Dodaj do ulubionych

Adwokat kościelny

IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.13, 21:10
Witam! czy możecie Panstwo polecic mi dobrego adwokata koscielnego? to dosc trudna sprawa... potrzebuję rady kogos naprawde kompetentnego... z gory dziekuję za pomoc
Edytor zaawansowany
  • Gość: blysk... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.13, 21:19
    a czego konkretnie potrzebujesz jakiej porady?
    masz już napisany pozew o unieważnienie małeństwa?
  • Gość: blyskawica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.13, 21:24
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.13, 21:28
    dziekuje! ja dopiero ruszam...trudna droga przede mna...trzymaj za mnie kciuki!!! pozdrawiam!!!
  • Gość: blyskawica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.13, 21:33

moja sprawa trwała okolo 2 lat.
    powodzenia i oby dobrze podjetej decyzji :)
    ja już powoli tracę nadzieje na znalezienie odpowiadającej mi połówki..
    mimo wszystko trzymam kciuki:)
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.13, 21:37
    decyzja podjeta jakies dwa lata temu.... jestem dobrej mysli, ale kciuki zawsze sie przydadza;)
  • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 08:58
    Dodam, jeśli nie ma dzieci. Jeśli są, zadbajcie o nie najpierw.
    Unieważnienie ślubu kościelnego to nie "chop siup" ( słyszałam że skład takiego sądu to kilkanaście osób które nie miały rodziny- duchowni) i koszty nie małe,
    ale wszędzie kasa się liczy, w sądzie w Płocku sprawa toczy się od 2005r. i winny małżonek - orzeczono wyrokiem - walczy i niszczy rodzinę, którą założył, ale ma kasę na ...adwokatów właśnie... im daje na "bułki", a dziecku zabrał "chleb powszedni",miłość i wiarę".
    Jeśli nie macie dzieci,a ktoś was skrzywdził, oszukał, to walczcie. Każdy zasługuje na godne życie.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 09:52
    A ty Ada nie walczysz? Nie wystarczy ci rozwod sadowy? Musisz miec koscielny? Bez drugiego koscielnego slubu nie da sie zyc? To ty znecasz sie nad dzieckiem, bo ono siedzi w epicentrum waszej glupoty...
  • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 13:36
    Nie walczę, bo przysięga i sakrament to jedno wielkie dzieło. I wstyd mi przed Bogiem i ludźmi że taki "mężczyzna - miernota" się trafił, co winien i kasą się przepycha tyle lat. A sąd na to jak na lato...I nie ja występowałam o separację i rozwód, a ten winny ( orzeczenie sądu sprzed lat). Nie oceniaj mnie, skoro nie wiesz, kto się znęca. Dziecko dorosło, a ja żyję zmęczona rozgrywkami niedojrzałego i nieodpowiedzialnego "chłop-tasia".
    Nie mam zdrowia i kasy na takie rozgrywki.
    Wam życzę jak najlepszych i szybkich rozwiązań.
  • Gość: obserwtor IP: *.play-internet.pl 15.01.13, 13:42
    widzę0, już w kolejnym temacie, że na tym forum nie można zapytać się o nic, bo jak nie posądzają o to że ktoś jest czegoś właścicielem, to osądzają kogoś po tym jak komuś się życie potoczylo
    ... wieź się zastanów co piszesz i nie osądzaj kogoś po pozorach które są w twoim małym rozumku
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 20:22
    Wypocilas sie na forum publicznym, to na co liczylas? Zewszyscy cie beda glaskac? Zrobilas glupote i sie tym chwalisz..., powtarzam, na forum publicznym, nie kazdyma takie poglady jak ty, ty moglas napisac, a ja nie moge?
  • Gość: Sandra IP: *.cnow.pl 15.01.13, 22:05
    Adamie a dlugo byles w zwiazku malzenskim? Decyzja podjeta dwa lata temu to juz dosc dawno.
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.13, 22:42
    niecale 5 lat...
  • Gość: Monika IP: *.cdma.centertel.pl 16.01.13, 10:16
    Jakie to przykre, ze ludzie sie rozwodza. Kiedys nie bylo tylu rozwodow.
  • abolesta 19.03.13, 09:58
  • Gość: .................. IP: *.183.248.255.dsl.dynamic.t-mobile.pl 16.01.13, 10:55
    nie pomogę, ale w temacie ...
    ciekawi mnie to narastające zjawisko kościelnych rozwodów, no bo jak to jest ?
    ludzie zawierają święty sakramentalny związek małżeński, na całe życie przysięgają sobie przed Bogiem, że będą razem do końca, a potem jak się coś wykopyrtnie to się kościelnie rozwodzą ? - nie kumam
    dla mnie kościelny rozwód to zaprzeczenie idei małżeństwa kościelnego - na tej samej zasadzie, nie można odzyskać dziewictwa, skoro się je raz straciło

