Dodaj do ulubionych

Skandal w Szpitalu.

11.10.15, 18:44
Znajomy leżał w szpitalu i po powrocie był bardzo mocno zdenerwowany na szpital , gdyż nie mógł otrzymać środków przeciwbólowych bo Panie pielęgniarki mówiły , że nie ma szpital na to środków finansowych. W skrajnych przypadkach pożyczały z innych oddziałów. I tak musiał się męczyć do terminu wypisu. W tym samym czasie obiegła szpital sensacyjna informacja , że jeden z lekarzy zarobił w poprzednim miesiącu ...uwaga 134 tyś. Jak to jest możliwe , że lekarz zarabia przez miesiąc tyle co pielęgniarka przez 2 lata. Wtedy mówi zrozumiałem dlaczego ja się zwijam z bólu. Środki zabrał mi ten lekarz. Jak to jest możliwe , że lekarz w tym samym czasie podpisuje listy obecności w 3 różnych miejscach. To jest po prostu chore aby przez miesiąc lekarz mieszkał w szpitalu. Póżniej są zgony w tym najlepiej opłacającym lekarzy szpitalu , bo pan dr zabrania panią pielęgniarkom się budzić w nocy lub obudzony w sytuacji zagrożenia życia czy jest w stanie dobrze pracować. Póżniej są zrozpaczone rodziny których bliscy młodzi ludzie schodzą z tego świata przy zbijaniu wysokiego poziomu cukru. Tragedia . Co na to nasi wspaniali lekarze zmieniający samochody na coraz lepszej klasy. Gdzie jest INSPEKCJA PRACY , PROKURATURA Dlaczego nam się każe po 8 godzinach pracy odpoczywać 11 / bo tak mówi kodeks pracy/a kochanym dr rodzina przywozi posiłki i zmianę bielizny na wypraną. Kto wymyślił te ...zasrane kontrakty , które powodują , że bodajże w kaliskim dr anestezjolog zmarł w szpitalu bo przez tydzień dyżurował non stop/widocznie nie mógł spać w pracy. Jak taki lekarz może dobrze znieczulić pacjenta do operacji jak jemu ze zmęczenia pada głowa Co robi nowy dyrektor szpitala w Ciechanowie ? Sprawa jest bardzo poważna ! To się musi skończyć gdy nowy Rząd obejmie władzę.
Edytor zaawansowany
  • iso_1 11.10.15, 19:32
    "To się musi skończyć gdy nowy Rząd obejmie władzę"

buhaha, świetny kawał, dzięki
  • master2015 11.10.15, 19:55
    Jeszcze jest trochę czasu , aby stary zrobił tam porządek. Zapewne dużo by zyskał przed Wyborami Tylko czy będzie chciał zmienić kolegę partyjnego. W tym szpitalu potrzebny jest fachowiec menadżer a nie były Prezes TBS bez pracy. Najlepszy chyba był Dyrektor Mazurek Facet z jajami który potrafił zapanować nad lekarską kliką.
  • androj5 11.10.15, 23:36
    Polska służba zdrowia jest chora. Pani premier dobrze o tym wie i co z tym robi. Nic. Układy. Kolegom nie wolno rzucać kłód pod nogi. Odrażające.
  • master2015 12.10.15, 00:25
    I tu jest pole do popisu dla nas obywateli na wyborach. Rządzący muszą wiedzieć , że takie postępowanie da im władzę tylko na jedną kadencję a podczas tej kadencji pilnować ich aby się dorabiali kosztem naszego zdrowia. Skieruje sprawę do ABW bo czy to nie jest przestępstwo pobieranie wynagrodzenia w kilku miejscach w tym samym czasie. Lekarze powinni pracować jak wszyscy obywatele na umowę o pracę a po pracy odpoczywać aby następnego dnia być miłym i uśmiechniętym dla pacjenta.
  • iso_1 12.10.15, 01:07
    buhaha ale się uśmiałem
  • master2015 12.10.15, 09:00
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • iso_1 12.10.15, 12:05
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • olekm1010 12.10.15, 13:16
    że jeden z lekarzy zarobił w poprzednim miesiącu ...uwaga 134 tyś. Jak to jest możliwe , że lekarz zarabia przez miesiąc tyle co pielęgniarka przez 2 lata.
    to pielęgniarka i tak bardzo dobrze zarabia bo to wychodzi 5,6 tyś na miesiąc. Kto tyle zarobi?
