Czym interesuja się Wasze 5-latki? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam córkę 4 i pół roku jest bardzo żywiołową dziewczynką lubi bawic sie z
    dziecmi-głównie z chłopcami i jest bardzo pod ich wpływem.Chciałabym zachecic
    ja do pewnych zabaw, zajec,pewnych zabawek.Czym się bawia ,interesuja wasze
    pociechy?Towarzystwo mamy prawie całe męskie wiec nie wiem czym zajmuja sie
    dziewczynki?Pozdrawiam
    • Moja córka lat 5,5 interesuje się głównie smokami i potworami fantasy, rodzajami broni białej oraz ewentualnie magią wink.

Do czego konkretnie chcesz zachęcać swoją córkę?
      --
      Jeśli uważasz, że masz prawo patrzec w krocza innych, to nie masz prawa narzekac na to, co w tych kroczach znajdziesz. - by Lezbobimbo
      • Właśnie chciałaby sie dowiedzie czym warto zainteresowa piecioletnia dziewczynke
        oczywiscie nic na siłe ale moze cos akurat jej sie spodoba.Widzę że ona sama
        szuka czegoś-chcialaby sie czyms zajac.A z racji meskiego towarzystwa to sa to
        klocki lego(atlantica)itp.
    • Moja prawie 6-latka zajmuje się rzeczami plastycznymi, czyli wycina, klei,
      rysuje. Interesuje się zwierzetami, więc ogląda ksiązki im poświęcone. Wszystko
      to jednak jest niczym w porównaniu z Lego smile. Buduje codziennie i całkiem jak na
      nią długo.
      --
      Mojadziewczynka
      Mojsynek
    • Moja 4,5latka najbardziej lubi lego i autka. Oraz mozolne
      samodzielne czytanie, gdy komputerowe i zabawę w piratów. Nie wiem,
      do czego chciałabyś swoją namawiać smile
      --
      I'll try being nicer if you try being smarter.
      http://lh4.ggpht.com/_H6ByjdgnKmI/S6nF5QAhuXI/AAAAAAAA
IzQ/0sycRxZXfow/ban.png
    • Dziękuję że napisałyście o swoich córkach,wiekszosc rzeczy(zainteresowan) o
      ktorych pisałyscie jest wykonywana przez moja corkę ale to nie jest cos co ją
      naprawde zachwyca. Widzicie jest do tego stopnia pod wpływem innych ze swoje
      pieniążki ze skarbonki chce wydac na rzecz ktorą zapewnie nie bedzie sie
      bawiła(auto patrolowe Scoobiego) Chce to auto bo jej kolega takie ma.Pewnie
      zapytacie a skąd wiem ze nie bedzie sie bawiła?Dostała zestaw figurek z tej
      bajki-bo chciała,i figurkami nie bawiła sie ani razu.Wcześniej też dostala
      Spadermana i rzuciła w kat.Nie chcę jej nakazywa,narzucac czegos na siłe ale
      moze natrafiłabym na coś szczególnego dla niej-dlatego odważyłam sie napisac i
      zapytac was.
      • Cytat Widzicie jest do tego stopnia pod wpływem innych ze swoje
        pieniążki ze skarbonki chce wydac na rzecz ktorą zapewnie nie bedzie sie bawiła(auto patrolowe Scoobiego) Chce to auto bo jej kolega takie ma

Sądzę, że problem nie lezy w tym, że to "chłopięce" zabawki. Dzieci w tym wieku bardzo często chcą coś, bo koleżanka/kolega ma, a potem leży w kącie.

Cytat Dostała zestaw figurek z tej bajki - bo chciała,i figurkami nie bawiła sie ani razu.

Samemu ciężko i nudno się bawić smile. Podsuń jej pomysł - zróbcie razem np. model nawiedzonego domu a potem wymyślcie zw. z nim przygodę, w której będą brać udział te nieszczęsne figurki.

