Kaszel tylko podczas snu - 2,8 mcy co podawać? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Katar tez jest ale podaję Desminar i Nasivin Soft. A co na kaszel, który prawie tylko się pojawia podczas snu (nie jest to odrywający kaszel). Gorączki nie ma więc do lekarza na razie się nie wybieramy.
    Więc może któraś z bardziej doświadczonych mam będzie mogła pomóc???
    • najlepiej zeby lekarz osluchal, ale taki kaszel podczas snu moze byc wynikiem splywajacego po gardle kataru. skonczy sie katar to i kaszel sie skonczy
      jesli przez ten splywajacy katar pojawi sie mokry kaszel, mozesz podawac w ciagu dnia cos wykrztusnego (najlepiej moim zdaniem sprawdzaja sie inhalacje z mucosolvanu). wtedy wszystko ladnie sie oczyszcza z zalegajacej flegmy.
    • możliwe, że jest to kaszel spowodowany tym, że katar spływa do gardła, a przez sen dziecko nie radzi sobie z odksztuszaniem. moja tak miała kilka razy. katar był jedynym objawem przeziębienia, a w nocy spływał do gardełka i przez to kaszlała.
      nie wiem czy jest sens pokdawać jakikolwiek lek. ja po prostu podnosiłam materac z jednej strony i łatwiej małej się oddychało. u nas było to tym gorsze, że potrafiła od tego zwymiotować : /
      --
      OLA 16/09/2007
    • Kaszel który pojawia się zwykle tylko podczas snu i w momencie kiedy u dziecka występuje katar jest spowodowany tym że wydzielina spływa po gardle np.
      Ja bym podała na noc Clemastinum i nie zwalczała samego kaszlu bo jeśli jest spowodowany katarem to taki zabieg nie ma sensu.
      --
      OPEN YOUR EYES
    • Taki kaszel jest spowodowany spływającym katarem. My nawilżamy pomieszczenie, podnosimy wezgłowie łóżka, aplikujemy do nosa coś obkurczającego śłuzówkę. Jak ataki kaszlu są bardzo silne takie aż do wymiotów podaję na noc diphergan żeby spali spokojnie.
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • podaję na noc diphergan żeby spali spokojnie.

A czy to jest na receptę?
        • tak to silny lek, który ma dużo skutków ubocznych wiele dzieci na niego źle reaguje, moje akurat bardzo dobrze ale lekarka ostrzegała że niekoniecznie się sprawdzi...
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
          • radzilabym udac sie mimo wszystko do lekarza na osluchanie malucha. kaszel moze byc rzeczywiscie wynikiem splywajacej wydzieliny, ale nie koniecznie. Moj syn kaszle w nocy z powodu alergii pokarmowej, jest to dosyc charakterystyczny kaszel, ktory pojawia sie glownie przed snem, w nocy lub po wstaniu z lozka (nigdy w ciagu dnia badz bardzo rzadko, kiedy jest suche powietrze). Katar - jesli nie splywa i nic z noska sie nie wydziela - to prawdopodobnie obrzek blony sluzowej noska, ktory "slychac" jakby tam cos bylo, ale nic nie splywa... Lekarz zakwalifikuje do dalszej djagnozy. takie objawy sa glownie przy alergii pokarmowej nie wziewnej!!!, ale to tez roznie bywa - badz czujna. Raczej nie podawaj nic na wlasna reke.
            powodzenia i duzo zdrowia smile
            • Czy oprócz tego kaszlu syn ma jeszcze jakieś objawy tej alergii?
              Pytam, bo mój kaszle tak od miesiąca, osłuchowo nic nie ma. Kaszel jakby chciał gardło wyplućsad
              --
              73/98

http://www.suwaczki.com/tickers/relg6iyessrnjxyc.png
              • wlasciwie zadnych dodatkowych objawow nie ma, zaczelo sie od kaszlu, ktory wydal nam sie dziwny, ze wzgledu na pory w jakich kaslal, nie wygladalo to tez na infekcje bo z nosa nic nie lecialo a nos zapchany...Kaslal tak jakies 3 miesiace , wiec zaczelo nas to zastanawiac. nasz lekarz potwierdzil nasze przypuszczenia. Finalnie okazalo sie, ze jest uczulony na mleko i niektore wziewne (zboza, trawy) i kurz. No i coz - teraz wiemy - to dzialamy. kaszel znacznie sie zmniejszyl, wystepuje raz, dwa razy na tydzien tylko w nocy.
                pozdrawiam
                • ...nie goraczkuje, zachowuje sie jak zwykle, psoci, biega, szaleje... osluchowo jest zawsze czysto, czesto ma zatkany nosek podczas snu, ale nie zawsze, poniewaz ma uczulenie na jakies wziewne swinstwa moze dwa razy lzawilo mu oko latem. poza tym rzadko lapie infekcje i generalnie jest ok.

pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.