co innego unieważnienie małżeństwa, w sytuacji, kiedy współmałżonek coś ukrył, np. że jest nosicielem wirusa hiv, albo, że ma nieślubne dzieci, czy coś w tym guście - wówczas można domniemywać, że gdyby druga strona o tym wiedziała, mogłaby nie chcieć zawierać sakramentalnego związku, a zawarła go w niewiedzy - po prostu została oszukana - wtedy unieważnienie małżeństwa jest jak najbardziej możliwe ( także cywilnego )

jak dla mnie, to, że partner/partnerka okazał/ła się w trakcie pożycia ciulem nie jest powodem do kościelnego rozwodu - skoro to uświęcony sakrament i nikt przed nikim niczego nie ukrywał, to nie ma odwrotu - nie znaczy to, że uważam, że z ciulem należy żyć i godzić się na jego ciulowatość do końca, ale to zupełnie inna kwestia

świecki rozwód to co innego - tu panuje zasada, że jak choćby jedna strona chce zakończyć związek to wcześniej czy później rozwód dostanie - i dobrze
    tyle, że świecki ślub to nie sakrament, a umowa cywilno-prawna

ale rozwód kościelny ? dla mnie takiej formuły w ogóle nie powinno być
    bo kościelny rozwód to zwykła hipokryzja zarówno samego kościoła ( sporo kosztuje taki rozwód ) jak i wiernych, którzy z tego wytrychu korzystają
  • Gość: Marek IP: *.echostar.pl 08.02.13, 09:23
    witam.
    odświeżę wątek i pozwolę sobie zadać pytanie - kogo, którego adwokata kościelnego polecacie z zachodniej polski? mi najbliżej do poznania, kalisza ewentualnie gniezna!
    za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję.
    pozdrawiam.
  • Gość: k IP: *.cdma.centertel.pl 09.02.13, 12:47
    przykre jeśli "bliska"osoba(mąż,żona) okazuje się potworem i trzeba z nim walczyć czasami tylko i aż o własną godność .Nasuwa się pytanie czy można komuś na 100% zaufać skoro i tak najwięcej dowiadujemy się o nim...po fakcie?Jak ustrzec sie przed chorym człowiekiem i jego perfidnymi zagrywkami?Bo przecież tabliczki na szyi nie nosi Uwaga psychopata! dla przestrogi.
  • Gość:   IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 16:00
    Chyba zawodzą kryteria wyboru, pochopne decydowanie pod wpływem gry aktorskiej. Niektórzy potrafią grać 2-3 lata normalnych a potem wychodzi szydło z worka. Jeśli kryteriami są uroda i bogactwo, jeżeli wierzy się w istnienie idealnych ludzi to wychodzi jak wychodzi.
    Żeby zawrzeć ważny związek trzeba spełniać wiele kryteriów dotyczących zdrowia, dobrych intencji, uczciwości bez tego już na starcie małżeństwo jest nieważne i to nie rozwód.
    Kiedyś była znacznie mniejsza świadomość, żyliśmy pod presją otoczenia. Dziś presja otoczenia jest inna. Mamy być piękni, bogaci a rozwiedzeni możemy być.
  • Gość: Arletta Bolesta IP: *.play-internet.pl 19.03.13, 14:45
  • Gość: Arletta Bolesta IP: *.play-internet.pl 29.04.13, 07:10
  • Gość: ! IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.13, 22:55
    Nie istnieje nic takiego jak rozwód kościelny! W prawie kanonicznym istnieje tylko unieważnienie małżeństwa. To są 2 różne sprawy. To w przypadku normalnego cywilnego małżeństwa mamy rozwód i unieważnienie, a w kościele tylko to drugie.
    Tylko zastanawia mnie cel takiego unieważnienia ślubu kościelnego przez niektóre osoby, bo jak to się ma do wiary itp., bo udowodnić trzeba, że w chwili zawierania związku małżeńskiego istniały przeszkody, które w większości przypadków tak na prawdę nie istniały realnie, a są jedynie naciągane na potrzeby unieważnienia takiego małżeństwa. Więc kogo chcecie oszukać??? Jaki to ma w ogóle sens??
