Dodaj do ulubionych

Zdrowa a kaszle:(

08.09.10, 10:37
Moja pięciolatka od jakiegos dłuższego czasu ma suchy kaszel,tylko wieczorem i nad ranem..Jest osłuchowo czysta,gardło tez ok.Kataru nie ma.Zrobiliśmy badanie krwi ,kału i moczu .Wszystko wyszło ok.Czekamy na testy u alergologa.Wiecie moze co może byc przyczyna?
Edytor zaawansowany
  • 08.09.10, 11:03
    Na pasożyty tez robiłaś badania? Któreś mają taki cykl rozwojowy, że jak się przedostają z płuc do układu pokarmowego to wywołują kaszel, żeby sobie ułatwić podróż.

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • 08.09.10, 11:38
    Też.Wszystko ok.
  • 08.09.10, 11:46
    To zostaje Ci tylko sprawdzenie alergii oraz zbadanie, czy nie masz w domu pleśni (tzw wilgoć w postaci ciemnych wykwitów na ścianach).

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • 08.09.10, 11:58
    alergia na kurz na roztocza...posciel jaka jest....choc powiem CI szczerze ze moj mial taki ponad tydzien...kaszle suchy codziennie o 12 w nocuy ponad tydzien...popralam maskotki wszystkie co mial na lozku zmienilam posciel wybralam nawet poduszke...wlaczalam nawilzacz bo myslalam ze powietrze zasuche...i po 8-9 nocach minelo...a dwa dni pozniej ostry suchy kaszel co kilka sekund 1,5 doby ktory przeszedl w mokry i wirusowe zapalenie sokrzeli..leczone wizewami po ktorym kaszel 1,5 miesiaca z czasem tylko rano mokry( ponoc nadreaktywnosc oskrzeli po infekcji)...i dopiero na wakacjach nad morzem poscilo...daleczego byl ten suchy kaszel na poczatku tylko w nocy...nie wiem...i pewnie sie niedowiem...a tez myslalam ze alergia...pasozytow brak,alergi brak...zadnego stanu zapalnego w organizmie...
  • 08.09.10, 12:02
    oprocz roztoczy, kurzu , plesni- uczulenie na puch, pierze, siersc zwierzat, albo czy dziecko nie ma w pokoju akwarium? Sucha karma dla rybek bardzo uczula.
  • 08.09.10, 13:38
    Moja z podobnymi objawami miała pneumocystozę. Wykryta w badaniu krwi.
  • 08.09.10, 14:45
    U nas był o objaw przerośniętego trzeciego migdału. Po spaniu/leżeniu kaszel a w ciągu dnia pojedyncze odkaszlnięcia, chrząknięcia. Poza tym żadnych innych objawów typowych dla trzeciego migdałka. Na badaniu u laryngologa wyszedł dodatkowo płyn w uszach. Jesteśmy już po zabiegu i jest wszystko super - od 2 miesięcy ani razu Młody nie zakasłał.
  • 09.09.10, 18:55
    Pleśni nie mamy,sucho w mieszkaniu jak narazie nie ma póki nie grzeją jeszcze grzejniki,jedyne co to mamy akwarium ,ale nie w jej pokoju.Z tym że młoda uwielbia rybki karmic.
  • 09.09.10, 19:13
    eksmituj z domu akwarium i zlikwiduj bezwzglednie sucha karme i poobserwuj, czy bedzie poprawa. W mojej rodzinie , dopiero po wielu,wielu latach bujania sie z kaszlem, odkrylismy zwiazek przyczynowy z karma dla rybek.
  • 16.11.10, 13:10
    Jesteśmy wkońcu po testach,które nic nie stwierdziły.Dostałyśmy skierowanie do laryngologa(18.09)i gastrologa(narazie brak terminów).Jesli chodzi o tego drugiego wszyscy się dziwią jaki ma związek z kaszlem.Alergolog stwierdziła podejrzenie astmy oskrzelowej ,niestety skierowania do pulmunologa nam nie dała.
  • 16.11.10, 13:29
    U gastrologa mogą mu zrobić ph-metrię, że niby może refluks....
  • 16.11.10, 13:31
    jej smile nie jemu
  • 16.11.10, 22:20
    Czy ta ph-metria jest tak straszna jak jej opis?Jest to bolesne?
  • 17.11.10, 19:29
    To, że z kału nic nie wyszło nie znaczy, że nic nie ma.
    Moje dzieci miały wielokrotnie badany kał, nigdy im nie nie wyszło (musisz trafić w cykl rozwojowy, kiedy składają jaja).
    Glista ludzka ma taki cykl rozwojowy, że z krwiobiegiem wędrują cysty do serca, płuc, oskrzeli i krtani, powodują kaszel i astmę, zapalenia płuc. Mi 1,5 roku córke leczyli na alergię (testy nic nie wykazały), synka podobnie + na AZS. W akcie desperacji w ciemno przeleczyłam je na robale i kaszlu nie ma, AZS też cudownie zniknęło.
    Kaszel był u córki taki sam jak u was + rano zatkany nos z opuchniętą śluzówką. Potem dołączyło przewlekłe zapalenie zatok, przerósł migdał, częściowy niedosłuch, oczywiście zabieg- usunął skutek a nie przyczynę... i tak dalej przez 8 miesięcy... Dopóki nie podałam im głupiego mleczka na robale za 5zł....
  • 17.11.10, 21:31

Co to za mleczko ?

--
    Mama Natalki z maja'2005
    moje miejsce - inne miejsce
  • 17.11.10, 21:58
    Pyrantelum, dawka wyliczana 11mg/kg ciała (o ile dobrze pamiętam). 2-3x co 12-14 dni i potem po 14 dniach mleczko Zentel (działa na cały organizm, nie tylko w przewodzie pokarmowym) na 100% dobicie ewentualnych niedobitków. Kaszel może być też od lamblii - a te leki tego nie ruszą.
    Jako metodę naturalną wiele osób poleca Balsam Kapucyński, tu ulotka:
    zdroworodzinni.blogspot.com/2008/12/balsam-kapucyski-stara-ulotka.html
    do kupienia u Ojców Kapucynów.
    My stosujemy go po kuracji ww lekami jako kurację zapobiegającą nawrotom.
  • 18.11.10, 08:25
    a nie miała przed tym infekcji?
    nasz miała leciutką infekcję po trzech pierwszych dniach przedszkola. kilka razy zakaszlała, ale miała katar i raz ok 37st. później kaszlała przez 1,5 miesiąca. tylko w nocy. pokaszlała z 30min, dawałam jej czasami supremin i spała dalej. też byłam z nią u lekarza. nawet miała robione prześwietlenie płuc w kierunku ich zapalenia (lekarz przerważliwiony) i wszystko ok. przeszło.
    nasza kaszle jak w domu jest duża wilgotnośc powietrza (roztocza), może to też być powodem.
    --
    OLA 16/09/2007
  • 18.11.10, 08:32
    Właśnie nie miała infekcji.U nas kaszel jest tylko przed spaniem,w nocy i jak się obudzi.Pytałam pań w przedszkolu tam nie kaszle wogole.Od dwóch dni podaje xyzal,,jest troszkę lepiej.Oprócz tego od wczoraj Avamys do noska,singulair,berodual i Flixotide.Wszystko przepisane przez alergologa.Dziś mamy wizytę u laryngologa.
  • 19.11.10, 08:57
    Jesteśmy już po.Wszystko ok.
  • 19.11.10, 09:40
    Wszystko ok, tzn badanie nie było straszne a ty nadal nie wiesz czemu dziecko kaszle tak?
    A kaszle nadal?
  • 19.11.10, 09:51
    Ok znaczy że laryngolog nic nie stwierdził.A ja nadal niewiem czemu kaszle.Choc powiem szczerze dwie ostatnie noce przespane bez kaszlu,tylko troszkę rano po przebudzeniu.Mam nadzieję że te wziewy zaczynają działac.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.