Dodaj do ulubionych

masz problemy z ustawieniem pieca na ekogroszek

IP: 88.220.104.* 24.01.13, 09:43
Mam sam taki piec , przeszedłem drogę męki ale teraz wiem bardzo dużo specjaliści ciechanowscy od tych pieców PORASZKA nie znają się nic tylko umieją przechwalać sprawdziłem wiem , pomogę każdemu kto się do mnie zwróci - podbijajcie post będę sondował w razie czego skontaktuję się ................................
Edytor zaawansowany
  • Gość: a IP: 88.220.104.* 24.01.13, 11:28
    a
  • Gość: gość3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 14:41
    Specjalista za dwa trzysta,nie lej wody.Piece na ekogroszek są bardzo dobre trzeba tylko dobrać
    odpowiednią moc,oraz suchy kaloryczny węgiel.Ja użytkuję taki piec od dziesięciu lat pow. domu
    210m zużycie węgla w cyklu rocznym(ciepła woda) 3500kg.To koszt 3500zł.rocznie.
  • Gość: Ewa IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.01.13, 15:43
    witam ja uzytkuje piec od około roku ...posiadam piec z podajnikiem tlokowym i chyba nie bardzo potrafie go ustawić ,czy mogłabym sie dowiedzieć jak ustawic taki piec ,gdzie szukać porady ? pozdrawiam
  • Gość: zn IP: *.cnow.pl 24.01.13, 16:23
    przeczytaj sterownik ognik plus pid koniec z problemami ustawiania
  • Gość: Ewa IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.01.13, 19:32
    Problem chyba nie tkwi w wymianie sterownika ,bo spalanie niby 40 % mniej jest chyba nierealne...problem to prawidłowe ustawienie dmuchawy ,podajnika itd pozdrawiam
  • Gość: . IP: *.cnow.pl 26.01.13, 09:52
    poczytaj w necie jak mają ludzie ustawione i trzeba poświęcić na to ze 3-4 dni i co godzine zmieniać po sekundzie ustawienia
  • Gość: Damian IP: *.itcomp.pl 06.12.13, 14:24
    Witam Mam prośbę o pomoc w ustawieniach
    Proszę o podanie ustawień jakie uważacie że byłyby najlepsze bo na chwile obecna jest tragedia w spalaniu. Dom 170m2 ocieplenie poddasza jest ocieplenia elewacji nie mam. bud z pustaka max. Okna wysokiej jakości. Cały dół podłogówka + grzejnik w garażu a na górze podłogówka łazienka plus reszta grzejniki. na dole 5 regulatorów temperatury plus 1 w łazience na górze.
    Grzeje tylko na dole + łazienka na górze czyli jakieś 90-100m2 na dole dzienna 21st nocna 19 st
    Aktualnie mecze się od 2 miechów z ustawieniami i jest masakra ze spalaniem! Ekogroszek KWK Wesoła więc z wysokiej półki! Spala mi 35-50kg/doba przy temp od -2do 5 st. Przy tych parametrach i ilości do ogrzania powinien spalać w granicach 8-20kg max w ciągu doby.
    Podaje wszystkie moje ustawienia i proszę o podanie ustawień, które według Was były by najlepsze. Piec 18KW Żywiec moder duo sterownik compit R531. Dodam, że bojler grzeje się wystarczająco grawitacyjnie :
    zawór czterodrozny ustawiony między 4 a 5
    TZ - 70st
    temp. załączenia pomp 55st
    czas podawania - 11sek
    czas przerwy 49sek
    wentylator 90%
    odsłonięcie wentylatora około 35-40%
    tryb podtrzymania 15sek
    czas przerwy po osiągnieciu TZ 35 min
    obroty went tryb podtrzym 30%
    wyprzedzenie went tryb podtrzym 20 sek
    opuźnienie went tryb podtrz 10 sek
    Histeryza kotła 3
    histeryza ładow cwu 3
    nadwyzka co do ład cwu 0
    czas wybieguu pompy 3 min
    czas przerwy wen.B tryb podtrzym 5 min
    czas pracy wen.B tryb podt off
    czas detekcji 1 wygaszania 90 min
    czas detekcji 2 60 min

