• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

kiedy lakowanie zebow? Dodaj do ulubionych

• 06.09.10, 08:44
    no wlasnie, kiedy lakuje sie zeby dzeiciom?
    Edytor zaawansowany
    • 06.09.10, 13:23
      Nie wiem, od kiedy można, w każdym razie kiedyś u dentystki spotkałam 2 letnią pacjentkę, ktora miała lakowane zęby.
      --
      "Rottweiler jest jak MEDIA MARKT - nie dla idiotów"
    • 06.09.10, 13:27
      o lakowanie pytasz czy lakierowanie? Mój dwulatek póki co nie ma piątek więc nie mam co lakować, lakirowane będzie miał w przyszłym tygodniu. Wielu dentystów ejdnak nie lakuje w oole mleczaków i czekają na 6 a to jeszcze trochę...
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 06.09.10, 14:09
        Też mnie to interesuje, mała ma 2,5 i trzonowych jeszcze nie ma. Ostatnio się zeschizowałam, bo mi się wydawało, że na jedynce przy samym dziąśle pojawił się brązowy minimalny nalot, ale tylko ja go widzę...czymś bym chciała zabezpieczyc jej te ząbki, żeby nie chodziła z takimi czarnymi jak duuuużo dzieci w jej wieku...
        • 06.09.10, 15:00
          > na jedynce przy samym dziąśle pojawił się
          > brązowy minimalny nalot, ale tylko ja go widzę..

To próchnica najpewniej, za późno na zabezpieczanie. Zdrowe zęby można polakierować.
        • 07.09.10, 11:09
          jesli to próchnica to pewnie bedzie lapisowana - czyli malowana na czarno
          --
          And I find it kind of funny I find it kind of sad
          The dreams in which I'm dying are the best I've ever had
      • 06.09.10, 16:06
        dzieciom nie lakieruje sie zebow. a lakowanie jest zabiegiem zapobiegajacym prochnicy

www.anident.pl/lakowanie-zebow.html
        • 06.09.10, 18:58
          camel_3d napisał:

> dzieciom nie lakieruje sie zebow.

Oczywiście, że się lakieruje, informacja o tym jest na tej samej stronie, którą zalinkowałeś:
          www.anident.pl/lakierowanie-zebow.html
        • 06.09.10, 18:59
          jeden i drugi zabieg zapobiega próchnicy a maluszkom właśnie się lakieruje...
          --
          • 06.09.10, 20:05
            mamy 3 latka i zalakowane czwórki i piątki - na razie tylko dolne. przed nami lakowanie górnych.
            podczas jednej wizyty stomatolog lakuje po dwa ząbki.
            • 06.09.10, 20:13
              teraz coraz powszechniejsze jest lakowanie 4 i 5. Jak pierwszy raz o tym pisałam na forum to był kosmos: "jak to lakowac mleczaki??", a nam właśnie lekarka zaleciła jak ALka miała 3 latka.

--
              • 06.09.10, 20:26
                A kiedy wychodzą stałe zęby? Jaki jest koszt lakowania?
    • 07.09.10, 08:07
      Nam dentystka powiedziała że mleczaków się nie lakuje.
      • 07.09.10, 08:14
        zastanawiam sie co sie dzieje kiedy pojawi sie pruchnica na mlecznych i jaki to ma wplyw na zeby stale.

--
        BERLIN! DU BIST SO WUNDERBAR!!!
        • 07.09.10, 09:01
          Nasza stomatolog również powiedziała, że nie będzie mleczaków lakować, dopiero stałe. Polakierowała wszystkie i kosztowało mnie to 60 zł (wizyta gratis jako pierwsza).
          --
          http://suwaczki.maluchy.pl/li-28788.png
        • 07.09.10, 11:12
          zwłaszcza jak próchnica głębiej wejdzie. no i dentysta zaleci lapisowanie albo plomby pozaklada. trzymanie 2 latka na fotelu dentystycnym to niezapomniane przezycie
          --
          z pustego gadania zostaje tylko pustka w środku
    • 07.09.10, 09:51
      Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe. To nie mleczaki i nie wypadną. Zaraz obok są czwórki - które wprawdzie są mleczne, ale z uwagi na bruzdy - bardzo łatwo łapią próchnicę z cukierków, lizaków itp. Warto zalakować czwórki by nie łapały próchnicy i nie "zaraziły" stałych już piątek.
      Nie jestem dentystką. Piszę na podstawie obserwacji własnych. Syn nie miał zalakowanych czwórek, był za to regularnie prowadzany przez nianię do sklepu gdzie kupowała mu lizaczka. Oczywiście miała jak najlepsze zamiary ale skończyło się na popsutych czwórkach - bo młody ciamkał te lizaki. Zorientowałam się za późno i teraz ma dziury (zaleczone).
      --
      Alabama8
      • 07.09.10, 09:59
        alabama8 napisała:

> Piątki wyrzynające się maluchom to są już zęby stałe.

Ot, rewolucyjna nowina. Owszem, piątki są mleczne, człowiekowi wyrzyna się 20 mlecznych zębów. A próchnicę "łapie się" od bakterii, nie cukierków.
        • 07.09.10, 11:13
          sa boskim katalizotorem. lizaka je sie dlugo - ze 20 minut jednego i slicznie oblepia zabki cukrem.

--
          z pustego gadania zostaje tylko pustka w środku
          • 07.09.10, 19:25
            lakujemy własnie aby uniknąć próchnicy. chyba lepiej zapobiegać niż potem trzymac dziecko dwa razy dłużej na fotelu aby taki ząb zaleczyć.
            koszt okolice Warszawy - 50 PLN za ząb
            • 08.09.10, 09:16
              my ostatnio byliśmy,synek ma 1,5 roku, Pani dentystka powiedziała,ze po ukończeniu 6 m-ca życia można w ramach profilaktyki polakierować czy polakować( nie wiedziałam,ze są to różne zabiegi)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.