kiedy lakowanie zebow?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • no wlasnie, kiedy lakuje sie zeby dzeiciom?
    • 06.09.10, 13:23 Odpowiedz
      Nie wiem, od kiedy można, w każdym razie kiedyś u dentystki spotkałam 2 letnią pacjentkę, ktora miała lakowane zęby.
      --
      "Rottweiler jest jak MEDIA MARKT - nie dla idiotów"
    • 06.09.10, 13:27 Odpowiedz
      o lakowanie pytasz czy lakierowanie? Mój dwulatek póki co nie ma piątek więc nie mam co lakować, lakirowane będzie miał w przyszłym tygodniu. Wielu dentystów ejdnak nie lakuje w oole mleczaków i czekają na 6 a to jeszcze trochę...
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
    • 07.09.10, 08:07 Odpowiedz
      Nam dentystka powiedziała że mleczaków się nie lakuje.
    • 07.09.10, 09:51 Odpowiedz
      Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe. To nie mleczaki i nie wypadną. Zaraz obok są czwórki - które wprawdzie są mleczne, ale z uwagi na bruzdy - bardzo łatwo łapią próchnicę z cukierków, lizaków itp. Warto zalakować czwórki by nie łapały próchnicy i nie "zaraziły" stałych już piątek.
      Nie jestem dentystką. Piszę na podstawie obserwacji własnych. Syn nie miał zalakowanych czwórek, był za to regularnie prowadzany przez nianię do sklepu gdzie kupowała mu lizaczka. Oczywiście miała jak najlepsze zamiary ale skończyło się na popsutych czwórkach - bo młody ciamkał te lizaki. Zorientowałam się za późno i teraz ma dziury (zaleczone).
      --
      Alabama8
      • 07.09.10, 09:59 Odpowiedz
        alabama8 napisała:

> Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe.

Ot, rewolucyjna nowina. Owszem, piątki są mleczne, człowiekowi wyrzyna się 20 mlecznych zębów. A próchnicę "łapie się" od bakterii, nie cukierków.
        • 07.09.10, 11:13 Odpowiedz
          sa boskim katalizotorem. lizaka je sie dlugo - ze 20 minut jednego i slicznie oblepia zabki cukrem.

--
          z pustego gadania zostaje tylko pustka w środku
          • 07.09.10, 19:25 Odpowiedz
            lakujemy własnie aby uniknąć próchnicy. chyba lepiej zapobiegać niż potem trzymac dziecko dwa razy dłużej na fotelu aby taki ząb zaleczyć.
            koszt okolice Warszawy - 50 PLN za ząb
            • 08.09.10, 09:16 Odpowiedz
              my ostatnio byliśmy,synek ma 1,5 roku, Pani dentystka powiedziała,ze po ukończeniu 6 m-ca życia można w ramach profilaktyki polakierować czy polakować( nie wiedziałam,ze są to różne zabiegi)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.