Czekam na Waszą pomoc w kwestii ustawień lub jakichś podpowiedzi jak ograniczyć spalanie
    aktualnie kopiec na palniku jest prawidłowy prócz spieków jakie się tworzą a są niemałe:(
  • Gość: hmm IP: *.cnow.pl 06.12.13, 16:33
    jak spieki to za krótko się pyrtoli ten węgiel. Radzę żebyś poczytał fora typu murator czy podobne i porównał ustawienia. Ja tak na prawdę w drugim sezonie doszedłem do perfekcji ale przez miesiąc codziennie coś zmieniałem po 1 sekundzie. Po spiekach został jedynie popiół.
    A jak ktoś pisał wyżej, że spala mu 50 kg / dobe to jest masakra. U mnie przy -25 tyle nie pójdzie.
    Ja początkowo posiłkowałem się na ustawieniach forumowiczów, później po sekundzie kombinowałem. A jak ustawi się przy temp ok 0 to przy -10 i tak trzeba podkręcić :P przynajmniej u mnie, być możliwe, że przez brak zaworu trójdrożnego
  • Gość: K IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.13, 18:38
    Moje spostrzeżenia:
    1. Mała moc nadmuchu
    2. Małe dawki paliwa, a częsciej
    3. W podtrzymaniu częstrze podawanie paliwa, mały nadmuch, tak aby dłużej utrzymać ciepło

Tu bym zmienił:
    > zawór czterodrozny ustawiony między 4 a 5
    > TZ - 70st
    > temp. załączenia pomp 55st 67
    > czas podawania - 11sek około 4
    > czas przerwy 49sek około 15
    > wentylator 90% 60
    > odsłonięcie wentylatora około 35-40% 20
    > tryb podtrzymania 15sek ?
    > czas przerwy po osiągnieciu TZ 35 min tego nie znam, dał bym mniej
    > obroty went tryb podtrzym 30%
    > wyprzedzenie went tryb podtrzym 20 sek bym wyzerował
    > opóźnienie went tryb podtrz 10 sek może bym zmniejszył
    > Histeryza kotła 3 1
    > histeryza ładow cwu 3
    > nadwyzka co do ład cwu 0
    > czas wybieguu pompy 3 min
    > czas przerwy wen.B tryb podtrzym 5 min 1
    > czas pracy wen.B tryb podt off 7s
    > czas detekcji 1 wygaszania 90 min
    > czas detekcji 2 60 min

Ja mam inny piec, inny sterownik, ale przy powierzchni grzewczej około 160m2, w domu około 22 st C spalam na dzień dzisiejszy około 20 kg groszku. Oczywiście dużo zależy od węgla...
  • Gość: hmm IP: *.cnow.pl 08.12.13, 20:19
    Tak jak mówisz, każdy sterownik jest inny i ma różne opcje.
    Ja mam sporo odmienne ustawienia, działa sama podłogówka i okna otwieram bo 25 się robi w domu ;P na dobę też ok 20 kg idzie.
    Teraz będzie trzeba łopatą się zająć ( i przeprosić się z nią po lecie) a nie piecem ;)
  • Gość: Damian IP: *.itcomp.pl 10.12.13, 10:20
    Będę mieszał ustawieniami i mam nadzieje że w końcu dojdę do takich co by mi spalało tyle co wam bo w końcu zbankrutuje na ekogroszek :( napisz jakie masz ustawienia.Ja na chwile obecna praktycznie tez sama podłogówke grzeje. pytanie - ile trzymać temp na podłogówce? ( bo mam zawór z temp jaka max może podać - mam ustawione na max czyli 50 st ale podłoga i tak nigdy nie jest jakaś gorąca tylko lekko ciepława) Właśnie dzwoniłem do żony i wsadziłem wczoraj 25kg o 18stej a o 10 juz koniec:( masakra:(((((((((((((( to ja nie wiem co się będzie działo jak będzie -20st :( Jakbyście mieli jakieś dodatkowe rady to z chęcią wysłucham:) Poza tym czopuch na max otwarty? czy może go przystawić troszkę?
  • Gość: hmm IP: *.cnow.pl 10.12.13, 22:43
    Może zaraz ktoś ze `znawców` napisze, że głupoty robię ale niech tam.
    Tak w skrócie - temp zadana 54st (dla pieca ciut mało ale nie mam zaworów więc na grzejnikach i podłodze to już maks), czas podawanie 14 sek, czas pomiędzy podawaniem 96 sek, czas przerwy 6 min, dmuchawa 50 %.
    Piec mam w kotłowni obok garażu, w zimę zauważyłem, że przy otwartych drzwiach czujnik brał temp w dużej mierze z otoczenia i mimo, że grzejniki były gorące to temp pokazywało dużo mniejszą i bez sensu piec wariował - ja mam czujnik od góry wtykany, nie wiem jak jest w innych. Piec mam 24 kW i teraz już wiem (szkoda, że nie wcześniej), że jest ciut za duży.
    Aktualnie po 1 dobie zostaje mi ze trzy garści popiołu a worek ok 20- 25 kg (sam pakowałem więc nie wiem dokładnie) wystarcza mi na dobę albo i dłużej. Podłogówka dużo ciągnie, jeśli masz jej sporo to też weź to pod uwagę. Ja właśnie połowę zakręciłem bo nie idzie wysiedzieć w domu. Zostało podłogówki ok 10 m2 i trzy grzejniki. Myślę, że zejdę do ok 15 kg / dobę.
  • Gość: Piotrek IP: *.ip.netia.com.pl 03.01.14, 12:50
    Mój czopuch usawiłm na godzine 11 lub jak to możliwe na 13. Czyli delikatnie zamknięty - Takim sposobem nie idzie ci ciepło w komin tylko zostaje w piecu.
    Pozdrawiam i walcz nadal - żeby zrozumieć piec nusisz przy nim troszeczke posiedzieć. :) Cztero pak piwka i do roboty :)
  • Gość: gossssc IP: *.197.88.97.edial.pl 26.01.14, 21:05
    Prosze o pomoc. Mam piec, ktory spala obecnie 140 kg na niecale 3 dni. Powierzchnia domu 240 m, czas pracy 13 s, czas przerwy 50. Obecnie w domu temp wacha sie od 16-20 stopni w zaleznosci od pokoju! Nie wiem jakie maja byc dobre ustawienia, gdyz 1400 kg na mies to dosc duzo, biorac w szczegolnosci pod uwage obecna temperature w domu.
  • Gość: Piotrek IP: *.ip.netia.com.pl 27.01.14, 16:25
    Witaj
    Jak na tak dużą powieszchnie to 13 s to za mało. Ja dla 130 m2 mam ustawiony 19 s i czas przerwy to 2 min. A dodatkowo nie wiem jakie masz inne ustawienia. Czy dom jest nowy, ocoelony itp. ? Jak zachowuje się spalanie? Czy robi ci spieki, czy masz na retorcie kopczyk, czy krater ? I czy masz termostat pokojowy, który steruje ci piecem? To na tyle pytań jak na razie.
    A co do spalania, to w ostatnich dniach też spalanie wzrosło z racji dość minusowych temperatur. Mój kolega tez ma podobną powierzchnie i też ostatnio narzeka, że konsumcja wzrosła. No ale nie aż tyle. Średnio ok 25 kg na dobę. A mamy piece już 6 lat.
  • Gość: gossc IP: *.197.88.97.edial.pl 27.01.14, 19:53
    Witam. Juz podaje wiecej informacji. Dom jest dosc stary ponad 20 lat... ocieplony tylko granulatem styropianu, ktory zostal wpuszczony w szpary miedzy ceglami... co dalej spiekow nie robi, na retorcie jest krater, termostatu pokojowego nie mamy. Rury mamy po starym piecu, grube metalowe, uklad grawitacyjny. Piec mamy pierwsza zime. Zakupilismy go w zeszlym roku w sierpniu. Na poczatku mielismy ustawione 20 s na 1 min 20 s i temp 45 stopni lecz wyrzucal nie spalony wegiel. Obecnie od kilku dni mamy temp ustawiona na 55 stopni. Piec mamy Agregaat rw, 25 kw, sterownik tech st 37. A czy mozna wiedziec jakie ustawienia ma Panski kolega, ktory ma podobny metraz jak my?... jeszcze moge dodac, ze przed tymi mrozami piec byl ustawiony na 45 stopni, 12 s na 50 i podajnik wytrzymywal na 4 doby. Bardzo prosze o pomoc, bo juz nie mamy sily i nerwow...
  • Gość: gossssc IP: *.197.88.97.edial.pl 28.01.14, 18:26
    Powyzsza odpowiedz to jest moja czyli login gossssc tylko ze pomylilam login
  • Gość: Piotrek IP: *.ip.netia.com.pl 03.01.14, 12:02
    Witaj, moim zdaniem masz za duża przerwę na osłonie wentylatora wentylatora oraz za dużą dmuchawę. Zmiejsz to i zobacz jak będzie się zachowywał kopczyk. Po drugie czas przedmuchu po pracy - jak się da wydłuż czas.
    Pozdrawiam
  • Gość: gossssc IP: *.197.88.97.edial.pl 28.01.14, 19:03
    Prosze o pomoc. Moje posty znajduja sie na dole pod loginem gossssc i gossc. Z gory dziekuje
  • Gość: Piotrek IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.14, 09:06
    Witam
    Z jednej stron sam pan odpowiedział na swoje wątpliwości. Po pierwsze te piece nie są przstosowane do grzania takich obiegów jak pański. Stara instalacja zmniejsza sprawność pieca, musi dużo chodzić i spalić węgla, żeby nagrzać. Dodatkowo jak pisałem wcześniej przez mrozy takie spalania węgla to raczej normalna rzecz. Rozmawiałem ze znajomym i też konsumcja węgla mu wzrosła. Ale jak rozmawialiśmy, może pan podniesie trochę temperaturę na piecu - on ma teraz ustawone na 63 st. i też pracuje w trybie ciągłym, jak pana piec. A dodatkowo, czopuch jest lekko zasłonięty, żeby cale ciepło nie szło do komina. Tak na godzinę 11 lub 13. Dodatkowo ciśnienie na piecu jakie jest ?
    I czy odpowietrzone ma pan grzejniki w miejscach gdzie jest chłodniej. Wiem prozaiczne pytania, ale najprostrze rzeczy są czasami skuteczne. To są tylko sugesti prosze o tym pamiętać. Pozdrawiam i walczmy dalej.
    Czekam na odpowiedź.
  • Gość: jasko IP: *.play-internet.pl 06.10.14, 19:14
    Mam problem z ustawieniem pieca bo ciagle gasnie i niedopala ekogroszku. Wszystko idzie w popiol pomcy
  • Gość: Piotrek IP: 46.226.176.* 10.10.14, 11:13
    Podaje za mało węgla na retorte, i za dużo powietrza.
    Pozdrawiam
  • Gość: aleks IP: *.play-internet.pl 01.11.14, 21:40
    mam piec buderus na eko groszek z podajnikiem slimakowym przeklolem tego sk....sterownik G403 p02 pomoz jak ustwic pie... piec jak u1 u2 u3 u4 pilne pozdrawiam
  • Gość: karolina IP: *.158.218.20.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.11.14, 21:27
    Mam piec multi16 rakoczy i mam problem z ustawieniem.p

