Dodaj do ulubionych

emolium, oillan czy atoperal

21.11.10, 14:16
Witajcie.
chcialam sie was spytac ktory z tych emolientow- dokladnie chodzi o emulske do ciala bedzie najlepszy dla 2 latka. Moja coreczka od zawsze ma atopowe zapalenie skory, polaczone z alergia na bialko mleka krowiego.
Do tej pory uzywalismy emolium- emuslja do ciala i balneum do kapieli.
Nie wiem czy emolium az tak bardzo nam sie sprawdza, bo dziecko skore ma dosc sucha, do tego narzeka przy zakladaniu szczegolnie rajstop, ze ja draznia i swedzi...
Mieszkamy za granica i nie mam tu duzego wyboru emolientow, jest tylko aderma do tego w bardzo wysokiej cenie. Dlatego zamawiam lub przywoze z Pl. Teraz znow przyszedl czas na zrobienie zapasow i chcialam sie spytac jakie macie doswiadczenia z innymi emolientami w podobnej cenie co emolium.
Prosze o porady i propozycje.
Obserwuj wątek
      • zoslo82 Re: emolium, oillan czy atoperal 21.11.10, 18:50
        dzieki za info. zaraz poszukam adermy na necie, moze znajde cos w odpowiedniej cenie.
        My uzywamy tez svr topialyse, ale tylko do twarzy i do rak.dla na s to najlepsze co moze byc, ale cena jest dosc wysoka. Chociaz, jak te wymienione nie przynosza efektow, to bedziemy musieli sie przestawic i smarowac cale cialo..
        • silje78 Re: emolium, oillan czy atoperal 21.11.10, 19:00
          z tych trzech atoperal, ale tylko do mycia. do smarowania la roche lipikar (balsam do smarowania), jak skóra swędzi to lipikar AP. jak trafisz na opakowanie rodzinne to wystarczy na długo, mojej córce starcza na 3 miesiące, a cena ok 50-55zł. do smarowania buźki polecam polski dax cosmetics perfecta baby lub himalaya. jeden i drugi nie ma kosmicznej ceny, a u nas świetnie zdaje egzamin. z dax cosmetics fajny też jest żel do mycia. po nim skóra jest mięciutka i delikatna.
          jeśli szukasz czegoś z parafiną (np olejek do mycia) to dobry jest linomag. jego wada to małe opakowanie.
          ale tak naprawdę każdemu dziecku co innego pasuje.
          --
          OLA 16/09/2007
    • cibora Re: emolium, oillan czy atoperal 21.11.10, 19:12
      U nas sprawdzał się wyłącznie Topialyse SVR. Reszta uczulała. A La Roche Posay nasze dziecko piekł, zresztą mnie też.
      Niestety, na tym się chyba nie da oszczędzić. Płaciłam kosmiczne rachunki w aptekach. Ale nasz na szczęście już wyrósł, choć było fatalnie. Może Twoja też niedługo wyrośnie, czego serdecznie życzę smile
      Pozdrawiam.
      Agnieszka
      --
      Staś (03.05.2008)
      • zoslo82 Re: emolium, oillan czy atoperal 22.11.10, 20:38
        uzywalismy tej masci, ale nie bylo poprawy. dzieki za propozyje, nie bedzie takiej potrzeby.
        zdecydowalam sie zamowic SVR topialyse, bo wczoraj posmarowalismy cale cialo po kapieli i roznica jest duzo wieksza niz po kilkumiesiecznym stosowaniu emolium.
        To juz trwa ponad 2 lata. Skora sucha, nie wspomne juz o policzkach, ktorych stan sie pogarsza z dnia na dzien. To chyba przez zimno, bo w lecie nie bylo tego problemu. Wszyscy nam obiecywali ze ok 2 roku zycia z tego wyrosnie, a tu nic...nawet zaczerwienienia takie jak na policzkach przenosza sie do zgiec w lokciach i na rece,tego nie bylo rok temu.
        Za 2 miesiace urodzi nam sie drugie malenstwo i mam ogromna nadzieje, ze nie bedzie miec takiego problemu.

