• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

w jakim foteliku jezdza wasze 3 latki? Dodaj do ulubionych

• 11.01.11, 14:50
    no wlasnie bo ja juz nie wiem zmieniac czy nie...mam fotelik Ramatti w przedziale 9-18 dodam ze bardzo rzadko jezdzimy wiec jest prawie jak nowka synek ma obecnie skonczone 2,5 roku i wazy niecale 14kg...nie wiem czy kupowac wiekszy czy nie bo tk ogolnie to sie w nim miesci i nie narzeka ze mu jest niewygodnie...
    Zaawansowany formularz
    • 11.01.11, 14:56
      No to jak dobry, to po co chcesz zmieniać? Moja córka ma 3 lata i 3 miesiące i też jeździ w tym drugim foteliku 9-18 (Maxi Cosi Tobi). Waży 14 kg, 95 cm wzrostu. mieści się i zapas jeszcze spory. Na pewno przez lato jeszcze w nim pojeździ, conajmniej.
      --
      Anielka 11.10.2007
      • 11.01.11, 15:03
        Jeździmy sporadycznie autem. Jak mały wyrósł z fotelika 0-13 kg, kupiłam Caratero 9-25 kg. Syn ma jakieś 14 kg i 97 cm wzrostu i na razie mu wygodnie. Myśle, ze fotelik długo nam posłuży.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/n59y3e5e4p6rrlma.png
        • 11.01.11, 15:09
          Czy zmieniać w Twoim przypadku? - nie, po co. Zmienisz jak wyrośnie czy to wagowo czy wzrostem czy tęgością.
          --
    • 11.01.11, 15:04
      A po co zmeiniac. Jak dziecko zawazy ponad 18 kg to zmieniac smile
      --
      Jestem moherem i licze (na) spelnione obietnice prezydenta
      www.kppis.pl/500dni/
      Nie robmy polityki. Niech za nas ja robi Putin!
      • 11.01.11, 15:23
        Synek ma 3,3 lat i waży 15 kg. Właśnie zmieniłam mu fotelik z takiego 9-18 kg na 15-36 kg, ponieważ w starym było już ciasno - i ta podstawa wysoka, więc wsadzanie dziecka było koszmarem.
        Po przymierzeniu nowy fotelik jest w dolnej granicy od kiedy można go zastosować (w sensie odległości pasa od ramienia i przebiegania pasów) - czyli jest akurat, ale gdyby synek był odrobinę niższy, byłoby jeszcze za wcześnie.
        Ty wspominasz, że syn ma 2,5 roku - foteliki 15-36 kg są od 3 lat (również ze względu na obciążenia w przypadku braku pasów naramiennych), dodatkowo dochodzi waga min. 15 kg, ale i wzrost, który choć nie wymieniony w parametrach decyduje o tym, czy dziecko może w danym foteliku być poprawnie zapięte pasem.
        Za pół roku wróć do tematu. Polecam Monterey Sunshine kids - tani, 4 w testach i porządnie wykonany.
        • 11.01.11, 15:53
          Wygląda fajnie, a na allegro juz za 299 zł, zachowuje sobie Twoje polecenie, bo z tym wkładaniem to rzeczywiscie cięzko juz przy 14 kg smile
          --
    • 11.01.11, 16:21
      Mój starszy syn używał fotelika do 18 kg niemal do 4. urodzin (i jeszcze parę miesięcy by mógł, tyle że akurat młodszy wyrósł z najmniejszego fotelika-kołyski, więc dla starszego kupiliśmy "docelowy" do 36 kg, a ten do 18 odziedziczył młodszy). Obecnie 3-latek jeździ w swoim foteliku do 36 kg, a fotelik do 18 kg już wydany, choć dziecko waży niecałe 15 kg - ale jest wysokie, za wysokie na ten fotelik, głowa mu wystawała zdecydowanie za bardzo ponad linię oparcia. IMO powinnaś się kierować wyłącznie tym, czy dziecko się wygodnie mieści.

--
      "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
      mniej awanturujący."
      • 11.01.11, 16:30
        iwoniaw napisała:
        a fotelik do 18 kg ju
        > ż wydany, choć dziecko waży niecałe 15 kg - ale jest wysokie, za wysokie na ten
        > fotelik, głowa mu wystawała zdecydowanie za bardzo ponad linię oparcia.

Ale przeciez po to w instrukcji uzytkowania podaja wage i wzrost by fotelik przestac uzytkowac w momencie jesli dziecko przekroczy jeden z parametrow
        • 11.01.11, 16:53
          Oprócz parametrów podanych w instrukcji dochodzi jeszcze własny rozum i wzrok - producent może twierdzić, że dziecko o wadze x jeszcze powinno się mieścić, tymczasem się nie mieści, bo np. jest zima i używa grubej kurtki, podczas gdy w lecie w podkoszulku miałoby jeszcze luzy przy tej samej wadze i wzroście. Dlatego parametry parametrami, a patrzeć na to, jak realnie dziecko w konkretnym foteliku funkcjonuje, należy przede wszystkim.

--
          "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
          mniej awanturujący."
      • 11.01.11, 16:37
        Dokladnie, nie chodzi tylko o wage, wzrost tez jest rownie wazny, jak nie najwazniejszy. Glowa powinna byc chroniona zaglowkiem, nie moze np. w polowie wystawac poza oparcie fotelika. Moja nieco ponad trzyletnia corka tez wazy 14 kg z groszami, wzrost dobija 100 cm i na wiosne bede fotelik zmieniac na wyzszy (teraz mamy maxi cosi do 18 kg), bo glowa jej niebezpiecznie zaczyna wystawac.
    • 11.01.11, 16:40
      Jesli nie jezdzicie czesto, maly nie marudzi i jest lekki, to po co?

