Dodaj do ulubionych

Prezes PEC-prośba.

05.11.15, 11:53
Pani Prezes-pani poprzednicy wykonali gigantyczną pracę w temacie "likwidacja kotłowni lokalnych". Starsi mieszkańcy naszego miasta opowiadają o tych dymiących kominach w każdej części naszego miasta. Nie zdążyli rozprowadzić sieci ciepłowniczej do dzielnic naszego miasta ,gdzie są wybudowane domki jednorodzinne. Te smrodzące mniejsze kominy strasznie trują ich samych i niewinnych sąsiadów. Proszę wprowadzić sieć w niektóre ulice z tymi tzw "śmierdzielami" i dać na początek jakieś preferencje , aby odcinek danej ulicy ruszył np. ostatniemu na tej sieci aby zapewnić jego cyrkulację . Inni będą podpytywali o warunki i płatności i zapewne też się podłączą do sieci cieplnej zapewniając większe zyski Spółki , którą Pani kieruje.
Edytor zaawansowany
  • mn_pec 05.11.15, 18:43
    Szanowny master2015,
    zapraszam Pana/Panią i sąsiadów na naszą stronę :
    www.pecciechanow.pl/cieplo-dla-domu/przylacz-sie,
    gdzie do pobrania jest wniosek o przyłączenie się do sieci, taryfowe koszty przyłącza oraz odpowiedzi na najczęściej stawiane przez potencjalnych odbiorców pytania.
    Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie z uwzględnieniem lokalizacji i perspektyw rozwojowych.
    Jeśli spłyną wnioski z osiedla jednorodzinnego, których moc sumarycznie uzasadni budowę sieci - podejmiemy temat. Co do preferencji - PEC nie działa na wolnym rynku i podlega obowiązkowi zatwierdzania taryfy przez URE i oraz obowiązkowi jednakowego traktowania wszystkich odbiorców, dlatego nie ma możliwości stosowania preferencji.
    Rozbudowa sieci jest inwestycją i musi mieć sens ekonomiczny wynikający z perspektywy przyłączanej mocy. Inaczej na nie rentowną sieć musieliby się składać nasi aktualni i przyszli odbiorcy, których szanujemy i dlatego nasze decyzje nie obciążą ich kieszeni kosztami utopionymi.
    Tam gdzie dziś nie sięga sieć ciepłownicza możemy podjąć się budowy sieci wyspowej dedykowanej osiedlu domków jednorodzinnych w w oparciu o kotłownię gazową z węzłem dla danego osiedla - tak jak funkcjonuje to na np. ul.Ceramicznej, Dobrej i wymienić spalane śmieci na gaz w taryfie bardziej korzystnej niż dla odbiorców indywidualnych. Jednak i w tym przypadku kluczowa jest inicjatywa potencjalnych odbiorców w postaci wniosków.
    z poważaniem
    MN
  • t_rex 06.11.15, 17:29
    No, aż miło poczytać, merytoryczne pytanie, szybka odpowiedź . Rzadkość na forum. Pozdrawiam
  • mami_2 02.12.15, 06:19
    No i tak powinno być, pozdr.
  • master2015 02.12.15, 23:42
    Droga Pani Prezes.
    Bardzo przepraszam za długi okres ciszy "na łączach". Obowiązki zawodowe i konieczność priorytetowego potraktowania własnego bezpieczeństwa spowodowane , że być może tylko własnemu doświadczeniu w prowadzeniu samochodu a przede wszystkim refleksowi zawdzięczam to , że mogę teraz do Pani pisać /proszę przeczytać mój wątek "niebezpieczna jazda samochodem" / Najsmutniejsza refleksja z tej mojej tam wymiany zdań jest to , że nawet nie usłyszałem słowa PRZEPRASZAM . Taką teraz mamy młodzież -tylko rozczeniowo nastawioną no i chyba w tym powiedzeniu , że teraz liczy się tylko ... "fura , skóra i komóra "jest dużo prawdy .
