Dodaj do ulubionych

3 latek i mikołaj

26.11.10, 07:38
Mamy doradzcie mi, mam syna i córkę wiek 3 i 4,5. Dwa dni temu mąż wymalował pokój przemeblował zrobił im naprawdę piękny pokój( wcześniej spały razem z nami ) i tu pojawia się problem w nocy wstają wchodzą do naszego pokoju ładują się do łóżka, są bardzo niegrzeczni w dzień, nie wiem co im się stało właśnie od 2 dni, może zbieg okoliczności albo dlatego że mają wreszcie swój pokój. dziś rano im powiedziałam że jak będą dalej tacy niegrzeczni to mikołaj do nich nie przyjdzie, a ja faktycznie już pomału tak chcę zrobić prezenty są kupione ale jestem wstanie im nie dać 6 grudnia i tu moje pytanie czy to nie za ostra kara dla takich małych jeszcze w sumie dzieci już sama nie wiem co robić i jak postępować wcześniej były jak aniołki a teraz takie diabełki smile
--
http://www.dzieciak.com/t/index3.php/20101117/4/ticker.png
Edytor zaawansowany
  • lupa_87 26.11.10, 08:20
    Ja bym raczej stosowała kary bardziej krótkoterminowe i działające od razu. Poduszka karna, brak bajki, brak kołysanki, brak zabawki, a nie brak prezentu od mikołaja. To za małe dzieci na takie dalekosiężne kary.
    Daj im jeszcze kilka dni na oswojenie się z nową sytuacją, bo widać, że to jednak duża zmiana dla nich. Może czują się też mniej bezpiecznie, skoro wcześniej tyle czasu spali z Wami w pokoju.
    Kup tablicę obowiązków i cały czas ich nagradzaj (u mojego trzylatka się to sprawdza). To muszą być na początku nagrody za każde np. uzbierane 3 magnesiki, które dziecko samo naklei sobie na tablicę,większ nagroda tygodniowa i ostatecznie ustal nagrodę większą za określoną ilość magnesów, że wtedy napiszesz do mikołaja i powiesz mu, że były grzeczne i mikołaj może im dać prezenty - no nie wiem sama przemyśl.
  • luna333 26.11.10, 08:23
    1. napewno farba lub jakaś część umeblowania nie wydziela jakiegoś zapachu?
    A druga sprawa, może się po prostu boją, może tęsknią. Dla nich to w sumie duża zmiana, najpierw wiedziały, że mama jest na wyciągnięcie ręki a teraz już nie. I co ma tu do tego mikołaj? Cierpliwie daj im czas, żeby się do nowego przyzwyczaiły, tłumacz itd.
    --
    Ksawery 11.08.2005 - mały zbój ale mójsmile
  • gwen_s 26.11.10, 11:50
    dokładnie, może najpierw trzeba było z nimi wybrać kolory i pytać o ustawienie mebli - oczywiście tak by było po waszemu jeżeli nie widzieliście innego ustawienia...
    kary wydaje mi się jak przedmówczyni, że krótkoterminowe, mikołaj to mikołaj...
  • agnieszka_i_dzieci 26.11.10, 12:14
    Co do Mikołaja - u nas zostały wprowadzone listy od Mikołaja. Na mikołajki dzieci oprócz drobiazgów dostają list od Mikołaja w którym ten pisze co mu się podoba, a co nie w jego zachowaniu, w razie potrzeby prosi o poprawę.... Pisze,że już szykuje prezenty pod choinkę,ale niestety niegrzecznym dzieciom nie może przynieść itp.
    Może taki list zrobi wrażenie także na Twoich dzieciach?
    --
    Nasze bliźniaki mają...
    Maleństwo będzie z nami za...
    Nasze zdjęcia wink nasz blog smile
  • latosie 26.11.10, 13:11
    oooo to jest dobre,że też sama na to nie wpadłam smile ... moja też dostanie w tym roku list od mikołaja .. może to na nią podziała ... dziękuję za pomysł
  • agnieszka_i_dzieci 26.11.10, 13:22
    >dziękuję za pomysł
    proszę bardzo wink
    Właściwie to chyba mojej teściowej powinnaś dziękować - pomysł jest z dzieciństwa mojego męża :p
    --
    Nasze bliźniaki mają...
    Maleństwo będzie z nami za...
    Nasze zdjęcia wink nasz blog smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka