Fara i msze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy ktoś może wie, w jakich godzinach są msze w Farze w dzień powszedni?
    • 6:30, 7:00, 18:00
      --
      Netykieta

Regulamin
      • Gość: venom IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.09, 14:11
        czyli w tych godzinach parkujemy gdzie popadnie :)
        • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.09, 16:34
          takie informacje powinny być dostepne na stronach www.
          ale niestety tylko 2 parafie podążaja za postępem.
          parafia sw.Piotra i Fatimska.mają bardzo aktualne strony www.
          pozostałe są 100 lat za murzynami.
          proboszczowie nie moga zrozumieć ,że w dzisiejszych czasach to
          jest niezbędne. nie odciągnie ludzi od kościoła a wręcz odwrotnie
          zachęci.
          • Gość: DIL IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.09, 16:40
            no i przy pozostałych kościołach można spokojnie zaparkować bez względu na
            wyznanie. Ale przecież jak to nasza wice mówiła, że ten odcinek drogi nie jest
            kierowcom potrzebny.
            • Gość: ''''' IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 19:17
              w ogole fara ciechanowska ma super proboszcza i wikarych bardzo przyjaznie
              nastawieni do swoich parafian hehe
              • Gość: fru IP: *.cnow.pl 07.06.09, 20:58
                Klasztorek kiedyś miał stronę, ale czemuś zaprzestał
                • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 21:25
                  cała nadzieja na zmiany po odejsciu starego proboszcza.
                  • Gość: jes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 22:50
                    O tak! Co racja, to racja.
                    • Gość: katolik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.09, 11:57
                      no w Tekli pod koniec czerwca proboszcz się zmienia. Miejmy
                      nadzieję, że ten który przyjdzie będzie postępowym człowiekim i znów
                      zacznie działać strona internetowa parafii oraz zmieni się
                      powalający cennik usług w Klasztorku.
                      Co sądzicie na temat kosztów jakie trzeba ponosić w wyniku takich
                      uroczystości jak ślub, chrzest, pogrzeb itp. w naszym mieście?????
                      • Gość: eeska IP: *.elk.mm.pl 12.06.09, 22:47
                        ciechanów to drugie las vegas, nie słyszałam nigdzie o takich cenach, dla
                        przykładu zapowiedzi w farze-130 zł ( u narzeczonego na mazurach 0 zł, u
                        koleżanki w trójmieście 50 zł) , ślub w farze póki co 900 zł + "dodatki" dla
                        porównania w sopocie na monciaku 500 zł...a o półślubkach nikt poza
                        ciechanowiakiem nie słyszał...
                        • Zapowiedzi w Farze 130 zł? Ja zapłaciłem w Fatimie 250 zł a i tak byłem
                          uradowany bo księża potrafią wziąć półślubek w cenie połowy ślubu. No przecież
                          "sama nazwa wskazuje" jak to powiedział proboszcz z Opinogóry do mojego brata.
                          Ale jak to mówią: "ksiądz na swojej parafii, równy bossowi ..." może lekko się
                          zapędziłem, ale ta nasza diecezja Płocka jest chyba ewenementem w skali kraju
                          • Gość: zatroskana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.09, 08:31
                            Muszą płacić wysokie podatki do diecezji - skąd brać?
                            • Każda parafia od innych sum płaci te podatki?? Coś mi się jednak wydaje, że to
                              inwencja poszczególnych proboszczy. Rozumiem potrzebę finansowania kościoła, ale
                              można by to było jakoś ujednolicić
                              • Gość: olof IP: *.cnow.pl 16.06.09, 10:21
                                można by ujednolicić jak we Włoszech - dobrowolnym podatkiem, który by
                                finansował pensje, seminaria, budynki etc. a jednocześnie uwolnił ludzi od
                                płacenia za "półślubki" i całą resztę - cenniki czasem powalają na kolana; tylko
                                czy taka formuła przejdzie? ja jestem za, bo nie wierzę, że księża przejdą na
                                opłaty "co łaska"
                                • To nie ma szans przejścia. Ale pewnie w Ciechanowie za kilka/kilkanaście lat
                                  stanie się to co w Warszawie jest teraz. Ludzie przestaną brać kościelne a śluby
                                  stanieją i będą kosztować 400 zł. Jestem za zmianą finansowania kościoła z
                                  naszych podatków tak jak to jest w cywilizowanych krajach albo za uczciwym
                                  opodatkowaniem usług kościelnych, bo jeśli jest cennik to już nie jest dla mnie
                                  sakrament a usługa.
                                  • Gość: PRZEWIDYWACZ IP: *.xdsl.centertel.pl 20.06.09, 15:14
                                    wcale się nie dziwię kościołowi. Wiedzą że mogą ciągnąć od ciemnoty
                                    to ciągną ile wlezie. Tu wszyscy boją się złego słowa powiedzieć
                                    księdzu bo to BOS, a Warszawie gdyby ksiądz krzyknął 1000 zł to by
                                    dostał opierdziel i do widzenia a poza tym w Warszawie jest duża
                                    konkurencja
                                    • Ciągną od wszystkich, nie tylko od ciemnoty. Teoretycznie jednak masz wybór,
                                      możesz wziąć cywilny.
                                      • Gość: poinformowany IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.09, 12:11
                                        A największą przeginkę robią proboszczowie od siedmiu boleści na
                                        parafiach wiejskich. Tam nikt się im nie postawi bo jak taka można.
                                        Ewenementem na skalę naszego województwa i nie tylko jest proboszcz
                                        z parafii w Łysakowie ( mała miejscowość po trasie do Gruduska).
                                        Gość ma takie cenniki usług kościelnych, że nóż się w kieszeni
                                        otwiera. Ale ma 3 porządne samochody więc musi na nie zarobić.
                                        ŻENADA!!!!!!! MAM NADZIEJE ŻE JUZ WKRÓTCE LUDZIE ZROBIĄ Z NIM
                                        PORZĄDEK...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.