    Po tym wpisie do Pani zamieszczę jeszcze jeden który mnie boli jako człowieka wrażliwego na ludzkie nieszczęście pod tytułem "PIORUN" . Muszę się Pani Prezes jednocześnie ... pochwalić , że nie marnuje czasu i przygotowuję się do odpowiedzi na Pani list "studiując" CIEPŁOWNICTWO i konsultując pewne odczucia w tym temacie z kolegami , którzy przyglądają się temu tematowi - problemowi w innych miejscach w kraju .Pozdrawiam i już niedługo zapewniam pojawię się z... "SIŁĄ WODOSPADU "
  • master2015 15.12.15, 21:31
    Szanowna Pani Prezes.
    Po artykule w TC na temat ciepłowni w przedsiębiorstwie,którym Pani kieruje postanowiłem przedstawić swoje sugestie w tym temacie. Mam szereg spraw związanych z poprawą sytuacji w ciechanowskim ciepłownictwie i jestem przekonany , że naprawdę będą pomocne w tym temacie . Ocenią to wszyscy czytający moje wpisy . Pani Prezes czasy tzw "wungla" już się skończyły i jeżeli ktoś w Pani przedsiębiorstwie z kadry inżynieryjnej to forsuje to proszę ... " sprowadzić go na ziemię " Proszę pilnie spowodować spotkanie z Panem Prezydentem a w konsekwencji z Radnymi i zorganizować Radzie Miasta wycieczkę do ciepłowni i poznanie tego obiektu na wszystkich jego poziomach , aby dokładnie poznali sposoby wytwarzania energii cieplnej w naszym mieście a następnie w innym dniu zorganizowanie takiej samej wycieczki koniecznie z Panem Prezydentem do PEC Siedlce /niekoniecznie w towarzystwie inżynierów z Pani przedsiębiorstwa/ i niech Szanowni Państwo zobaczą tą ... PRZEPAŚĆ jaka dzieli te przedsiębiorstwa. O zaletach i korzyściach finansowych , ekologicznych będę informował w kolejnych swoich wejściach
    Pani Prezes proszę ewentualnie zabrać tych Panów w kaskach , którzy są na tym zdjęciu w TC . Sprawa bardzo pilna . Stop dla węgla.
  • master2015 16.12.15, 22:16
    Pani Prezes - tylko KOGENERACJA , czyli produkowanie w tym samym czasie energii elektrycznej i cieplnej. Spalanym czynnikiem energetycznym tylko GAZ . Przy produkcji energii z gazu emisja dwutlenku węgla jest dwukrotnie mniejsza niż z węgla! W niedługim czasie dojdzie do konieczności zakupu uprawnień do emisji CO2 co spowoduje wzrost kosztu ciepła sieciowego. Przepisy te ZMUSZĄ do wymiany starych mocy wytwórczych. Po co więc dalej brnąć w węgiel jak inni przewidujący bieg wypadków wchodzą w GAZ. Na dziś tyle bo jutro mam wyjazd do Ministerstwa.
  • mn_pec 16.12.15, 23:06
    Szanowny Panie,
    Dziękuję za zaangażowanie, interesujące sugestie. Zapraszam z forum do naszego PEC w celu wymiany wiedzy, pomysłów i skonfrontowania ze stanem faktycznym. Radni Miasta mieli okazję zwiedzić PEC Ciechanów już w październiku br. przed rozpoczęciem obrad komisji zatwierdzającej plan rozwoju spółki na lata 2016-2017. Zarówno Zarząd Miasta jak i zainteresowani Radni mają pełen obraz stanu aktualnego jak i realizowanej aktualnie strategii rozwoju spółki. Zatwierdzony plan przewiduje między innymi:
    Modernizację kotła wodnego WR ? 25 nr 2 w technologii ścian szczelnych. Modernizacja jest inwestycja odtworzeniową i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwo dostaw energii cieplnej dla miasta do 2030 roku.
    Instalację kogeneracji gazowej o mocy max do 6 MW el. Inwestycja jest pierwszym elementem spełnienia definicji wysokoefektywnej sieci cieplnej. Przewidywana jest budowa własnej sieci dystrybucji energii elektrycznej dedykowanej odbiorcy instytucjonalnemu.
    Instalacja rozproszonych źródeł ciepła ( kogeneracja gazowa, kotłownie gazowe) na sieci dystrybucji . Celem jest ograniczenie efektów ewentualnej awarii magistrali oraz zapewnienie mocy szczytowych.
    Powyższy plan opracowaliśmy w zespole inżynierów z PEC Ciechanów, dlatego uprzejma prośba aby nie oceniać innych zbyt pochopnie, po pozorach. Oczywiście jak w przypadku każdej spółki działającej na rynku regulowanym kluczowe jest dla nas uzyskanie dofinansowania. Dzięki dokumentacji opracowanej przez inżynierów PEC w tym tygodniu podpiszemy pierwszą umowę z WFOSiGW na finansowanie modernizacji kotła i niezwłocznie startujemy z jej realizacją.
    Co do przepaści, o której Pan wspomina, mamy świadomość, że dużo pracy przed nami. Jednak w biznesie, jak w życiu, chodzenie po wydeptanych przez innych ścieżkach ma swoje plusy. Zmniejsza ryzyko pogubienia się i trafienia na manowce. Byliśmy u naszych kolegów z zaprzyjaźnionych PEC- ów w Legionowie, Olsztynie i mamy świeżą ocenę zalet, wad i efektów wprowadzonych tam zmian. Co nie zmienia faktu, że pozostajemy otwarci na merytoryczną dyskusję o przyszłości energetyki cieplnej w naszym mieście dlatego ponawiam zaproszenie w nasze skromne progi. Tymczasem zwracam Pańską uwagę na fakt, że w Siedlcach nadal ponad 156 MW ( 64 %) mocy stanowią źródła węglowe a 56 MW ( 36 %) będą docelowo stanowić źródła gazowe.
    Z poważaniem
    MN
  • jam_jest_ten 21.12.15, 12:16
    Szanowna Pani Prezes,
    Dorzucę swoje kilka zdań do tej dyskusji.
    Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłaby modernizacja kotłów parowych + turbina parowa. Kto się interesuje ciechanowską energetyką wie, że jedynym odbiorcą pary jest drukarnia Bauer. Jednak zapotrzebowanie na parę drukarni nie jest stałe więc można wykorzystać nadwyżkę do produkcji energii elektrycznej. Druga sprawa dot. Bauer`a jest taka iż została wykonana na ich terenie kotłownia, która po wybudowaniu gazociągu może ograniczyć sprzedaż - więc nadwyżka będzie jeszcze większa.
    PK
  • mn_pec 22.12.15, 20:16
    Szanowni,
    dziękując za ciekawe spostrzeżenia i sugestie, wynikające z troski o przyszłość Naszej Spółki, życzę forumowiczom w imieniu Zarządu i pracowników radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłej rodzinne atmosfery, z bielą śniegu i lekkim mrozkiem za oknem, tworzącym niezapomniany świąteczny klimat.
    MN
  • master2015 26.12.15, 22:56
    Szanowna Pani Prezes,
    bardzo się cieszę , że mogę z Panią rozmawiać na tak sympatycznym poziomie. Fala niedawnych wydarzeń politycznych wyniosła Panią na fotel Prezesa PEC Ciechanów. Byłem pełen obaw ,gdy dowiedziałem się , że" miotła" koalicji ,była tak okrutna dla wszystkich zarządzających Spółkami miejskimi . W sytuacji tak trudnej technicznie spółki jaką PEC - pozbycie się jednego z najlepszych ciepłowników naszego kraju /V-ce Prezesa Jerzego O./było wyjątkowo nieodpowiedzialne , ale to już są te "czarne" strony polityki . Myślę , że mogłaby Pani przynajmniej przez jeden sezon grzewczy być "TERMINATOREM" Pana Jerzego na stanowisku Prezesa. Mianowanie na to stanowisko działacza związkowego nie było najlepszym posunięciem. Z kolei pierwsza Pani decyzja o obniżeniu ceny za GJ , spowodowało , że włosy podniosły się na mojej głowie . Ciągłe podnoszenie poprzeczki odnośnie ochrony środowiska , konieczność przeprowadzenia natychmiastowych inwestycji wymaga niestety KASY a Pani z tej kasy REZYGNUJE . Spojrzałem szybko na list wyborcze do Parlamentu i się uspokoiłem. Pani tam nie było. Szkoda , że spóźniłem się ze swoją korespondencją z Panią bo naprawdę uważam , że Radni naszego miasta i Pan Prezydent ze swoją zastępczynią od "techniki" powinni zobaczyć miasto SIEDLCE. w którym to mieście nie ma "dymiącego" KOMINA . Pani Prezes ja tam byłem i co mogę powtórzyć z rozmów z tamtą " kadrą inżynieryjną " to to , że u nich węgla się nie spala a tylko sprzedaje. Ta podawana przez Panią moc kotłów wodnych /podobno takich samych jak w naszym PEC / w ogóle nie jest wykorzystywana . Te kotły jak mówił kolega stanowią tylko "głęboką" rezerwę na wypadek wystąpienia temperatur - 20 stopni C , a jak widzimy przez okno raczej już nam to nie grozi. Pani Prezes ubolewam jeszcze raz , że Radni nie widzieli tego obiektu przed zatwierdzeniem planu rozwoju ciechanowskiego ciepłownictwa bo zapewne by go nie podpisali w tej wersji .Może jeszcze nie jest za późno aby zmienić strategię w tym kierunku.
