Dodaj do ulubionych

Refluks...?

06.09.10, 13:15
Wiem że powinnam iść z tym do lekarza i przy najbliższej okazji napewno to zrobię ale narazie się chcę Was doradzić bo może któraś z Was miała podobne "doswiadczenie"

Mój roczny synek od jakiegoś czasu zaczął czasami ulewać - rzadko ale jednak. Od paru dni ma też chrypke (bez innych objawów) oraz tak jakby czasem charczy (tak jakby mu cos wpadło nie tam gdzie trzeba i jak odkaszlnie to przechodzi).
Tydzień temu przy okazji szczepienia pytałam lekarke o to "charczenie" i powiedziala zeby sie nie przejmowac ale potem dostal tej chrypki i nie daje mi to spokoju...
Edytor zaawansowany
  • zulcia79 06.09.10, 13:30
    hm,niby takie są objawy refluksu,ale ja bym poszła do lekarza,żeby zbadał.Moja Julia miała refluks od urodzenia,jak ssała pierś to zanim ją podniosłam do odbicia to już ulewała,często nawet noskiem.Lekarka twierdziła,że dziecko do pół roku ma prawo ulewac,ale jak młodej nie przeszło,to dała skierowanie na usg i wtedy refluks wyszedł.Minęło w okolicach roku,jak mała zaczęła być w pionie.Lekarstw też zadnych na to nie dostała.Niech dr da Ci skierowanie na usg,wtedy na pewno bedzie wiadomo czy to refluks.Pozdrawiam
    --
    Moje skarby najdroższe-Zuzia(17.10.2001) i Julia(02.05.2008)
  • my_valenciana 06.09.10, 21:55
    Od jakiego czasu? Dzieci tak nagle nie dostają refluksu. To może być efekt infekcji gadła, alergii pokarmowej. Z kolei chrypka moze być efektem ulewania - podrażniony przełk. Idź do lekarza na kontrole i to nie przy okazji a teraz - zapalenie przełyku jest dość bolesne.
  • slonko1335 06.09.10, 22:00
    Dziecko refluks może miec od urodzenia. U mojej go zdiagnozowano jak miała 3 lata z potężnym zapaleniem przełyku niestety....usg bardzo często i nie wykazuje refluksu niestety. u mojej wyszło na endoskopii a potem jak juz starsza była robiliśmy scyntygrafię.
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • my_valenciana 06.09.10, 22:56
    Mój ma refluks od urodzenia i wierzyć mi się nie chce, ze można czegoś takiego nie zauważyć tak długo. Zapalenie przełyku leczyliśmy już w 6 tygodniu życia.
  • slonko1335 06.09.10, 23:00
    a jak zauważyć? moje dziecko na przykład nie ulewało? jak można poznać gdy nie ulewa?
    --
  • my_valenciana 06.09.10, 23:55
    Nie ulewa, ale pewnie odbijało mu się i próbował treść pokarmową przełknąć - jeśli coś takiego zdarza się często to uważny rodzic zauważy. Poza tym nasza lekarka poznała wstępnie po np dużej ilości powietrza w żołądku - "rozlanych" - tak określiła jelitach - niedojrzałość układu pokarmowego. Mi też wszyscy próbowali wmówić, ze to normalne, że dziecko już w 5 dobie życia ulewa nosem, takie bagatelizowanie doprowadza do cierpienia dziecka a wiele osób poprostu bagatelizuje objawy.
  • slonko1335 07.09.10, 00:04
    Nie miała nigdy żadnych objawów refluksu. Miała robione usg pod tym kątem tylko dlatego że słabo na wadze przybierała i nie wykazało nieprawidłowości. Dopiero zrobiona endoskopia wykazała zapalenie przełyku i niedomykalnośc zwieracza-jakoś tak. Pokarm cofał się zbyt nisko by było to widoczne na zewnątrz ale to wystarczyło żeby zapalenie przełyku wywoływac.. Uwierz jej waga doprowadzała mnie do rozpaczy, miała robionych mnóstwo badań aż wreszcie w wieku prawie 3 lat trafiła do gastrologa która z miejsca zleciła endoskopię.
    --
  • aihnoa 07.09.10, 10:45
    Podczepię się pod wątek. Mój syn jako niemowlę bardzo często ulewał, też nosem, miał bóle brzuszka itp (lekarka określiła jako brzuch "kolkowy"), po odstawieniu (przeze mnie) nabiału pod wszelkimi postaciami w dużej mierze przeszło mu, ale nadal często mu się odbija. Przy wysiłku (nagły śmiech, bieganie i szaleństwa) często dostaje czkawki.
    Czy takie objawy mogą świadczyć o refluksie? Dotychczas obstawiałam alergie pokarmowe, sugerując się opiniami lekarki.
  • deodyma 07.09.10, 07:51
    koleznka ma ponad dwuletnia corke z refluksem i jej czesto cofalo sie jedzenie.
    przez refluks czesto tez ladowala u lekarza, poniewaz czesto gesto chodzilo do bakteryjnego zakazenia i jej corka miala chore pluca, woec ja bym jak najszybciej gnala z tym do lekarza.

--
    z moją schizofrenią nigdy nie jestem samotnabig_grin
  • dorotablond 07.09.10, 10:42
    myślę że jestem w miare uwaznym rodzicem i dzisiaj pójdę do lekarza...
    co do przybierania na wadze do dopóki nie zaczął raczkować to przybierał aż zanadto, pozatym innych objawów nie miał i przede wszystkim nie chorował - pierwsze przeziębienie miesiąc temu i w sumie od tego czasu to sie ciągnie.

zobaczymy co lekarka na to .. problem w tym że on mi nie da zajrzeć do buzi a co dopiero dorosłemu smile
  • my_valenciana 07.09.10, 23:34
    A dawałaś mu jakieś leki na przeziębienie? Leki mogą powodować nieżyt żołądka i nasilać refluks. Mój synek ma 1,5 roku - od kilku miesięcy mam spokój z refluksem, z wyjątkiem okresów leczenia - zawsze wtedy ma nawroty i musi brać leki zobojętniające kwasy żołądkowe.
    Alergia pokarmowa też może powodować cofanie się treści pokarmu - mój synek ma skazę białkową w pakiecie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.