Dodaj do ulubionych

Wójt Sońska skazany !!!

03.11.06, 15:17
Jak donosi Czas Ciechanowa Wójt Gminy Sońsk został wczoraj skazany na 3
miesiące w zawieszeniu na 2 lata przez Sad karny w Ciechanowie. Wyrok jest
nieprawomocny. Jak sądzicie czy powinien ubiegać sie o ponowny wybór?
Edytor zaawansowany
  • guciu83 03.11.06, 15:47
    Za co został skazany?
  • phk1 03.11.06, 17:28
    [PHK1] niech jakiś mędrzec mi odpowie no i innym tez - co to znaczy 'niezawisły
    sąd' czy to jest jeden facio lub jedna facetka po studiach? dlaczego sprawy
    sądowe są tak rozwlekłe w czasie,że inny wyższej instancji 'niezawisły sąd ' ma
    inne zdanie ?Czy aby to nie jest INTERES DLA WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI TAKA
    KARUZELA WYROKóW?
  • guciu83 03.11.06, 17:43
    wystarczy zajrzeć do słownika człowieczku.

niezawisły
    1. «niepodlegający komuś lub czemuś»
    2. «o sądzie, sędzi: niepodlegający naciskom administracyjnym, kierujący się
    wyłącznie prawem»
  • magik1985 03.11.06, 18:36
    skazany nieskazany- Leppera nikt nuie przebije :P
  • phk1 03.11.06, 20:33
    [phk1-GUCIO] GUCIO tyle to i ja wiem.Mnie interesuje coś więcej niż tekst z
    encyklopedii.Sam słyszałeś dziś wyrok TK na temat ordynacji wyborczej? Jedni tak
    drudzy śmak/ śmak-to wyraz dla Antośkiewicza ,dla jego słownika polecam jak nie
    było/.Jeden skład karze cię rozstrzelać a drugi uniewinnić.Myślę że to słowo
    WYTRYCH ta niezależnośc sędziowska.Jeśli procesy trwają latami,przy tych samych
    dowodach procesowych.
  • phk1 03.11.06, 20:46
    [phk1] Co do Lepera? Wtedy może był takim ROBIN HOODEM,dziś mam wiele
    wątpliwości. Powiem tam ,wszyscy wielcy dzis i wczoraj u władzy też byli sądzeni
    przez NIEZAWISłE SąDY w latach 70-80 ,jeśli przyjąć taką definicję.On nie
    popełniał tego co robił z powodu swojego egistycznego punktu widzenia ,miał za
    soba dziesiątki tysięcy osób popierających go.To nie była pijacka burda pod
    remizą,to nie był kieszonkowiec,to nie był bandyta z nożem w ręku,władza
    komunistyczna jak i postkomunistyczna to jeszcze nie były suwerenne władze tego
    kraju z początku lat 90,kiedy mu sie to wszystko zarzuca z tamtego okresu.Nikt z
    was nie ma w rodzinie ,wśród znajomych osób z długami po BALCEROWICZU,nie macie
    znajomego,który popełnił samobóstwo bo nie widział wyjścia z długów,to takie
    skrajne przykłady tamtego okresu i genezy narodzin samoobrony
  • mlody2001 05.11.06, 10:15
    Guciu, facet został skazany za sprzeniewierzenie 180 000,00zł publicznych
    pieniędzy. Co ciekawe sąd uznał, że on to zrobił nieświadomie. Ciekawe ilu
    włodarzy nieświadomie podpisuje umowy na 180 000,00zł które przepadają, a
    ludziom się mówi, że kasy nie ma. A co do phk, mam prośbę zignoruj gościa bo te
    dyskusje są żenujące.
  • guciu83 05.11.06, 20:24
    W takiej sytuacji uważam, że absolutnie nie.
    Nawet jeżeli by startował to zwijając ludziom tyle kasy napewno by go za to
    rozliczyli.
    Tak jak my rozliczymy naszego WW i resztę włodarzy, a jest z czego rozliczać! I
    uważam, że oklaski i podziękowania to im się raczej nie należą :-/.
  • karamboll 05.11.06, 11:49
    Ponowna reelekcja Pana piastujacego urząd Wójta Gminy Sońsk należy tylko i
    wyłącznie do przywilejów mieszkańców Gminy Sońsk, malkontentom przypominam, że
    wybory samorzadowe już 12 listopada i wtedy też mieszakńcy Gminy Sońsk wyrażą
    swoją wolę, kogo chcą aby objął ten Urząd w ich gminie. Po za tym czy wyrok ten
    jest prawomocny, czy to wyrok dopiero pierwszej instancji, czy była juz
    apelacja, a jesli tak to jaki jest jej wyrok? Każdy ma prawo do obrony i do
    apelacji. Natomiast, czy ten człowiek powinien ubiegac się o reelekcję, to
    pytanie pozostawiam sumieniu tej osoby.
  • phk1 05.11.06, 12:50
    [phk1-młodemu] 1.najpierw prosisz o tym co sądzicie?
    2.nie wiemy co takiego zrobił?Nawet twój znajomy z Sońska z PSL
    kandytat na wójta na stronie internetowej Czasu Ciechanowa/SOńSK/ on tez wie
    tyle ,że nic nie wie,nikt z Sońska nie wie o co chodzi?
    3.Co to za wyrok 3mce w zawieszeniu,albo winny przekretu albo czegoś tam nie
    dopiał na ostatni guzik w papierach,i jakaś kara pieniezna ewentualnie za to.
    4.Taki jesteś wykształcony i inteligentny ,że juz wiesz z kim kto ma pisać,o
    czym ,twój osąd jest zawsze taki trafny? Nie nastawiaj jednych przeciw drugim,to
    nie partia polityczna ,tylko swobodna wymiana mysli to forum
    mlody2001 napisał:

> Jak donosi Czas Ciechanowa Wójt Gminy Sońsk został wczoraj skazany na 3
    > miesiące w zawieszeniu na 2 lata przez Sad karny w Ciechanowie. Wyrok jest
    > nieprawomocny. Jak sądzicie czy powinien ubiegać sie o ponowny wybór?
  • simonha 05.11.06, 13:42
    oczywiście że nie powinien startowac, ale sam mu to powiedz.....trzeba było
    wybrać Rafała Kiliana, ale on sam chyba jest szczęśliwy z tego powodu, że tak
    się nie stało.
  • mlody2001 05.11.06, 20:26
    Nie mam zamiaru, uważam tylko, że osoba skazana nie powinna się ubiegać o taki
    urząd bo to nie jest moralne. A wiecie jakie ma hasło wyborcze Wójta W. Geberta:
    "Dobry wybór dobrem gminy" Czy człowiek skazany powinien tak pisać na plakatach?
    Przecież to kpina z ludzi. To tak samo jak z Lepperem. Kaczyński mówił, że nie
    ma skazanych w rządzie i co? Kaczyński ma wyrok, Lepper ma wyrok. Budujemy IV
    Rzeczypospolitą.
    Farsa i jecze raz farsa.
  • ciech001 06.11.06, 08:58
    Niedługo będzie wtyd mieć w rodzinie polityka ...
  • Gość: Miś IP: *.jjs.pl 28.12.13, 16:08
    Jakaś cisza po piątkowym ogłoszeniu wyroku Sądu Okręgowego?
  • Gość: / IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.12.13, 16:27
    a no cisza od 7 lat...
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.13, 19:25
    jak ma być głośno,kiedy to Wielechowski ciągnął wątek poprzednika,żeby mu dokopać i pogrążyć.Dopiął swego i teraz jest sam skazany. Z tą różnicą że za przestępstwo umyślne.Wyrok jest prawomocny i nie ma od niego odwołania.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.O tym żeby Wójt Wielechowski odszedł z honorem,można tylko pomarzyć.
    Odwołać go może Rada,a to nie łatwo bo większość to koledzy.
    Jak to bywa Wójt wie dużo o kolegach,koledzy o Wójcie.
    Dokumenty,papiery,kwity i haki łączą.Będą mieli dylemat.
  • Gość: mole.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.13, 08:37
    Nie będą mieli dylematu , z tego co zauważyłem przewodniczący jest konsekwentny facet.
    Kilkakrotnie z nim rozmawiałem i widzę że ma swoje zdanie jest konkretny i poważnie traktuje to co robi.
    Przejmuje się rolą a to dobrze , mam nadzieję ze mnie nie zawiedzie.
    Jak trzeba to potrafi poskromić wójta i panią Ślubowską . (oni to już osiągnęli szczyt wzajemnej nienawiści) .
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.13, 22:09
    Obyś się nie zawiódł, bo ja takiej pewności co do tego przewodniczącego nie mam.
  • 1946s 06.11.06, 13:51
    Jeżeli ktoś ma zatarg z prawem lub jest skazany prawomocnym wyrokiem to od
    sejmu do gminy nie powinien kandydować. Inna sprawajak się niektóre sprawy
    finalizują tuż przed wyborami.
  • phk1 08.11.06, 19:22
    [phk1] dziś można zostać skazanym z paragrafów,gdzie pisze się PRZESTęPSTWO,a to
    znaczy przestępca.Może adepci prawa już z 1-2-3 roku coś więcej napiszą o słówku
    PRZESTEPCA,w jak debilnych sytuacjach możesz byc przestępcą.
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.68.64.130.kutno64.tnp.pl 30.12.13, 07:58
    Wielechowski skazany?
  • Gość: kama IP: *.opera-mini.net 30.12.13, 11:46
    No wreszcie...
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.13, 16:46
    Nareszcie, hura? Sprawiedliwość w końcu go dopadła. Może w końcu będzie to normalna gmina.
  • Gość: wieś tanczy i śpie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.14, 22:55
    Cwoki wsiowe nie mają nic do roboty tylko w polityków się zabawiaja. Brac się za robotę a nie szczucie jednych na drugich. Wyjątkowo tępi ci radni a jakie wykształcone ledwo podtawówki pokonczyli.
  • Gość: ajaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.14, 00:06
    Dobrze, że Pszemuś nie szczuje :D.
  • mati319 31.07.14, 12:07
    www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/24072014/16172963
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.14, 17:52
    Czytałam wywiad z J. Wielechowskim w Extra Ciechanów. Jeżeli prawdą jest to co tam piszą, to ja chciałabym wiedzieć więcej. Czy sąd w Ciechanowie wie co się dzieje? A jeżeli w Warszawie powiedzą, że Jarka nie można było skazać, co wtedy? Wróci do gminy? W gazecie mówił, że nie , ale kto wie?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.14, 22:25
    To czytaj ze zrozumieniem. Jarek, został skazany przez Sąd w Ciechanowie Wydział Karny . Sąd w Płocku podtrzymał wyrok, uznając że dokonał przestępstwa umyślnego. I tu jego droga odwoławcza się kończy. Sąd w Warszawie , to Sąd Administracyjny, który rozpatruje zgodność podjętych uchwał przez Radę Gminy. Nie ma żadnej mocy prawnej , by oczyścić skazanego i zdjąć karę nałożoną przez Sąd Karny.
    Swoją drogą pytania zadawane przez red. Szyperskiego zaskakują. Ale zdaje mi się ,a nawet jestem pewny że to były Wójt te pytania sam sobie przygotował.
    Zawiedziony wymiarem sprawiedliwości. Cóż raz na wozie ,raz pod wozem.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.14, 18:49
    Masz rację, jest emerytowany nauczyciel i lekarz. Co do reszty trochę im podciągnąłeś wykształcenie. Ale to nie ważne, ważne to to że ci "mądrzy,wykształceni" koalicyjni Radni głosowali tak jak chciał Wójt. Mój radnym powinien mieć rozum a nie tylko rękę do głosowania.
  • Gość: radny IP: 80.48.107.* 02.01.14, 20:29
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.14, 21:02
    Panie Radny, na jesieni wybory i pewnie bardzo zależałoby Panu na głosie debila.
    Oto obraz naszej sońskiej Rady.
    Można tylko apelować, na przyszłość staranniej wybierać naszych reprezentantów w Radzie,by potem się nie wstydzić.
  • Gość: radny IP: 80.48.107.* 02.01.14, 21:54
  • swistak290 02.01.14, 22:12
    Niedługo wybory. KOCHANI RADNI zacznijcie myśleć o nas wyborcach bo ręka sprawiedliwości i was może dosięgnąć - nie tylko Wójta.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.14, 21:52
    Red. Nicman w CC wymienił mentorów i opiekunów swojego beniaminka - posła i marszałka, a zapomniał o prezesie gminnego PSLu Józefie Kalińskim.
    To On promował,wspierał,doradzał a potem bronił Wójta w Sądzie.
  • Gość: dd IP: *.cdma.centertel.pl 05.01.14, 10:26
    Czy teraz wójt musi odejść czy musi go odwołać rada jak to jest?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.14, 22:03
    Nie liczę na honorowe odejście, powinna go odwołać Rada.
  • Gość: gość IP: *.xdsl.centertel.pl 07.01.14, 18:49
    Rada? Chyba sobie zarty robisz!!! A gdzie jeszcze kasacja wyroku??? Pisałem juz o tym chyba z rok temu jak była mowa o mozliwych rozwiazaniach prawnych w tej sprawie!! Do wyborów na spoko dotrwa!!
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 20:51
    Dziś w Kurierze Mazowieckim wypowiadał się przewodniczący Rady - "wszystko wskazuje na to że Wójt zostanie odwołany". Zobaczymy, bo na sesję wybierają się licznie mieszkańcy gminy.
    Co do kasacji wyroku, proponuję wejść na stronę Sądu Najwyższego i sprawdzić ile kasacji jest rozpatrywanych i jakie trzeba spełnić warunki żeby kasacja była przyjęta.
    W 2012r. na 782 wnioski tylko 32 z nich było rozpatrzonych - uchylone, do ponownego rozpatrzenia lub podtrzymane. Każdy adwokat i radca prawny mu to powie, że nie ma szans.
    Z dniem odwołania przez Radę Wójt nie dostaje uposażenia. A jemu chodzi o przeciąganie tej agonii, bo gdzie zarobi tyle pieniędzy.

• Gość: kama IP: *.opera-mini.net 07.01.14, 22:16
    Mam nadzieje że spadnie ze stołka i guza sobie nabije. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Wójtem się BYWA nie jest to stanowisko do grobowej deski. Rzucał mi kłody pod nogi w każdy możliwy sposób trzymam zatem kciuki by stał się szarym człowiekiem i miał czas na przemyślenia na bezrobociu
  • Gość: Wyborca IP: *.68.64.130.kutno64.tnp.pl 08.01.14, 09:20
    A co z Niestępskim? On też w Radzie Powiatu będzie walczył z pijanymi kierowcami?
  • Gość: ON IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 11:00
    Popieram temat-co z Niestepskim? Jeśli ktoś ma rozeznany temat proszę o odpowiedż.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 21:19
    Sytuacja Niestępskiego i Wielechowskiego jest nieporównywalna. Niestępski ,to jeden głos w 21 osobowej radzie.Nie jest osobą decyzyjną.
    Wójt jeżeli go Rada nie odwoła będzie się mścił na osobach mu nieprzychylnych. On decyduje kogo zatrudnia w urzędzie i instytucjach mu podległych. On decyduje komu umorzyć podatek.
    Nie musi się pytać o to Rady. Ile jeszcze krzywdy może wyrządzić osoba skazana prawomocnym wyrokiem, który uroił sobie w głowie że będzie Wójtem dożywotnim.
    Panie Wójcie, takie rzeczy to się leczy.
  • Gość: rr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 17:04
    www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/07012014/13567217
  • Gość: cyklop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 20:45
    To już nudne,ci sami aktorzy
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 21:34
    Po 5 latach może i nudne, ale skutek odniesiony.
    Mina Wielechowskiego - bezcenna.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.14, 19:56
    Na jakie uzasadnienie wyroku czeka przewodniczący Rady? On dostanie tylko wyrok.
    Uzasadnienie można dostać na wniosek stron- skazanego, bądź prokuratury.
    Urząd i Rada nie był stroną w tej sprawie.
    Warto czytać i zgłębiać wiedzę z zakresu prawa Panie przewodniczący.
    Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Oczywiście chodzi o fałszywe zeznania
    w sądzie.
  • Gość: gość IP: *.static.chello.pl 11.01.14, 11:09
    Drodzy czytelnicy forum i Pan jeszcze Wójcie. Jeśli chodzi o kasację wyroku to przeczytajcie komu ona przysługuje bo z całą pewnością nie temu Panu.
    Kasacja może być wniesiona tylko z powodu uchybień wymienionych w art. 439 § 1 k.p.k. lub innego rażącego naruszenia prawa, jeżeli mogło ono mieć istotny wpływ na treść orzeczenia.
    2. Kasacja nie może być wniesiona jedynie z powodu niewspółmierności kary 3. Jak wspomniano wyżej kasację na korzyść można wnieść jedynie w razie skazania oskarżonego za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.
    4. Kasacja na niekorzyść (czyli wnoszona np. przez oskarżyciela publicznego lub posiłkowego) może być wniesiona jedynie w razie uniewinnienia oskarżonego albo umorzenia postępowania z powodu niepoczytalności sprawcy, znikomej szkodliwości społecznej czynu lub w wypadku gdy ustawa stanowi, że sprawca nie podlega karze.
    Należy zaznaczyć że ograniczenia wymienione w pkt 3 i 4 nie mają zastosowania, gdy kasację wnosi się z powodu uchybień wymienionych w art. 439 § 1 k.p.k. oraz w przypadku kasacji wnoszonej przez podmioty kwalifikowane, o której będzie mowa w dalszej części opracowania.
  • Gość: xxx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.14, 14:57
    ten się śmieje kto się śmieje ostatni !Zobaczymy komu jeszcze mina zrzednie! Nikt nie widzi co Wójt zrobił dobrego tylko same złe!Ale z ludźmi juz tak jest, że widza włos pod lasem a belki pod nagami nie widzą!
  • Gość: koza IP: *.opera-mini.net 09.01.14, 15:01
    jesteś jego matką żoną ........? że tak wielkie ubolewanie i żal z Ciebie wypływa? Mi akurat na każdym kroku kłody rzucał z powodów tylko sobie znanych więc ja jestem radosna :)
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.01.14, 15:40
    przykład dobrych rzeczy które poczynił p.Wielechowski - gigantyczne podatki od nieruchomości ,coroczne balangi dla swojej kliki na pustelni,posady gdzie się dało dla swoich popleczników i ich rodzin(np.szkoły ,biblioteki itd),zaniedbane drogi dla zwykłych ludzi a asfalty do domu radnych,poniżanie człowieka na każdym kroku ,kpienie z wymiaru sprawiedliwości .Zwykły szary człowiek nie ma szans na takie stanowisko i pieniądze z wyrokiem.Trzeba być p.Wielechowskim .....też miałam wiele przykrości z jego powodu.I śmiało mogę powiedziec że w poniżaniu,deptaniu ludzzkiej godności ,manipulacji faktami,fałszu i obłudzie jest mistrzem.Ale jak mówią mądrości ludowe na ludzkiej krzywdzie daleko sie nie zajedzie.Oby Radni też to dostrzegli w co wątpie bo jak zwykle idzie tu o kase i to całkiem niezłą....
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.14, 18:50
    Ma swoich, którzy będą go bronili bo kiedy On trwa na stanowisku oni żyją, jego nie ma oni giną.
    Mowa tu o tych młodych, niekompetentnych pracownikach w UG,niektórych sołtysach i radnych, którym przez te lata prał mózgi a oni łykali wszystko jak młode pelikany.
    On powiedział że wystąpi z wnioskiem o kasację i oni myślą że to coś zmieni.
    Otoczył się ludźmi mało inteligentnymi, którymi można manipulować i wmówić że chociaż skazany prawomocnym wyrokiem , to On będzie rządził gminą.
  • Gość: wacek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 06:54
    Jak świat światem, włodarze mieli swoich przeciwników i zwolenników i myślę sobie, że każdy ma prawo na tym forum się wypowiedzieć, nie tylko ci, co są na nie. Niektórzy z nich są na nie ,, bo nie,, inni mają ku temu powody i ja to rozumiem. ąle też nie można zaraz reagować agresją i jakąś niepohamowaną nienawiścią do tych, którzy mają inne zdanie. Co do pracowników gminy, to kieruję do Ja.., uważasz, że wcześniej byli bardziej kompetentni?, bo mam ogromne, co do tego wątpliwości. Miałem okazję, wątpliwą, zresztą, przekonać się o tym, jak jest teraz nie wiem dokładnie, ale zarzut o to, że są młodzi jest wątpliwą argumentacją, bo wiek wcale nie oznacza, że ktoś jest mądrzejszy. Dobiegający siedemdziesiątki, czy osiemdziesiątki, jak co niektórzy, maja inne myslenie, często zapomninają, powtarzają się, spowolniona percepcja, itp.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 11:32
    Rozwieję Twoje wątpliwości faktami: dublowany etat skarbnika, ile lat stara niby z demencją uczyła tą młodą niby kompetentną. Po co Wójt tyle lat trzymał w gminie emerytkę Panią Rz.,jak był zatrudniony cały sztab młodych kompetentnych. Widać bez tych starych młodzi by sobie nie poradzili. To tylko niektóre przykłady.
    Trzeba jeszcze pamiętać o jednym, młodzi są pazerni i mają większe potrzeby o starych.
    Głośna sprawa Spółki Wodnej.
    Ukrywanie tego faktu to przestępstwo, ale my mieszkańcy o tym nie zapomnimy.
  • Gość: M. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 12:00
    Jeżeli ktoś nie rozumie, że karany wójt to hańba dla gminy to jest to oznaka spowolnionej percepcji-państwo obrońcy Wielechowskiego. A mina wójta rzeczywiście bezcenna.Powinien to być przykład dla innych lokalnych kacyków , których nam przecież nie brakuje.Brawa dla niezawisłego Sądu i odważnych bezstronnych świadków-właśnie tędy droga aby uzdrawiać władze lokalne.Gratuluję.
  • Gość: qwerty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 22:45
    Lepiej życzmy wójtowi zdrowia. Wezwano do niego karetkę, dostał jakiegoś ataku ale chyba nic groźnego bo odwieziono go do domu. Odpocznie, nabierze sił i w poniedziałek wróci do pracy.
    To taki krótki raport z dzisiejszego pobytu w urzędzie.

• Gość: maria IP: *.opera-mini.net 11.01.14, 09:46
    Ataku histerii dostał. Jak go karetka nie zabrała tzn nie było podstaw i potrzeby . Chłop scenki odgrywa
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.14, 18:56
    Coś musi być na rzeczy bo go w pracy nie ma. Atak przejdzie w stan przewlekły aż do renty.
    Bo ze znalezieniem pracy to będzie miał cienko. Koledzy ludowcy na urzędach nie pomogą bo tam papier potrzebny o niekaralności. Zostaje tylko "Ojciec dyrektor", ale i jego pozycja zachwiana /może okazać się kłamcą lustracyjnym- IPN wszczęło postępowanie/
    I wtedy może się okazać że ręka sprawiedliwości choć nie rychliwa to obydwu dosięgnie.
  • Gość: jojo IP: *.tktelekom.pl 17.01.14, 09:29
    słusznie prawisz
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.14, 18:16
    ale wylew życzliwości, ho ho. pogratulować państwu poziomu zawiści
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.14, 20:43
    Życzliwość to już była,tyle lat .Ludzie wcześniej zastraszeni bali szykan.
    To nie zawiść. To prawda. A prawda boli.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.14, 20:12
    Podobno w Urzędzie zginął wyrok Wójta. Chodzą słuchy,że Wójt go przejął i ukrył.
    Przewodniczący nie ma wyroku i dlatego nie może zwołać sesji na której odbyłoby się głosowanie za lub przeciw odwołaniu Wójta.
    Rewelacja, sensacja, czy plotka, nie wiadomo. Może na najbliższej sesji w piątek przewodniczący powie jaka jest prawda.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.01.14, 10:50
    Przewodniczący powie albo i nie powie ...kto go do tego zmusi.Na stronie gminy nie zamieszczono w porządku sesji piatkowej ani jednego punktu odnoszącego się do tej sprawy .Każdy sposób jest dobry..a w przypadku p.Jarosława to nic już dziwic nikogo nie powinno a jeżeli mowa o zawiści to lata chamstwa i obłudy ,manipulacji wójta wobec ludzi nauczyły nas takiego postępowania w myśl zasady jak kuba Bogu tak Bóg kubie
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.14, 19:25
    Sesja w piątek o 10.00 Zapraszają trzeba pójść. Oj będzie się działo.
  • Gość: ja IP: *.cdma.centertel.pl 22.01.14, 20:35
    Ciekawe czy wójt się pojawi ?
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.14, 21:58
    To tchórz, na pewno nie będzie. A szkoda, bo byłoby ciekawe na kogo zrzuciłby winę, na kogo ma kwity i haki.
  • Gość: gg IP: *.cdma.centertel.pl 24.01.14, 17:58
    Odwołali wójta wie ktoś coś ?
  • Gość: wika IP: 46.22.160.* 24.01.14, 20:18
    jak w temacie po sesji?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.14, 21:17
    Podjęta została uchwała o zwołanie sesji nadzwyczajnej w ciągu 7 dni. Czyli sesja odwołująca już w następnym tygodniu. Muszą powiadomić Wójta o odwołaniu, bo On powinien na niej być albo się pisemnie do tego odnieść. Takie są podobno przepisy.
    Na sesję może przyjść każdy, więc warto się przyjrzeć jak głosować będą radni.
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.14, 09:06
    A jakie to przepisy regulują?
    Coś mi się wydaję, że radca prawny - Dominik bzdury wygaduje.
    A swoją drogą to Rada Gminy powinna się przyjrzeć pracy tego Pana. Za dużo ostatnio niekorzystnych wyroków dla gminy zapadło.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 10:19
    Słusznie prawisz. Ale radca to tylko pracownik opłacany przez gminę, wykonywał polecenia Wójta. Nawet te niezgodne z prawem. Albo słaby prawnik, albo ulegał pracodawcy.
    Kiedyś był zatrudniony jeden radca, a teraz doradzała cała kancelaria. Ato kosztuje.
  • lk10 26.01.14, 13:44
    Bo wójta trzeba by wybierać w konkursie a przy takich politycznych wyborach to znowu wybrany zostanie jakiś politycznie namaszczony niedouczony i niedojrzały "pseudopolityk" (a tu trzeba gospodarza) i będzie powtórka z rozrywki. To, że gmina wybierze nowego , lepszego wójta jest bardzo wątpliwe ale pewnie trzeba znowu spróbować. Załapie się pewnie jakaś nowa albo stara ekipa. Jarek się skończył. Zabawa trwa. Kosztem wszystkich mieszkańców gminy. No sorry "taki klimat".
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 18:48
    Jarek z swoją ekipą wydoili gminę dokładnie. Teraz głowią się radni bo budżetu spiąć nie mogą, brakuje na spłaty kredytów które zaciągnęli, dyrektorzy chcą pieniędzy na zatrudnienie tych nauczycieli których wcześniej niesłusznie zwolnili, o jakichkolwiek inwestycjach mowy nie ma.
    Zakład komunalny upadł. Ale jak miał nie upaść jak tam byli zatrudnieni sami koledzy Wodza.
    Zarobki kierownika i kolegów palaczy przewyższały wpływy. Pozostał tylko smród z zapchanych przepompowni, bo przecież trzeba wynajmować szambiarki żeby to udrożnić. Za tych "fachowców" płacimy my, korzystający z kanalizacji. Wójt w KRC mówił o gazie łupkowym pod gminą, i nie mylił się śmierdzi gazem ale z szamba.
    Co do wyborów na Wójta, to już gorszy chyba się nie trafi.
  • lk10 26.01.14, 19:10
    No to niezły manago z tego Jareczka. Nie bardzo rozumiem jak można do takiego szamba doprowadzić? Przecież budżet zawsze jest budżetem. Wystarczy każdą wydatkowaną złotówkę obejrzeć z każdej strony przed wydaniem i pilnować zadań. Kierowanie Gminą nie jest znowu takie trudne potrzeba tylko gospodarskiego podejścia i uczciwości. No i sporo doświadczenia i wiedzy. Czego zabrakło?? Wszystkiego jakby.
  • Gość: .... IP: *.centertel.pl 26.01.14, 19:13
    Tzw. Ekpia wodza wykształciła się rownież za nasze pieniądze, przychodzili bez matury a już raptem mają wyższe wykształcenie ale mogli studiować jak gmina za to płaciła (nic dziwnego, że w gminie sońsk są najwyższe podatki) a teraz wójta wywalą a jego elita i tak zostanie i nadal będzie to samo !!!!!
  • lk10 26.01.14, 19:19
    No miodzio jak widać miodzio, swoja drogą ciekawe kto to wszystko posprząta??? Bo tu już zwykły MOP nie wystarczy!!
  • Gość: yarpen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 19:46
    Szanowni forumowi wykrywacze niegospodarności wójta może macie jakieś zdjęcia tejże? Proponuje wytoczyć wójtowi proces o niegospodarność a jako materiał dowodowy dołączyć zdjęcia tej ogromnej niegospodarności wzorując się na pomyśle oskarżania o rzekome ujawnianie list referendalnych, którego dowodem były zdjęcia tych list.
  • lk10 26.01.14, 19:53
    No to jak wreszcie ? dobry ten wójt czy zły? wyrok jest słuszny czy też nie ? Gmina jest nadmiernie zadłużona czy też rozkwita w wyniku wójta gospodarności? Dlaczego jest tak źle jeżeli jest tak dobrze?
  • Gość: yarpen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 20:17
    Ani dobry ani zły. Nie ma władzy bez kolców. Za jakiś czas będzie nowy wójt i też będą gadać, ze niedobry i niegospodarny. Ludzie z reguły nie lubią władzy.
  • lk10 26.01.14, 20:47
    Ani dobry ani zły czyli nijaki? To jakieś zawracanie głowy. Albo umie się być wójtem i jest się dobrym wójtem albo tę pracę wykonuje się źle i jest się złym wójtem. Jest jeszcze kilka stanów pośrednich ale gadanie, że ani dobry ani zły ????? to znaczy jaki? A ludzie niby są winni, że władzy nie lubią?? No pewnie jakby mieszkańców gminy nie było to wójtem by można było zostać i nikt by nie krytykował. Gmina bez ludzi ? Marzenie marnej władzy!!
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 21:06
    Gorszego jak ten na pewno już nie będzie.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 20:47
    No nareszcie i skazany Wójt się odezwał w swojej obronie. Sąd uznał za wystarczający dowód zdjęcia list i to go bardzo boli.
    A co będzie jak przyjdzie komisarz albo nowy Wójt taki mściwy jak on i znajdzie twarde dowody niegospodarności? A oto nietrudno. Prokuratura nie byłaby taka łaskawa, a i sąd z wyrokiem nie zwlekałby tyle lat. I przede wszystkim nie mógłby liczyć na kolegów z PSL, bo dla nich to stał się delikatnie mówiąc niewygodnym członkiem.
    "WÓJTEM SIĘ BYWA, CZŁOWIEKIEM ZOSTAJE"

• Gość: yarpen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 21:05
    Akurat sąd nie nie uznał tego zdjęcia za wiarygodny dowód - najpierw trzeba cokolwiek przeczytać w sprawie zanim zacznie się o niej wypowiadać:
    Kopie list referendalnych sprzątaczka znalazła w reklamówce w gabinecie sekretarz gminy. Wykonano ich zdjęcia, sprawa jednak nie została wtedy zgłoszona na policję. Zgodnie z przepisami, zdjęcia nie mogą stanowić dowodu w sprawie; ponadto biegły miał wątpliwości, o której godzinie wykonano zdjęcia.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 22:07
    Odpowiem słowami Ferdka Kiepskiego- a co mnie to g... obchodzi.
    Co,gdzie było i o której godzinie.W sądzie trzeba było się tłumaczyć. Dla mnie jest ważne że jest Pan skazany. Sprawa z listami osobiście mnie nie interesowała. Ale dobrze że się tak zakończyła.
    Ta kara to powinna być za całokształt Pana poczynań.
    Żal mi Pana rodziny. Ale przynajmniej będzie Pan wiedział co czuli nauczyciele i pracownicy, których Pan zwolnił.
  • Gość: yarpen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 22:13
    Idź to powiedz wójtowi.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 26.01.14, 22:44
    a kto go odwoła teraz napiszczcie i dlaczego przecież na pewno wyrok nie jest prawomocny i przysługuje mu prawo odwołania od wyroku.
  • Gość: yarpen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.14, 22:54
    Wyrok jest prawomocny, nie ma szans na odwołanie także gminą na pewno będzie zarządzał ktoś inny. To tylko kwestia czasu.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.01.14, 13:16
    Czy winny czy nie to już sąd ustalił.Czy dobry czy zły? .....bez honoru.Człowiek z honorem w takiej sytuacji wycofałby sie a nie trzymał stołka za wszelką cenę jakby kropelka u go do tyłka przykleili.do obronców - wspaniały przykład współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie ,ChSD w Burkatach .....wielu ludzi odetchnie z ulgą tak wielu ilu głosowało za odwołaniem wójta w referendum.a już wtedy dał dowód że głos 1659 ludzi chcacych aby ustąpił ma za nic.a tych którzy go poparli było 80...I o czym to świadczy?Gdzieś słyszałam takie powiedzonko : świni jak pluć w oczy to mówi że deszcz pada.A nowe nie zawsze oznacza lepsze ale zawsze daje nadzieje.
  • lk10 27.01.14, 14:14
    Nic dodać nic ująć "mieszkanko"
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.14, 19:18
    A niby kto, jak nie Wójt mógłby wiedzieć co, gdzie kto znalazł i co powiedział biegły.
    To pewnie była jego linia obrony. Widać słaba bo sąd jej nie uznał.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.14, 19:55
    To akurat można w artykułach po ogłoszeniu wyroku przeczytać.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.14, 21:20
    Nawet jeśli, to czy zwykły mieszkaniec trzymałby starą gazetę, żeby ją tu zacytować.
    Spaliłby dawno w piecu. Upieram się, nikt inny nie zna tak szczegółów wyroku jak Wójt.
    Tak czy siak, pozytywnych opinii na temat Wójta, brak.
    A gdzie jego koledzy, jego radni, jego pracownicy i cała reszta pupili. Zostawili go, bo jak to powiedział jeden z jego radnych "Jarek się skończył, gdyby mógł kandydować na Wójta popierałbym go dalej, ale teraz będę głosował za odwołaniem".

• lk10 27.01.14, 21:54
    Tak chyba jest ale nie mogę oprzeć się konkluzji , że wójt Jarosław ma to wszystko na własne życzenie. Ale tak to jest gdy wójtem zostaje mimo wszystko niedojrzały emocjonalnie młodzieniec , któremu wydaje się, że wszystko już wie o życiu, ludziach, rządzeniu i wpada w pułapkę własnej pychy, z której nie ma dobrego wyjścia.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.14, 07:40
    mądre i słuszne slowa ik10.w 100% zgodne z rzeczywistością
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.14, 19:53
    Na stronie UG jest zaproszenie na nadzwyczajną sesję w dn 31.01. o godz.10.00
    Cel sesji - wygaśnięcie mandatu Wójta
    Zapraszają serdecznie, trzeba pójść.
  • lk10 28.01.14, 20:36
    Się dzieje!! No no zobaczymy!!!
  • Gość: ;) IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.14, 21:25
    I co z tego że zapraszają, jak znowu może być tłumaczenie że on o niczym nic nie wiedział i musi dostać to na piśmie :))).
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.14, 11:59
    To, w jaki sposób go powiadomił , to sprawa przewodniczącego. Jeżeli zawiadamia
    publicznie że w piątek sesja, to widocznie ma dowód na to ,że pismo i zaproszenie odebrał.
    Wójt powinien przyjść , przeprosić i honorowo zrezygnować. Tak są ogólnie przyjęte zasady przy odwołaniach Wójtów skazanych.
  • Gość: ;) IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.14, 14:51
    Honorowo, a to dobre, jakby ten człowiek miał honor i znał słowo przepraszam to już dawno by to uczynił.
  • Gość: jojo IP: *.tktelekom.pl 30.01.14, 15:47
    no własnie
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.14, 20:48
    Po wpisach w wątku o Kiwicie, widać wyraźnie że nerwy przed jutrzejszą sesją Wójtowi puszczają. Imię Iwona, głęboko i boleśnie zapadło mu w pamięci. Otwiera lodówkę a tu Gebert.
    Choroba czy obawa? A może obsesja.
    Rada -tabletki zażyć, wypocząć. Jutro przecież ważny dzień.
  • Gość: .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.14, 09:26
    ja też się podpisuję
  • Gość: ja IP: *.cdma.centertel.pl 31.01.14, 15:27
    Jak tam się sprawy mają po dzisiejszej sesji ?
  • Gość: luty IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.14, 15:34
    nie ma starego wojta niech zyje nowy !!!
  • lk10 31.01.14, 17:34
    Uchwała rady gminy o wygaszeniu mandatu wójta została przegłosowana, 11 radnych za wygaszeniem, 3 przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu. Wójta nie było. Ale chcemy czy nie wójt ma prawo zaskarżyć uchwałę rady gminy. I jeśli to zrobi to sprawa musi trafić znowu do sądu. I dopiero jak wszystkie możliwości odwoławcze zostaną wyczerpane mandat wójta skutecznie wygaśnie. Sorry takie mamy kulawe prawo. Zgodnie z prawem wójt nadal jest wójtem dopóki mandat nie będzie skutecznie wygaszony - a to może potrwać. Najlepszym rozwiązaniem dla gminy byłoby gdyby wójt się nie odwoływał ale nie sądzę aby tak się stało. Kasa rządzi światem i naszą gminą również. Dopiero po wygaszeniu mandatu wójta premier na wniosek wojewody wyznaczy komisarza , który będzie rządził gminą do nowych wyborów , wcześniejszych lub zorganizowanych w normalnym terminie. Tak to pokrótce wygląda. Jak będzie i czy mam rację zobaczymy. Na sesji byłem, widziałem i mam swoje zdanie na temat tego całego cyrku.
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.14, 20:53
    Czyli nadal trwa dojenie gminy przez Jarosława W. i jego ekipę.
  • Gość: mieszkanka IP: 5.174.73.* 01.02.14, 12:12
    slusznie nazwane dojenie.bo niby czemu ma służyć te na siłe przedłużanie tej swoistej agonii.wiadomo że o kase chodzi.Ik10 dzięki za wyjasnienia tych procedur.z tego wynika że jeszcze poczekamy na "nowe".jednak satysfakcja jakas pozostaje że powoli ale jednak nieuchronnie zmierza to do jednego .
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.01.14, 18:02
    z nieoficjalnych żródeł- odwołany!!! 11głosów za 4 przeciw mam nadzieje że się to potwierdzi!
  • lk10 31.01.14, 18:07
    Gość portalu: mieszkanka napisał(a):

> z nieoficjalnych żródeł- odwołany!!! 11głosów za 4 przeciw mam nadzieje że się
    > to potwierdzi!

Proszę przeczytać moją poprzednią informację - przegłosowanie uchwały rady nie skutkuje natychmiastowym zwolnieniem wójta. On ma prawo uchwałę zaskarżyć. I to nie jest kwestia czyjejkolwiek nadziei. Czy to zrobi to się dopiero okaże.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.14, 19:48
    Za odwołaniem głosowało 11 radnych, przeciwnych było 3 ( ze Ślubowa, Skrobocina i Łopacina) wstrzymał się od głosowania radny z Marus.
    To wielki sukces, że radni (wcześniej popierający Wójta) opamiętali się i zagłosowali za odwołaniem. Pozostało mu tylko 4 wiernych, którzy chcą trwać w tym szaleństwie.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.14, 21:27
    W internetowym wydaniu TC Nadaj napisał, że Wójt nie był na sesji bo przebywa na zwolnieniu.
    Dlaczego nie napisze,że wcześniej ukradł wyrok a zaproszenia po prostu nie odebrał.
    Ukrywa się i knuje okrutną zemstę na swoich radnych którzy go odwołali.
    Ma 7 dni żeby zaskarżyć uchwałę, a sąd ma 14 dni na rozstrzygnięcie. Skazany, radni go odwołali więc sprawa jasna że sąd podtrzyma stanowisko Rady. Ale miesiąc zleci a kasa poleci.
    I o tomu chodzi. A jeszcze mam w pamięci miłego blondyna, który chodził od domu do domu, całował po rękach i prosił o głosy. Minęło parę lat i co zostało.Buta, arogancja i mściwość.
  • lk10 02.02.14, 17:29
    Nic dodać nic ująć, kilka lat temu wybraliśmy na wójta niedojrzałego emocjonalnie chłopca, któremu zaczęło się wydawać, że pozjadał wszystkie rozumy i wszystko może. Wójt powinien służyć ludziom, którzy go wybrali i tym, którzy byli przeciwko niemu również aby ich przekonać że się mylili. Nikt bardziej nie zniechęcił do siebie nawet tych , którzy go popierali. Żeby kierować takim podmiotem jak gmina trzeba być dojrzałym człowiekiem nie wspominając o kwalifikacjach. Na takim stanowisku trzeba mieć umiejętność łączenia ludzi w taki sposób aby służyć tej społeczności a nie z nią walczyć. Ale co tu gadać "mleko się już rozlało" trzeba będzie długo wycierać plamy i nie da rady zrobić tego bez kosztów.
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.14, 18:01
    Szkoda tylko, że ten młody człowiek zapomniał o jednym, że wójtem się bywa a człowiekiem się jest. Zostawi po sobie straszny niesmak.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.14, 19:20
    Na portalu www.06-400pl. jaśniej i rzetelniej opisali sesję i całą sprawę z Wójtem, niż w TC.
  • lk10 03.02.14, 19:32
    06-400.pl
    Rada Gminy odwołała wójta Sońska
    To było nieuniknione. Nie jest jednak powodem do dumy ani dla skazanego Wójta ani dla mieszkańców gminy.
    XY
    2014-02-03 13:52
    Osoba skazana za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, traci tzw. prawo wybieralności i nie może być ani wójtem, ani radnym.

Ostatniego dnia stycznia odbyła się w Sońsku nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Była ona zwołana celem podjęcia uchwały o odwołaniu wójta gminy. Po prawomocnym skazaniu utracił on bowiem prawo wybieralności. Jest to jeden z finalnych etapów sprawy, która ciągnie się od wielu lat. Nie jest powodem do chwały ani dla wójta, ani dla mieszkańców gminy.

W 2008 roku część mieszkańców miała dość rządów młodego działacza PSL-u i sięgnęła do mechanizmów demokracji bezpośredniej. Na terenie gminy zorganizowano i przeprowadzono referendum w celu odwołania wójta. Było ono jednym z pierwszych w kraju i pierwszym na Mazowszu. Do odwołania wójta nie doszło, gdyż do wymaganej prawem frekwencji zabrakło (zaledwie) 61 wyborców. Ogromna większość biorących udział w referendum opowiedziała się za jego odwołaniem (1659). Zaledwie 80 osób było za pozostawieniem go dłużej na zajmowanym stanowisku. Dla każdego dorosłego, odpowiedzialnego samorządowca takie referendum byłoby powodem do przeanalizowania swojego postępowania, ewentualnie zmian w prowadzonej polityce. Tutaj niestety młody wiek i zapalczywość wzięły górę. Zaczęły się zwolnienia osób mniej lub bardziej powiązanych z gminną opozycją. Takie "stalinowskie" czystki, tylko, że w skali gminnej.

Dokonała się również zbrodnia na demokracji. Wójt ujawnił, zaufanym radnym, listy wyborców, którzy wzięli udział w referendum. Materiał cenny do walki politycznej, bo była to przecież lista gminnej opozycji. Sprawą (co prawda początkowo z dużymi oporami) zajęły się organa ścigania. Po latach zapadł prawomocny wyrok. Wójt został skazany. Panu wójtowi, za przestępstwo z art. 266 § 2 kodeksu karnego, wymierzono symboliczną karę 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Przepis ten mówi: „Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację stanowiącą tajemnicę służbową lub informację, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Skazanie z tego przepisu dyskredytuje wójta, nie tylko jako samorządowca, ale również jako urzędnika.