  • chillonahill 07.10.13, 09:42
  • Gość: Arletta Bolesta IP: *.play-internet.pl 08.10.13, 11:07
  • parabuch333 13.10.13, 19:53
    Czy moderator [...] nie widzi nachalnej reklamy niejakiej pani Arletty B?????
  • Gość: hausik IP: *.play-internet.pl 14.10.13, 12:02
    za to widzi inne reklamy i też je trzyma jest taki kawał o polaczkach: aby innemu było gorzej, to takie było zyczenie do złotej rybki: niech mi uschnie jednk jajo, bo sąsiadowi uschną dwa
  • Gość: ojoj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.13, 16:14
    Warunkiem unieważnienia jest nieskosumowanie związku. Nieraz ciężko uwierzyć, że ludzie żyją latami pod jednym dachem, mają współne dzieci a nie uprawiali seksu .. no ale na kłamstwie też podobno można sobie budować świetlaną przyszłość w zgodzie z summieniem .. tylko jakim? :). Żeby nie było nie oceniam konkretnego przypadku tylko snuję myśl.
  • Gość: [...]do roboty IP: *.elartnet.pl 13.10.13, 19:24
    Dobrze ''snujesz'' ale te reklamy bolesty to już dno.....[...] do roboty!!!
  • Gość: hausik IP: *.play-internet.pl 14.10.13, 12:00
    zazdrościsz to się chytaj do roboty i zobacz ile artykułów ona napisała a wiesz dlaczego bo się nie opieprza po całym dniu
  • Gość: bumbum IP: *.play-internet.pl 14.10.13, 14:50
    gościu ja ci życzę dwa razy to samo co ty innym, no ni? a wiesz co ja myślę? nie powiem domyśl się, dooobre
  • Gość: pro IP: *.play-internet.pl 14.10.13, 16:06
    Jak dotychczas forum schodzi na psy, gromadzą się ludzie pełni nienawiści, a powinno się zerkać na fora, aby zdobyć potrzebne informacje jak za granicą, a tak to pozycjonowanie for spada, gdyż nikt na nie nie będzie wchodził. Nie rozumiem o co te kłótnie, jest wiele blogów, które polecam, a dzięki naszemu forum ludzie mogą się o tych "rozwodach kościelnych" dowiedzieć, polecam:
    bolesta.blog.onet.pl/
    rozwod-koscielny.blog.onet.pl/2011/01/21/procedura-rozwodu-koscielnego/
    pamietniklaury.blog.onet.pl/2008/01/02/rozwody-koscielne/
    Niech redakcja się zastanowi zanim zlikwiduje wpis, bo zejdzie na przysłowiowe psy zostawiając wpisy pałających złością
  • Gość: ojoj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.13, 18:47
    Mamienie ludzi a szansą jeden na milion jak w lotto.
    Nie ma rozwodu kościelnego!
    Nie ma unieważnienia ślubu kościelnego!
  • Gość: pro IP: *.play-internet.pl 15.10.13, 12:17
    W zależności jak to widzi, bo rozwód kościelny jak u protestantów, a stwierdzenie jak u katolików to w gruncie to samo. Szansa jest, bo wielu niedojrzałych zawiera związki, wystarczy spojrzeć na fora, aż jątrzy się od głupoty ludzkiej.
  • arlettabolesta 04.05.19, 14:20
    Z uwagi na zamknięcie platformy blogów na blox.pl zmienił się również link do mojego bloga nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, służę podaniem jego elektronicznie
    dr Arletta Bolesta
    adwokat kościelny
  • dawid132 03.08.19, 09:30
    Polecam w 100% do nawet bardzo trudnych spraw
    Adwokat kościelny Katarzyna Kacprzak-Cichowicz
    adwokat-koscielny.eu
    663 367 032
  • arlettabolesta 04.08.19, 10:16
    W przypadku zainteresowania kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog, na którym można zapoznać się również z moją działalnością:
    dr Arletta Bolesta
    adwokat kościelny
    mail: a.bolesta@op.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka