta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 23:40
  Mój Ciechanów też jest piękny. I wcale nie ma mało zieleni, kto do mnie przyjedzie zachwyca się, że tak u nas zielono. Farne wzgórze i stary kościół, Zielona Ścieżka z ładnymi domami, deptak z ogródkami w lecie, ślicznie wybrukowana Mikołajczyka, nowy elegancki budynek sądu i nowe uliczki za Tepsą z rondkiem Witosa... Centrum bardzo mi się podoba, prawie wszystko nowe. Domy są różne, wiadomo, nie zbuduje sięich od nowa a i nie każdy dba, żeby otynkować. Ale uśmiecham się do ludzi na deptaku i oni się do mnie uśmiechają... I uwielbiam jeździć nową ulicą Armii Krajowej!
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 18.12.12, 07:38
  Budzi się moje miasto otulone pierzyną śniegu. Nieliczni panowie wracają ze sklepów ze świeżymi bułkami, samochody wolniutko posuwaja się po białych jezdniach. Piękny zimowy poranek. :-)
 • Gość: s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.12, 08:20
  Powroty z religii w domku przy Farze i skakanie z kępy na kępę bo bagnach wzdłuż obecnego chodnika z kładki do Tatarskiej
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 10:03
  Czytam te wpisy i nie ukrywam, że mam niezły ubaw. Ciechanów nie jest bowiem żadnym ładnym miastem, przeciętna peerelowska architektura przeorała centrum na wieki. Przykład pierwszy z brzegu - brak ciągłości zabudowy pierzejowej przy Warszawskiej i bloczysko z lat 70-tych dochodzące prawie do ulicy. Przy tej ulicy nie ma też prawie w ogóle żadnych wartościowych architektonicznie kamienic.
  Tak naprawdę poza zamkiem nie ma tu co pokazać przyjezdnym. Myślę, że te zachwyty nad miastem wyrażają głównie osoby, które zwiedziły bardzo niewiele ciekawych miejsc w Polsce (już nie mówiąc o dalszych krainach).
 • Gość: s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.12, 10:22
  Piękno to nie tylko "ciągłość zabudowy pierzejowej".
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 10:47
  Gość portalu: s napisał(a):

  > Piękno to nie tylko "ciągłość zabudowy pierzejowej".

  Oczywiście można pisać o pięknie nowej ulicy Armii Krajowej, jak ktoś przed chwilą, tylko że takie opisy mimowolnie stają się groteskowe. No bo co tu piękne: krawężnik, latarnia czy właz od kanalizacji?
 • Gość: s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.12, 11:07
  Akurat nie miałem na myśli ul. Armii Krajowej, ale w Ciechanowie jest wiele pięknych miejsc, a nawet te "brzydkie" czasem mają "coś" sobie. Oczywiście, fajnie by się mieszkało w Dubrowniku, czy na Bora Bora, ale i pośniegowe błoto na Witosa ma swój urok.
 • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.12, 11:21
  A do wacka to Mnikołaj nie przyjdzie ,bo może okazać się brzydki (-:
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 11:28
  Gość portalu: s napisał(a):

  > Oczywiście, fajni
  > e by się mieszkało w Dubrowniku, czy na Bora Bora, ale i pośniegowe błoto na Wi
  > tosa ma swój urok.