    CDN
  • master2015 26.12.15, 23:42
    Jak mówił kiedyś w debacie telewizyjnej jeden WIELKI ZWIĄZKOWIEC do DRUGIEGO o imieniu Alfred " Europa jeżdzi szybkimi samochodami a my wciąż rowerem " To tak jakby mąż zaprosił Panią na mecz piłkarski , mówiąc "Kochanie pojedziemy na Camp Nou na mecz Barcelony z Realem Madryt , gdzie podziwiałaby Pani "boskiego" Messiego i CR7 a za dwa tygodnie to samo by zrobił zapraszając na mecz Legia - Wisła Kraków w Warszawie . Po wyjściu z tego drugiego stadionu , wiem co by Pani powiedziała do mężowi " jeszcze raz mnie tu zaprosisz to nie dość , że nie przyjadę to jeszcze niedzielny obiad zjesz w Kebabie na rynku w Ciechanowie" Zapewne Panu Prezydentowi i zastępcy od "techniki" jak również Radnym nie uda się zorganizować już wycieczki do PEC Siedlce m ale proszę o polne wysłanie tam swojej "kadry inżynieryjno-technicznej"
  • master2015 26.12.15, 23:54
    Gdy tam byłem to nie mogłem początkowo zrozumieć jak ze spalin można produkować parę a z pary to już wiadomo , że produkuje się w turbinach energię elektryczną . Ten kocioł nazywa się ODZYSKNICOWY , ale nie ma nic wspólnego ze spalaniem . Takie rzeczy tam robią - CUDA . Siedlce to Camp Nou a Legionowo i Olsztyn to Warszawa. Te rozwiązania kotłów czy nazywają się " szczelne " czy "nieszczelne " to wciąż tzw. " Smierdziuchy "spalające " wungiel " a w Pani Przedsiębiorstwie to widać " kochają " to paliwo . Siedzę i piszę do Pani a w radio podają informację o .."zamknięci ostatniej kopalni węgla w Anglii " ! Daje to dużo do myślenia w prowadzonych przez nas dywagacjach czy węgiel czy gaz.
  • master2015 27.12.15, 00:22
    I tak wszystko idzie w komin a opłaty przy emisji CO2 z węgla są dwukrotnie większe niż z gazu bo ta emisja jest dwukrotnie większa . Przecież powstaje ETS - europejski system handlu emisjami .Już w niedługim czasie wszystkie uprawnienia do emisji CO2 będą przydzielane na aukcjach a konieczność zakupu uprawnień do emisji CO2 spowoduje wzrost cen ciepła . Ze względu na wiek i wysoką emisję zanieczyszczeń większość żródeł ciepła wymaga wymiany. Może więc lepiej już wymieniać na coś docelowego a nie zastępczego . Teraz wszyscy wchodzą w KOGENERACJĘ czyli urządzenia produkujące energię elektryczną i ciepło Teraz stawia się na budowę bloków gazowo-parowych. Proszę przyjrzeć się tym problemom bo one niedługo jak kiedyś pisałem "wrócą z siłą wodospadu " Pani Prezes -proszę przemyśleć jeszcze jeden temat. BARDZO POWAŻNY. Niedawno obiegła świat sensacyjna informacja , że pewien koncern niemiecki ...USTAWIAŁ wyniki emisji spalin w swoich samochodach ! Może jak Pani słyszy , że wszystko jest śnieżnobiałe to tak naprawdę jest ... szare ?