Zgodnie z wciąż obowiązującą Ordynacją Wyborczą osoba skazana za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, traci tak zwane prawo wybieralności i nie może być ani wójtem, ani radnym. Osoba skazana na karę pozbawienia wolności nie będzie mogła kandydować również i w kolejnych wyborach, podczas których będzie już obowiązywał Kodeks Wyborczy.

Utrata prawa wybieralności skutkuje uruchomieniem procedury obligatoryjnego odwołania wójta ze stanowiska. Odpis prawomocnego wyroku został przesłany z Sądu Okręgowego w Płocku do Rady Gminy w Sońsku. Został doręczony 9 stycznia. Niestety wyrok gdzieś zaginął. Najnormalniej w świecie go „wcięło”. Radni podnieśli przysłowiowy raban. Dyskutowali nad tym podczas posiedzenia komisji w dniu 20 stycznia i ... stał się cud. Następnego dnia wyrok się odnalazł. Niestety wójt się rozchorował. Pewnie niezbyt poważnie, bowiem zamiast leżeć w łóżku widywany jest często podczas wycieczek samochodem.

Do nakazanych prawem czynności Rada Gminy odniosła się z należytą powagą. Zwołano nadzwyczajną sesję. Powiadomiono, zgodnie z obowiązującymi zwyczajami. Informacje były też zamieszczone na stronie internetowej gminy. Zawisły też na tablicy ogłoszeń. Wójtowi ponadto wysłano pocztą specjalne zaproszenie. Na sesję przybyli wszyscy radni i spora gromadka mieszkańców gminy. Wójt się nie pojawił. Po krótkiej dyskusji, która dotyczyła przede wszystkim spraw formalno-prawnych, podjęto uchwałę o wygaszeniu mandatu wójta. Spośród 15 radnych za odwołaniem wójta głosowało 11 radnych. Trzech było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Pozostaje jeszcze kwestia uprawomocnienia uchwały. Wójt może pokornie przyjąć uchwałę i po siedmiu dniach będzie ona prawomocna. Może też zaskarżyć ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i przedłużyć tę swoistą agonię. Wyszukując ewentualne błędy proceduralne można robić to bardzo długo. Sąd ma instrukcyjny termin 14 dni na rozpatrzenie takiej skargi, ale jak mówi praktyka sprawy są rozpatrywane średnio w ciągu dwóch miesięcy. W przypadku przegranej wójt i tak może składać skargę kasacyjną do NSA. Takie przedłużanie procedury może trwać kolejne miesiące. Nie da się jednak zmienić jej ostatecznego rozstrzygnięcia. Jego mandat, z mocy prawa i tak ulegnie wygaśnięciu. Wójt ma wybór. Może odejść szybko, zachowując resztki godności, lub przedłużać procedurę skarżąc uchwałę. Tutaj chciałoby się zaapelować do niego słowami pewnego byłego premiera: Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna lecz jak kończy”.

Jako osoba niezwiązana z gminą mogę pozwolić sobie na skomentowanie całej tej sprawy. Z jednej strony jestem pod wrażeniem tego, że Rada Gminy w Sońsku zachowała się godnie i postąpiła zgodnie z prawem, które nakazuje jej podjęcie w ciągu 30 dni uchwały o wygaśnięciu mandatu wójta. Z drugiej strony mam pewien niesmak, gdy widzę jak w głosowaniu biorą udział zamieszani w sprawę radni. To ci sami radni, którzy są wymienieni w wyroku sądowym skazanego wójta, jako ci, którym ujawnił on informacje z referendum. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy gminy rozliczą z ich godnego reprezentowania przy kolejnych wyborach samorządowych.

• Gość: zoro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 08:50
    www.tvn24.pl/stracil-mandat-za-jazde-po-pijanemu-pol-roku-udawal-radnego,394319,s.html . Podobna sytuacja jak w gminie sońsk - po prawomocnym wyroku nie można pełnić funkcji publicznej. Moim zdaniem wina przewodniczącego rady powiatu i jego zastępców.
    Po wypowiedzi p.Gutowskiego można odnieść wrażenie że sobie nie radzi.
  • Gość: olo IP: *.158.217.81.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.02.14, 10:14
    Czy Pan S jest radnym? Ale wstyd dla "mnie wyrok jest malo ważny" to co dla tego Pana jest wazne ? W jakim my bagne żyjemy skoro takie opinie publicznie wyglaszaja nasi włodarze
  • lk10 04.02.14, 10:49
    Rzeczywiście, kogo my wybieramy do tych naszych samorządów? No po prostu wstyd i żenada. I to gdzie się człowiek nie obejrzy to wszędzie te butne, bezmyślne fizjonomie mimo wszystko przez nas wybrane i wypasione na krwawicy podatnika!!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 21:54
    Wstyd, że w reportażu o udawanym radnym Wojciechu N.nasi wybrańcy powiatowi tak się popisali. Nic nie wiedziałem ,nic nie słyszałem. Dziwi mnie pan Gutowski, że nie pilotował tej sprawy, przecież on był za odwołaniem W.N. Bo pan Kaliński, to obrońca skazanego radnego powiatowego i Wójta Wielechowskiego. A swoją drogą to właśnie on powinien być na sesji i przyjąć tą falę krytyki pod adresem swojego "podopiecznego".
  • Gość: kicha IP: *.elartnet.pl 04.02.14, 22:03
    Nie głosować na''1''
  • Gość: były mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 05.02.14, 09:10
    O sprawie wójta TC pisał wielokrotnie. W wydaniu papierowym jest napisane, że wójt nie chciał się wytłumaczyć, dlaczego przetrzymał pismo z sądu. Sekretarz powiatu i przewodniczący rady potwierdzili, że doszło do takiej sytuacji. "Ciekawie" wójt się tłumaczy z tego, czy złoży odwołanie...
  • Gość: były mieszkaniec IP: *.dynamic.chello.pl 05.02.14, 09:10
    sekretarz gminy oczywiście
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.14, 17:57
    O tym, że Wójt przejął wyrok i nie chciał oddać wszyscy wiedzą. Dlaczego radni nie zgłosili tego na policję? Przecież to przestępstwo, takie same jak u radnego powiatowego. Nawet większe, bo to nie do niego była kierowana korespondencja. Sesja odwoławcza mogłaby się odbyć
    wcześniej. Marnowane są pieniądze gminne, utrzymanie Wójta kosztuje.
    Ma dużo czasu, więc dalej knuje, zastrasza i pisze donosy. Każdy niewygodny może spodziewać się wezwania na policję. Dwa już były.
    On jest chory, ale w jego przypadku medycyna jest bezradna.
    Dobrze,że sejm uchwalił ustawę o izolowanie osób zagrażającym społeczeństwu.
  • lk10 05.02.14, 19:51
    No cóż wójt może tylko "grać na zwłokę" czyli zaskarżyć uchwałę, przedłużać zwolnienie i brać kasę tak długo jak to możliwe z gminy lub po miesiącu z ZUS-u jeśli zwolnienie się przedłuży. Ale wójtem w normalnym znaczeniu tego słowa już nie będzie prawdopodobnie już nigdy. I tak już musi być. A rozpatrywanie teraz co można było zrobić to może byłoby lepiej już nie ma sensu bo to tylko bicie piany. Trzeba poczekać decyzje odpowiednie się uprawomocnią. Będzie pewnie zarząd komisaryczny a potem wybory. No i tu jest problem - mieszkańcy gminy weźmy wreszcie sprawy w swoje ręce i nie dajmy się zwodzić sprzedajnym lokalnym politykierom. Wybierzmy gospodarza gminy. Tylko czy stać nas na to??? Zobaczymy.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.14, 21:31
    Nie uważam, by było dużo chętnych do objęcia tej zubożałej schedy.
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.14, 17:12
    Jarek zaskarżył uchwałę, czy nie?
  • lk10 10.02.14, 20:34
    Na litość boską , czy ktoś z tej nieszczęsnej Rady mógłby się tu wyrazić w jakiś prosty sposób i napisać czy wójt zaskarżył uchwałę czy nie > ????? A może ktoś z tego wspaniałego gremium napisałby w aktualnościach na WWW gminy informację o tym w jakiej gmina jest sytuacji. Chyba taka informacja należy się mieszkańcom gminy, którzy utrzymują i wójta i radę. Takie oczekiwanie nie jest chyba zbyt wygórowane?????????????
  • lk10 10.02.14, 20:38
    lk10 napisał:

> Na litość boską , czy ktoś z tej nieszczęsnej Rady mógłby się tu wyrazić w jaki
    > ś prosty sposób i napisać czy wójt zaskarżył uchwałę czy nie > ????? A może
    > ktoś z tego wspaniałego gremium napisałby w aktualnościach na WWW gminy inform
    > ację o tym w jakiej gmina jest sytuacji. Chyba taka informacja należy się miesz
    > kańcom gminy, którzy utrzymują i wójta i radę. Takie oczekiwanie nie jest chyba
    > zbyt wygórowane?????????????
    A tak na marginesie na www gminy jest wiele różnych pierdół a informacji potrzebnych mieszkańcom nie ma albo dotarcie do nich to droga przez mękę!!!!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.14, 21:14
    Cisza. Nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał.
    A na mój rozum to On zaskarżył tą ustawę,jutro przyjdzie do pracy, bo mu się kończy zwolnienie. I będzie rządził jakby nic się nie stało.
    W internetowym wydaniu TC "Sońsk- Rada wygasiła mandat Wójta" jest komentarz.
    Gorycz przegranej i desperacja to mało powiedziane. Oberwało się prokuraturze, sądom i wszystkich, którzy skazali niewinnego Wójta.
  • lk10 10.02.14, 21:34
    Tak się nie da 11 osób z rady głosowało za odwołaniem. To ,że pewnie się odwołał jeszcze nic nie znaczy. Bo sąd musi orzec czy zaskarżenie jest zasadne. Ale to tylko przedłuży okres degrengolady w gminie. Wójt z wyrokiem nie może być wójtem i nie będzie. Teraz tylko możemy mieć "manewry formalne" aby jeszcze trochę kasy wyłuskać, pewnie ile się da!!
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 20:34
    Jarosław W. dziś wrócił do pracy, wziął delegację i gdzieś pojechał i nie wrócił. I tak może być codziennie.
    Nie przyjmuje do wiadomości, że jest odwołany. Jeżeli nie zaskarżył uchwały to bezprawnie zajmuje stanowisko i okrada gminę.
  • lk10 11.02.14, 20:40
    Jeżeli tak jest to pewnie uchwała jest zaskarżona. Ale mógłby to jednak ktoś z rady ogłosić mieszkańcom gminy. Ta sytuacja jest totalnie patowa. Zupełnie nie wiadomo kto jest kim? I całe to towarzystwo wzajemnej adoracji przynajmniej do niedawna nie czuje żadnych zobowiązań w stosunku do swoich wyborców. Tragiczne i żałosne zarazem!!! Sorry tak wybraliśmy , tak mamy.
  • Gość: gośc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 20:53
    A może wójt nie złożył na chwile obecną żadnego dokumentu ,więc rada nie ma za bardzo co ogłaszać..
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 21:23
    Jeżeli Wójt nie zaskarżył uchwały w ciągu 7 dni od jej ogłoszenia, to uchwała jest prawomocna.
    A to oznaczałoby,że od piątku nie jest już Wójtem, i od tego dnia nie powinien otrzymywać i pieniędzy z kasy gminy. Ale czy nad tym bałaganem jeszcze ktoś panuje?
    On uroił sobie,że będzie Wójtem wbrew wyrokom sądowym, radzie i wyborcom.
    Łatwo nie ustąpi, a sprzęt z którego korzysta trzeba będzie siłą odbierać.
  • lk10 11.02.14, 21:23
    Jak to nie ma co ogłaszać ? wystarczy napisać że wójt nie zaskarżył uchwały - jeżeli tak jest. Rada mogłaby po prostu napisać ludziom jaka jest sytuacja. Co to takie trudne?? Ludzi trzeba informować bo ludzi trzeba szanować a nie traktować jak "ciemny lud".
  • Gość: xxxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 21:10
    A kto mu tą delegację podpisał?
  • Gość: boryna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 21:24
    Jak tak dalej będzie gość kombinował, to trzeba się z taczkami udać pod Urząd Gminy i go wywieźć.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.14, 22:00
    Zapewne pani sekretarz. Ona jest teraz najważniejsza w Urzędzie.
    Wianuszek wzajemnej adoracji.
    A co z zaległym urlopem Wójta?
    Czy skazanemu i odwołanemu Wójtowi należy się ekwiwalent za urlop?
  • lk10 11.02.14, 22:12
    Przecież na te wszystkie pytania musi znać odpowiedź Przewodniczący Rady Gminy. Nie rozumiem dlaczego nie napisze tutaj albo na stronie www gminy że sytuacja w gminie wygląda tak i tak. Mieszkańcy gminy powinni otrzymać taką informację. I internet jest najlepszym medium aby to zrobić. Więc Panie Przewodniczący - ma pan swoje 5 minut!!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.14, 22:05
    Cudownie ozdrowiony wójt wrócił do pracy. Nie urzęduje, ale siedzi. Formalnie nie jest już wójtem, ale tego to on przyjmuje do wiadomości. Zabawa w ciuciubabkę. On swoje. rada swoje.
    Kiedy skończy się ta farsa?
  • lk10 12.02.14, 22:21
    Ale jaja jak od strusia ha ha ha!!!!! Wójt został odwołany ale siedzi w gminie jak rozumiem. Czyli wójtem niby nie jest ale do pracy przyszedł jak wyzdrowiał cudownie. Nauka PSL owska zna nie tylko takie przypadki. A głupi lud kupuje wszystko. Ludzie to trzeba rozpieprzyć i to tak szybko jak się da.
  • Gość: rh plus IP: *.tktelekom.pl 13.02.14, 10:30
    ciekawe nie ma funkcji a kase trzeba płacic za wójtowanie lepszej fuchy nie trzeba . gdzie rada gminy,to podlega pod paragraf naciąganie i brak reakcji
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.14, 21:06
    Marazm trwa. Osoba skazana prawomocnym wyrokiem, odwołana przez Radę, przychodzi do urzędu i siedzi. Siedzi, bo żadnych decyzji podejmować nie może a przy najmniej nie powinna.
    Siedzi i czeka na coś co musi nastąpić - odwołanie przez wojewodę. Wstydu nie ma.
    Powinni go wysłać na zaległy urlop, żeby ludzi w oczy nie kół.
  • lk10 14.02.14, 00:26
    Nie ma co się denerwować. Trzeba już tę żabę przełknąć. Jakiś czas potrwa taka degrengolada. Tylko trzeba już się zastanowić co potem? Trzeba wreszcie wybrać na wójta i do rady rozsądnych ludzi. Bo to do czego doprowadzono w ostatnich trzech kadencjach źle świadczy o wszystkich którzy są za to odpowiedzialni i to firmowali.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 14.02.14, 09:52
    Do ik10 i gość ja...( tej samej osoby).Panie A..... Mieszkańcu G.... Słowa które używasz na forum cyt"towarzystwo wzajemnej adoracji wzajemnego uwielbienia)są to najczęściej wypowiadane słowa z pańskich ust.Tak jak i drugi cytat"PAN Bóg jak chce człowieka ukarać to mu rozum odbiera" Czyżby kara dosiegneła Pana? Marzy się Panu scheda po Wielechowskim? Gdzie Pański honor? Gdzie wiara? Hamstwem jest aby podwładny źle się wyrażał o swoim pracodawcy! Ciekawe z jakim wyrazem twarzy pujdzie PAN w poniedziałek do pracy? A może zwolnienie lekarskie by się Panu przydało? Bo jak po takim czymś spojrzeć Wójtowi w twarz?
  • Gość: xxxxx IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.14, 10:56
    chamstwem to jest kompletny brak znajomości ortografii -
    " Hamstwo i pujdzie" -to szczyt wszystkiego.
    kto miotle dał świadectwo ukończenia podstawówki ?? bo o więcej nie podejrzewam.
    najpierw proszę się dokształcić a potem wymądrzać na forum.
  • lk10 14.02.14, 12:50
    Panie "miotła" nie mam nic wspólnego z pracą w gminie i zawsze piszę komentarze pod swoim tym samym loginem. Mieszkam w gminie i z żalem obserwuję to co robicie w naszym samorządzie. Tyle i tylko tyle. A z ortografią istotnie ma Pan problemy Panie "miotła".
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.14, 20:33
    Dobrze, że chociaż jeden głos na forum odezwał się w obronie Wójta. Bo można by pomyśleć, że mamy Wójta z kosmosu. Kogo by nie zapytać ,nikt na niego nie głosował(nawet w Gąsocinie).
    Ci nieliczni wierni, do tej pory sterowani przez mistrza manipulacji,pozbawieni samodzielnego myślenia - dryfują. To On najmądrzejszy wiedział i mógł wszystko. Pozostaje pytanie "Jak żyć, Panie Wójcie".
  • Gość: xyz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.14, 14:02
    lub osoba przez niego wyznaczona
  • Gość: Paweł Kasztel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.14, 12:35
    prawo.pl/ciechanow/ratowanie_wojta_przez_znanych_prawnikow
  • Gość: D. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.14, 13:35
    Wieśniacy nie mądrzyć się tylko cierpliwie czekać w pokorze co Wójt postanowią. Na ukaranie mądrali czas przyjdzie rychło, tylko patrzeć.Ja wszystko notuję i sprawdzę z których chałup było pisane.Każdy odbierze swoja nagrodę.To pewne jak Bóg na niebie.
  • lk10 14.02.14, 13:42
    Słusznie prawicie Panie D. Wójt dobry Pan nikogo nie zabił ani nie torturował. Czego chcieć?
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 08:19
    W dniu wczorajszym po moim wpisie Ik10 mały człowieczek z brylami na nosie dosiadł swojego rumaka i opuścił miejsce pracy aby dokonać wpisu pod loginem xxxxx Ik10 wciąż jesteś podwładnym Wójta!! Jeszcze jesteś. "Kończ Waść,wstydu oszczędz"
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 10:48
    Pocałujta w dupę wójta.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 10:54
    Prawda objawiona.
    Ci, którzy się sprzeciwili - będą siedzieć.
    Ci ,którzy zagłosowali za odwołaniem - będą zlinczowani.
    A prawda jest tylko jedna, głoszona z ust "najwyższego".
    Amen
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 15:10
    Jaka jedna prawda.
    Z prawdą jest jak z dupą,każdy ma swoją.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 11:41
    Do gość "Puściły nerwy? Tylko winny się tłumaczy! Jak widać Ik10 ma pomocnika,swojego domownika,ktura gołymi rękami usiłuje wyjąć czerwone węgle z pieca. Cyt. " Kto mieczem wojuje ..........................."
  • lk10 15.02.14, 13:45
    Dyskusja z Miotłą jest zupełnie bezcelowa i bezprzedmiotowa. Nie wiem tylko czy miotła pisząc słowo "która" przez u (otwarte) słowo pisane w ogóle czyta ze zrozumieniem. Ale to już inny problem i nie warto się nim zajmować. Miotła ma problem z ortografią, słowem pisanym i pewnie nie tylko.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 14:17
    Ik10 błędy są po to ażeby człowiek wykształcony mgr. inż
    powiedział o nich
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 14:25
    Ik10 twoja mania wyższości
  • lk10 15.02.14, 15:01
    Panie Miotła nie jesteśmy na "TY", a jeżeli wiesz z kim rozmawiasz na tym forum to wpadnij do mnie w poniedziałek do pracy i pogadajmy. Masz Pan tyle odwagi? A tak przy okazji mój login to "lk10" a nie jak z uporem Pan pisze Panie Miotła "Ik10".
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 15:24
    Ik do poniedziałku
  • lk10 15.02.14, 15:55
    Zapraszam ale nie spodziewam się żadnych odwiedzin bo jak już wcześniej pisałem jesteś Pan Panie Miotła w totalnie "mylnym błędzie". Ale będę gotów na przyjęcie gości cały poniedziałek.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 16:04
    OK
  • lk10 17.02.14, 15:49
    Gość portalu: miotła napisał(a):

> OK

Gdzie Pan jest? Panie Miotła??
  • lk10 15.02.14, 11:16
    Panie MIOTŁA jesteś w "mylnym błędzie" ten o którym myślisz to nie jest lk10 z całą pewnością. A Miotła jak to Miotła wie swoje :)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 15:32
    Dziś idziemy na imprezę, mieliśmy pić za powrót do zdrowia, ale Wójt jak widać już ozdrowiał.
    Będzie oskarżał, zastraszał i wsadzał do więzienia. Czyli wszystko o u niego wróciło do normy.
    Dobrym objawem jest jeszcze to,że zaczyna straszyć swoich współpracowników. Ale akurat tego to można było się spodziewać.
    Aha, "miotła" to pedagog po Putusku.
    Panie "miotła", boję się więzienia i już złego słowa na Wójta nie napiszę.
    Będę pisać tylko prawdę i tylko prawdę. Ale ona jest dla niego bolesna.
    Trzeba będzie się upić na smutno.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 15:49
    Coś mi się wydaje że w poniedziałek będzie PAN jechał na swoim rumaku do pracy z głową opuszczoną i ogonem podkulonym
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 15.02.14, 17:40
    Gość
    Coś mi się widzi że picia dziś nie będzie. Będzie za to rozwolnienie
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 23:32
    Udana impreza. Piliśmy cały czas za zdrowie Jarka.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.14, 00:04
    Fajnie było.Na wszelki wypadek,postanowiliśmy kupić po worku cebuli (pomaqa na szkorbut.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.14, 00:26
    Idę spać. Jutro opowiem jak było.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 16.02.14, 04:58
    A kto Cie będzie słuchał? Jak na tym forum piszesz sam
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 16.02.14, 08:22
    Do ja
    Użyleś słowo "Marazm" Ty weź encyklopedie,potem młotek i uderz się w łeb. Tylko uwarzaj na włosy
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.14, 12:35
    Marazm, to mało powiedziane. To jest trup w szafie, właściwie na fotelu.
    Trup, który nie daje się pochować. Zaczyna śmierdzieć.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 16.02.14, 12:45
    Mówisz o sobie? A zjadłeś obiad? Coś mi się wydaje że znów popędzisz na kibel
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 16.02.14, 13:33
    To mój ostatni wpis
    W okolicy już chuczy. Ja osiągnołem swoje,a ty?
    Wychodząc weź parasol.Opluwaleś innych, oplują Ciebie.
    O delegacji mógł napisać tylko ciekawski podwładny.
    Miotła miotła i wymiotła.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.14, 13:34
    TC -zaległe urlopy samorządowców. Rekordziści to, starosta 70 dni i wójt Sońska 60 dni.
    Ciekawe, czy wójt na swoje prywatne sprawy sądowe brał urlop?
    Można to sprawdzić i warto to zrobić.
  • Gość: D. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.14, 14:33
    A notatnik pęcznieje.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.14, 21:17
    Dziś Wójta nie było w pracy. Urlop, zwolnienie, czy gra w chowanego?
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 17.02.14, 22:07
    Miłych snów.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.14, 22:17
    Straszysz mnie, grozisz. Więc jesteś Wójtem.
    Jestem mieszkańcem gminy, wyborcą i mam prawo obserwować i krytykować.
    Płacę podatki i mam prawo pilnować by nie były marnotrawione.
    Musisz się pogodzić, że podobnie jak ja , myśli większość mieszkańców gminy.
    I co, do sądu mnie podasz, do prokuratury donos na mnie napiszesz?
    Za co, za prawdę?
    Prawda się zawsze obroni.

• Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 17.02.14, 22:39
    Absolutnie że nie.Bo i za co?Sądy nie są dla mnie. A Wójtem nie jestem i nigdy nie będę. Natomiast bardzo nie lubię tych kturzy opluwają innych i się nie podpiszą.Gdyż uważają że nikt nie dowie się kto to jest.Idę spać
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 18.02.14, 07:30
    Ciekawe dlaczego wyczyszczono mój wpis?
  • Gość: xxx IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.14, 10:23
    www.tc.ciechanow.pl/aktualnosc-11796-pozbawiony_mandatu_wojt_gminy_sonsk_zlozyl_skarge_do_wsa.html
  • Gość: ;) IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.14, 11:29
    Stara śpiewka-tak jak pisałem wcześniej, znowu tłumaczenie że on nic nie wiedział i że pismo zostało wtedy zagubione, a teraz nie doszło na czas (robi ludzi jak chce).
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 18.02.14, 12:31
    Ik10 itd. Co to się wydarzyło że do 27 grudnia 2013 chwaliłeś
    Wojta.Na referendum go firmowałeś. Byłeś jego człowiekiem. Dlaczego teraz go opluwasz?
  • lk10 18.02.14, 13:34
    Gość portalu: miotła napisał(a):

> Ik10 itd. Co to się wydarzyło że do 27 grudnia 2013 chwaliłeś
    > Wojta.Na referendum go firmowałeś. Byłeś jego człowiekiem. Dlaczego teraz go op
    > luwasz?
    Słuchaj Pan Panie miotła. Nigdy nie byłem niczyim człowiekiem a już z pewnością nie byłem człowiekiem Pana Wielechowskiego. Nigdy nie musiałem ani dzisiaj nie muszę wiązać się żadną partyjną bandą. Nikogo też cyt. "nie opluwam". Co najwyżej w wyważony sposób wyrażam swoje opinie. Pan Panie miotła podobnych zasad nie stosuje.
    A dzisiejszy "chocholi taniec" wójta , rady gminy i całej tej pożal się boże gminnej elity po prostu mnie mierzi. To wszystko robią ci ludzie między innymi za moje podatki. Trzeba tez przyznać , że dotychczasowy wójt wraz z przybocznymi przoduje w skłócaniu różnych środowisk w gminie ze szkodą dla całej społeczności. Prawdziwym wójtem już nie będzie ale do wyborów może dotrwać biorąc pensję z gminnej kasy. I to jest po prostu takie niskie poniżej jakiejkolwiek klasy i świadczy o poziomie mentalnym owego Pana!!! Tyle, aż tyle i tylko tyle.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 18.02.14, 14:36
    Ik10 Żal mi Pana,naprawdę żal. PAN jest zmęczony, powinien PAN odpocząć, zrelaksować się odetchnąć świerzym powietrzem iść na spacer do Parku
  • lk10 18.02.14, 14:41
    Super bardzo dobra rada. Skorzystam. Może rzeczywiście za dużo pracuję :)
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 18.02.14, 15:07
    Na szczęście w marcu mamy wiosnę, zatem w kwietniu będzie szczaw. Amen
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.14, 15:15
    A ja się zastanawiam, czy Rada Gminy nie powinna Jarosławowi W. obniżyć pensji do najniższej krajowej. Mają takie prawo. I niech dalej pierdzi w stołek.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 18.02.14, 15:41
    Podobno Kierownik Zakladu Komunalnego dostał wypowiedzenie. Czy ktoś wie coś na ten temat?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.14, 19:16
    Wiele osób wcześniej namaszczonych przez Wójta, będzie tracić stanowiska.
    Wójt rozwiązał Zakład Komunalny, więc po co Kierownik. Tak na marginesie, to on nigdy kierownikiem być nie powinien.
    Posądzenia miotły-Wójta, że IK10 jest owym Kierownikiem, to błąd.
    Posty zbyt inteligentne i za mądre, jak na kierownika.
    "Szczury opuszczają tonący okręt".
  • lk10 18.02.14, 20:09
    Autor: Gość: gość napisał
    Wiele osób wcześniej namaszczonych przez Wójta, będzie tracić stanowiska.
    Wójt rozwiązał Zakład Komunalny, więc po co Kierownik. Tak na marginesie, to on nigdy kierownikiem być nie powinien.
    Posądzenia miotły-Wójta, że IK10 jest owym Kierownikiem, to błąd.
    Posty zbyt inteligentne i za mądre, jak na kierownika.

"Szczury opuszczają tonący okręt".
    Zapewne tak się stanie. A za miłe słowo:
    No cóż dziękuję Panu - GOŚCIU!!!
  • swistak290 20.02.14, 18:25
    "Gościu" zgadzam się z Tobą w 100%. ik10 nie wiem kim jesteś, ale chciałbym Cię poznać i uścisnąć Ci dłoń. Gratuluję wiedzy. Mój szacunek.
    Popierałem na początku Wójta, ale po tym co wyrabia straciłem szacunek do niego.
    Wstyd, że pieniądze i władza przesłaniają ludziom świat.
    A może mieszkańcy złożą petycję o obniżenie pensji Wójta, jeśli Rada nie potrafi sama podjąć decyzji.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 19:50
    Do "świstaka". Pamiętam Twoje poprzednie ,chwalebne wpisy na temat Wójta. Stąd moja nieufność. Coraz więcej osób się odcina od Wójta. Tylko szkoda, że tak późno. Było referendum,
    wtedy była okazja pozbycia się szkodnika.
    Obniżyć pensję może Rada. My możemy tylko naciskać na radnych, żeby to zrobili.
  • swistak290 20.02.14, 20:45
    Gościu nadal mylisz mnie z kimś innym. Do tego tygodnia nie udzielałem się na forum.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 21:01
    Jeśli tak. To sorry.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 21:08
    Wójt lub ex wójt to wrzód na dupie dla tego społeczeństwa.
    Gdyby mieszkańcy mieli więcej oleju w tych zakutych łbach to w referendum wywieźli go na taczkach gnoju.
    Społeczeństwa które mają w dupie kto rządzi potem takie wrzody na dupie tolerują i są pośmiewiskiem w Polsce.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 21:50
    Witaj gościu. Bardzo obrazo twórczy post. Ale zgadzam się z nim. Gdyby frekwencja w referendum była odrobina większa, nie byłoby tego cyrku.
    Jeszcze raz apel do radnych - obniżcie pensję Wójtowi do najniższej krajowej.
    Skończyć z tą butą i arogancją.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 22:14
    No nie wiem czy radni mogą obniżyć pensji wójtowi do najniższej krajowej czy przypadkiem jego pensja nie jest normowana prawnie czyli tz. widełki od -do.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 23:22
    Czy to co się dzieje w Sońsku to nie jest obraza demokracji by facet z wyrokami dalej twierdzil jak janukowicz ze sluzy demokracji?
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 21.02.14, 06:57
    A co byście powiedzieli na podwyżkę dla Kierownika Zakładu Komunalnego na 10 tysięcy!!! A co, niech ma.Ścieki mamy tanie, zasłużył na to!!!
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.14, 08:15
    miotła, my tu dyskutujemy o skazanym wójcie, a nie o kierowniku zakładu komunalnego. Jak chcesz rozmawiać o tym panu to załóż oddzielny temat i tam pisz co wiesz o tym gościu, jak pracował, na jakie koszty naraził gminę, itp. A chętnie wszyscy o tym poczytamy.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.14, 18:42
    Zgadzam się. Trzeba naciskać Radę żeby obniżyli pensję do najniższej krajowej.
    Jak najbardziej mają takie prawo. Wiadomość sprawdzona.
  • Gość: xxx IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.14, 18:46
    to jest bardzo dobry pomysł czekamy na reakcje Rady
  • lk10 18.02.14, 20:14
    Gość portalu: xxx napisał(a):

> to jest bardzo dobry pomysł czekamy na reakcje Rady

Jakby rada zdolna była do reakcji już dawno by zareagowała i znalazła by sposób na skuteczne doręczenie wójtowi zawiadomienia o planowanej sesji rady. "Rada nie jest bardzo rada", że tak się to wszystko kończy czyż nie????
  • swistak290 18.02.14, 20:49
    Może radni potrzebują lepszych doradców. Tyle podobno mądrych ludzi w Urzędzie a nikt nie potrafi liczyć. Nie potrafi czy nie chce? Czy nikt tam nie wie jak skutecznie dostarczyć list?
    Porażka.
    Obniżcie Wójtowi pensję to pokażecie czy wasze działania to zagrywka polityczna czy faktyczne dbanie o gminę.
  • lk10 18.02.14, 21:18
    W tej chwili z całą pewnością nie ma nikogo kto dba o gminę. Trwa walka o to jak długo da się przetrwać w tej absolutnie patowej sytuacji. Ile pensji da się jeszcze skutecznie na konto przyswoić. Nie dotyczy to szeregowych pracowników chyba, że są przybocznymi wójta. Oni po wyborach będą oczywiście zagrożeni bo jak przyjdzie "nowe" to i będzie komu się odwdzięczać. Na stanowisko wójta zostanie wybrany ktoś z jakiejś kliki. Nie będzie to osoba niezależna. Sorry takie zwyczaje!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.14, 22:25
    Świstak się obudził. Aktywny na forum, a w mediach milczy.
    W ostatnich latach w Urzędzie niepodzielnie rządził Wójt i jego ekipa.
    Ludzie niekompetentni ale wierni. Teraz pogubieni i zastraszeni.
    Jedyny skuteczny (cwany) okazał się Wójt. Zabrał wyrok a nie odebrał uchwały.
    Pomysł z obniżką pensji, bardzo dobry. Jaka praca, taka płaca.
    Ale co ma obniżka pensji do zagrywki politycznej, tego nie wiem.
    On pewnie też nie wie.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 19.02.14, 07:00
    vvv gość xxx Ik10 świstak290 Ja .Jest to jedna i ta sama osoba .Jak widać komuś padło na głowę. Dlaczego nic PAN nie napisał o Kierowniku Zakladu Komunalnego. Jest Pan z ni spokrewnionym?
  • swistak290 20.02.14, 18:28
    Gościu jesteśmy chyba po tej samej stronie. Mylisz mnie z kimś innym. Nie mam nic wspólnego w mediami. Wiem doskonale co to zagrywka polityczna.
    Mam nadzieję, że Radni jej nie stosują by się wybielić i walczyć o przyszłe głosy.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 19.02.14, 07:15
    I PAN mówi że jest głęboko wierzącym?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.14, 07:56
    Jak na mały powiat to zadużo, by cała Polska postrzegała mieszkańców jako typowych wsiunów,zaścianek:
    Wójt Sońska i jego ekipa,
    Wójt Ciechanowa i jego ekipa
    Radny Powiatowy i jego koledzy
    i ostatnio Doda bokser pobiła dziennikarkę
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 19.02.14, 08:20
    Opluł Pan poprzedniego Wójta i Jego pracownika,pluje PAN na obecnego Wójta,a na siebie napluć PAN nie może
  • lk10 19.02.14, 08:16
    Nie ma już sensu aby odnosić się w jakikolwiek sposób do postów niejakiego "miotły". Jego posty są po prostu infantylne, żeby nie określić ja jako głupie. Każde forum to miejsce gdzie można wymieniać poglądy nie afiszując się ze swoja identyfikacją. I takie założenie trzeba przyjąć wyrażając tu swoje opinie. Trzeba to robić rozsądnie bez używania wulgaryzmów i bez obrażania innych forumowiczów. I wtedy taka działalność na forum ma sens. Kilka wpisów na tym forum spełnia takie kryteria ale posty owego "miotły" w wyraźny sposób poziom tego forum zaniżają. Ja wiem kim jestem i zupełnie mnie nie interesuje kto jest kim na tym forum i ciągłe artykułowanie , że ten to ten a to jego kuzyn czy żona - to po prostu zwykły magiel bez sensu. Interesują mnie jedynie opinie ludzi na forum a kto je wpisuje nie ma dla mnie znaczenia. Dlatego z miotłą już nie będę tu polemizował i kto to jest nie ma dla mnie znaczenia.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.14, 21:43
    Jest kilku radnych, którym pomysł z obniżeniem pensji Wójtowi, bardzo się spodobał. Jeżeli wszyscy radni, którzy głosowali za odwołaniem poparliby tą propozycję, to byłby wielki sukces.
    Apel do Radnych - my mieszkańcy i wyborcy nie chcemy utrzymywać z naszych podatków Wójta który mimo że odwołany, nie chce opuścić stanowiska.
    Jeżeli nie chce odejść, to niech siedzi ale na najniższej krajowej.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 19.02.14, 22:55
    Żal przemawia przez Pana Panie Andrzeju. Gdyby PAN wiedział kim jestem podkulił by PAN ogon pod dupe. Gdy nie wiadomo o co chodzi , chodzi o pieniądze. Pod koniec grudnia Rada Gminy podieła uchwałe o likwidacji Zakładu Komunalnego. PAN dostał wypowiedzenie. Zarabiał PAN wymażoną pensję jak ma gminę Sońsk.Marzec jest ostatnim miesiącem Pańskej pracy. Stąd u Pana ten dylemat, bo za co żyć?
    Glosowałem na Wielechowskiego dwa razy i nie wstydze się tego.Na referendum nie byłem.Jak mógłbym odwołać swojego lekarza!!! Jestem wdzięczny całej Radzie Gminy i Wójtowi że mam drogę, po której mogę jeździć. A teraz mam na nich nasr..., bo PAN tego chce! SPADAM Z TĄD
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 11:44
    Czy Radni zajeli się uchwałą obniżającą pensję Wójta? A może powinna napisać o tej oddolnej inicjatywie lokalna prasa?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.14, 20:36
    Trzeba to nagłośnić, zainteresować lokalne media. Obniżenie pensji Wójtowi, leży w interesie prawie każdego mieszkańca gminy. Nie może być tak, że zamiast Wójta mamy pensjonariusza, który uroił sobie że będzie rządził dożywotnio. Takie rzeczy to się leczy.

• lk10 21.02.14, 08:21
    Panowie, z całym szacunkiem dla Waszych propozycji obniżenia pensji wójtowi itd. Są to propozycje dobre ale trudne do wdrożenia bo trzeba na to dobrej woli rady, o to trudno i mało efektywne bo rządy wójta i tak za chwilę się skończą. Co prawda ta drogą gmina mogłaby zaoszczędzić parę złotych ale problem generalny i tak by pozostał. Problem naszej gminy to problem przyszłości samorządu w gminie. Bo to nie powinno być obojętne dla nikogo. Dzisiaj mamy taką oto sytuację , że mamy chłopca, który za wszelką cenę nie chce wyjść z piaskownicy , którą sobie w gminie urządził ale jakby nie patrzeć to ludzie go wybrali razem z radą , która wszystko mu do niedawna "klepała". Co zrobić żeby sytuacja się nie powtórzyła? Przecież jak znam życie to zaraz PSL wsadzi tu nowego czynownika , który powymienia ludzi w gminie i wszystko poustawia znowu po swojemu wcale nie myśląc o nas mieszkańcach. O mieszkańcach Ci goście myślą tylko przed wyborami i to w taki sposób, żeby nam tak oczy zamydlić byśmy głosowali na wskazanych. A rada jest tak samo winna temu co się tu dzieje jak wójt - niedojrzały emocjonalnie chłopak z wybujałym "ego". Długo by można o tym pisać ale jestem w pracy i nie mam czasu. Pozdrawiam wszystkich myślących racjonalnie a takich głosów na tym forum trochę jest.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 21.02.14, 08:50
    Racja,nie doceniłem pracy Kierownika Zakładu Komunalnego, dlatego zaproponuje 25 tysiecy złotych.Praca z ludźmi jest bardzo ciężka, a więc i wynagrodzenie musi być odpowiednie.
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.14, 10:22
    Ik10 startujesz na wójta i boisz się o swoją "przyszłą" płacę?

• lk10 21.02.14, 10:26
    Szkoda gadać. Czytanie ze zrozumieniem to jednak problem dla wielu. A nawet gdyby tak było to będzie nowa rada, nowy wójt , nowa pensja dla wójta. Mam nadzieję, że niekoniecznie powyżej 12000.
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.14, 11:18
    Problemu ze zrozumieniem twoich postów, to ja chłopaku nie mam. Jakość w twoich postach nie widać recepty na wyjście z tej patowej sytuacji w gminie, a tylko jest jazda na aktualną władzę i radnych do 3 kadencji wcześniej.
  • lk10 21.02.14, 11:33
    Słusznie prawicie Panie vvv. Jest tylko taki problem, że ja dla Pana z pewnością nie jestem "chłopakiem". A co tego, że ja nie mam obecnie recepty na rozwiązanie tej patowej sytuacji to prawda. A kto ma?? Nie znam nikogo takiego. Nad tym trzeba popracować. A co do złej oceny tej i dwu poprzednich kadencji - to również prawda oceniam je nadzwyczaj krytycznie. A co nie zasługują na taką ocenę? Moim zdaniem moja ocena jest i tak nadzwyczaj łagodna. Ludzie w gminie mówią o tym nieco ostrzej i zdecydowanie innym językiem.
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.14, 12:02
    No to popracuj Szanowny Panie lk10, który nie jesteś dla mnie "chłopakiem".
  • lk10 21.02.14, 12:31
    OK. dobrze , że się zrozumieliśmy Panie vvv.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.14, 21:37
    Człowiek zdrowy na ciele i umyśle, nie wytrzymałby takiej presji i fali krytyki.
    A Wójt zachowuje się tak, jakby to nie o niego chodziło.
    Gra pozorów? Albo rzeczywiście uważa że tylko On ma rację,a cały świat się myli?
    W zakładach psychiatrycznych jest wielu Napoleonów i Don Kichotów, niemogących się pogodzić z rzeczywistością.
  • lk10 22.02.14, 08:28
    Wszystko na to wskazuje , że tak jest w istocie. Ale problem może być bardziej prozaiczny. Ja sądzę, że to po prostu chęć pobierania pensji wójta z kasy gminy tak długo jak się tylko da. Zauważmy, że może się okazać iż takich pieniędzy to on już nigdy i nigdzie zarabiać nie będzie.
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 09:07
    Ameryki Szanowny Panie lk10 nie odkryłeś i problem - przyszły kandydacie na Wójta jest taki, że się z tym faktem godzisz i nic nie robisz. Ja uważam, że trzeba teraz naciskać na Radę Gminy i te pieniądze mu zabrać.
  • lk10 22.02.14, 11:20
    Drogo Panie VVV nie mam najmniejszych możliwości wpływu na to co się dzieje w gminie, ani też możliwości ubiegania się o to stanowisko. Moje możliwości w tym zakresie ograniczają się do zbierania incognito głosu na tym forum i nic więcej. Natomiast w związku z tym że mieszkam w tej gminie zależy mi na tym aby w gminie był porządek, zgoda i rozsądne działanie. Na to jak na razie się nie zanosi. Tylko dlatego się tu udzielam. Chociaż nie przeceniam roli takiego i innych mediów jako wpływu na istniejący stan rzeczy. Proszę mi wierzyć Panie VVV , że nie ma Pan pojęcia kim jestem i niech tak pozostanie.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 13:32
    Okazuje się,że Wójtowi nie można obniżyć pensji do najniższej krajowej.
    Jego wynagrodzenie musi się mieścić w tzw. widełkach. Ale jest minimalna kwota bazowa.
    Do tej kwoty Radni mogliby obniżyć pensję. Wójt pobiera 30, 40% dodatki (specjalny, funkcyjny).
    Z uwagi na to,że Wójt praktycznie nie funkcjonuje, dodatków powinien być pozbawiony.
    VVV poczekaj z tym dzieleniem schedy gminnej i ewentualnym kandydacie na Wójta.
    Najpierw komisarz, a potem zobaczymy czy jest o co się bić.
    Podejrzewam, że kasa gminna pusta, wydojona a zostały tylko długi.
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 18:23
    Naprawdę nie interesuje mnie kto jest kim na forum?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 20:40
    Janukowycz jak Wielechowski. Odwołany, ale nie odejdzie.
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 21:47
    JAREK !!!! KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ!!!!. Ja na twoim miejscu wyprowadziłbym się z Gąsocina. Wstydziłbym się spojrzeć ludziom w oczy. Boje się że odbije się to wszystko na twojej psychice JAREK !!!
  • lk10 23.02.14, 12:03
    Niestety ale na psychice Jarosława to już te dwie nieudane kadencje się odbiły. Carat gminny i on w roli gminnego cara tka mu się spodobał , że stracił resztki zdrowego rozsądku. Trudno mu będzie ludziom spojrzeć w oczy.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 15:57
    Piszecie tu dużo o dojeniu kasy gminy a nawet padło porównanie do Janukowycza. Mam pytanie: jak Wójt doił kasę z Gminy? bo rozumiem że nie chodzi o pobieranie pensji. Są jakieś podejrzenia, że Wójt wyprowadzał pieniądze z budżetu Gminy?
  • lk10 23.02.14, 16:28
    Pewnie że to takie puste zarzuty bez umotywowania. Natomiast pewne są następujące sprawy:
    1. Totalne skłócanie społeczności gminnej przez nieprzemyślane decyzje personalne;
    2. Obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi;
    3. Manipulowanie referendum;
    4. I wreszcie brak umiejętności honorowego odejścia ze stanowiska;
    5. Byłoby wiele innych zarzutów większych i mniejszych ale nie o to chodzi panie Jarosławie żeby je teraz wymieniać
    6. Jest wyrok sądu, trzeba zakończyć pracę na tym stanowisku by móc chodzić z podniesioną głową;
    7. Raczej teraz będzie już Pan spuszczał wzrok spotykając znajomych a mogło być inaczej , normalnie,
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 18:49
    Nie jestem Wójtem. dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o to, żeby nie rzucać wyrokami i zarzutami na lewo i prawo za wszystko co najgorsze podczas gdy wyrok jest jeden.
  • lk10 23.02.14, 19:00
    Pełna zgoda. Nie wszystko było czarne i nie wszystko białe. Rzeczywistość ma wszystkie odcienie szarości. Trzeba umieć wygrywać ale trzeba umieć przegrywać i schodzić ze sceny. Tego naszemu wójtowi zabrakło i odejdzie w niesławie a mógłby odejść ze wszystkimi oznakami przyzwoitości. Wybiera inną drogę. (: Jest wolnym człowiekiem , wolno mu.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 18:18
    Drogi Gościu, porównanie do Janukowycza jak najbardziej trafione. On i Wójt mimo że odwołani, nie chcą opuścić swoich stanowisk. Jeżeli chodzi o dojenie kasy gminnej, to jak inaczej nazwać zachowanie Wójta. Najpierw zabiera wyrok i nie chce oddać, potem nie odbiera zawiadomienia o sesji, a następnie zaskarża uchwałę(oczywiście ostatniego dnia upływającego terminu).
    Czy to przypadki? A może przemyślane posunięcia ze strony Wójta?
    Wszystko po to by pobierać wcale nie małe pieniądze z budżetu Gminy.
    Jeszcze raz apel do radnych - zabrać dodatek funkcyjny i obniżyć pensję ile się da.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 21:32
    25 lutego o 10.00 sesja nadzwyczajna w sprawie Wójta. Ciekawe czy Wójt zaszczyci radnych swoją obecnością. Ogłoszenia o sesji są na drzwiach do Gminy, na BIPie, na drzewach,pewnie i powiadomiony na piśmie, więc chyba nie powie że nie wiedział.
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.14, 20:55
    Na sesję wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców. Warto pójść, posłuchać co powie Wójt.
    I najważniejsze, czy Radni obniżą mu pensję.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.14, 16:47
    wie ktoś coś na temat dzisiejszej sesji?
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 25.02.14, 17:34
    A i owszem sesja się odbyła. Przewodniczący starał się przeczytać skargę wójta, a potem odpowiedź na tę skargę rady. Szło mu to marnie. Słowo czytane bez interpunkcji nie jest dobrze rozumiane. Przewodniczący w czytaniu gigantem nie jest. Wójt był ale prawie nic nie mówił. Uśmiechał się pobłażliwie widząc jak radni kłócą się ze sobą i z przewodniczącym. Do tego radca prawny "wydzierający" się na radnych, którzy trzeba przyznać nie rozumieli najprostszych spraw , które były podczas sesji przedstawiane.
    Generalnie sesja radnych bezradnych i kompletny brak przyzwoitości ze strony odwołanego wójta. Tak to pokrótce wygląda. Towarzystwo zupełnie nie wie co robić ale nikt się do tego nie przyznaje. Teraz skarga wójta wraz z wyjaśnieniem rady pójdzie do sądu i poczekamy na werdykt owego sądu. Wstyd na to wszystko patrzeć wiedząc ponadto , że wszystko to jest opłacane z naszych podatków.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.14, 20:41
    Ponadto, radni nie mogli podjąć uchwały obniżającej zarobki Wójta, bo nie było takiego punktu przewidzianego w obradach sesji. Więc nic innego nie pozostaje jak pozwolić Wójtowi dożyć w luksusach do końca urzędowania. Kancelaria prawna nie wiadomo komu doradza, Wójtowi, Radzie czy urzędnikom. Mamy chore prawo, a Radnych bezradnych.
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 25.02.14, 21:00
    Dokładnie tak. Brak nawet minimum przyzwoitości u tego chudego blondyna. On w żywe oczy kłamie , że nic nie wiedział o sesji 31.01. a przecież każde dziecko w gminie wie że "rżnie głupa" bo mu na to prawo pozwala. I dalej bierze pensje. A radni wnioskując o sesję dzisiejszą sami nie wiedzieli, że do porządku dziennego nic nie dodadzą. Tam nie ma radnego , który by wiedział o co chodzi w pracy dla gminy. Oni wszyscy po prostu biorą gminną kasę. I tylko o to chodzi. I to tak długo jak się da. No po prostu "dno i 7 metrów mułu".
  • Gość: vvv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.14, 21:18
    Jestem ciekaw czy wójt ma laptopa i telefon służbowy? Czy odbierał pocztę elektroniczną i telefony w czasie swojej choroby? Bilingi chyba są?
    No cóż trzeba poczekać do jesieni i rozliczyć przy urnie całą ekipę.
    Pozdrawiam.
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.14, 11:29
    tyle że do jesieni parę ładnych miesięcy razy kilkanaście tysięcy m-cznie z kasy gminy(w domyśle z kasy płacących podatki mieszkańców).za co pytam?za tą szopkę?.
    normalnego uczciwego człowieka szlag trafia jak patrzy na to wszystko....dno ,muł i wodorosty!
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.14, 19:24
    Do jesieni to On siedzieć by chciał,ale posiedzi najwyżej 1,5 - 2 m-ce. Bo tyle mogą trwać te procedury (oczywiście przeciągane). Teraz pozostaje czekać na coś co nastąpić musi, podtrzymanie w mocy uchwały odwołującej Wójta. A swoją drogą nie wyobrażam sobie chwili, kiedy On będzie musiał opuścić budynek Gminy. To nie będzie łatwe.
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 26.02.14, 21:34
    Zgoda dłużej jak dwa miesiące nie potrwa ta droga przez mękę. Opuszczenie urzędu z pewnością dla byłego szefa gminy łatwe nie będzie. Ale jak po tym wszystkim taki gość będzie funkcjonował w tym środowisku ? - gdzie prawie wszyscy się znają a jego historię wielkiej plamy znają wszyscy w gminie i powiecie. To jest pytanie!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: gośc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.14, 21:44
    radni nie są bezradni to prawo wyznacza granice ich działania a na marginesie kogo macie na tapecie do opluwania jak zabraknie Wielechowskiego?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.14, 21:48
    poponuję paną radną jest jedna wdzięczny temat....
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 26.02.14, 22:11
    Nikt tu ostatnio nikogo nie opluwa. Komentarze są raczej dość wyważone i racjonalnie opisują rzeczywistość zbliżoną do kierownictwa gminy. Po to są takie fora. A że rada jest wyjątkowo mało zaradna i bez "ściągi" w postaci radcy prawnego nie jest w stanie podrapać się po..... dolnej części pleców to takie są fakty. Radni są absolutnie bezradni , żal patrzeć na Wasze działania. Pewnie sprawniejszych radnych nie było :(
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.14, 09:24
    Radni to byli sprawni jak mieli nadzorce który pokazywał im jak mieli głosować! Odczułem to na własnej skórze przy głosowaniu w mojej sprawie! Radni byli slepi i głusi na jakiekolwiek racjonalne argumenty z mojej strony, nie przekonały ich nawet przykłady przytaczane z innych gmin i miast Polski w podobnych sprawach! Najwazniejszy był dla nich dziwnie pojmowany interes gminy!! Ciekawe czy teraz tez interes gminy jest dla nich najwazniejszy? Bo cos mi sie nie wydaje!!!
  • Gość: info IP: 77.242.202.* 27.02.14, 09:34
    Nic dodać , nic ująć :)
  • Gość: leon IP: *.play-internet.pl 27.02.14, 22:09
    Radni,podobnie jest w innych gminach ościennych,głosują a tak naprawdę nie wiedzą o co chodzi.Dieta do garści i do domu.Ajeśli znajdzie się w takiej jeden góra dwóch myślących to jest to już niesmaczne i są traktowani jak bestie.Do d....y z takimi.Powinniśmy zastanowić się kogo wybrać. Nie wójta bez godności,nie wójta pijaka,tak mamy ościennie lecz człowieka odpowiedzialnego.POMYŚLMY MY W GMINIE SOŃSK A I GMINIE CIECHANÓW DAJE TO DO MYŚLENIA.
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 28.02.14, 07:31
    Dokładnie tak to wygląda. Taka jest sytuacja gdy ludzie sami nie zdają sobie sprawy z tego, że od nich zależy kogo wybiorą. A jeśli już wybiorą to sami są sobie winni. Słowem to kogo się wybiera ma znaczenie. W samorządzie powinni być ludzie uczciwi i z jakimś potencjałem intelektualnym. Tu trzeba jednak myśleć bo decyduje się o sporych wspólnych funduszach , które mają służyć ludziom. Przy podejściu "dieta do garści i do domu" mamy to co mamy!
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 28.02.14, 08:31
    Do info
    I kto to mowi? Pani radna! Kandydat na Wojta! Pani jest taka uczciwa?Doi Pani tą Polskę jak dojną krowę,ktura już padła na kolana,wychudła z wycięczenia,sama skura i kości.A Pani myśli tylko o sobie!!!
  • Gość: ojtam IP: 77.242.202.* 28.02.14, 08:43
    Wydaje się , że miotła ma jakiś problem ze swoim stanem psychiki. Proponuję udać się do PZP -tzn. do poradni zdrowia psychicznego. Tam są odpowiedni specjaliści i z pewnością postarają się pomóc.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 28.02.14, 09:02
    Nie mów o sobie w drugej osobie!
  • Gość: skura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 09:10
    Skóra i kości już tylko mam
  • Gość: ktura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 09:01
    Jestem zachwycona tym słowem ktura.
    Wujt się nie myli?
  • Gość: gosć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 08:03
    Jarek , daj spokój nie pisz takich głupstw
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 21:57
    Wójt zapracowany. W TC powiedział, że nasza gmina prowadzi dużo inwestycji i projektów, że nie może wziąć zaległego urlopu.
    Jakie inwestycje i jakie projekty?
    Plany i wizje to On miał i na tym się skończyło.
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 01.03.14, 08:16
    A po co ma brać urlop? jeszcze moment i będzie miał w bród urlopu. A jak go już skutecznie odwołają co stanie się jednak niebawem , miesiąc no może dwa to wówczas weźmie kasę za zaległy urlop. Tu nie chodzi o nic innego tylko o jeszcze kilkadziesiąt tysięcy gminnej kasy. O tym to już nie ma co się rozpisywać. Takie są fakty i inne nie będą. Miłego weekendu dla wszystkich forumowiczów.
  • Gość: Aaa IP: *.centertel.pl 01.03.14, 15:02
    Do tego czasu jeszcze wiatraki bedą. Przeczytajcie obwieszczenia na Bipie
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.14, 20:37
    I świetlicę wiejską w Chrościcach na koniec urzędowania wybuduje. Niech ludzie pamiątkę po Wójcie mają. Jak już będą mury, to trzeba będzie tablicę dziękczynną powiesić.
  • Gość: info IP: 77.242.202.* 03.03.14, 15:55
    A asfalt do każdej posesji to gdzie ?? miał być , takie były obietnice - podczas drugiej kadencji miał być asfalt wszędzie gdzie tylko ludziom się zamarzy, wodociągi, gazociągi i wszyscy mieli być piękni , młodzi i bogaci a tu okazało się, że się nie da!!! Tak się tylko śniło co niektórym i niektórzy asfalt mają a inni tylko błotko- średnio jest jako tako. A w ogóle to jest zawracanie głowy i nie tylko głowy :)
  • Gość: obama IP: *.tktelekom.pl 05.03.14, 11:26
    uwaga on jest mściwy
  • Gość: ojtamojtam IP: 77.242.202.* 05.03.14, 11:41
    Że niby kto jest mściwy? Obama czy Putin? bo jeśli chodzi o odwołanego i urzędującego nadal blondyna to on nam może "naskoczyć".
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 05.03.14, 13:43
    Biznes samochodowy podupada. Pensja Radnego jest głodowa,zmienić stołek nadszedł czas.Judasz spszedał Pana ,ty możesz postąpić tak ze swoim kolegą.Wojtowanie fajna żecz,wszystkimi Ranymi już władasz,więc bez wachania panosz się .Ja to Ja,gra pozorów twoja trwa.
  • Gość: nocoty IP: 5.172.248.* 05.03.14, 19:18
    Ta sugestia kupy się nie trzyma sum.sum , żeby być wójtem to trzeba umieć czytać i pisać.
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 05.03.14, 19:39
    No jak nie jak tak
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 05.03.14, 20:01
    Ale jaja.
  • Gość: ojtamojtam IP: 5.172.248.* 05.03.14, 20:12
    I śmieszno i straszno. Ale i tak jest dobrze, że gminy nie opanowali jacyś niezidentyfikowani uzbrojeni goście, którzy mundury i broń zakupili w markecie w Sońsku albo w Gąsocinie. Na Krymie tak się stało a u nas w gminie takiego problemu nie ma. Jest się z czego cieszyć. Jak nie jak tak:)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.14, 22:13
    Wójt zakazał publikacji nazwiska i twarzy. Czyżby się wstydził?
    Jeżeli jest osobą publiczną, taki zakaz nie obowiązuje. To my mieszkańcy się wstydzimy, że mamy Wójta - przestępcę. Właściwie On już nie jest Wójtem. Zostanie tylko Jarosłąwem W.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 06.03.14, 06:22
    Do gość
    A ty jak Wójtowi ręke podajesz to czemu łeb masz opuszczony na dół? Nie masz odwagi patszyć w prosto w oczy.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.14, 20:28
    Od podawania i ściskania rąk i całowania dłoni Jarosław W. rozpoczynał. Snuł plany, roztaczał wizje i prosił o głosy przy urnie. Patrzył w oczy wyborcom i obiecywał cuda, niewidy, wianki na kiju. Ludzie uwierzyli i teraz mają zamiast Wójta, utrzymanka, który nie pozwala na publikację swojego wizerunku. Zaczął po amerykańsku, skończył po ukraińsku.
  • Gość: m IP: *.play-internet.pl 06.03.14, 20:48
    Pytanie jak ty skończysz? Raz już kandydowałeś,pstryczka w nos dostałeś. Niczego się nie nauczyłeś!!!
    Pytanie czy w Wielkanoc będziesz uczestniczył w asyscie?
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 06.03.14, 21:29
    Gość nad swoją odpowiedzią myślał 14godzin.
    Ha,ha,ha..................................................
    .........
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.14, 22:11
    Znowu wplatany jest wątek o Kierowniku oczyszczalni. Bo jak mniemam to On kandydował na Wójta i chodzi w asyście. Pan B. musiał się narazić strasznie Jarosławowi W. Trawił swój na swojego. Jarosławowi W. niewiele rąk do podawania pozostało.
    Ps. bezmyślne pisanie bzdur i brak argumentów, to domena zwolenników i samego odwołanego

• Gość: info IP: 5.172.248.* 07.03.14, 07:57
    Rzeczywiście niektóre posty są tak głupie , że trudno się do nich odnosić. Ale dla niektórych może mają one jakiś sens? Problemu kierownika oczyszczalni zupełnie nie rozumiem. A Jarek tak bardzo "rżnie głupa" tutaj i na co dzień, nie mówiąc o prasie (zasłonięte oczy na jego wniosek), że sam już zupełnie stracił poczucie rzeczywistości o przyzwoitości nie wspominając. Smutne to i takie niskie!! No cóż , jest w trudnej sytuacji ale w takich trudnych sytuacjach poznaje się ludzi - egzaminu z przyzwoitości nie zdał i szans na zdanie już nie ma. Sorry takie kwalifikacje - mentalne głównie!!!!
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.14, 10:13
  • Gość: info IP: 5.172.248.* 07.03.14, 10:40
    Nie można się tak denerwować. A i sugerowanie użycia brzydkich słów też nie jest wskazane. więcej spokoju zalecam.
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 07.03.14, 13:50
    Ale was zabolało! Kij ma dwa końce.Dostaliście to co sami tworzycie.
  • Gość: miotła IP: *.play-internet.pl 07.03.14, 14:17
    Do info
    Szanowna Pani Radna P.................
    Z żalem zawiadamniam że Wójtem nie jestem.
    Bo czy Pan Wielechowski wytrzymał by taką presję? Wątpliwe.
    Żenujące jest to co wy robicie.
    Na kampanie przyjdzie czas,zrubcie to w sposób godny.
    A propo,słowo "info" kojarzy mi się ze słowem "donosiciel" oraz "kabel" bardzo modne w latach 1970-1987
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.14, 15:23
    "Kabel i donosiciel" z lat 70-87 kojarzą się raczej z Radnym powiatowym. Sprawa w sądzie w Łodzi o kłamstwo w oświadczeniu lustracyjnym przecież już 9 kwietnia.
    Czy ktoś kto tu pisząc,używa argumentów i rozsądnie patrzy na to co się dzieje w gminie, musi być powiązany z urzędem i radą powiatową? Tu odzywają się zwykli mieszkańcy, Ci co kiedyś byli w mniejszości samodzielnie myślących i niesterowanych przez Jarosława W.
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 07.03.14, 19:42
    Miotła pisząc o Gościu pomylił się.
    Gość najprawdopodobniej pochodzi z Gąsocina.Opisany był na forum.Ma wysokie ambicje. Do tej pory prubował sterować Jarosławem W. Ciekawe jak nisko Sam upadnie.
    To prawda, piszecie pod kilkoma loginami.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.14, 22:16
    Kłopotów z prawem Jarosławowi W przybywa. W prokuraturze zaczęły się przesłuchania w/s bezprawnego zabrania przez Wójta,odpisu wyroku.
    Zabrał pismo nie do niego kierowane, schował i nie chciał oddać.
    Do czego może prowadzić bezmyślność i desperacja.
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 07.03.14, 22:44
    Ale ci checa.Zeznania Przewodniczącego Rady będą najważniejsze
  • Gość: zezz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.14, 11:36
    Najważniejsze zeznania będą również pani sekretarz gminy
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 08.03.14, 14:51
    Nie tak jak kolegi Radnego,ktury wysoko mierzy!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.14, 18:03
    Przewodniczący raz już zeznawał w sądzie na korzyść Jarosława W. Sąd uznał że jego zeznania za fałszywe. Jeżeli teraz wysoko mierzy, to musi się zastanowić co mu się lepiej opłaca.
  • Gość: ojtamojtam IP: 77.242.202.* 11.03.14, 06:29
    jakieś nowości??
  • Gość: kurczeblade IP: 77.242.202.* 13.03.14, 08:54
    Dzień Kobiet z kabaretem DNO w Gminnym Ośrodku Kultury w Sońsku
    FOTY z odwołanym wójtem i całą "ELYTĄ" na stronie www.goksonsk.com.p i na stronie gminy też. A co??? "ELYTA" się bawi. Nie tylko kobiety. Podatnicy płacą. Od tego są!!!
  • Gość: auuuu. IP: *.play-internet.pl 13.03.14, 09:21
    Jaka szkoda że Walduś się nie bawił.A był też elitą - Skazaną!!!!!!!!!!!
  • Gość: kurczeblade IP: 77.242.202.* 13.03.14, 09:31
    Ale Jaruś jak najbardziej w towarzystwie brylował , a jakże :) :)
  • Gość: auuuu. IP: *.play-internet.pl 13.03.14, 12:16
    A tobie żal d....... ściska.
  • lk10 13.03.14, 19:31
    Ale o co chodzi? Bo widzę że wszystko po staremu. Wójta odwołali ale nie do końca. To tak jak "być trochę w ciąży" niby nie można a jednak> odwołali go ale nieskutecznie. A wyższe władze sądownicze i administracyjne maja ważniejsze problemy niż degrengolada w sońskim urzędzie gminy. Jak nie jak tak.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.14, 22:06
    Lepsze foty są na fejsie PSL Sońsk - Dzień Kobiet
    Dla ratowania wizerunku PSL, a może bardziej szukania poparcia w wyborach do europarlamentu, naszą gminę odwiedził rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.
    Powitało go kilku pracowników kotłowni z żonami i "koleżanek" fizycznych zatrudnionych w urzędzie lub szkołach. Zabrakło "koleżanek" biurowych i gminnej elity peselowskiej.
    To daje do myślenia.
  • Gość: ... IP: *.centertel.pl 14.03.14, 07:21
    Koleżanki biurowe siedzą obok wójta jedna z lewej druga z prawej na dniu kobiet w goku w sońsku widać to na zdjeciach. Bardzo im wesoło no ale mają się przecież z czego cieszyć!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.14, 19:41
    Nazwa kabaretu odzwierciedla sytuację w gminie. DNO
  • lk10 15.03.14, 19:32
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Nazwa kabaretu odzwierciedla sytuację w gminie. DNO

Nie da się zaprzeczyć!!! Tak jest w istocie!
  • Gość: ... IP: *.play-internet.pl 15.03.14, 19:54
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.03.14, 16:26
  • lk10 16.03.14, 16:59
    Gość portalu: ... napisał(a):

> Dno występuje na tej stronie. Nawet sr... należy z gracją , nie pod wiatr, a ty
    > mbardziej w łazience a nie na polu!!

Tego rodzaju przemyślenia powinny być przez administratora kasowane. Jeżeli ktoś chce robić te czynności z gracją w wybranym przez siebie miejscu i czasie i koniecznie chce to ogłaszać np. znajomym to może to robić np. na FB albo na innym portalu społecznościowym. Tam czytają to jego znajomi chyba, że opublikuje to szerzej. Ale tego typu przemyślenia na tym forum są zupełnie zbędne.
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 16.03.14, 17:07
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.14, 17:19
    Drogi "gościu", a właściwie były Wójcie jeżeli tylko tyle możesz powiedzieć o sytuacji w gminie, i takie są argumenty dla których nie chcesz odejść, to trzeba było to ogłosić na sesji.
    Chroniczne zaparcie.
  • Gość: ... IP: *.play-internet.pl 16.03.14, 17:27
    A o kturym Wójcie piszesz? Było ich trzech
  • Gość: reeeeeeeeeeeeeee IP: *.play-internet.pl 16.03.14, 22:59
    naucz się ortografii i pisz poprawna polszczyzną.
  • Gość: wybory IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 09:39
    Wkrutce wybory. Ciekawe kto będzie Wice Wojtem w naszej Gminie? Były Wojt może mieć dłóg do spłacenia. 8 lat pracuje w innej Gminie!!!!
  • Gość: mieszkanka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.03.14, 12:41
    Kazdy miał już szanse wypowiedzi na temat ,,złych uczynków" p.wójta w naszej gminie.A może teraz dla odmiany pojawią sie wpisy na temat pozytywnych działań.?przypominam tylko że wątek dotyczy pana J.W. nie jego poprzedników itp.
  • Gość: ksiądz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.14, 13:00
    Moi drodzy sońscy parafianie!! Napisaliscie ponad 300 postów w tym temacie i co to zmienilo? Wójt wójtuje, kase bierze, spływa to po nim jak po tłustej kaczce a wy sie napinacie,ze tylko patrzec jak ktos w spodnie popusci, albo cisnienie skoczy i ktos na zawał padnie:)) Tyle waszego ot i cała prawda!!
  • Gość: wybory IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 13:30
    No dobra , ale co ze Stefanem?
  • lk10 17.03.14, 14:22

> Moi drodzy sońscy parafianie!! Napisaliscie ponad 300 postów w tym temacie i co
    > to zmienilo? Wójt wójtuje, kase bierze, spływa to po nim jak po tłustej kaczce
    > a wy sie napinacie,ze tylko patrzec jak ktos w spodnie popusci, albo cisnienie
    > skoczy i ktos na zawał padnie:)) Tyle waszego ot i cała prawda!

To prawda. Rzeczywiście. Sorry taki klimat jak mawia sympatyczna Pani z okolic Donalda. Jednak całe to forum pokazuje jaki jest stosunek do władzy samorządowej w naszej gminie realizowanej przez J.W. A do tłustej kaczki to wójta nie ma co porównywać bo bardziej chudego strusia przypomina. Są tacy osobnicy, że im w oczy plują a oni udają że deszcz pada. Co tu robić? Jak nie jak tak.
  • Gość: siostra IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 18:17
    Jeszcze troche i doidziemy do setna sprawy. Kto i poco założył tą strone? Maży się komuś powrót do władzy? A może powrót do pieniędzy? Bo jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Napewno nie o dobro Gminy!!!!!!!!!
    Reszta piszącyh to " KANDYDACI na WÓJTA"
  • Gość: gość""" IP: 5.172.248.* 17.03.14, 19:15
    Gość portalu: siostra napisał(a):

> Jeszcze troche i doidziemy do setna sprawy. Kto i poco założył tą strone? Maży
    > się komuś powrót do władzy? A może powrót do pieniędzy? Bo jak niewiadomo o co
    > chodzi to chodzi o pieniądze.Napewno nie o dobro Gminy!!!!!!!!!
    > Reszta piszącyh to " KANDYDACI na WÓJTA"
    Ilość błędów ortograficznych w tekście powyżej jest porażająca. A co do faktów to nie jest strona to zwykłe forum. Ten wątek na tym forum nie jest najświeższy!
  • Gość: stonka IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 19:23
    Czy kobieta może być księdzem? Tylko na forum
  • Gość: rolka IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 19:31
    Chyba ktoś kogoś wyroluje
    Choćby przed nim klękali, obietnice przysięgi na kolanach składali, to i tak zastępcą nie zostanie.
    Za cienki z niego gracz
  • Gość: Ja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.14, 21:47
    Żeby robić kampanie, trzeba się skutecznie pozbyć tego skazanego i odwołanego Wójta.
    Potem będzie komisarz.
    A jeśli chodzi o kandydatów, to parcie na fotel Wójta ma radna powiatowa (czego nie ukrywa) i przewodniczący Rady. Znowu desant z Gąsocina.
  • Gość: ... IP: *.play-internet.pl 17.03.14, 22:39
    No i dotego dołóżmy starego Wójta ktury jeździ 12 letnim złomem, oraz byłego krzykliwego radnego.
    Dla was liczy się tylko kasa, nic więcej. Po trupach aby do celu
  • Gość: JBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.14, 23:42
    Dla ciebie liczy się ortografia chyba :D.
  • Gość: ... IP: *.play-internet.pl 18.03.14, 06:19
    Z pedagogem zawsze jest problem. Do szkoły a nie na forum. Jak uczyłaś tak masz!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.14, 21:55
    Na najbliższej sesji radni powinni zająć się wnioskiem o obniżce wynagrodzenia Jarosławowi W.
    Zjawia się w pracy, ale nie znaczy że pracuje. Wiedząc o tym, że za chwilę go nie będzie, knuje, zbiera haki i pisze donosy, oczywiście na służbowym sprzęcie. I za to płacimy my, podatnicy.
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 18.03.14, 23:10
    A my go właśnie wybraliśmy, zatem jesteś w mniejszości.
    Kandydacie na Wójta!!! Czy to do ciebie nie dociera. Tyle twego co sobie popiszesz. To się nazywa demokracja. Zatem długo będziesz się ośmieszł.
  • Gość: ....... IP: *.play-internet.pl 19.03.14, 07:32

Ten ktury głosuje nad uchwałami nie wie co to jest większość?
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 19.03.14, 07:45
    Czyżby na forum pisał były dyrektor?
  • Gość: ....... IP: *.play-internet.pl 19.03.14, 07:55
    Sum , jaki były dyrektor?
  • Gość: sum.sum IP: *.play-internet.pl 19.03.14, 15:43
    A może były dyrektor udzielił by nam informacji jaki donos Wójt napisał? ( jak czytał to wie)
    A może trzeba znów napisać skarge na Wojta do Rady Gminy?
  • Gość: x. IP: *.play-internet.pl 19.03.14, 15:56
    Czy on też będzie kandydował?
  • Gość: siostra IP: *.play-internet.pl 20.03.14, 05:42
    Zatkało u byłego dyrektora kakao!!
    Trafiony, zatopiony.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.14, 20:15
    Ta sama osoba zadaje pytania, ta sama odpowiada. To chore.
    Z tego jego pisania nic nie wynika. Są rzucane podejrzenia, że to kierownik, a może dyrektor, lub radna chce odebrać stanowisko, które tylko jest jego. Zrobił z gminy piaskownicę.
    Trzeba czekać na koniec tej farsy. Przyjdzie komisarz a potem będą wybory.
    Do jesieni może wyłoni się jakiś konkretny kandydat. Wierzę, że jaki by nie był, gorszego od Jarosława W. nie bę