Moj jezdzi w Maxi Cosi Rodi juz pare mcy(100 cm i 16,5 kg) trzy latka bedzie mial w marcu. W poprzednim (MC Priori) ciasno bylo, ryczal i glowa tez mu sporo wystawala.
    • 11.01.11, 16:40
      Jesli nie jezdzicie czesto, maly nie marudzi i jest lekki, to po co?

Moj jezdzi w Maxi Cosi Rodi juz pare mcy(100 cm i 16,5 kg) trzy latka bedzie mial w marcu. W poprzednim (MC Priori) ciasno bylo, ryczal i glowa tez mu sporo wystawala.
    • 11.01.11, 17:12
      mój 3latek waży 16kg, kupiliśmy mu fotelik w wadze od 15kg, z graco.
      Mamy też coneco 9-25kg do drugiego auta.
    • 11.01.11, 17:14
      Mój ma 2 lata i od jakiegoś miesiąca korzysta już z tego 3-go fotelika - 15-36kg. Sam waży 17kg i ma metr wzrostu. W tym średnim wyglądał już nieszczęśliwie, zwłaszcza teraz, zimą. Gdyby nie te kurty to myślę, że jeszcze by ze 3-4 m-ce pojeździł. Chociaz u nas to się pokryło z tym, że Młodszy przesiadł się z 0-13kg do tego średniego (mam od 0-18kg). Siłą rzeczy Starszy musiał mieć nowy. Wybraliśmy cybexa z isofixem - też ma czwórkę w testach i nawet nieźle wygląda.
      --
      "Do licha!!! Obudziłem się. Codziennie mnie to spotyka..." - Garfield
    • 11.01.11, 18:19
      Moja 3 latka jeździ w Romerze Kingu 9-18kg, a raczej jeździła, bo na 4 urodziny dostała Romer 15-36
      • 11.01.11, 19:58
        Córka ma 2,4 i jeżdziła w Maxi Cosi ( Tobi) 9-18, od miesiąca w Cybex'ie pallas-fix 9-36, bo na Maxi przesiadł sie jej brat ( 11 mies).
    • 11.01.11, 20:02
      Moja prawie pięciolatka cały czas jeździ w romerze kingu 9-18 tyle, że ona drobna jest. Dwulatek ma taki sam w innym kolorzesmile
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
    • 11.01.11, 20:05
      W twoim przypadku nie widzę sensu zmiany - skoro wygodnie i gabarytowo pasuje - to po co?
      Mój ma 3 lata i 3 m-ce, waży ok. 15,5kg, też jeździ w Ramatti Venus (9-18), na pewno na najbliższy rok mu wystarczy. A potem będzie jeździł w Graco Junior (obecnie jeździ w nim starsza córka).
      • 11.01.11, 21:23
        3latki,jeżdżą w fotelikach 9-25kg. Mają te same tylko o innych kolorach. Syn ma 103 cm a córka 100 cm. Waga pewnie ok 15-16kg nie wiem dokładnie.
        --
        "Zabijcie wszystkich!
        Bóg rozpozna swoich."
    • 11.01.11, 22:06
      starszy jeździł 9-18 do prawie 4 lat,i wagowo jeszcze teraz się mieści w tej kategorii (ma skończone 5,waży niecałe 17kg), natomiast głowa zaczęła mu wtedy wystawać.

córka w marcu kończy 3,jeździ maxi cosi priori 9-18, i jeszcze sporo w nim pojeździ,dopóki główka schowana i nie wystaje- jest dobrze... ona też pewnie 18 kg to na 5/6lat MOŻE zacznie wazyć- choć nie do końca w to wierzę.
      --
      -- Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić, a przez
      następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się wreszcie zamknęły --
      • 11.01.11, 22:48
        kolejny fotelik sprawcie, czy jest naprawde bezpiezny!!!
        fotelik.info/pl/testy/wszystkie/grupa/rosnaco/index.html
        --
        www.gazeta.pl www.youtube.com/watch?v=uhV4me_k8Y8
        www.youtube.com/watch?v=MI4kyaOulJ0
        • 11.01.11, 22:57
          fotelik.info/
          --
          www.gazeta.pl www.youtube.com/watch?v=uhV4me_k8Y8
          www.youtube.com/watch?v=MI4kyaOulJ0
    • 11.01.11, 23:35
      Witam
      też się zastanawiam czy to już czas na zmianę fotelika. teraz mój trzylatek jeździ w maxi-cosi 9-18., przy wzroście 101 cm i 16,5 kg. Cyba jeszcze trochę poczekamy.

www.mojamama.blogspot.com
      Tekst linka
    • 12.01.11, 14:25
      zimowej nie moze byc dobrze dopiete pasami. Nie powinno sie wsadzac dziecka w kurtce. Ew. wsadz dziecko bez kurtki i dociagnij pasy, zaznacz miejsce na pasku dociagajacym by wdo tego samego miejsca docignac gdy bedzie w kurtce. Ineczej fotelik nie zebespiecza dziecka.

Mozna przed wyjsicem wlaczyc i nagrzac samochod by dziecko wsadzic do nagrzanego samochodu. Sposobow jest wiele by dziekca nie wozic w kurtce.....Wtedy tez i fotelik wystarczy na dluzej..
      W kazdym razie zapinanie w kurtce nie daje pelnej gwarancji w razie wypadku.
      --
      www.kppis.pl/500dni/
      • 12.01.11, 14:41
        Rozumiem, że sama też sie rozbierasz wsiadając do auta?
        --
        • 12.01.11, 16:02
          Do rosolu wink

No, nie az tak...ale kurtke puchowa zdejmuje.
          --
          www.kppis.pl/500dni/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.