  • master2015 27.12.15, 00:49
    Innym bardzo ważnym problemem , który chciałbym zasygnalizować tej ... nocy, jest emisja spalin w naszym mieście przez eliminację tzw niskiej emisji . Tak jak w Ciechanowie dymią te kominy w domkach jednorodzinnych to aż żal się tym zajmować bo świadomość tak niska . Sygnalizowałem pewnemu kandydatowi na Radnego Ciechanowa , aby sygnalizował swoim wyborcom ten temat , to mi odpowiedział jak w Parlamencie pewna Posłanka Panu Petru "walnij się Pan w ŁEB " Powiedział , że " na kopach by go wynieśli ze swoich domów jego wyborcy z Kargoszyna" .Ale to już niedługo przyjdzie i już teraz Radni powinni odbyć jedne mobilne posiedzenie Rady Miasta w godzinach 17 - 21 i objechać miasto autobusem i zobaczyć : jak się dymi i gdzie się dymi z tych domków jednorodzinnych. Skontaktowałem się z moim kolegą " CENTUSIEM " z Krakowa jak tam ten temat został rozwiązany ? Bardzo grzecznie i kulturalnie. Może czas zrobić to w Ciechanowie , aby póżniej nie było płaczu . Straż Miejska w asyście Policji w Krakowie pobiera próbki ... POPIOŁU z nadmiernie dymiącego komina . Nie ma niepotrzebnych dyskusji do póki nie przyjdą wyniki z analizy , bo wtedy jest ponowna wizyta , ale już z mandatem i DECYZJĄ o konieczności wymiany ...kociołka . I wtedy płacz. I wtedy , aby tylko nie karać , ale pomagać bo są to tragiczne decyzje powstała tam firma Ekoplus Kraków , która pomaga przechodzić na inne żródła zasilania budynku lub podłączenia się do MPEC Kraków . Uwaga Pani Prezes ... w wyniku tych działań zamówiono dodatkową moc na poziomie 80 MW . W Krakowie powstały nawet mobilne punkty obsługi klienta pracujące w godzinach 15 - 18 tak , aby potencjalny odbiorca mógł przyjść i rozwiązać swoje wątpliwości i strach przed nową inwestycją w budżecie domowym.
  • master2015 27.12.15, 01:02
    Mój kolega skorzystał z tej możliwości i zafundował sobie mały węzeł w piwnicy swojego domu . Od niego dowiedziałem się dopiero, że skorzystał z programu KAWKA , który na likwidację żródeł niskiej emisji uruchamia kredyt bankowy BOŚ z wykupem odsetek przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej . Czy ktoś o tym w Ciechanowie wie ? Ja do tej pory słyszałem tylko o kolektorach słonecznych na dachach. Pani Prezes jest jeszcze szereg spraw o których postaram się wspomnieć . Na zakończenie smutna konkluzja... Mój znajomy , mieszkaniec naszego miasta powiedział , że dopóki ... rozpuszczony śnieg będzie w zimie wyznaczał trasę instalacji ciepłowniczych to on nigdy do PEC się nie podłączy !!! Jak powiedział ... " nie będzie płacił swoich pieniędzy za podgrzewanie "NIEBA" . Pozdrawiam serdecznie , ale już wypada wejść do ... łóżeczka. CDN
  • mn_pec 03.01.16, 22:02
    Dlaczego każdą inwestycję trzeba gruntownie rozważyć :
    Najnowsze informacje o PEC Siedlce - polecam
    www.rdc.pl/informacje/czy-siedlecki-pec-moze-byc-spokojny-o-swoja-przyszlosc-posluchaj/
  • master2015 17.01.16, 02:20
    Pani Prezes, w radio śpiewa Adele ... " Hello , to ja -czy mnie słyszysz ? Do walki przygotowuje się Artur Szpilka , który wierzę ,że wygra i pokona tego amerykańskiego Olbrzyma !
    W poniedziałek kolejny dzień pracy ... w ciekawej dla PEC scenerii zewnętrznej /większa sprzedaż -większy zysk/. Tyle przed Panią ciekawych rozwiązań technicznych do zrobienia. Myślę , że zostaną zrobione i za 4 lata po kolejnych Wyborach Parlamentarnych , Pani sukcesy zawodowe spowodują że w Tygodniku Ciechanowskim ukaże się artykuł : " Wybory do Sejmu - to co nie udało się Marcinowi , udało się Małgosi " Czego życzę i trzymam kciuki a teraz pędzę do ... Szpilki !