• mamunia-x2toja Re: emolium, oillan czy atoperal 22.11.10, 23:38
          U nas Aderma była najlepsza, potem emolium.
          AZS i wiele innych problemów zniknęło po podaniu leków na robale (po prawie 2 latach walki z "AZS"). Te inne problemy to: niepokój, częste budzenie w nocy i wrzask, apetyt na słodkie, sińce pod oczami, wieczny katar, furczenie i grający oddech, nawracające zapalenie zatok...
          • zoslo82 Re: emolium, oillan czy atoperal 23.11.10, 09:02
            Te inne problemy to jak u nas. szczegolnie furczenie w gardle, masa wydzieliny, katar a przy tym nieprzyjemny zapach z ust, ktorego nie da sie wyeliminowac. Nie wiemy co z tym robic. Mieszkamy w Norwegii a tu nawet nie ma pediatry w razie potrzeby (chyba ze w szpitalu) Lekarze uspakajaja ze jest ok i minie...
            Bylismy w Pl u dobrego lekarza, miala wszystkie badania krwi wraz z alergenami i wyszlo tylko uczulenie na mleko. Dlatego nic mlecznego nie dostaje a skora i tak nie jest w najlepszym stanie.
            A co maja leki na robale z AZS. Twoje dziecko mialo robale, podano leki a tym samym AZS sie uspokoilo ??? Czy to jakas metoda?
    • ifaka78 Re: emolium, oillan czy atoperal 23.11.10, 10:33
      Żadne. Ja też mam małego atopika w domku i po tych emolientach skóra była cała w zaskórnikach, bo parafina "zatyka" skórę. Poza tym, najlepiej jest używać kosmetyków jak najmniej wypchanych chemią-naturalnych. U nas najlepsze są maści do smarowania robione w aptece (koszt 5 zł) z witaminką E i cholesterowa z witaminką D. Najlepiej kąpać dziecko jak najrzadziej,ja nic nie dodaje do wody,lub co jakiś czas dodaje nakrętkę oleju z wiesiołka. Dodatkowo daje mu olej z wiesiołka do picia (2,5 ml dziennie). Pragnę dodać, że emolium uczuliło małego okropnie. Dobry jest też krem A-derma exogema: zawiera wyciąg z owsa, nie zawiera parafiny-polecam.
      --
      A oto nasze słoneczko smile
      • b.bujak Re: emolium, oillan czy atoperal 23.11.10, 14:30
        ifaka78 napisała:
        > ie. Dobry jest też krem A-derma exogema: zawiera wyciąg z owsa, nie zawiera par
        > afiny-polecam.

mój zawiera... czyżby zmienili recepturę?
        --
        Jeżeli uznamy argument, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, to oznaczałoby że podstawy etyki runęły w gruzach.
        Piotr Balcerowicz.
    • aneczka.1989 Re: emolium, oillan czy atoperal 29.09.19, 22:34
      U nas od jakiegos pol roku jest tylko atoperal. Wedlug mnie jest najdelikatniejszy i nawilza na najdluzej. Zawsze po kapieli skora corki byla sciagnieta i podrazniona a teraz jest mieciutka i nawilzona. Ale od razu po kapieli uzywamy tez balsamu tej samej marki, zeby skora byla dodatkowo zabezpieczona
    • nattienat Re: emolium, oillan czy atoperal 30.09.19, 19:05
      u mnie niemalze od początku było wiadomo, ze dziecko ma azs, które tylko po atoperalu się nie pogłębiało, więc śmiało mogę zarekomendować ten produkt. Działa bardzo skutecznie, jest delikatny dla skóry dziecka, koi i łągodzi objawy swędzenia i zaczerwienienia skóry, poza tym skóra dziecka jest cały czas nawilżona, przez co ma jakąś tam swoją barierę ochronną.
    • drobnostka7 Re: emolium, oillan czy atoperal 04.10.19, 13:51
      Mam na stanie dwie atopówki, do obu trzeba było szukać innych emolientów. Starszej podpasował atoperal do mycia glowy i taki preparat 3 w 1 w dużej puszce z Pharmaceris, Emo-topic czy jakoś tak. To do mycia ciała, bardzo wydajne było, co ważne, bo drogie, a co najważniejsze dla mojej córki - nie trzeba się już smarować żadnymi mazidłami po kąpieli bo natłuszczenie 1 klasa po kąpieli samej.. Młodszej teraz stosujemy Penaten i świetnie sie sprawdza, choć z ciemieniuchą wciąż walczymy więc nadal szukam idealnego szamponu dla niej.

--
      Drobnostka, Mama Natki i Ali
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka