Dodaj do ulubionych

Z czym wam się kojarzą inne miasta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.13, 23:04
Z czym się wam kojarzą miasta sąsiadujące z Ciechanowem czyli

Mława -
Płońsk -
Przasnysz -
Pułtusk-

A także inne bardziej znane polskie miasta czyli

Warszawa -
Olsztyn -
Białystok -
Łódź -
Gdańsk -
Kraków -
Poznań -
Wrocław -
Radom -
Toruń -

Jestem bardzo ciekaw jakie skojarzenia mają mieszkańcy Ciechanowa z tymi miastami
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: Z czym wam się kojarzą inne miasta IP: *.centertel.pl 31.07.13, 05:48
      Mława -- porządek, inwestowanie zieleń, budujące się wiadukty, ogólnie same pozytywne odczucia.
      Płońsk - spokojna mieścina, coś się robi, coś się inwestuje ale to wynik usytuowania teoretycznie pod Warszawa ( a tak na prawdę jest do niej prawie 60 km)...
      Przasnysz -
      Pułtusk- Dom Polonii, pięknie malowniczo położone miasto, sporo zabytków z najdłuższym rynkiem w Europie.
      A także inne bardziej znane polskie miasta czyli

Warszawa - smród, bród, wszystko rozkopane bez sensu, bez pojęcia władze miasta, bez pojęcia wydawane pieniądze- chociażby zbyteczny tunel pod trasą świętokrzyską, metro nie musi być wszędzie pod ziemią, wiedzą to ci co byli w innych państwach- Rosja, Włochy. Pani prezydent i inni odpowiedzialni za te inwestycje- metro mogło iść spokojnie nad Wisłą.
      Rozpadające się kamienice na Pradze np. przy ulicy Terespolskiej, Kijowskiej, itp. Mieszkańcy zadufani w sobie, uważający się w większości za pępek świata.
      Olsztyn - Mazury- moja ukochana kraina.
      Białystok - tego miasta nie było mi dane zobaczyć osobiście.
      Łódź - stare miasto, niczym mnie nie urzekło.
      Gdańsk - ładna Starówka, jarmark dominikański, drożyzna nie idąca w parze z jakością, brudna zatoka, masa syfu na plażach.
      Kraków - piękne stare miasto, masa zabytków, masa ważnych ludzi żyjących i niestety już nie. Wawel - miejsce spoczynku wielu osobistości np. Pary Prezydenckiej - Państwa Kaczyńskich . Miasto bliskie sercu Najważniejszego Polaka- błogosławionego Jana Pawła II.
      Poznań - piękne, nowoczesne miasto, wjeżdżając do tego miasta ma się wrażenie, że jest się w innym państwie, hale wystawowe.
      Wrocław - niczym w moich oczach ani nie błyszczy, ani się nie wyróżnia.
      Radom -WSK.
      Toruń -Kopernik, Uniwersytet.
      • Gość: borubar Re: Z czym wam się kojarzą inne miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.13, 10:42
        Mława - krzyżacy, cyganie, koreańce
        Płońsk - niczym nie wyróżniająca się mieścina
        Przasnysz - kurpie, brak sygnalizacji świetlnej
        Pułtusk- bardzo ładne miasto

Warszawa - stolica, syrenka, pałac kultury
        Olsztyn - mazury
        Białystok - zaciągające chamy z pod wschodniej granicy
        Łódź - żydzi
        Gdańsk - morze
        Kraków - bardzo ładne miasto, wawel
        Poznań - nie byłem tam nigdy
        Wrocław - też mnie nigdy tam nie było