Bardzo dużo spala proszę o pomoc.
  • 25.11.14, 12:59
    mój piec pochodzi z Chrzanówka, nie mam zaworu czterodrożnego, zwykła prosta instalacja dom 120m spala ok.25 kg na dobę zależy jeszcze od temp. na zewnątrz, dużo okien na parterze, a na górze dużo okien dachowych w domu jest ok. 24 stopni C, nie mam wlotu powietrza w kotłowni otwieram drzwi do garażu ale w nocy za bardzo się wychładza i piec często się załącza, ustawienia pieca to czas podawania 10, częstotliwość podawania 65 do 75 s, w zależności od pogody na zewnątrz, wydajność dmuchawy 7, piec ustawiony na 56 stopni, jest różnie popiół jest ale pojawiają się też zgrzewy nie wiem do końca czy wszystko jest ok, ekogroszek z ul. kąckiej w Ciechanowie, przy czym piec straszliwie zachodzi sadzami
  • Gość: k IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.14, 16:44
    Moje spostrzeżenia po 7 latach używania pieca: tak dobrać nadmuch powietrza aby płomień był ciemno żółty, nie czerwony (za mało powietrza), niebieski (za dużo), węgiel musi dopalać się na retorze, nie może robić się krater, w podtrzymaniu podawać węgla tak, by zbytnio nie wychłodzić pieca. U mnie podaje w pracy około 10 s, przerwa 50 s. Nadmuch 60% w 1/3 odsłonięty. Zasobnik zasypuję raz na tydzień, popiół wyjmuję co 3 dni. Ostatnio zauważyłem zmniejszenie sprawności pieca - kamień kotłowy. Użyłem odkamieniacza, potem inhibitora, pomaga.
  • 09.01.16, 21:01
    Witam, mam problem pereko ksp duo 15, w zbiorniku spieki, pełno!!! Dodatkowo parę kawałków wyrzuconego groszku. Wentylator mam przysłonięty, czopuch otwarty na maxa ust podawanie 6 przerwa 23, nadmuch na 22%??? Gdzie jest problem?

--
    DEEP5
  • 07.11.17, 13:50
    mamy problem z ustawieniem pieca albo zrzuca eko groszek albo nie dopala

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.