• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Filmiki o myciu zebow Dodaj do ulubionych

• 15.02.10, 23:06
    Dziewczyny,jesli ktoras zna jakas bajke,zeby zachecic dziecko do
    mycia zabkow,to bardzo prosze o zalinkowanie,bo mi sie dziec
    ostatnio buntuje i potrzebuje skutecznej zachety. Z gory dziekuje.
    --
    Pozdrawiam! Ala
    Edytor zaawansowany
    • 15.02.10, 23:13
      Filmików nie mam, ale w przypadku mojego dziecka (2 lata) pomogła wizyta u pani
      dentystki, która w delikatny sposób nakładła młodemu, że zęby myć trzeba, bo w
      przeciwnym wypadku zachorują i zaczną boleć. Co dziwne, gdy ja mówiłam to samo,
      syn nie słuchał zupełnie. Widocznie autorytet z zewnątrz wkroczyć. Teraz młody
      myje zębiszcza trzy razy dziennie.

Pomogło też u nas obserwowanie myjących zęby dzieci w klubie malucha.
      --
      Pozdrawiam, Zosia
      www.dzieciowisko.pl
    • 16.02.10, 09:12
      U nas pokazywaliśmy hipopotama z otwarta paszczą (w wielu dziecięcych książeczkach) i tłumaczyliśmy, że hipcio nie mył zębów i one wypadły, bolały, popsuły się i wypadły - trafiało do wyobraźni. Tak samo jak wizja wstrętnych bakterii - ten pomysł podłapaliśmy z jakiejś reklamy, na którą ona zwróciła uwagę.
      Przed wizytą u dentysty oglądała wielokrotnie odcinek Reksia u dentysty. Poza tym kolorowa szczoteczka ze smokiem (z rossmana) i teksty w stylu "sprawdzimy czy smok umie myć zęby, to taki specjalny smok... itp.

tu masz kilka tekstów:
      www.bajki-grajki.pl/index.php?go=news&id=154 (Elinka to myszka z książeczki-reklamówki Elmexu - moja córa dostała taką od dentysty w nagrodę smile)

tu masz jakąś płytę dvd:
      merlin.pl/Poznajcie-Pluszczaki_Brian-Little/browse/product/2,686217.html
    • 16.02.10, 11:24
      klinika-zdrowego-usmiechu.wp.pl/
      Trochę reklamy, ale pod zakładką "dla dzieci" jest bajeczka o robakach zębowych i o rycerzach chroniących ząbki. Jest też do wydrukowania gra planszowa i plakat. Można zobaczyć.
    • 16.02.10, 11:32
      My myłyśmy razem z córką zęby bełkocząc w międzyczasie "Szczoootkaaa, paaastaaa,
      kubek, ciepła woda..."smilesmilesmile

--
      --------------------
      Si vis pacem, para bellum
      • 16.02.10, 22:32
        A ja z moim nucę "pasta, szczotka, kubek dynamitu, chwila wybuchu i już po
        krzyku. Myję zęby wystające z gęby..." i o dziwo działa he he
        • 17.02.10, 13:21
          filemona84 napisała:

> A ja z moim nucę "pasta, szczotka, kubek dynamitu, chwila wybuchu i już po
          > krzyku.

ja znam wersję: "Szczotka, pasta, kubek dynamitu, jedna chwileczka i zęby do
          kitu" big_grin

--
          --------------------
          Si vis pacem, para bellum
    • 16.02.10, 22:51
      A my niemal codziennie myjemy zęby hipopotamowi, od dawna juz... temu
      tutaj:ciufcia.pl/gry-i-zabawy-dla-maluchow/cialo/mycie-zebow

Goraco polecam!
      Bardzo polubiła mycie zebów przeze mnie (wczesniej to ryczała!!!) i przy myciu
      zebów tez ladnie buzię otwiera, współpracuje.
      Proszę by otworzyła tak jak hipopotam to robi ...
      Jak z nia w to gram wink to opowiadam "czyścimy czyścimy.. jakie ma brudne zeby i
      coraz ladniejsze..." i na końcu sie pytam (zostawiając jednego brudnego) ktorego
      jeszcze umyć... pokazuje którego... i na końcu hasło: "sie smiej hipopotam" i
      ona tez jest cala rozesmiana... pytam tez na koniec czy chce myć i zostawiam jej
      szczoteczkę jeśli chce..

Po skończonym myciu jej zebów pytam: jak sie smieje hipopotam.. no i szeroki
      usmiech robi smile))
      --
      http://www.suwaczek.pl/cache/3b5c00a841.png
    • 17.02.10, 15:22
      www.youtube.com/watch?v=vAWdd6oaLww
      jak myjemy zabki to machamy tez tak raczka.
      No i ja podpuszczam - najpierw kaze pokazac zabki i cala rodzina wola: ooooo
      jakie brudne! fuuuj, trzeba umyc!
      Po myciu znowu pokaz i wszyscy padaja z zachwytu jakie piekne, czyste zabki,
      dostaje brawo i idzie szczesliwa spac.
    • 17.02.10, 15:48
      Do mojego dziecka bardzo przemówił jeden z odcinków bajki pt.Adibu.
      Jest tam bardzo ładnie przedstawione, co się dzieje kiedy nie
      myjemy zebów.
    • 17.02.10, 16:01
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.