Dodaj do ulubionych

Ciężka atmosfera w pracy - spółka miejska

16.05.17, 20:02
Ostatnio moja kuzynka opowiadała, że jej mama wraca z pracy w złym stanie psychicznym, jest zmęczona, cały czas poddenerwowana, pojawiają się też łzy.
Z jej relacji wynika, że nigdy nie było takiej atmosfery w pracy. Każdy boi się odezwać bo nowe szefostwo nie przyjmuje żadnej formy dyskusji czy próby przedstawienia odmiennego stanowiska. Rozmowa w gabinecie zawsze odbywa się w pozycji na baczność, nie ma żadnej życzliwości czy szacunku ze strony przełożonego. Spotkania pracownicze czy też jakieś zebrania z reguły są nagrywane . Osoby, które odważyły się nie zgodzić z szefostwem otrzymały kary. Nakładanie kar na wieloletnich pracowników jest dość dziwne. Podstawą rozwiązywania konfliktów powinna być rozmowa z wzajemnym poszanowaniem. Moja ciocia wspomniała, że coraz częściej słyszy od kolegów, że gdyby była inna sytuacja w Ciechanowie to wiele osób odeszłoby z pracy. Sygnały zgłaszane do wyższych instytucji bez reakcji. Ktoś ma podobnie w pracy?
Edytor zaawansowany
  • radek_radek_radek 17.05.17, 21:54
    Takie rzeczy dzieją się w ciepłowni. Pól Ciechanowa o tym slyszało. Ciekawe, dlaczego prezydent nie reaguje skoro "zawsze staje po stronie pracowników", a pozwala ich zastraszać przez prezes. Oto cytat z jego wywiadu "Ja zawsze podkreślałem, że jestem po stronie zwykłych ludzi, po stronie pracowników a nie prezesów, dyrektorów czy kierowników i tego będę się trzymał. Jeśli w miejskich spółkach będziemy mieli sytuacje, w których jest konflikt pomiędzy pracownikami a prezesem lub będziemy mieli do czynienia ze złym sprawowaniem funkcji bądź też nieprawidłowościami, to wówczas rada nadzorcza będzie takie decyzje podejmowała. Na chwilę obecną ja takich wniosków np. płynących od pracowników czy mieszkańców nie widzę."

ciechanowinaczej.pl/artykul/czy-beda-kolejne-zwolnienia/96843
  • master2015 21.05.17, 16:48
    Pracownik nie może rządzić Zarządem Firmy . Pani Prezes PEC jest najlepszą Szefową Spółki miejskiej . Pracownikom się nie podoba , że w końcu trzeba pracować . Wprowadzony monitoring dyscyplinuje drodzy pracownicy ciepłowni , no i się nie podoba . Proszę nie szantażować Pana Prezydenta jakimś głupim stwierdzeniem , że " zawsze staje po stronie pracowników " . Pół Ciechanowa wie , że Pani Prezes obniżyła cenę za energię cieplną . Modernizuje sieć ciepłowniczą i wprowadza nowoczesne metody pracy , między innymi monitoring , który pozwala Jej eliminować nieprawidłowości . Proszę się udać do pijalni piwa na Aleksandrówce i posłuchać co mówią tam byli już pracownicy PEC /emeryci/ . Dopingują Pani Prezes , wspominając niedobre czasy tego Przedsiębiorstwa , za czasów : WIELKIEGO SZU .
  • domaster2015 21.05.17, 21:11
    Czyżby prawda zabolała? Teraz trochę teorii - monitoring to nie metoda mobilizacji i dyscypliny pracowników, ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa w pracy. Zasługi o których mowa to efekt działań i decyzji poprzedniego zarządu. Proszę nie obrażać pracowników Pecu, że niby wcześniej nie pracowali? To kpina i wyimaginowane wyobrażenie na punkcie pseudo zasług. Zamiast Aleksandrówki proponuję oddział na Krubinie, może rozum wróci. Nikt tu nie szantażuje prezydenta, wystarczy już tej obłudy - nie chce słuchać jego sprawa, w końcu prawda się ujawni...
  • master2015 22.05.17, 19:24
    O jakiej prawdzie mówisz domaster /nie mogłeś wybrać jakiegoś swojego loginu/ Widzę , że tęsknisz za czasami " związków zawodowych " , które kiedyś mogły bardzo dużo . Najbardziej rozbawiały mnie często używane argumenty pseudo związkowców , że " każdy ma taki sam żołądek " i jak podwyżki to ... " urawniłowka " czyli tyle samo Pan Prezes co Pan Palacz ! Monitoring nigdzie na Świecie nie zwiększa bezpieczeństwa pracy bo pracownik pracując nie korzysta z monitoringu !!! Jak pracownik ma wypadek w pracy to monitoring pozwala odpowiednim służbom / głównie BHP ale przede wszystkim Kierownictwu Zakładu stwierdzić na podstawie tego zapisu czy to pracownik zawinił czy nie/Rozmawiałem z pracownikami , którzy gdy nie było monitoringu to na stanowisku pracy czytali gazety a często grali w karty. Nie mówię już o często stojących na stole butelkach i to niekoniecznie z wodą mineralną. Po zamontowaniu monitoringu jakby ... piorun strzelił !!! Na stanowisku pracy czytało się tylko instrukcje obsługi urządzeń . To było wspaniałe posunięcie Pani Prezes . Teraz niektórym to przeszkadza bo się skończył ... luz pas !!! Nie truj więc ... " sympatyczny pracowniku PEC-u , bo zapewne tęsknisz do dawnych czasów , gdzie się robiło co się chciało. Proponuje "KOLEGO " zejść na ziemie i uznać zasługi Pani Prezes bo to Ona wszystko robi , aby to przedsiębiorstwo było nowoczesne i wprowadza super rozwiązania . Na KRUBIN to może nie , ale ktoś może powinien trafić do innych specjalistów !!! Jak dalej będziesz pisał takie bzdety to napiszę do jakich służb. Pozostaje w dalszym przyglądaniu się pozytywnym zmianom w tym jakże trudnym do kierowania przedsiębiorstwie energetyki cieplnej.
  • domaster2015 22.05.17, 23:11
    Ojoj... Uderz w stół a nożyce się odezwą... Proponuję wysłać swoją twórczość własną jako referencje.... przy takim uwielbieniu praca gwarantowana 😉 Może jednak lepiej zorientować się w sytuacji... ? Ten sympatyczny pracownik o którym piszesz też może zacząć pisać do jakichś służb... a ja mu chętnie w tym pomogę 😉
  • cie_chan 23.05.17, 02:10
    To już prawie żywa legenda - gość pół litra śmietany popijał cały dzień. Jednak ktoś kiedyś przyjrzał się butelce i okazało się że jest pomalowana białą farbą a płyn zgoła inny :D.
  • master2015 23.05.17, 05:47
    Panie domaster , jak się uderza w stół to nożyce się otwierają ! W swoim życiu zawodowym , nigdy nie miałem problemów z pracą a często w swoich grupach zawodowych byłem klasyfikowany w najwyższej stawce zaszeregowania finansowego . Pracownicy PEC / jak i wspomniani emeryci w pijalni piwa przy ulicy Sikorskiego/ bardzo gorąco komentują sytuację w swojej Firmie bo tak jak pisałem zapanowały tam REWOLUCYJNE posunięcia Pani Prezes Zarządu. Poprzedni Zarząd PEC też bardzo chwaliłem za ich posunięcia w likwidacji kotłowni lokalnych w swoim wpisie " Prośba do Pani Prezes PEC . Proszę zobaczyć moje merytoryczne wpisy a jakieś .... " PIERDOŁY " o piciu śmietany totalnie beznadziejny wpis Panie cie_chan . Panie domaster ten sympatyczny pracownik to Pan bo Panu odpisywałem na wpis . Bardzo proszę o pomaganie wszystkim pracownikom PEC w celu jeszcze lepszej ich pracy . Legitymacja związkowa w rękę i do roboty . I proszę już nic nie pisać ! Albo pisać o ciekawych rozwiązaniach Pani Prezes , między innymi , bardzo mnie ciekawi rozwiązanie w Waszej firmie polegające na wprowadzeniu gazu ziemnego jako czynnika energetycznego . Konkrety panowie.
  • piotrsztuba221268 23.05.17, 11:21
    A to przypadkiem nie nakręca tematu " Rudy " który za plecami jedzie po pani Prezes ...?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.