Dodaj do ulubionych

Odyseja Elbląska 2307

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.07, 21:06
To temat dla ludzi z dużą wyobraźnią :) Wszyscy codziennie widzimy Elbląg,
codzienne życie jego mieszkańców, rozwój miasta itp. A jak wyobrażacie sobie
nasze miasto za 300 lat? Czy Ebląg będzie dużą metropolią, która pochłonie
pobliskie miasta czy może na odwrót? Jak będzie wyglądało nasze miasto za 300
lat po wględem architektonicznym? Jak będą wyglądli nasi potomoowie i co
będzie ich ulubionym zajęciem? Zapraszam do dyputy!!!
Obserwuj wątek
        • Gość: Wow Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.07, 22:08
          dlaczego prowokacja? to już nie można pisać tego co jest? o co ci chodzi?
          możesz wyjaśnić bo akurat nie rozumiem. To jakiś bełkot. To chyba naturalne że
          ludzie wyprowadzają się z mniejszym miast do w-wy albo miast wojewódzkich. Co w
          tym porowokcaji? W końcu żona dostała tam pracę więc co w tym prowokacji?
            • Gość: jan-inka Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.07, 14:22
              o czym tu pisać?Jest tak że kilaset osób rocznie przeprowadza się z Elbląga do
              Olsztyna a będzie jeszcze więcej bo Elbląg wymiera a Olsztyn się rozwija. My
              przeprowadziliśmy się w 2003 roku nie tylko ze względu na pracę ale i
              perspektywy naszych dzieci i wbrew temu co piszą tu nasi rodacy w olsztynie
              żyje sie naprawdę luksusowo. Ja pochodzę z Gdańska mąż z Elbląga więc mamy
              porównanie i powiem wam że olsztyn jest naprawdę na poziomie wyższym niż Gdańsk
              a to co piszą tu wściekli rodacy nadaje się tylko do zlewu. Pozdrawiam z
              Olsztyna moich pomorskich rodaków.
              • Gość: gosc Re: stop IP: 213.77.49.* 16.01.07, 18:55
                Kopletnie wypaczone eantypatrioczne wypowiedzi zarowno meza jak i malzonki.
                Niby czemy sluzyc maja te nie pokryte zadnymi faktami wypowiedzi? Czy Ci ludzie
                utwierdzaja sie przekonaniu ze dobrze zrobili. Juz wam odpowiadam, dobrze
                zrobiliscie, bo takich pseudo-obywateli, nam nie potrzeba. Ciekawe co za kilka
                lat powiecie o olsztynie? Jestescie kompletnie wyuzdani z tozsamosci lokalnej,
                po prostu koczownicy w pogoni za pieniedzmi. Wracajac do Elblaga, ciekawi mnie
                skad ta niechec do naszego miasta i na jakiej podstawie macie prawo pisac i
                mierzyc wszystkich ludzi wlasna miara. Ja osobiscie tu pracyuje, dobrze
                zarabiam i jest mi tu dobrze. Nasze miasto sie rozwija i wiele sie dzieje, w
                przeciwienstwie do olsztyna, w ktorym inwestycje ostatniego roku mozna policzyc
                na palcu jednej reki z obcietymi 3 palcami.
                    • Gość: radus Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 10:00
                      I rzeczywiście o czym tu pisać. Ja też myślę o wyrwaniu się do olsztyna. Mam tu
                      po dziurki w nosie Elbląga tego miasta bez przyszlosci. Tu wszystko zamiera a
                      wieczorami nie ma gdzie iść. Na szczęście mam rodzinę w olsztynie. Macie rację
                      to zupełnie inne miasto i wystarczy się wieczorem przejsc po starowce żeby
                      przynajmniej popatrzec jak można życ. Jeśli dostane się na studia to juz mnie
                      tu nie ma :-)
                      • Gość: przyszłościowiec Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 13:25
                        I ja tesz tak ówarzam! Podpisuje sie objema rencami pod wypofiedziami jan-inki
                        i radusa! Olrzdyn to pszyszłość- wole rzyć w wielkim, wojewuckim miesicie z
                        persbektywami, gdzie znajde dobrom i wysoko płatnom prace do kturej bende
                        dojerzdżał pahnoncymi ałtobósami, a wieczorem bende mugł sie rozerwac na
                        orginalnej, pienknej staruwce, ktura tentni rzyciem. Olrzdyn to miasto
                        lóksósowe, nie to co Elblong, ktury ma tylko stare tranwaje, HAHAHAHAHAHA!!!!!!
                        • Gość: r Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 13:58
                          Ja nie spylam. Mam pracę w Elbągu choć korci mnie żeby spróbować w
                          olsztynkowie. Mieszkałem tam pół roku i było całkiem nieźle. Bez względu co tu
                          piszą fanatycy Elbląga, to olsztynkowo jest jednak zncznie lepsze ale skoro już
                          tu mieszkam to pozostane na swoim.
                                • Gość: r Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 18:21
                                  Widze że koledzy nie znają sie nic a nic na zyciu i rynku pracy. Właśnie w
                                  olsztynkowie jest i najlatwiej o robotę i najlepiej placą. Pracowalem w Gdyni i
                                  w Gdansku (marketing, sieci "f" itd) i wlaśnie pół roku w olsztynkowie.
                                  Niestety z przykroscia stwierdzam że w olsztynku bija 3miasto na glowe. O
                                  zarobkach nie bede wspominal bo sie zalamiecie. Ja sie nie dziwie tym co
                                  wyemigrowali do olsztynka jak bym mial okazje to tez bym sie zastanawial.
                                  • Gość: Elbinger Re: stop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 18:45
                                    Ja mimo, że kocham Elblążkowo (naszą małą ojczyznę) i życze mu jak najlepiej,
                                    aby powrócił do lar dawnej świetności, która został pogrzebana w latach PRLu
                                    jako niepisana zemsta komuchów na niemieckim mieście, chcaiłbym spróbować sił we
                                    Wrocławiu bądź Karkowie. Czy ktoś z was majakieś dośwaidczenia związane z tymi
                                    miastami? :)
                                    • Gość: Elbinger2 Re: stop IP: *.elb.vectranet.pl 17.01.07, 21:20
                                      W Elblagu nie ma takiej presji absolwentow jak np. Gdansku, a wykwalifikowani
                                      fachowcy sa tu na wage zlota. Np. inzynierowie z angieslkim, informatycy. Juz
                                      nie pamietam od kiedy wciaz widze ogloszenia naboru do Alstom, ABB, czy Maag. I
                                      niech mi ktos teraz napisze, ze w olsztynkowie (no moze z wyjatkiem Michaelin),
                                      czy w GD, mozna tak samo latwo znalezc dobrze platna prace lub lepiej platna.
                                    • mrjulek Re: stop 17.01.07, 23:09
                                      Ja mam doswiadczenia zwiazane z Wroclawiem. Mieszkam tutaj w sumie od 4 lat.
                                      Elblag to moje rodzinne miasto, ale przez najblizsze pare lat chce jeszcze
                                      zostac we Wroclawiu, a jak sie uda dostac potem etat, to nawet na stale. Pracy
                                      tutaj duzo, choc raczej tak srednia okolo 800 pln na reke, czyli zadna
                                      rewelacja. Wroclaw umie sie sprzedac: widac bardzo duze zmiany na lepsze, widac
                                      coraz wiecej dobrego, choc jeszcze duzo do zrobienia. Ale mimo to, Wroclaw jest
                                      fajnym miastem. Zapraszam!
                                      --
                                      Ulubione fora:
                                      Elbląg
                                      Doktoranci i Doktorzy
                                      • ferdek.schichau Re: stop 18.01.07, 17:04