  A ja myślę, że nie trzeba wyjeżdżać na Bora Bora, żeby dojrzeć piękne miejsca, zdecydowanie piękniejsze niż Ciechanów. Choć oczywiście patrząc z perspektywy takiego Ojrzenia czy Gołymina jest tutaj rozkwitająca aglomeracja wielkomiejska o cudownej urodzie.
 • Gość: s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.12, 11:39
  Tu już przesadziłeś, co masz do Ojrzenia albo Gołymina? Zapewniam cię, że nie wszyscy lubią "wielkomiejskie aglomeracje".
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 11:53
  Nic mi do tych zacnych miejsc.
  Chodzi tylko o to, że inaczej oceniać będzie swoje otoczenie osoba, która całe życie zamieszkuje w Ciechanowie i jego okolicach, a inaczej ktoś kto wyjechał stąd i doświadczył prawdziwej urody innych miast, miasteczek czy nawet wsi i to niekoniecznie zagranicą, ale również u nas np. na Kaszubach, Pomorzu, Warmii albo też na Podlasiu i Roztoczu.
  Mówiąc najogólniej mazowieckie buraczane zagony i "pachnące" obornikiem zabłocone wioski to niekoniecznie raj na ziemi, a przynajmniej nie dla wszystkich jest to miejsce tak idylliczne jak dla tych, którzy opisują tutaj swój zachwyt nad urodą Ciechanowa.
 • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 12:19
  Kochamy miejsce gdzie się urodziliśmy i spędziliśmy dzieciństwo i nie ma czemu się dziwić.W tych miejscach mieści się cząstka nas samych !nasze pierwsze kroki ,nasze pierwsze wypowiedziane słowa i nasze pierwsze miłości. Tak było jest i będzie i czy ktoś bardziej akcentuje ą czy ę lub mówi zaś ,poszlim.....itp nie zmieni się póki świat istnieje. Ja też urodziłam się w Ciechanowie i widzę te piękne miejsca i urokliwe zakątki których ktoś przyjezdny nie widzi i ich nie zobaczy. Ja widzę prawdziwą urodę tego miasta!
 • Gość: a_samo_a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.12, 12:24
  Z uśmiechem na ustach czytam zachwyty Wojciecha nad pięknem grodu nad Łydynią. Każdy ma prawo do własnego zdania, mnie jednak nasuwa się na myśl piosenka z filmu "Kingsajz".
  "Szuflado ma
  Kocham i uwielbiam cię
  Chociaż takiego dna nie ma nigdzie na świecie

  Ciasnoty twej
  Nie boimy się skutków
  Miejsca że hej
  Dla wszystkich krasnoludków".

  Niestety, ale Ciechanów jest miastem bez koncepcji urbanistycznej. Po II WŚ różne pomysły mniej i bardziej rozgarniętych urzędników spowodowały, że jest to koszmarek i żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazują, aby cokolwiek w najbliższych latach miało się zmienić na lepsze. Są w tym mniasteczku ludzie, którzy dostrzegają urzędniczą głupotę, jednak coraz częściej z bezsilności opadają im ręce.
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 12:34
  Dokładnie tak. Myślę, że w przypadku Ciechanowa trudno jest nawet mówić o istnieniu typowego śródmieścia, które powinno mieć w miarę zwartą zabudowę, wyodrębnioną, gęstą siatkę ulic z kamienicami posiadającymi sklepy w parterach. Tutaj można wyodrębnić co najwyżej dzielnicę o nazwie Centrum, ale luźno położone bloki są w niej pobudowane w takich samych układach urbanistycznych jak np. na Aleksandrówce.
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 12:54
  www.youtube.com/watch?v=oe7_8jP6Ej8
  Swoją drogą te oldskulowe słowa piosenki opisującej późny PRL pasują idealnie do miasta, które dokonało samoograniczenia w rozwoju pozbawiając się połowy budżetu (rezygnacja ze statusu powiatu grodzkiego).
 • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.12, 14:03
  Jaki jest Ciechanów najlepiej opisuje moje dziecinne zdziwienie którego już dokładnie nie pamiętam ale jest mi często przypominane :). Będąc w latach 70 z mamą na zakupach udaliśmy się z Warszawskiej w kierunku kanałów i gdzieś koło dzisiejszej Fotokaliny widząc rzadką zabudowę, busz krzaków, wielkie puste powierzchnie zapytałem "mamo to jeszcze miasto czy już wieś? " I z tym zdziwieniem pozostanę twierdząc, że Ciechanów to 2 miasta Ciecha i Nów prawie jak Buda i Peszt tylko nie wiem który jest który :D.

  O architekturze to na innym forum albo w innym temacie a tu oddajmy się pozytywnemu spojrzeniu :).

  Uwielbiam Ciechanów wiosną gdy wszyscy biorą się za porządki w powietrzu unosi się lekki zapach palonych liści, na grządkach wyglądają pierwsze kwiatki. Uwielbiam wtedy błądzić bez celu i zaglądać ludziom do ogrodów. Czuję się wtedy jak ktoś uwolniony od jarzma brudu, śniegu, zimna, budzi się wkoło i we mnie nowe życie, nadzieja na miłość, na piękne dni kiedy można wstać i zarzucić tylko krótkie spodnie i koszulkę i iść przed siebie w poszukiwaniu znanego i nieznanego. Piękna jest ulica Letnia a na niej mały domek, mały domek, małe okienka, ma balkonik .. tylko on i my pamiętamy :).
  Piękna jest mała osada za cukrownią.jakby wyrwany spod upływu czasu. Czworobok w którym współegzystują stare i nowe budynki pełen zieleni i spokoju .. już tam nie jeżdżę bo nie mam do kogo :(. Piękna jest też ulica za kościołem klasztornym taka dzika i tajemnicza. Piękna jest Sienkiewicza która przemierzałem raz wolno a raz szybko pędząc na czerwony lub żółty autobus. Piękne jest Farskie Wzgórze. Dla wielu to wagary i zimowe szaleństwa a dla mnie to miejsce na które patrzyłem z okien w mojej wymarzonej a nawet lepszej niż wymarzonej pracy gdzie mogłem odkrywać codziennie inne wyzwania, poznawać codziennie nowych ludzi, być docenianym i potrzebnym :).
  Ech dobra powrót do teraźniejszości. Może kiedyś będę ją wspominał tak miło jak tą ciechanowską przeszłość. Teraz niestety nie potrafię się nią cieszyć. Chyba brak dystansu do rzeczywistości i do siebie może? brak realnych oczekiwań i odwagi do wchodzenia na nowe ścieżki. Szkoda, że dopiero po latach dostrzegamy i doceniamy jacy byliśmy kiedyś szczęśliwi.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 18.12.12, 14:20
  To nic że Ciechanów nie jest najpiękniejszym miejscem na ziemi. Rzecz w tym że nawet nasza mała ojczyzna ma swoje urokliwe, klimatyczne zakątki i zaułki. I warto je dostrzegać na codzień. Choćby po to żeby nie zalała nas ta wszechogarniająca mania narzekactwa i krytykanctwa. Moje miasto jest przecież piękne. Doceńmy to piękno bo to też my je tworzymy swoim optymizmem i życzliwością wzajemną. :-)
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 18.12.12, 22:42
  Czy spacerowaliście po mieście o tej porze? Polecam. Ostatnie autobusy sennie zmierzają do zajezdni, w pizzeriach pustawo ale nie pusto, spacerujące parki zakochanych, nawet radiowóz policyjny powolutko jedzie ulicami. Wbrew pozorom życie pulsuje. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 08:55
  Wojciechu:) podzielam Twoją opinię:)i pozdrawiam:). Wczoraj wracałam o 20 spacerkiem przez cały Ciechanów do domu ,to jest naprawdę urokliwe miasto a jeśli rozrosło się nie regularnie i symetrycznie jak włosy po przeszczepie :) to trudno:) może nie każdy lubi równoległe i prostopadłe uliczki jak skrzętnie przygotowana makieta ,może lepiej żeby Pani Pospieszna ;p czasem namieszała niechcący ,przecież to nie ujmie nam szczęścia, spełnienia i przywiązania do naszego miejsca urodzenia i naszego rodzinnego domu do którego całe życie będziemy chcieli wracać:)
 • Gość: a_samo_a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.12, 12:57
  A ja wczoraj aby podziwiać piękno grodu na Łydynią wybrałem się na długi, wieczorny spacerek.
  Miasto spowiła puchowa kołderka śniegu. Nad ulicami unosiły się mgiełki snujące się z kominów okolicznych domostw, a charakterystyczny zapaszek zdradzał, że proceder domowej utylizacji śmieci dalej kwitnie. Dzielni kierowcy pługów i piaskarek w pocie czoła krążyli ulicami miasta, spychając na boki błoto pośniegowe, a nieliczni przechodnie, mamrocząc pod nosem błogosławieństwa próbowali przejść na drugą stronę jezdni pracowicie przebijając się przez zgromadzone na przejściach sterty błota. "Piękny" jest Ciechanów, oj "piękny".
 • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 13:06
  oj ta zima co ona wyprawia z naszym miastem :)
 • Gość: metroman IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 15:36
  Długie wieczorne spacery, kontemplacja zimowych uroków miasta. Oj, tylko pozazdrościć. Cały świat obok was gna w szaleńczym pędzie do przodu, a u was cisza i spokój. Coś za coś. Albo postęp i rozwój albo słodki, leniwy marazm.
 • Gość: ........... IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 23:47
  Wręcz rzygam tęczą od Twych opisów.. Znaczy przesyt mam..
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 19.12.12, 22:58
  Dobrej nocy wszystkim zmarzniętym i ogrzanym mieszkańcom naszego pięknego miasta. Jutro będzie dobry dzień. :-)
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.12, 23:13
  Jak śnieg przykryje ten syf to nawet,nawet

  fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qe/zb/lvhe/WGQ13FbxV9GmvReCuB.jpg
  fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qe/zb/lvhe/sHWM9sgoWc9rebL0vB.jpg
  fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qe/zb/lvhe/sLrhSumuhJQJwAtHAB.jpg
  fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qe/zb/lvhe/qarYHRKCVrOBYl8WMB.jpg
 • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 23:21
  Pozdrowienia dla tych którzy są wkurzeni na tych którym się Ciechanów podoba i którzy tak na siłę nas przekonuję że miasto jest wstrętne! pewnie potrzebne wam to jest jak tlen!!!!!!! Wesołych Świąt! Bóg się rodzi!
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 20.12.12, 17:24
  Przedświąteczna krzątanina. Dużo ludzi robi zakupy. W małych sklepikach jest urokliwie. Miłe panie sprzedawczynie uśmiechnięte,porozmawiają,doradzą. Magia nadchodzących swiąt w moim mieście. I w tle magiczna zima i mróz szczypiący w uszy. Mój Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: poeta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.12, 18:32
  Nasz Św. Pietrze, powiedz nam czyś
  widział Ciechanów tak piękny jak dziś?
 • Gość: olo IP: *.play-internet.pl 20.12.12, 19:12
  Jest super najlepiej podoba mi się Podzamcze Pozdrawiam wszystkich
 • Gość: / IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.12, 06:26
  Rzygam tęczą ;)
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 21.12.12, 22:57
  Nocny spacer z psem. Moje miasto już prawie uśpione. Pod nogami trzeszczy zmrożony śnieg. W oddali szybkim krokiem podąża zmarznięty przechodzień. Koniec świata nie nastąpił i moje magiczne miasto trwa nadal. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: xxx IP: *.dynamic.mm.pl 23.12.12, 00:41
  Wieczorny powrót z pracy do domu.Dobrze że jeszcze mnie stać na własne cztery kółka bo na komunikację publiczną w pięknym Ciechanowie nie miałbym co liczyć.Wiadomo kapitalizm typu wschodniego jest bezwzględny.Miasto powoli idzie spać.Nawet facet szukąjacy czegoś w śmietniku zmarźnietymi rękoma którego mijam jadąc po "zabytowej" drodze bedzie sie sposobił do snu.Ciekawe kim był jeszcze kilka lat wstecz?Może miał pracę?A może gardzi pensją 1500zł brutto?Raczej nie bo w tym magicznym mieście praca za taka stawkę to przeciez luksus.Kto go tam wie.Jeszcze tylko przejadę przez rozkopaną dwa miesiące temu drogę przez szefa miejscowej firmy "remontujacej" drogi Taki mały prezent pod choinkę dla obywateli pięknego Ciechanowa .Las znaków drogowych przy tych wykopach które informują mnie dosłownie o wszystkim zdaje się przypominać zaśnieżone świerki w lesie w mroźny grudniowy wieczór.Czuć już magię Świąt.Jedynie ciechanowska drogówka nie sposobi się do snu.Dobrze wie że o tej porze zaczęły się łowy na "piratów" drogowych gnających po 60km/godz. i opuszczających te magiczne miasto...Ciechanów jest piękny :)
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 23.12.12, 09:42
  Wszystkim mieszkańcom naszego pięknego miasa u progu Świąt życzę zdrowia,optymizmu,pracy,mądrej władzy i umiejętności dostrzegania dobrych rzeczy w każdym kolejnym dniu. I pamiętajcie: Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: asdf IP: *.cnow.pl 19.09.14, 03:24
  Piękny dla tego który nie musi robić za 1400 zł w kiepskiej robocie...
 • Gość: milenka IP: *.play-internet.pl 24.12.12, 19:51
  Wesołych Świąt i lepszego Nowego Roku Ciechanowianie
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 26.12.12, 22:19
  Święta,święta i po świętach. Magiczny klimat pasterek w kościołach,modlitwa przy żłóbku,spotkania w rodzinnym gronie,iluminowane okna i balkony naszych mieszkań. Pomimo nie najlepszej pogody i awarii na mieście doceńmy te klimaty. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 29.12.12, 22:37
  Jak dobrze znów być w moim mieście po kilku dniach rozłąki. Puste ulice wieczorem,okna w domach rozświetlone choinkami,nasze urocze busiki miejskie. I ten spokój i spowolnienie prowincjonalnego miasteczka. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 01.01.13, 09:39
  Jedyna taka noc w roku. Roześmiani,weseli ludzie na ulicach,impreza pod ratuszem,imprezy w domach. Miasto pełne życia,radości i nadziei. A dziś rano cisza,spokój i odsypianie nocnego szaleństwa. Było pięknie. Bo Ciechanów jest piękny. Wszystkiego najlepszego dla mojego miasta na Nowy Rok. :)
 • kerim18 01.01.13, 12:48
  Gość portalu: Wojciech napisał(a):