  • czy-tak 12.10.15, 21:57
    Mnie nie było do śmiechu po kuracji w ciechanowskim szpitalu do którego skierowany zostałem przez lekarza rodzinnego z silnym bólem stawów, po 10 dniowym pobycie bo trudno to nazwać kuracją w pełni podzielam opinię, że w ciechanowskim szpitalu pracują lekarze albo przemęczeni, albo oszczędni kosztem zdrowia pacjenta bo trzecia możliwość niedouczeni jest chyba mało prawdopodobna, ja jej osobiście nie wykluczam. Efekt mojego pobytu w ciechanowskim szpitalu to podejrzenie nowotworu, terapia ograniczona do bardzo dużej dawki leku przeciwbólowego oraz skierowanie na badanie które miało potwierdzić podejrzenie. Po miesiącu oczekiwania otrzymałem wynik wykluczający nowotwór. Czas terapii do chwili otrzymania wyniku uznałem za stracony a moje pieniądze przekazywane na NFZ utopione w błocie.
  • stary_doktor 13.10.15, 20:48
    Sama jestem lekarzem i (chyba na szczęście) nie pracowałam nigdy i nie pracuję w Ciechanowie - z całym szacunkiem do miasta i jego mieszkańców. Nie do końca chce mi się wierzyć w stawkę 134 tys miesięcznie, chyba, że to jakaś roczna premia, odprawa, nadgodziny za ostatnie 3 lata? Nie twierdzę, że stawki moich kolegów po fachu są niskie, ale nie aż tak wysokie (nawet w przypadku wybitnych i drogich specjalistów i ustawionych w medycynie niewątpliwie znacznie lepiej niż ktokolowiek w Ciechanowie)... Środki przeciwbólowe należą do najtańszych medykamentów, w dodatku są refundowane (w wielu schorzeniach) w całości. Przypuszczałabym bardziej, że to opryskliwość pielęgniarki, a nie rzeczywista przyczyna. W każdym szpitalu jest rzecznik praw pacjenta i należałoby poskarżyć się pisemnie na tego typu odpowiedź. Możesz powołać się na: art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej; art. 35 ustawy o świadczeniach - prawo do bezpłatnych środków farmaceutycznych i materiałów medycznych, niezbędnych do udzielania Tobie świadczeń zdrowotnych, jeżeli są one konieczne do wykonania świadczenia.
  • czy-tak 13.10.15, 22:00
    To nie prawda, że leki przeciwbólowe są refundowane, wiem coś na ten temat, refundowane są tylko dwa opakowania leku z aptek ekipa rządząca wycofuje duże opakowania pozostawiając w obrocie małe, tym samym chory cierpiący za ilość leku ponad dwa małe opakowania musi płacić 100%.
  • ivan_666 14.10.15, 14:17
    Szanowna Pani Doktor albo celowo broni Pani swoich koleżanek i kolegów po fachu udając, że nie wie jak zarabia się w ciechanowskim szpitalu albo jest Pani skutecznie od tych informacji odcinana i manipulowana. Otóż Droga Pani Doktor w Ciechanowie szpital płaci lekarzom jedne z najwyższych pensji na Mazowszu a nie wiem czy i nie w całym kraju.
    Mam dobrą znajomą, która jest lekarzem i pracuje w jednym z warszawskich szpitali. Ona otwarcie mówi, że szpital w Ciechanowie to istna świątynia dobrobytu, gdzie za głupi dyżur dostaje się kilka razy więcej niż w stolicy, dlatego warto tu jechać nawet 150 km do pracy bo to się doskonale opłaca.
    Ale pomijając już kwestie zarobków to czas powiedzieć, że w ciechanowskim szpitalu opieka jak i podejście do pacjenta to jakaś parodia. Wszyscy robią wielką łaskę w każdym przypadku. Panie pielęgniarki leniwe i pyskate. Czasem mądrzą się bardziej niż lekarze, a przykładem może być tu jedna z pań, która zajmowała się rejestracją pacjentów w poradni neurologicznej. Wstrętna, oburzona na cały świat kobieta, której wydawało się chyba, że jest lekarzem, ordynatorem i dyrektorem jednocześnie. Jeśli panie pielęgniarki pracują w szpitalu za karę, to droga wolna gdyż zawsze można iść do innej pracy i nie męczyć się z tymi "durnymi pacjentami". Lekarze też nie są lepsi. Wszystko wykonują z musu, pacjentów z prywatnych wizyt traktują lepiej niż pozostałych bo ci pierwsi dają im zarabiać w prywatnych gabinetach, a badania i tak robią na państwowym sprzęcie w szpitalu!!
    Żeby ogarnąć cały ten bajzel potrzeba nie budowlańca-menedżera mianowanego po znajomości ale kogoś kto ma coś w spodniach i silną dłonią potrafi uporządkować i przywrócić harmonię tej instytucji!!!
  • master2015 02.11.15, 23:04
    Dziś podano zarobki Przewodniczącego Unii Europejskiej Donalda Tuska ... 105 tyś. miesięcznie . Lekarz w szpitalu w Ciechanowie 134 tys. miesięcznie !!!
  • androj5 14.10.15, 20:23

Lekarze powinni być szkoleni dodatkowo z kultury bycia, empatii, kontaktów interpersonalnych. Wstyd mi za ciechanowskich medyków. O pielęgniarkach nie wspomnę bo słów szkoda - DNO.
  • colet_te 20.10.15, 21:50
    Na podstawie moich częstych wizyt w szpitalu stwierdzam,że masz rację.Powinni być szkoleni z kontaktów interpersonalnych-z obowiązkową obecnością na zajęciach:)Niedawno trafiłam na niemowę..
    Kulturę bycia raczej wypija się z mlekiem matki,a empatia też jest nie do wyuczenia,więc tu będzie problem.Tych,których te braki tyczą,omijam szerokim łukiem.
    Na szczęście,nie ukrywajmy,jest też dużo przemiłych i kompetentnych lekarzy,którzy dobrze wiedzą,że są dla pacjenta,a nie pacjent dla nich..
  • nozycoreki111 14.10.15, 20:47
    A słyszeliście 19 października jest duży protest pod szpitalem, nareszcie inni się buntują przeciwko zarobkom pielęgniarek i lekarzy w szpitalu. CIECHANÓW TRZYMA ZA WAS KCIUKI!
  • androj5 14.10.15, 21:24
    Dobry lekarz powinien zarabiać dobrze, ale nie tylko za to że ma tytuł ale za to że umiejętnie pomaga ludziom. Lekarze słabi, nieuprzejmi, opryskliwi, oczekujący łapówek, pretensjonalni powinni być ostro karani i doszkalani aby zrozumieli co do nich jako lekarzy należy. Łapówki to temat wielowątkowy i trudny, to paskudny wrzód na honorze lekarzy. Odrażający i wstydliwy temat dotyczący większości lekarzy, od stażysty do profesora. Wiem coś o tym. Wstyd. Czy jeszcze za mało zarabiacie?
  • master2015 02.11.15, 23:06
    Proszę zaprosić na demonstrację byłego Dyrektora szpitala Pana Trzeciaka . Niech zobaczy co zrobił.
  • master2015 15.10.15, 23:21
    Pani dr/stary doktor/ jest to możliwe bo ten Pan dr wyprowadził się z domu na miesiąc i tam spał, jadł i pracował również. W tym szpitalu lekarze pracują w kilku miejscach w tym samym czasie. Inny lekarz o godz. 10 pracuje na oddziale uczestniczy w obchodzie lekarskim więc chyba musi przynajmniej pracować do godz. 16 a już o goz 11 otwiera drzwi w Poradni Specjalistycznej również w tym szpitalu i przyjmuje pacjentów również do godz. 16 . Obchód lekarski tzw wieczorny to bieg Pana dr od pokoju do pokoju z pacjentami i tylko pytanie ... wszyscy są i tak pędzi do swojej dyżurki lekarskiej z wygodną kanapą bo przecież rano trzeba się umyć i do następnej pracy. Koszmarny szpital . Tu lekarze nie zajmują się pacjentami tylko wpływami na konto w banku.
  • ivan_666 16.10.15, 13:56
    Nie tak dawno bo dniu wczorajszym mój znajomy korzystał z poradni ortopedycznej nie w szpitalu ale w przychodni "Rodzina" na Armii Krajowej. Urzędujący tam w ramach NFZ Pan Doktor- R. (nazwisko od słowa rurka) od godziny 16 miał zapisanych tego dnia ponad 25 osób. Co ciekawe do godziny 17.20 przyjął ich wszystkich. Na jednego pacjenta nie przeznaczył nawet 5 minut. Pan Doktor nawet nie ogląda zdjęć RTG tylko posiłkuje się marnym opisem bo przecież to zaoszczędzi mu tak cennego czasu. W dodatku nie stara się ani pomóc pacjentowi ani pochylić się nad jego problemem. Zachowuje się jak rozpieszczony bachor, który siedzi tam za karę i zerka co chwilę na zegarek licząc, że za chwilę pójdzie do domu!! To kary godne bo tak naprawdę lekarz jest pracownikiem nas wszystkich. To z naszych składek i dzięki nim stać go na piękne nowe auto, na super dom i życie na poziomie wiec powinien swe obowiązki wykonywać na równie wysokim poziomie!! A jeśli się to nie podoba zawsze może jechać do Włoch na jabłka lub śliwki. Tam na pewno zarobi adekwatnie do swych działań i umiejętności!!!
  • master2015 16.10.15, 16:53
    Zgadzam się w 100 %. Miałem z tym panem dr kontakt w poradni przy szpitalu Wyjątkowo niesympatyczny , patrzący tym swoim zezem z pogardą na ludzi . Tak potrafi zdenerwować , że musiałem zaciśnięte pięści trzymać w kieszeni aby ich nie urzyć. Pani Dyrektor powinna jak najszybciej przeprowadzić z tym panem rozmowę ostrzegawczą. Niech założy własną klinikę to pacjentów będzie zero. Wtedy pójdzie po rozum do głowy.
  • master2015 16.10.15, 16:53
    jaki błąd wysyłania moderatorze.
  • androj5 16.10.15, 19:33
    To niestety prawda ze część lekarzy zgłupiała na tle zarobków, w związku z tym wykonują byle jak, byle więcej. To wielki wstyd. Zachęcam obserwować z jakimi tobołami (łapówki) wychodzą lekarze po dyżurach. Można mówić że dają pacjenci,bo to prawda ale lekarze wymuszają te ,,podarunki" inaczej pacjent traktowany jest per noga. Robią to ludzie którzy składali przysięgę lekarską mocno naciskającą na czystość postępowania. Czy znajdzie się ktoś kto zrobi ,,porządek" z tą kastą wybrańców? Chorzy czekają! Wielki wstyd państwo lekarze.
  • master2015 16.10.15, 21:35
    Ten polityk który uruchomił tzw KONTRAKTY powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. To samozatrudnienie spowodowało , że kwoty tych kontraktów wzrosły do 40 - 50 tysięcy za miesiąc pracy. Lepiej więc było utrzymać tą grupę zawodową z dobrą pensją np. 10 tysięcy złotych i płacić ZUS. Lekarze się cieszą bo to była ustawka dla nich. Aby nie płacić wysokiego podatku do Urzędu Skarbowego większość z nich bierze w leasing świetne fury i wpuszcza te opłaty w koszty uzyskania przychodu. I gdzie tu jest sprawiedliwość.
  • czy-tak 17.10.15, 15:42
    Skandalem w ciechanowskim szpitalu są również odmowy rejestracji do przychodni specjalistycznych ja już dwukrotnie prosiłem o rejestrację do poradni okulistycznej na pierwszy wolny termin, niestety odmówiono mi nie podając uzasadnienia, poprosiłem oby fakt odmowy rejestracji odnotowano na skierowaniu, też odmowa i wielkie zdziwienie! Zamierzam zwrócić się do Rzecznika Praw Obywatelskich oskarżając ciechanowski szpital o łamanie praw konstytucyjnych jakim jest swobodny dostęp do świadczeń zdrowotnych. Słyszałem, że w najbliższy poniedziałek te panie zamierzają protestować, czują się oszukane a co ja mam powiedzieć.
  • eugeniusz101 18.10.15, 20:49
    Racja i powróci Pani Romanow i zrobi porządek...a Roberta Kołakowskiego zatrudni jako wicedyrektora od spraw sondaży PiS-u...
  • zibof 20.10.15, 07:46
    A pielęgniarki znowu oszukane. Przez ministerstwo ale i przez własne związki zawodowe. G...no dostaną a nie podwyżki.Dziwię się że nie rozgonią tych darmozjadek ze związków zawodowych, które martwią się tylko o własne tyłki
  • androj5 20.10.15, 12:47
    Mają dostawać przez kolejne cztery lata po 400zł. Czy to mało, bez przesady. Trzeba pamiętać w jakim kraju żyjemy i postarać się lepiej w pracy aby móc liczyć na poparcie społeczne. Praca pielęgniarek do najlżejszych nie należy ale trzeba wykonywać ją z sercem dla pacjentów. Wykonywana byle jak nie może być lepiej opłacana. Drogie panie jesteście ciągle obserwowane, wyniki tych obserwacji nie zachwycają i w razie konsultacji społecznych nie musicie dostać poparcia pacjentów byle jak pielęgnowanych. Mam nadzieję że to zrozumiałe.
  • zibof 20.10.15, 15:21
    Taaa... W mediach podano kwotę 400 PLN na rok przez 4 lata, a okazuje się, że wyszło po sto parę złotych i to do czerwca przyszłego roku.
  • androj5 20.10.15, 20:53
    Wyszło po 240 zł netto przez 4 lata, jest podawane brutto - 40 % daje w/w sumę. Proste.
  • zibof 20.10.15, 23:25
    Opinia publiczna dostała jasny przekaz - 400 zł co roku przez cztery lata, a ta dla większości społeczeństwa oznacza pieniądze do "ręki". Moim skromnym zdaniem jest to perfidna manipulacja. A kwota podwyżki ma wynieść, wg. ostatnich doniesień z "kręgów zbliżonych do dobrze poinformowanych" ok 182 zł. Podobno dyrekcja coś tam jeszcze po drodze zajumała.
  • niemalpa 20.10.15, 14:14
    Turowska na Prezydenta
  • nozycoreki111 20.10.15, 21:31
    a kto to?
  • androj5 20.10.15, 23:32
    W naszym kraju mówi się zawsze o wynagrodzeniach brutto, nie powinno więc być zdziwienia, no chyba wynikające z niewiedzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka