kiedy lakowanie zebow? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • no wlasnie, kiedy lakuje sie zeby dzeiciom?
    • Nie wiem, od kiedy można, w każdym razie kiedyś u dentystki spotkałam 2 letnią pacjentkę, ktora miała lakowane zęby.
      --
      "Rottweiler jest jak MEDIA MARKT - nie dla idiotów"
    • o lakowanie pytasz czy lakierowanie? Mój dwulatek póki co nie ma piątek więc nie mam co lakować, lakirowane będzie miał w przyszłym tygodniu. Wielu dentystów ejdnak nie lakuje w oole mleczaków i czekają na 6 a to jeszcze trochę...
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
    • Nam dentystka powiedziała że mleczaków się nie lakuje.
      • zastanawiam sie co sie dzieje kiedy pojawi sie pruchnica na mlecznych i jaki to ma wplyw na zeby stale.

--
        BERLIN! DU BIST SO WUNDERBAR!!!
          http://suwaczki.maluchy.pl/li-28788.png
        • zwłaszcza jak próchnica głębiej wejdzie. no i dentysta zaleci lapisowanie albo plomby pozaklada. trzymanie 2 latka na fotelu dentystycnym to niezapomniane przezycie
          --
          z pustego gadania zostaje tylko pustka w środku
    • Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe. To nie mleczaki i nie wypadną. Zaraz obok są czwórki - które wprawdzie są mleczne, ale z uwagi na bruzdy - bardzo łatwo łapią próchnicę z cukierków, lizaków itp. Warto zalakować czwórki by nie łapały próchnicy i nie "zaraziły" stałych już piątek.
      Nie jestem dentystką. Piszę na podstawie obserwacji własnych. Syn nie miał zalakowanych czwórek, był za to regularnie prowadzany przez nianię do sklepu gdzie kupowała mu lizaczka. Oczywiście miała jak najlepsze zamiary ale skończyło się na popsutych czwórkach - bo młody ciamkał te lizaki. Zorientowałam się za późno i teraz ma dziury (zaleczone).
      --
      Alabama8
      • alabama8 napisała:

> Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe.

Ot, rewolucyjna nowina. Owszem, piątki są mleczne, człowiekowi wyrzyna się 20 mlecznych zębów. A próchnicę "łapie się" od bakterii, nie cukierków.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.