Dodaj do ulubionych

Po co nam taka Straż Miejska ?

17.05.18, 15:02
Telefonuję z prośbą o interwencję w sprawie parkujących pod zakazem. Po 40 minutach pojawia się patrol, nie wysiadają z samochodu po minucie odjeżdżają nie podejmując żadnych działań, choćby upomnienia na piśmie, wezwania do placówki SM, czy jakichkolwiek innych. Jaka to pomoc w utrzymaniu porządku prawnego, jakie działania porządkujące ze strony ludzi opłacanych z naszych podatków. Nadmienię tylko że dwa dni wcześniej taka osoba parkująca pod zakazem uszkodziła mój pojazd co naraża mnie na oczywiste koszty i stracony czas.Logiczne staje się pytanie po co nam taka SM skoro nie chce nam mieszkańcom miasta pomóc, a może nie potrafi? Może Pan Prezydent Miasta potrafi wpłynąć na większą przydatność Strażników Miejskich dla lokalnej społeczności, aby mniej mówili a więcej robili, bo wymigiwanie się od interwencji opanowali do perfekcji. Czekamy na ustosunkowanie się do naszych uwag odpowiednich władz, bo SM w takim wydaniu nie pomaga a często wstyd przynosi i podnosi ciśnienie. Mam nadzieję że to jednostkowe zdarzenia w przyszłości nie będą miały miejsca.Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
 • agat1 18.05.18, 10:14
  Może cię nie lubią?
  Bo ja słyszałam o innych zakończeniach takiego parkowania na zakazie w centrum miasta (blokada na kołach i mandat).

  --
  Gdzieś tu musi być granica - powiedział Stalin na konferencji w Jałcie.
 • androj5 18.05.18, 12:25
  Strażnicy twierdza że ten parking jest niedooznakowany, jak się dosłownie wyrażają, jednak ten argument upada bo policja kiedy podjeżdża to każe mandatami. strażnicy w moim przekonaniu są po prostu leniwi i bronią się nieudolnie przed nadmiarem roboty.Na takie podejście do tematu nie może być zgody, panowie są wynagradzani z naszych podatków i mają obowiązek pomagać mieszkańcom w egzekwowaniu prawa również drogowego. Niedopuszczalne jest aby obcy robili sobie oszczędności np 50gr za parkometr a mieszkaniec nie ma gdzie zaparkować.Będziemy upominać się o lepszą pracę SM, wierzę że wkrótce to nastąpi.
 • mciechanow 19.05.18, 11:53
  Ciechanowska straż miejska z parkującymi samochodami sobie kompletnie nie radzi. Nie wiem czy to z braku odpowiedniej wiedzy czy chęci. Tu naprawdę jest duże pole do popisu. To jest ich działka a nie Policji. Ta niech się zajmie ważniejszymi sprawami.
 • androj5 21.05.18, 22:13
  W ostatniej rozmowie z przedstawicielem SM otrzymałem zapewnienie że sprawa poruszona przeze mnie zostanie definitywnie załatwiona, miejsce oznakowane zgodnie z życzeniem SM a interwencje będą skuteczne, zapewnią porządek prawny w w/w miejscu, spokój mieszkańcom. Zastanawiające jest tylko czy nie można było tak od razu bez poruszania kwestii w internecie czy skarżenia się władzom zwierzchnim, korona nikomu by nie spadła a zamieszania można było uniknąć. Pozdrawiam i dobrego współistnienia SM i obywateli miasta życzę dla dobra nas wszystkich.
 • mciechanow 22.05.18, 22:10
  Wystarczy sie przejechać w godz. 11.00 -13.00 na Plac Kościuszki, Przy Farze czy na ul. 11 listopada i zobaczyć "skuteczność" naszej SM.
 • mciechanow 22.05.18, 22:13
  Po co toleruje się "zakaz ruchu" przy Farze jak nie można skutecznie wyegzekwować jego stosowania bo z założenia jest durny?
 • androj5 22.05.18, 23:21
  SM powinna wykazać się pomysłami na skuteczność a nie iść po najmniejszej linii oporu, do nich należy zapewnienie porządku i to nie rękami obywateli, miejscowych mieszkańców.
 • asiaciechanow2 23.05.18, 23:28
  ja prosze o interwencję w sprawie


  UWAGA. W bloku przy ul. Ranieckiej 4 , w I klatce bull terrier który chodzi bez smyczy!

  uwaga zwłaszcza na dzieci !!!!!!
 • androj5 24.05.18, 08:14
  To oczywiście obowiązek SM reagować w tej sprawie, należy jednak zatelefonować 606370411 i choćby anonimowo zgłosić problem zanim stanie sie nieszczęście. Panowie z SM oczywiście czytają te wpisy ich dotyczące ale sami nie podejmą interwencji, nie będą przecież dodawali sobie pracy, a szkoda, mogliby przypunktować u społeczeństwa Ciechanowa. Jest to jeden z przykładów gdzie brak jest takiej normalnej ludzkiej inicjatywy ze strony ludzi utrzymywanych z naszych podatków i można je niestety mnożyć. PO CO NAM TAKA STRAŻ MIEJSKA- pytanie ciągle aktualne jak widać.
 • androj5 05.06.18, 21:24
  Jak sądzicie mieszkańcy Grodu nad Łydynią czy doczekamy czasów gdy Strażnicy Miejscy będą podejmowali interwencje zlecone przez nas mieszkańców i utrzymywani z naszych podatków ochoczo, profesjonalnie a może i skutecznie? To że tak byc powinno jest oczywiste, a jak jest? Podzielmy się doświadczeniem, co trzeba zmienić, co poprawić a co jest dobrze? Zachęcam do dyskusji rzeczowej, bez złośliwości, dla wspólnego dobra.
 • pierwszy.obywatel 07.06.18, 23:04
  Bicie piany kolego

  --
  Jedyne co mnie kręci na tym forum to POziom wolności jaki wyznaczają od lat różni sPOłeczni admini na każdym poziomie kompetencji jakie mają w swoich zakutych przyciasnych łbach.
 • androj5 14.06.18, 10:05
  Oczekujemy jako mieszkańcy Ciechanowa skutecznych interwencji od SM, inicjatywy zmierzającej do działań prewencyjnych a nie tylko reakcji na wezwania mieszkańców. Są miejsca gdzie parkowanie pod zakazem jest nagminne a działań prewencyjnych ze strony SM żadnych nie widać. Dobre przykłady w innych miastach należy naśladować, strażnicy na rowerach czy patrole piesze dla zmniejszenia kosztów mile widziane. Podatnicy oczekują wydajniejszej pracy od SM, aby efekty ich pracy były widoczne i dawały zadowolenie i wzrastające poczucie bezpieczeństwa w mieście. SM ma służyć mieszkańcom i ich prawom a nie udawać nieudacznych nadzorców z niewyparzonymi językami co się niestety zdarza. Mamy nadzieje że władze miasta potrafią zapanować nad nie zdrowymi zapędami funkcjonariuszy dla naszego wspólnego dobra, aby nie towarzyszyło nam poczucie że z naszych podatków utrzymujemy nieudaczne służby folgujące sobie w niezdrowych zachowaniach. Oczekiwania niezbyt wygórowane a w Ciechanowie nie do spełnienia?
 • androj5 14.06.18, 14:51
  14. 06. 2018 gościliśmy komisję SM trzy osoby próbujące samodzielnie ustalić dalsze działania w/s parkowania na parkingu przy bloku nr.6 na 11Pułku Ułanów Legionowych. To dobrze że coś się zaczyna dziać, mamy tylko nadzieje że wnioski nie pujdą w kierunku aby uwolnić SM od interwencji na tym parkingu co od dawna obiecuje nam jeden ze strażników miejskich. Poczekamy zobaczymy.....Oczekujemy rozsądnego podejścia do tematu w kierunku aby parking nie był powszechnie dostępny a jedynie dla mieszkańców bloku nr 6 przy w/w ulicy.
 • pgenarodowy 22.06.18, 15:55
  Witam a czy ktos pomyslal ze jezeli bedzie parking dostepny tylko dla mieszkancow to co ma zrobic choc biedny kurier, gdy ma tam przesylki. Ludzie zamawiaja ruzne rzeczy, wielkie , male a SM czepia sie do wszystkiego. Lepiej by sie odczepili od uczciwie pracujacych ludzi i zaczeli zajmowac sie innymi problemami. W SM szczegulnie jeden pan jest strasznie ordynarny i niewyrozumialy kompletnie. Zachowuje sie jak straznik Teksasu. I po co nam ta SM? Zeby tylko ludzi stresowac? I problemy im robic. Oni wierza tylko w kary i mandaty i nic wiecej zamiast sluzyc spoleczenstwu rada i wyrozumialoscia. Kiedyvtrzeba to trzeba wiadomo.
 • 2maestro2 23.06.18, 15:10
  Dodatkowy mandat powinien być przyznawany za kaleczenie języka ojczystego.
 • botaniczna99 23.06.18, 21:34
  Straż miejska jest potrzebna chociażby do egzekwowania takich sytuacji:
  Sytuacja niby trywialna, nie? Zaparkowanie auta za blisko pasów. A brak szerszej wyobraźni, może kosztować życie. I tu wydaje mi się powinna wkraczać straż miejska.
 • androj5 24.06.18, 08:19
  Dlatego nikt przytomny nie kwestionuje przydatności SM w mieście, pytanie zawiera logiczne podejście do tematu: Po co nam ,,taka" SM, czyli jaka: żle przygotowana, prowadzą ca pyskówki i prywatne gierki z mieszkańcami, nie potrafiąca pomagać a chętnie gnębiąca mieszkańców. Takiej SM nie chcemy utrzymywać z naszych podatków. W rozmowach przewija sie jeden, dwóch strażników którzy zapominaja że maja służyc mieszkańcom jak wyraża sie logicznie sam komendant SM, takich trezba czym prędzej wyeliminować z jednostki aby nie psuli obrazu tych co autentycznie chcą służyć i pomagać a tam gdzie absolutnie konieczne dopiero karać a nie odwrotnie. SM w Ciechanowie polecamy szczególnej opiece radnych i samego Pana Prezydenta aby w krótkim czasie było lepiej a nie gorzej.
 • 2maestro2 30.06.18, 15:46
  Podepnę się do tematu z zapytaniem. Gdzie można zgłaszać zielonych lordów trawnika zostawiających swe powozy gdzie popadnie, byle by było widać z okna, poza godzinami pracy straży miejskiej? Czy jest tak, że wtedy pozostają bezkarni w swojej ignorancji?
 • androj5 04.07.18, 14:27
  Policja !!!
 • androj5 07.07.18, 10:39
  Nie głupie byłoby ustalenie dyżurów całodobowych SM, jeśli jest taka potrzeba. SM ma służyć społeczeństwu, są
  wynagradzani z naszych podatków.
 • androj5 12.07.18, 08:53
  Bardzo prosimy Straż Miejską o interwencje w celu uporządkowanie tematu Warszawskiej i ok. Pomnika św.Piotra gdzie spożywany jest nagminnie alkohol w kolorze Blue, zapachy unoszące się tam to wymiociny i odchody grupki bezdomnych którzy koczują tam i skutecznie zniechęcają mieszkańców do odpoczynku w tym miejscu. Sytuacja trwa od tygodni a może i miesięcy. Czy to interesuje czynniki do tego powołane czy jesteśmy ewenementem w cywilizowanym świecie Panie Prezydencie Ciechanowa.?