  > Jedyna taka noc w roku. Roześmiani,weseli ludzie na ulicach,impreza pod ratusze
  > m,imprezy w domach. Miasto pełne życia,radości i nadziei. A dziś rano cisza,spo
  > kój i odsypianie nocnego szaleństwa. Było pięknie. Bo Ciechanów jest piękny. Ws
  > zystkiego najlepszego dla mojego miasta na Nowy Rok. :)
 • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 01.01.13, 13:35
  Jak widać są ludzie, którym wystarczy zrobić spęd pod ratuszem, włączyć troszkę głośnej muzyki aby byli szczęśliwi. szampanik wyparuje, światełka kolorowe zgasną a bida z nędzą zostaną i będą narastać. Taki piękny jest ten wasz/nasz ciechanów i taka jest piękna nasz Polska. Może trochę drastycznie ale po prostu trzeźwo myślę i widzę.
 • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.13, 13:43
  A co by uszczęśliwiło Ciebie ? Może wspólnymi siłami coś poradzimy na twój pesymizm
 • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.13, 13:44
  najlepsze życzenia noworoczne dla ludzi dostrzegających piękno miejsc, w których żyją, ludzi serdecznych, uśmiechniętych życzliwych.
  wiecznym narzekaczom, dla których forum jest miejscem wylewania frustracji, ludziom w moim przekonaniu głęboko nieszczęśliwym (frustrat nie potrafi być szczęśliwy, nawet na Bora Bora) życzę definitywnej zmiany usposobienia. nie będziecie się tak codzienne ze wszystkim męczyć, a otoczenie nie będzie męczyć się z waszym podejściem :)
  Ciechanów jest piękny :)
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.13, 15:39
  Ciechanów jest piękny inaczej.
 • Gość: wacek IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.13, 15:41
  albo tak z francuska - piękny à rebours.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 03.01.13, 21:57
  Kochani,od kilku dni wszyscy cierpimy z powodu niemądrych decyzji niekompetenych ludzi rządzących miastem i ZKM.Ale wierzę w to że oni się opamiętają w swoim szaleństwie i szybko wróci minimum normalności.To trudne dni dla kochających to miasto.Wierzę że wytrwamy mimo wszystko.Protestujmy,naciskajmy,pokazujmy absurdy władzy.Dla dobra tego miasta-naszej małej ojczyzny.Ciechanów jest piękny (pomimo działań złych i głupich ludzi u szczytów władzy). :-(
 • Gość: a_samo_a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.13, 22:10
  Wojciechu,
  jeśli nawet ty nie dostrzegasz jakiegoś ukrytego piękna w zmianach w ciechanowskiej komunikacji, to naprawdę musi być bardzo źle.
 • Gość: Wojciech IP: *.opera-mini.net 05.01.13, 09:31
  a_samo_a ja też dostrzegam mankamenty.przykre jest to że ich sprawcami są ludzie.pokazujmy zatem to co jest piękne,wartościowe,cenne a może niektórzy jakimś cudem zrozumieją że są szkodnikami.pozdrawiam mieszkańców naszego miasta i życzę udanego weekendu. Ciechanów jest piękny. :-)
 • Gość: a_samo_a IP: *.play-internet.pl 05.01.13, 21:24
  Na jakieś cuda bym nie liczył. Szkodniki trzeba tępić, a wtedy za jakieś dwa, trzy pokolenia być może coś drgnie w tym mieście i może pojawią się jakieś elementy normalności i być może piękna. Może byś się dołączył do piętnowania głupoty i szkodnictwa?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka