• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Dlaczego chrapie?

• 26.01.11, 11:01
    Mój 3-letni synek od jakiegoś tygodnia chrapie bardzo głośno. Nie ma kataru wcale, mimo to przed snem zakropiłam mu nosek wodą morską i nie pomogło. Pokasłuje wprawdzie troszkę ale wcześniej przy kaszlu nie było chrapania. Czy któraś z Was może mi coś podpowiedzieć?
    Edytor zaawansowany
    • 26.01.11, 11:12
      Witaj. Mój synek ma podobnie. Dzisiejszej nocy prawie nie spałam, bałam się, że to coś poważnego, ale my od niedz zmagamy się z wysoką gorączką i podejrzewam że ma zatoki zawalone, do nosa nic nie spływa, za to mówi przez nos i słychac takie furczenie, ale o dziwo oddycha normalnie - nie wiem co to może być. Mnie pediatra zaleciła podawanie SINUPRETU dwa razy dziennie, zawsze bardzo nam pomaga. Zastanawiam sie też czy nie zrobić inhalacji na ciepło, np z rumianku, może coś zacznie spływać.
      • 26.01.11, 11:24
        wybierz sie z nim do laryngologa. Moj chrapal dlugo, spal i w ogole chodzil z otwarta buzia. Mial przerosnietego trzeciego migdala, usunieto go laserowo (w De juz sie rzadko kroi). Do tego pomniejszyli mu 2 pozostale. Przedtem prawie w ogole nie chorowal, tylko wlasnie chrapal i ciezko oddychal. Teraz spi super (i my tez), wypoczety chodzi do przedszkola itp. Laryngolog mi mowil, ze warto zrobic taki porzadek przed 1 klasa, potem dziecko moze miec problemy z koncentracja (zly sen) i gorzej sie uczyc (wypowiedzial sie na podstawie jakichs tam badan i statystyk).
        Nie uogolniam, nie mowie, ze Twoj ma to samo-ale moze.
        • 26.01.11, 11:33
          Właśnie też pomyślałam o tym migdałku. Tylko powiem szczerze, że boję się tego zabiegusad
          • 26.01.11, 12:31
            Z chrapaniem to na pierwszy rzut idzie się do laryngologa. Wiele osób tratuje chrapanie, jak czyjąś cechę, ale to zawsze ma jakieś chorobowe przyczyny - szczególnie u dziecka.
          • 26.01.11, 12:46
            Jomat, nie ma czego - mój syn miał usuwany 3. migdał (miał 3 lata) - syn zabiegu nawet nie pamiętał, trwało to z 10-15 minut, poprawa natychmiastowa - wcześniej syn chrapał, miał bezdechy nocne i katar..
            --
            nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
    • 26.01.11, 12:43
      Przerośnięty trzeci migdał?
      --
      nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
    • 30.01.11, 20:53
      Z pewnością to trzeci migdał. Z moim 3-letnim synkiem to samo.Jak tylko poszedł do przedszkola to problem z migdałem co rusz.A kaszel u mojego jest bo wydzielina z migdała może spływać bądź do przodu bądź do tyłu czyli pościanie gardła.i wtedy kaszel gotowy.od dłuższego czasu chodzimy w razie choroby do laryngologa dziecięcego.nasza pani dr zaleca usuwanie migdałka dopiero po 5 roku życia,a do tego czasu leczyć jak się tylko da.jeżeli są nocne bezdechy czy migdał olbrzymi to wtedy dla bezpieczeństwa dziecka usuwa się w każdym wieku.teraz też marny ma powiększony migdał i przy tym kaszel mokry.czekam tylko końca zimy i tych wszystkich choróbsk.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.