Ile ¶pi piętnastomiesięczne dziecko? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja prawie piętnastomiesięczna Córcia przesypia noc od 20 do 7 rano. Budzi się dwukrotnie na karmienie butl± około północy i około 3-4 nad ranem. Po wstaniu około 7 zje ¶niadanie, pobawimy się, i znów około 10 zasypia na około 1,5h. PóĽniej obiadek, zabawa, spacer i usypia około 15:30 na 1,5h-2h.
    Ogólnie ¶pi prawie 11 godzin w nocy + około 2,5-3 godzin w ci±gu dnia, czyli 13,5 - 14.
    Czy to jest normalne? Czy Wasze piętnastomiesięczne Dzieciaczki też tyle ¶pi±.
    Dziękuję za wszelk± odpowiedĽ.
    • Mój syn ma 14 miesięcy i tydzień. ¦pi mniej od twojej córci Zasypia o 20-20.30 wstaje o 7-7.30
      Potem idzie spać ok 12-12.30 i ¶pi dwie godziny maksymalnie 2 godz i 15 minut.
      Twoja córka ¶pi tyle ile potrzebuje, jak będzie chciała to sama zrezygnuje z tej drugiej drzemki, mój syn jak skończył rok to wła¶nie zrezygnował z drugiej drzemki bez sensu było go kła¶ć ok15.30-16 a potem szedł spać o 22 więc wyeliminowałam mu to drugie spanie.
      Twoja córka na razie chodzi spać o 20 więc potrzeba jej tyle snu po prostu
      pozdrawiam
    • Moja ¶pi zazwyczaj w nocy od 19 do 7, w dzień 2-3 godz. Mnie za to zaniepokoiłyby 2 karmienia nocne. Myjesz potem dziecku zęby??
      --
      Dzień ¦wira...
      • nie ma regulacji ile ma spac 15-miesieczne dziecko.Spi tyle ile potrzebuje.
        Ale karmic butla 15-miesieczniaka w nocy i to 2x to przegiecie jest.Myjecie zeby za kazdym razem?
        • dokladnie, spi tyle ile potrzebuje
          moj 17 miesieczny synek odkad skonczyl rok, no moze 13 m-c spi raz dziennie, a i w nocy oduczylam go jesc. wstaje ok 7,8, potem drzemka ok 12 (czasem pol godz, czasem 2 a czasem 3 godz), spac idzieok 20, 21.
          mysle ze najwyzszy czas oduczyc dziecko jesc w nocy. najperw przestaw ja na 1 jedzenie, a potem w ogole zrezygnuj, bo dziecko jest juz na tyle duze ze spokojnie przespi juz cala noc bez jedzenia.
          [/i]
          --
          www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18dppe4ciw.png"
        • Dziękuję za odpowiedĽ odno¶nie snu. Co do zębów, to w nocy nie myję.
          Z karmieniem nocnym jest tak, że jak była młodsza (12 m-cy i mniej) jadła bardzo często. Wtedy jeszcze cyca. Jak j± przestawiłam na butlę. Jadła pocz±tkowo też często, jednak po pewnym czasie, może 2-3 tyg. sama zrezygnowała z kilku posiłków, na rzecz tych dwóch.
          My¶lę, że bardziej chciało jej się po prostu pić.
          Teraz też znoszę cierpliwie jej pragnienie podjedzenia sobie dwa razy w nocy. I sprawia wrażenie faktycznie głodnej.
          Liczę jednak, że już niedługo sama z tego wyro¶nie. Je¶li jednak nie zrobi tego w ci±gu 2-3 tyg. pomogę jejwink Tym bardziej, że niedługo, bo w maju, spodziewam się kolejnego dzidziusia, więc wstawanie do dwójki byłoby ciężkiesmile
    • Moja ¶pi w nocy od 19-8 a w dzień ¶pi raz przeważnie 2 godziny (chociaż czasami zdarza się że jest to godzina a czasami aż 3 godziny)
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9h4vssh990.png
      http://www.suwaczki.com/tickers/qb3czbmhv97xxgaw.png
    • ¦pi od 21-22 do 7.30-9.00, w dzień od 13-15, ostatni posiłek zjada o 20.30 a ¶niadanie 9.00
    • Moja córka - 14miesięcy i 1 tydz. ¶pi dokładnie tak samo jak Twoja, z t± tylko różnic±, że na jedzenie budzi się tylko raz i to różnie, między 24 - 3.00
    • od ok 20:30 do 7:30 bez przerwy, bez karmienia
      w dzień od godziny do dwóch
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/syy2ej2866xmjpks.png
      http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfvhpgqlq590s4.png
    • Sypia jak najbardziej poprawnie pod sloncem smile Tylko sie z tego cieszyc.
    • ¦pi tyle ile potrzebuje i pytanie, ile ¶pi± inne dzieci, jest bez sensu. Prawie 100 lat temu Korczak pisał: Cytat Zmuszanie dzieci by spały, gdy im się spać nie chce, jest przestępstwem.
      Tablica, która głosi, kiedy ile godzin snu dziecku potrzeba, jest absurdem.
      Ustalić ilo¶ć godzin potrzebn± dla danego dziecka łatwo, gdy kto ma zegar.: ile
      godzin ¶pi bez przebudzenia, by zbudzić się wyspane. (...)
      Trudno wyobrazić sobie bardziej despotyczny, granicz±cy z tortur± nakaz, jak: -
      ¦pij!
      • Dziękuję za odpowiedĽ, ale dla mnie to pytanie nie jest bez sensu. Mam ¶wiadomo¶ć, że każde dziecko jest inne i nie oczekuję, że wszyscy napisz±, że ich dzieci ¶pi± tyle samo. Chodziło mi o to, czy choć u paru mam zdarza się, że dziecko w takim wieku też tyle ¶pi. Miałam różne przej¶cia z Córci± przez pewnego niekompetentnego lekarza i nie ukrywam, że do dnia dzisiejszego, choć już min±ł rok, mam obawy, czy oby ten sen jest normalny.
        No ale jest OK.
    • corka spi od 20 do 6, czasem 5 lub 7. Budzi sie zwykle 1 raz na zmiane pieluchy. Jak gorsze dni to 2-3 razy na picie. W dzien spi zawsze od 12 do 14-15.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/wff2ej28ycjbbhzq.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby upro¶cić zarz±dzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysi±com użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶ć z tego tytułu odpowiedzialno¶ć karn± lub cywiln±. Regulamin.