  • master2015 01.04.16, 13:36
    Pani Prezes - jest dobrze. Tak proszę trzymać a za 4 lata będę wiedział na kogo głosować. Wprowadza Pani szereg spraw na które poprzednicy przymykali oczy. MONITORING super rozwiązanie . Jeszcze bardziej trzeba wymagać od firmy ochroniarskiej dobrej pracy i koniecznie trzeba regularnie wymieniać obsadę ochroniarzy tej firmy /aby się nie "zasiedzieli" i zaprzyjaźnili z pewnymi osobami z Pani Przedsiębiorstwa/. "Wróble" na mieście ćwierkają na temat kogeneracji ... NARESZCIE . Dobrze , że " utarła " Pani nosa "niskim" inżynierom z wybujałym EGO , którzy nie potrafią pracować bez "WUNGLA". Pani Prezes , monitorujemy Pani decyzje i trzymamy kciuki - niech się Pani uda.
  • makumba0167 07.04.16, 20:19
    Panie master, zdaj pytanie pani prezes dlaczego od najbliższego sezonu PEC Ciechanów zaczyna handlować węglem dla odbiorców detalicznych? ta informacja jest potwierdzona.
  • master2015 09.04.16, 15:54
    Bardzo prosta odpowiedz , którą nie trzeba zawracać głowy Pani Prezes . Jeżeli jest to sprzedaż pod szyldem PEC to po prostu kieruje się chęcią wypracowania większego zysku dla Przedsiębiorstwa . Jest to Spółka miejska więc większy zysk to i większe wpływy do budżetu miasta a tym samym z korzyścią dla nas wszystkich tu mieszkających. Myślę , że w dobie wolnego rynku jest to dopuszczalne a inni przecież mogą stworzyć konkurencyjną cenę dla węgla oferowanego przez PEC i wszyscy będą zadowoleni. Jeżeli byłaby to sprzedaż poprzez zawiązanie jakiejś prywatnej spółki - tak jak starzy emerytowani pracownicy wspominają przeszłość to NIE bo wówczas korzyści finansowe w kieszeni widzieli nieliczni a PEC jak mówią ponosił straty !!! . Więcej można się dowiedzieć "stawiając" piwo starszemu emerytowi tego Przedsiębiorstwa.
  • makumba0167 10.04.16, 07:52
    panie master, w swoich filozoficznych wywodach zachęcasz mieszkańców ciechanowa by podłączyć się do sieci pec bo przecież życie utrudnia ci ,,niska emisja" (wywód z dnia 27.12. godz. 00.49) a w swojej ostatniej wypowiedzi dotyczącej sprzedaży węgla przez pec nie widzisz problemu, więc zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz, proszę zakończ temat bo większym smogiem czuć w sieci.
  • jahala 11.04.16, 04:29
    Myślę, że łagodne zimy spowodowały, że PEC nie "wykorzystuje" zamówionego na okres zimy węgla, więc wydany pieniądz "leży" na hałdach PEC-u. Srodki muszą pracować na siebie , dlatego należy "nie lasować węgla" na składzie a sprzedać potencjalnym nabywcom.

• mn_pec 11.04.16, 19:47
    Dementuję informację, jakoby podjęto decyzję o rozpoczęciu działalności polegającej na handlu węglem dla odbiorców detalicznych.
    Nie wykluczam jednak, że przeanalizujemy możliwość stworzenia przez PEC takiej oferty, chociażby dlatego, że nie do wszystkich możemy dotrzeć z naszą siecią i ofertą ciepła systemowego, a kupujemy dla naszej Ciepłowni węgiel bardzo dobrej jakości.
