Zjadł kawałek tab. do zmywarki PILNE Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • synek pod moją opieką i mojej mamy. Porządki domowe. Mama sprzątała szafkę gdzie jest chemia on jej towarzyszył. Wyciągnął jedną tabletkę do zmywarki. Obskrobał maleńką część jej. Jaką może 1/10. Dzwoniłam do pediatry kazała dać dwa węgle i obserwować. Stało się to 30min. Mały ma teraz drzemkę i padł w krześle do karmienia jedząc zupę. Panikować? Co robić? jestem zesrana. Na opakowaniu pisze środek drażniący! zawiera proteazę.
    Piszę że może wywołać reakcje alergiczne.
    Co robić crying Nie zabije mamy ale siebie chyba zaraz tak sad
  • moze to cie nauczy zeby takiej chemi nie trzymac nisko w szafkach tylko wysoko! zeby nie mial dostepu i nie pozwalac dotykac zadnych proszkow, plynow czy tabletek !
    a dzieciak ile ma lat?
    pewnie nic mu nie bedzie, bo pewnie ledwo ja nadgryzl
    moze rozwolnienia dostanie i po chemi i po weglu
  • Młody ma 15m.
    Trzymam chemie wysoko ale pisze że mama moja tam sprzątała i wyciągała. To jest absolutnie jednorazowy przypadek kiedy on mógł to w ogóle zobaczyć.
    Nie wyżywajcie się na mnie bo to nie jest codzienność. Mnie przy tym nie było. Ale to była chwilka kiedy on wziął tą tabletkę i obskrobał kawałek zębami. Niby czytam na internecie że to nieszkodliwe raczej ale jestem wykończona.
  • Wszyscy użytkownicy zmywarek trochę tej chemii tabletkową zjadaja. Wierzycie, że to się wszystko super wypłukuje bo ja nie.
  • pilnuj żeby pił dużo wody i obserwuj, skończy się na strachu;
  • Albo pojedziesz do szpitala, albo zachowasz stalowe nerwy i będziesz czekać na rozwój wypadków. A w jakim czasie dojedziesz do szpitala w razie czego?
    Nie zazdroszczę sytuacji, nam się kiedyś przytrafił jednorazowy przypadek z lekami, tyle nerwów ile mnie to kosztowało wiedzą tylko rodzice, którzy przeżyli coś podobnego, dlatego nie sądzę żeby jakieś pouczenia były konieczne...
  • Ja bym pojechała na izbę przyjęć.Ale ja jestem panikara.
  • Do szpitala mam blisko ale to raczej szpital który uśmierca a nie pomaga więc nie biorę nawet tego pod uwagę...
    I co jak się skończyło po tych lekach? Co to było?
    Pouczenia są nie potrzebne bo nauczka jest na całe życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Podawać jogurty i mleko, obserwować, jeżeli pediatra nie panikuje, to ty również wrzuć na luz.
  • marika012 napisała:

> Wszyscy użytkownicy zmywarek trochę tej chemii tabletkową zjadaja. Wierzycie, ż
    > e to się wszystko super wypłukuje bo ja nie.

mój pierwszy tłumaczony specjalistyczny tekst był dotyczył właśnie wnikliwej analizy pozostałości po zmywarkowych środkach myjących smile
    ale to były dawne czasy! i proteazy w składzie nie było wink

--
    bb
  • camelka_wik napisała:
    > Piszę że może wywołać reakcje alergiczne.

raczej w kontekście reakcji po kontakcie ze skórą niż w kontekście spozycia;
    nic mu nie będzie; wypytaj dziecko dokładnie czy nie czuje pieczenia w gardle/przełyku; do picia dużo wody (możesz dodać trochę kwasku cytrynowego / soku z cytryny)
    przez parę dni podawaj łagodne, nie gorące jedzenie, kisiel do picia, siemie lniane, ewentualnie probiotyk
    --
    bb
  • Moja średniaczka cztery lata temu zjadła kawałeczek - uwaga! - kostki toaletowej, którą umiejętnie wyłuskała z zawieszki na kiblu. Była wtedy w tym samym wieku co twoja córka. I była pod opieką dziadka, który w tym czasie zajmował się przez chwilę jej starszą siostrą. Dziadek przeżył, ja też, chociaż miałam szczerą chotę udusić i jego, i siebie. Miała też oczywiście przeżyła, nic jej nie było, kazali jej dawać rozdrobniony węgiel i dużo wody. Nawet problemów żołądkowych nie miała.
    Nie wiem, czy to cię jakoś uspokoi, ale moim zdaniem kostka toaletowa ma trochę gorsze właściwości niż kostka do zmywarki.

--
    Jakość zabawy, podobnie jak jakość życia nie zależy od warunków materialnych

• Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie.
    Minęły już dwie godziny mały zachowuje się normalnie. Myślę że nic mu nie będzie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.