Moja córka ma swoje smoki, dinozaury, i kilkanaście innych figurek bardziej "dziewczyńskich" - buduje z krzeseł fortece, które są bronione przez smoki, dinozaury porywają laleczki Polly (które głośno krzyczą), na ratunek jedzie ciężarówka z pluszowym SuperMisiem i tak dalej. Ale są i dni, kiedy córka nie bawi się niczym, tylko snuje się za mną i twierdzi, że w ogóle nie ma fajnych zabawek, a jej koleżanki to mają .... wink

--
        W opłaty mieszkaniowe mam wliczone korzystanie ze śmietnika obok bloku. Mam więc pełne prawo wejść do niego z głową i wytarzać się w nim.Tylko, że nie korzystam z tego prawa. Po prostu się odwróć i nie gap się na cudze krocze, mimo, że masz do
        tego prawo.
        - by Ananke666.
    • Tak sobie tez pomyslalam moze ja nie potrafie sie z corka bawic i zachecic jej
      do zabawy czymś???Napiszcie jak sie bawicie (czy wogole sie bawicie)z waszymi
      pociechami?
      • Moja uwielbia wszelkiego rodzaju strachy, duchy i potwory.
        Uwielbia z tatą budować z poduch, koców itp. statki kosmiczne i gdzieś tam sobie
        lecą.
        Taniec - tańczy w przedszkolu, w domu włącza muzykę, chce żebym znalazła Jej
        sekcję poza przedszkolem (z tym jednak mam problem, bo to 4,5latka a chce na
        taniec nowoczesny i nie mogę znaleźć grupy dla takich maluchów).
        Słucha eski rockbig_grin
        Gramy w Pędzące żółwie, Kurczaki czy Żabki.
        Rower.
        Sporty walki (mąż jest trenerem więc sama wsiąka mimowolnie).
        Uczymy się literek.
        Ale ma również swój wielki dom dla lalek i to też lubi.

Lubi bardzo wiele rzeczy - warunek jest jeden: zabawa wspólnie z rodzicami lub
        rówieśnikamismile

--
        --------------------
        Si vis pacem, para bellum
        • Czyli chodzi o fajne towarzystwo...Corka sama nie potrafi wymyslic fajnej
          zabawy.Jest tak zywa ze towarzystwo spokojnych dziewczynek zatopionych w
          zabawach z lalami ja nie interesuje-wrecz nudzi.Musi sie coś dziac.Na sztuki
          walki chodzi i jest to cos co naprawde uwielbia,oposcila tylko zjecia podczas
          choroby.
          • Cytat
            jest tak zywa ze towarzystwo spokojnych dziewczynek zatopionych w
            zabawach z lalami ja nie interesuje-wrecz nudzi.

Musicie mieć strasznego pecha do towarzystwa. Ostatnie o czym pomyślałabym, obserwując zabawy córki z koleżankami na podwórku i w domu, to "spokojne zatopienie w zabawie z lalą" big_grinbig_grinbig_grin

--
            Jeśli uważasz, że masz prawo patrzec w krocza innych, to nie masz prawa narzekac na to, co w tych kroczach znajdziesz. - by Lezbobimbo
            • Corka ma swojego przyjaciela-(bynajmniej sa to nasi najlepsi znajomi)w
              przedszkolu rowniez zadaje sie z chłopcami i to z nimi lubi sie bawic.Ja nie mam
              nic przeciwko meskiemu gronu jednak to zawsze ich zabawy,zabawki sa
              proponowane,corka nie chce sama nic zaproponowac bo...boi sie ze chłopcy nie
              beda sie tym interesowac?Domniemam ze to tak jest.???Dlatego chciałabym jej cos
              zaszczepic by to ona cos przekazała swoim kolegom i oni by chcieli to co corka a
              nie zawsze odwrotnie.
              • Ale mówisz, że chodzi na jakieś zajęcia pozaprzedszkolne. Przecież tam ma jakąś
                inną grupę rówieśników. Może tłumacz, że zdanie tych w przedszkolu nie jest
                najważniejsze. Że najważniejsze jest, to czego ONA CHCE. Naprawdę taka
                "indoktrynacja" przynosi skutekwink
                Może zapisz Ją na jakieś inne dodatkowe zajęcia. Może plastyczne, może taniec,
                może gimnastyka, może jazda konna (no w tym wieku to jeszcze bardziej
                oprowadzanie na koniu, ale moja córka to uwielbiasmile ) 4,5letnie dziecko nie ma
                skali porównawczej. Nie powie Ci co Ją interesuje, bo tego jeszcze nie wie. Musi
                popróbować, porezygnować, aż znajdzie to co lubi i w czym czuje się dobrze.

--
                --------------------
                Si vis pacem, para bellum
                • Tak chodzi na zajecia pozaprzedszkolne jednak w grupie jest najmłodsza i kontakt
                  z tymi dziecmi ma na zasadzie "czesc,czesc".Kilka pomysłow od was zamierzam
                  spróbowac.Wiem,ze dzieci w tym wieku nie maja konkretnie sprecyzowanych
                  zainteresowan,dlatego zwrocilam sie do was o pomoc by corce zaproponowac rozne
                  rzeczy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.