  • master2015 11.04.16, 20:27
    Panie makumba - Pani Prezes wyprzedziła mnie z odpowiedzią na temat sprzedaży węgla w swoim Przedsiębiorstwie , ale jeszcze dodam ,że z zadowoleniem obserwuje będąc często w Galerii Mrówka jak zmienia się świadomość ludzi na temat nowoczesnych rozwiązań w ciepłownictwie. Proszę tam pójść i zobaczyć jak "schodzą" z magazynów nowoczesne kotły WĘGLOWE z automatyką i rusztami mechanicznymi na miał węglowy i eko groszek. Z własnego przykładu mogę powiedzieć , że z jednej strony mam sąsiada , który w kocioł węglowy zainwestował 6 tys. zł i nawet nie widać dymu nad jego dachem a obok u drugiego sąsiada "śmierdziuch" produkcji "ZĘBIEC" z 1990 roku i koszmarny dym walący jeszcze w dół do ziemi . Można się udusić . Problem jest w tym , że w Ciechanowie nie ma programu pomocy takim producentom ciepła i smogu. Trzeba jak najszybciej spowodować , aby te osoby uzyskały pomoc finansową i mogli wymienić swoje kotły na te nowoczesne , które widzę w ekspozycji w dżwiach wejściowych do sklepu z art., budowlanymi w Mrówce . I właśnie nie widzę nic zdrożnego , aby PEC dla tych odbiorców przeważnie rolników dostarczał swój węgiel o jak pisze Pani Prezes " bardzo dobrej jakości" . Należy się przy tym jeszcze cieszyć , że działalność ta poprawi kondycję finansową firmy. Panie makumba - myślę , że jesteś Pan byłym sfrustrowanym pracownikiem Przedsiębiorstwa PEC , któremu się nic nie udało i teraz próbujesz Pan "przyłożyć" Pani Prezes , która dużo zmienia w tym Przedsiębiorstwie na lepsze i coś robi a nie "tylko gada". Myślę, że z tej zawiści czuć często smog w Pana portkach.
  • master2015 11.04.16, 21:11
    Panie jahala - Przedsębiorstwa energetyczne produkujące energię elektr. i cieplną są zobowiązane Rozporządzeniem resortowego Ministra do utrzymania zapasu węgla 20 dobowego w celu zapewnienia ciągłości produkcji na wypadek różnych klęsk żywiołowych i zapewne PEC musi się do tego stosować , ale węgiel ten na pewno się " nie lasuje" , aby jak Pan sugeruje miał być na siłę wypychany do jego ewentualnych odbiorców. Przedsiębiorstwo jest zapewne wyposażone w odpowiedni sprzęt do hałdowania węgla i jego ugniatania. Teraz już Pan wie. Wszystko jest OK.
  • master2015 03.10.16, 22:50
    Pani Prezes , czy coś się zmienia w Pani Przedsiębiorstwie w temacie ... gaz . Ceny jego spadają i oczekuje inwestycji w tym temacie. Jeszcze jedno pytanie ... czy już nie nadszedł czas na inwestycje związane z tym strasznie brudnym kominem. Może w końcu pomyśleć o zwężce kominowej ?
  • mn_pec 04.10.16, 20:31
    Szanowny master2015
    brudny komin będzie remontowany i malowany w przyszłym roku po zakończeniu trwającej modernizacji i uruchomieniu kotła wodnego nr 2.

Co do faktycznych cen ciepła z gazu i innych paliw polecam informacje URE:
    www.ure.gov.pl/pl/stanowiska/6478,Informacja-nr-172016.html
    gdzie podano średnie ceny sprzedaży ciepła w 2015 r. w jednostkach innych niż kogeneracja:
    a) opalanych paliwami węglowymi wyniosła 41,52 zł/GJ,
    b) opalanych paliwami gazowymi wyniosła 75,24 zł/GJ,
    c) opalanych olejem opałowym wyniosła 109,60 zł/GJ,
    d) stanowiących odnawialne źródła energii wyniosła 46,44 zł/GJ

PEC ma i eksploatuje 3 lokalne kotłownie gazowe - grupa taryfowa B.
    Poza tym do sieci już trafia ciepło z kogeneracji gazowej kupowane od dostawcy przemysłowego dzięki czemu odbiorca na fakturze ma cenę niższą niż wynikająca z taryfy dla danej grupy.
    Aktualnie procedujemy uzyskanie promesy koncesji dla kogeneracji gazowej, a do końca roku będziemy ogłaszać przetarg na realizację inwestycji w przyszłym roku w wymiarze uzasadnionym ekonomicznie.
  • master2015 05.10.16, 17:50
    Pani Prezes jak zwykle kompetentnie i szczegółowo. Wieczorem zobaczę tę informacje URE czy uwzględnia ona również opłaty związane z emisją spalin bo tam węgiel z kolei jest daleko za gazem. Mam jeszcze pytanie : czy w przypadku przejścia Drukarni na własne zasilanie w parę , dostawca przemysłowy jest w stanie zapewnić naszemu miastu zasilanie w cwu ? Jeżeli nie to cena za cwu musiałaby dla mieszkańców drastycznie wzrosnąć. Serdecznie pozdrawiam i pozostaje w oczekiwaniu na podjęte rozwiązania w zasilaniu " błękitnym paliwem".
  • mn_pec 08.10.16, 13:04
    Dostawca zewnętrzny nie ma pokrywa letniego zapotrzebowania miasta na ciepło. PEC był i jest zobowiązany do utrzymania mocy zapewniających dostawy ciepła dla miasta i bezpieczeństwa dostaw niezależnie od możliwości zakupów z zewnątrz. W taryfie PEC nie ma odrębnych cen za cwu i co , a poziom cen taryfowych PEC nie zależy w znaczący sposób od wolumenu zakupów od dostawcy przemysłowego.

pozdrawiam
  • master2015 08.10.16, 18:52
    Pytałem dlatego , że byłoby bardzo wygodne i ekonomicznie bardzo opłacalne , mieć zapewnione dostawy ciepła w okresie letnim , od dostawcy zewnętrznego dla którego energia cieplna jest energią " odpadową " z jego turbiny gazowej. Wszystko OK i wiem , że PEC nie ma najmniejszego problemu z dostarczeniem energii cieplnej , ale byłoby to związane z uruchomieniem dodatkowej jednostki cieplnej tylko pod potrzeby cwu a nie pary technologicznej i ciepłej wody użytkowej . Przewymiarowana jednostka , obsługa - dużo większe koszty ceny ciepła dla pokrycia potrzeb mieszkańców.
  • master2015 17.12.16, 02:16
    No nareszcie moje uwagi się spełniają i zaczyna się walka ze smogiem i z tzw śmierdziuchami palącymi w swoich kotłach plastikami trując nas wszystkich do okoła.
    Duża szansa dla PEC na pozyskiwanie dodatkowych odbiorców ciepła i likwidacja tzw małej emisji.
    Może w końcu nadszedł czas na podjęcie trafnej decyzji . CIEPŁO SYSTEMOWE.
  • profesor43 01.02.17, 23:52
    Prezesie pec czemu rury w nocy stukają podczas ogrzewania??? Nie da się spać
  • mn_pec 02.02.17, 19:10
    Szanowny Panie,
    instalacja wewnątrz budynku i jej eksploatacja należy do administratora, zarządcy lub właściciela.
    Instalacja PEC kończy się na węźle z wymiennikiem. Problemy z instalacją wewnętrzną należy zgłaszać administracji budynku.
    Przyczyny stukania i hałasów mogą być różne: konieczność odpowietrzenia instalacji, pracująca przy zaworach termostatycznych rura zasilająca zamurowana na sztywno, problemy z regulacją ciśnienia.
    pozdrawiam
    MN
  • profesor43 02.02.17, 19:15
    Dziękuje pięknie za odpowiedź i podpowiedź :) warto posłuchać fachowca :) dzięki
  • master2015 15.02.17, 13:41
    Coś się w końcu w tym PEC-u dzieje . Mają montować turbinkę gazową . Super. Kiedyś to było tylko ... dużo gadania i nic !
  • master2015 03.09.17, 07:52
    Tak trzymać proszę Pani Prezes . Stop arogancji .
  • master2015 10.12.17, 16:44
    Muszę podjechać na parking przed PEC i zobaczyć tą nową inwestycję agregat prądotwórczy , turbinę gazową ???
  • master2015 02.10.18, 20:44
    Robiąc zakupy i przemieszczając się samochodem po Mieście widziałem kilka miejsc w których pracownicy PEC przyłączali nowych odbiorców . Polityka walki z emisją spalin chyba przynosi efekty , bo domki jednorodzinne też będą zasilane z miejskiej sieci ciepłowniczej. Więcej odbiorców to zapewne większe zyski dla Firmy a dla nas już podłączonych może będzie kolejna obniżka ceny ciepła . Tak trzymać Pani Prezes .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.