Pracy
                                        > tutaj duzo, choc raczej tak srednia okolo 800 pln na reke, czyli zadna
                                        > rewelacja. Wroclaw umie sie sprzedac: widac bardzo duze zmiany na lepsze, widac
                                        >

Rzeczywiscie to zadna rewelacja. W Elblagu bez doswiadczenia, ze srednim
                                        wyksztalceniem taka prace mozna znalez w 2-3 miesciace. Zyby nie byc goloslownym
                                        wiecej placą + premia w salonach telefonii komorkowej, ktorych pelno w naszym
                                        miescie. Ale poza tym to chyba Wrocek jest obecnie najatrakcykniejszy z Polskich
                                        miast jesli chodzi o prace. 630 tysieczne miasto z mnostwem firm i zapleczem w
                                        postaci studentow roznej masci. Zyc nie umierac, nawet GD sie nie umywa.
                                        P.S. mimo wszystko jestem w Elblagu i na prace i place nie narzekam.
        • ferdek.schichau Re: Odyseja Elbląska 2307 18.01.07, 22:11
          Gość portalu: Leon napisał(a):

> A ja się wyprowadziłem z Elbląga 5 lat. Wyprowadziłem się z rodziną do
          > Olsztyna. Powiem szczerze że jak przyjadę do ELbląga to nie żałuję.

To milo drogi Leonie, ze nie zalujesz jak przyjedziesz do Elblaga. Nie jestes
          pierwszym turysta, ktory nie zaluje przyjazdu do Elblaga, docenia jego piekno i
          zmiany na lepsze jakie nastapily wlasnie przez ostatnie 5 lat. Jestes pod
          wrazeniem, ja rowniez choc tu ciagle mieszkam.
          • Gość: Leon Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 22:18
            Niestety rozczaruje cie ferdek. Nie załuję że się wyprowadziłem bo zmian nie ma
            i jest tylko coraz biedniej i smutno mi z tego powodu. Żałosne to ale prawdziwe
            i udawanie ze z naszym (moim byłym) Elblągiem jest OK nie ma sensu bo ludzie z
            Olsztyna jeżdzą czasami do ELbląga i widzą. Czyli nic nie widzą oprócz
            upadającego miasta.
            • ferdek.schichau Re: Odyseja Elbląska 2307 18.01.07, 22:39
              Widze, ze musze jednak wyciagnac ciezkie armaty niewdzieczniku, traktujacy po
              macoszemu miasto, ktore dawalo Ci wikt i opierunek przez tyle lat. Zmiany sa
              ogromne i widoczne golym okiem. Elblag jest jednym z czolowych miast w Polsce,
              ktore aktywnie pozyskuje fundusze unijne. Pozyskuje fundusze, z zewnetrznego
              zrodla, a nie jak olsztyn, chce wyciagnac pieniadze przeznaczone dla calego
              wojewodztwa (slawna sprawa stadionu i filharmonii, na szczescie zarzymana przez
              trzezwo myslacego marszalka Protasa!). Takie inwestycje jak nowe, ekologiczne
              trawaje + nowa nitka na ogolna (56 mln)zlotych, najwieksza hala sportowa w
              wojewodztwie (8mln), jedyne kryte lodowisko w woj., multikino, port morski,
              wezel Elblag-wchod, odbudowa starowki (w tym starego rynku i bramy targowej),
              rozbudowa 7demki do klasy drogi expresowej, to sztandarowe inwestycje miasta. Do
              tego dodac nalezy, remont ulic, ogolna czystosc miasta oraz plan przekopu kanalu
              przez m. wislana, budowa aquaparku. Jakie inwestycje w tym czasie poczynil
              olsztyn? Z tego co wiem, to swego czasu na stronach MPK olsztyn, podawano Elblag
              jako wzor w sprawie rozbudowy trasportu miejskiego (link mozesz znalezc w jednym
              z postow na forum). Co do innych inwestycji to obdwodnica lezy w powijakach
              (przypominam Elblag ma juz 4 pasowa obwodnice), remont krajowej 16stki przepadl
              bezpowrotnie, a Uranie chyba ze wstydu (tylko 1900 miejsc) chca zburzyc.
            • Gość: czytacz Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.elb.vectranet.pl 19.01.07, 16:34
              Olsztyniacy sa strasznie pazerni. To ogromne sknery grabiace tylko do siebie
              spojrzcie na ten art. i komentarz olsztyniaka, ktory pieniadze nie miasta, nie
              unijne, a wspolne wojewodzki, chce przeznaczac na olsztynskie aquaparki i
              "uranie". Czy Ci ludzie udaja malorozgarnietych, czy po prostu sodowka im do
              glowy uderzyla. Jak myslisz Leon-przebierancu i inne pofarbowane lisy?
                • Gość: Leon Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.07, 20:20
                  Czy ja jestem w forum ELbląg czy w szpitalu psychiatrycznym? Dobrze się
                  czujecie? Wszystko u was OK pod czaszką? Wypisujecie takie głupoty że aż żal.
                  Jakiś niedorozwój pisze że Elbląg dawał mi wikt i opierunek. Ty gościu jesteś
                  normalny? Wymieniacie jakieś pierdoły że to są inwestycje? Takie inwestycje to
                  na Mazurach ma każde miasteczko. Był ktoś z was w Olsztynie? Czy wy wiecie jak
                  można żyć na poziomie? Każecie mi jeździć tramwajem? Nie wiecie co to dobrej
                  jakości samochód? Mam się ślizgać po lodowisku i co tam jeszcze? Normalni to wy
                  nie jesteście. A może czas dla was na psychiatrę?
                  • Gość: alfik Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.elb.vectranet.pl 20.01.07, 10:53
                    Leon,jak ci pasuje bycie olsztyniakiem,chociaz watpie w to, ze kiedykolwiek
                    mieszkales w Elblagu,to zamknij buzke i siedz cicho w tej buraczanej
                    metropolii,ktora nie moze nic oferowac terenowi,oprocz zabierania i zostawiania
                    u siebie,to dopiero tepota umyslowa ludkow serujacych tym miastem i
                    wojewodztwem,jezeli Elblag nie bedzie dopuszczony do wspolrzadzenia
                    wojewodztwem,to zle wrożę,bdziesz spylal stad ,jak szczur z tonacego okretu.
                    • ferdek.schichau Re: Odyseja Elbląska 2307 20.01.07, 11:29
                      "Leon co ty w sobie masz", ze masz czelnosc obrazac ludzi tu mieszkajacych? Ty
                      chyba nigdy nie zagladales na forum, bo tutaj rozmawia sie w oparciu o fakty, a
                      nie o inwektywy, w ktorych jak widze jestes mistrzem. Skad w tobie tyle jadu i
                      agrsji czlowieku! Chcesz porozmawiac merytorycznie to prosze, dalem ci przyklady
                      inwestycji ostatnich i przyszlych lat
                      (forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=56&w=55139383&a=55220216)
                      Wedlug Ciebie obiekty typu lodowisko, kino, hale sportowe, nowoczsne tramwaje,
                      budowa drug i wezlow, galerii handlowych, nijak sie maja do atrakcyjnosci miasta.
                      Wiec co takiego wg. ciebie ma? Pozostaje tylko super-platna praca, a taka ani w
                      Olsztynie, ani w Elblagu dla mas nie isnieje.
                      • Gość: Leon Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 13:48
                        Wy naprawdę jesteście chorzy. Jakiś pal.nt który śmie pisać że Elbląg dawał mi
                        wikt i opierunek śmie jeszcze coś napisać? Ty nie jesteś normalny chłopie to
                        pewne. Wikt i opierunek ? Elbląg? Inwestycje? Hala i tramwaj? i kawałek drogi?
                        No zwykli pomyleńcy. Przyjedź jeden z drugim do Olsztyna to zobaczysz bał.anie
                        co to jest poziom życia. Tak to i z Olecka mogą pisać pierdoły że mają straż
                        pożarną na wysokim poziomie i największe molo w jeziorze i wielki festiwal z
                        gwiazdami w stylu konkurs kartacza czy coś takiego. Mikołajki mają największe
                        bazy żeglarskie hotelowe i restauracyjne,aquapark jakiego nie będziecie mieli
                        nigdy i co z tego? To tramwaj i lodowisko to dla ciebie warunek poziomu życia?
                        Czy wy wiecie co to znaczy żyć na poziomie? Wiecie ile ludzie zarabiają w
                        Olsztynie? Średnio trzy razy więcej niż w Elblągu. Widzieliście wysokiej klasy
                        samochód na ulicach Elbląga? bo ja nigdy - chyba że z rejestracją gdańską lub
                        olsztyńską. Bezwstydni, zarozumiali, bezczelni - a przez to śmieszni.
    • terence Re: Odyseja Elbląska 2307 29.01.07, 20:16
      za 300 lat to Elbląg będzie dzielnicą megametropolii Środkowopółnocnej...
      jeśli do tej pory nie wyrżniemy się atomówkami albo nas zaraza nie wybije jakaś... no i jeśli lody biegunów nie stopnieją bo jeśli się to stanie to na pętli na ul. Ogólnej będziemy mieć plaże (jeśli dobrze pójdzie)... w sumie nieźle Elbląg stanie się kurortem morskim :)
      ci co wyjechali z ELbląga i psioczą to tak żeby własne frustracje i kompleksy rozładować czy o co chodzi?

• Gość: Leon Re: Odyseja Elbląska 2307 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.07, 20:25
        O tak Terence !!! Twoja wizje jest WIELKA !!! Za 300 lat będzie tam plaża morza
        śródziemnego. Tym bardziej bierzcie leki. Wiecie chłopcy - życie jest trudne w
        emblongu i we Fromborku też musicie przetrwać. Wysyłam wam paczki rycerze
        emblobga !!! Trzymajcie się i nie dajcie więcej gwałcić UFO. Oddziałowa ma leki
        to pomoże.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka