Dodaj do ulubionych

Filmiki o myciu zebow

15.02.10, 23:06
Dziewczyny,jesli ktoras zna jakas bajke,zeby zachecic dziecko do
mycia zabkow,to bardzo prosze o zalinkowanie,bo mi sie dziec
ostatnio buntuje i potrzebuje skutecznej zachety. Z gory dziekuje.
--
Pozdrawiam! Ala
Edytor zaawansowany
  • 15.02.10, 23:13
    Filmików nie mam, ale w przypadku mojego dziecka (2 lata) pomogła wizyta u pani
    dentystki, która w delikatny sposób nakładła młodemu, że zęby myć trzeba, bo w
    przeciwnym wypadku zachorują i zaczną boleć. Co dziwne, gdy ja mówiłam to samo,
    syn nie słuchał zupełnie. Widocznie autorytet z zewnątrz wkroczyć. Teraz młody
    myje zębiszcza trzy razy dziennie.

Pomogło też u nas obserwowanie myjących zęby dzieci w klubie malucha.
    --
    Pozdrawiam, Zosia
    www.dzieciowisko.pl
  • 16.02.10, 09:12
    U nas pokazywaliśmy hipopotama z otwarta paszczą (w wielu dziecięcych książeczkach) i tłumaczyliśmy, że hipcio nie mył zębów i one wypadły, bolały, popsuły się i wypadły - trafiało do wyobraźni. Tak samo jak wizja wstrętnych bakterii - ten pomysł podłapaliśmy z jakiejś reklamy, na którą ona zwróciła uwagę.
    Przed wizytą u dentysty oglądała wielokrotnie odcinek Reksia u dentysty. Poza tym kolorowa szczoteczka ze smokiem (z rossmana) i teksty w stylu "sprawdzimy czy smok umie myć zęby, to taki specjalny smok... itp.

tu masz kilka tekstów:
    www.bajki-grajki.pl/index.php?go=news&id=154 (Elinka to myszka z książeczki-reklamówki Elmexu - moja córa dostała taką od dentysty w nagrodę smile)

tu masz jakąś płytę dvd:
    merlin.pl/Poznajcie-Pluszczaki_Brian-Little/browse/product/2,686217.html
  • 16.02.10, 11:24
    klinika-zdrowego-usmiechu.wp.pl/
    Trochę reklamy, ale pod zakładką "dla dzieci" jest bajeczka o robakach zębowych i o rycerzach chroniących ząbki. Jest też do wydrukowania gra planszowa i plakat. Można zobaczyć.
  • 16.02.10, 11:32
    My myłyśmy razem z córką zęby bełkocząc w międzyczasie "Szczoootkaaa, paaastaaa,
    kubek, ciepła woda..."smilesmilesmile

--
    --------------------
    Si vis pacem, para bellum
  • 16.02.10, 22:32
    A ja z moim nucę "pasta, szczotka, kubek dynamitu, chwila wybuchu i już po
    krzyku. Myję zęby wystające z gęby..." i o dziwo działa he he
  • 17.02.10, 13:21
    filemona84 napisała:

> A ja z moim nucę "pasta, szczotka, kubek dynamitu, chwila wybuchu i już po
    > krzyku.

ja znam wersję: "Szczotka, pasta, kubek dynamitu, jedna chwileczka i zęby do
    kitu" big_grin

--
    --------------------
    Si vis pacem, para bellum
  • 16.02.10, 22:51
    A my niemal codziennie myjemy zęby hipopotamowi, od dawna juz... temu
    tutaj:ciufcia.pl/gry-i-zabawy-dla-maluchow/cialo/mycie-zebow

Goraco polecam!
    Bardzo polubiła mycie zebów przeze mnie (wczesniej to ryczała!!!) i przy myciu
    zebów tez ladnie buzię otwiera, współpracuje.
    Proszę by otworzyła tak jak hipopotam to robi ...
    Jak z nia w to gram wink to opowiadam "czyścimy czyścimy.. jakie ma brudne zeby i
    coraz ladniejsze..." i na końcu sie pytam (zostawiając jednego brudnego) ktorego
    jeszcze umyć... pokazuje którego... i na końcu hasło: "sie smiej hipopotam" i
    ona tez jest cala rozesmiana... pytam tez na koniec czy chce myć i zostawiam jej
    szczoteczkę jeśli chce..

Po skończonym myciu jej zebów pytam: jak sie smieje hipopotam.. no i szeroki
    usmiech robi smile))
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/3b5c00a841.png
  • 17.02.10, 15:22
    www.youtube.com/watch?v=vAWdd6oaLww
    jak myjemy zabki to machamy tez tak raczka.
    No i ja podpuszczam - najpierw kaze pokazac zabki i cala rodzina wola: ooooo
    jakie brudne! fuuuj, trzeba umyc!
    Po myciu znowu pokaz i wszyscy padaja z zachwytu jakie piekne, czyste zabki,
    dostaje brawo i idzie szczesliwa spac.
  • 17.02.10, 15:48
    Do mojego dziecka bardzo przemówił jeden z odcinków bajki pt.Adibu.
    Jest tam bardzo ładnie przedstawione, co się dzieje kiedy nie
    myjemy zebów.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.