 • brutal60 21.07.18, 08:34
  Straż Miejska w Ciechanowie jest najbardziej aktywna od września do czerwca. Wtedy to widać jak służbowymi samochodami podwożą swoich potomnych do żłobków przedszkoli i szkół. Na os.40-lecia nie widziałem strażników od bardzo dawna. Każdy parkuje gdzie chce: na chodniku na trawniku nikt nie reaguje. Pewnie od czerwca do września mają urlop, bo od września.....
 • androj5 01.08.18, 11:35
  Po co nam więc taka formacja za publiczne pieniądze. Można je spożytkować znacznie lepiej.
 • zrobmyporzadek 07.08.18, 15:44
  Te same pijaczki pija tez w okolicy Miejskiego Domu Kultury, parku i sklepu Carefour, w przejsciach miedzy ww. Sklepem i parkiem. Przez ogolne przyzwolenie na picie alkoholu w miejscach publicznych, te miasto zaczyna wgladac jak melina. Jest ich garstka, ale nikt nie potrafi sobie z tym problemem poradzic.
 • pgenarodowy 14.08.18, 18:08
  Oni tylko potrafia karac uczciwie pracujacych ludzi nic po za tym. Szczegulnie ten jed nadgorliwy. Reszty sie boja
 • androj5 14.09.18, 10:56
  Rozpoczął sie rok szkolny czy nasi wspaniali obrońcy spokoju w mieście zaangazowali sie w bezpieczeństwo naszych milusińskich w drodze do szkoły i powrotnej czy dalej zajmuja sie staruszkami sprzedajacymi pietruszkę, bo to że nie radzą sobie z opanowaniem ekscesów wywoływanych przez bezdomnych konsumentów fioletowego trunku w miejscach publicznych stało sie już faktem haniebnym tej formacji.

 • androj5 20.09.18, 07:34
  SM wynagradzana jest z naszych publicznych środków obserwujmy więc i dzielmy sie swoimi spostrzezeniami. Dobre zachowania chwalmy a złe gańmy, bezczynność czyli lenistwo też nie jest wskazane .....
 • androj5 28.09.18, 22:30
  W ostatnim czasie sytuacja przy pomniku Piotra poprawiła się nieco ale tylko do godz16, póżniej jest jak było, bezdomni wiedzą w jakich godzinach pracuje SM?
 • ciech01 10.10.18, 09:52
  Załamuje mnie grodzenie kolejnych osiedli w Ciechanowie. Moi rodzice nie posiadają samochodu i z tego powodu nie wykupili wjazdu "za szlaban". Niestety, odwiedzając ich muszę parkować bardzo daleko co jest dużą niedogodnością, tym bardziej, że często muszę dowozić ich do lekarzy w Ciechanowie i Warszawie oraz na rehabilitację. Może władze miasta coś zrobią "w tym temacie", wszak dostępność do posesji dla rodziny czy doręczycieli i kurierów nie powinna być tak bardzo ograniczana. Ciszę i spokój gwarantują posesje poza centrum miasta a nie ogrodzenia wokół "bloków". Coś za coś, bliskość sklepów i różnorodnych obiektów infrastruktury miejskiej za ograniczenie sielskiej atmosfery przedmieść ... Na marginesie - dostałem dwa mandaty za parkowanie w pobliżu miejsca zamieszkania rodziców i poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem przez nich z "darmowych" dowozów do lekarzy transportem medycznym, który im, nota bene, przysługuje. Ot i kolejna "oszczędność" budżetowa ...
 • 2maestro2 06.11.18, 16:25
  A kiedy taka akcja u nas?
  autokult.pl/32429,rusza-nowa-akcja-strazy-miejskiej-specjalna-kara-dla-parkujacych-na-zieleni

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.