Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Ile śpi piętnastomiesięczne dziecko? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja prawie piętnastomiesięczna Córcia przesypia noc od 20 do 7 rano. Budzi się dwukrotnie na karmienie butlą około północy i około 3-4 nad ranem. Po wstaniu około 7 zje śniadanie, pobawimy się, i znów około 10 zasypia na około 1,5h. Później obiadek, zabawa, spacer i usypia około 15:30 na 1,5h-2h.
    Ogólnie śpi prawie 11 godzin w nocy + około 2,5-3 godzin w ciągu dnia, czyli 13,5 - 14.
    Czy to jest normalne? Czy Wasze piętnastomiesięczne Dzieciaczki też tyle śpią.
    Dziękuję za wszelką odpowiedź.
    • Mój syn ma 14 miesięcy i tydzień. Śpi mniej od twojej córci Zasypia o 20-20.30 wstaje o 7-7.30
      Potem idzie spać ok 12-12.30 i śpi dwie godziny maksymalnie 2 godz i 15 minut.
      Twoja córka śpi tyle ile potrzebuje, jak będzie chciała to sama zrezygnuje z tej drugiej drzemki, mój syn jak skończył rok to właśnie zrezygnował z drugiej drzemki bez sensu było go kłaść ok15.30-16 a potem szedł spać o 22 więc wyeliminowałam mu to drugie spanie.
      Twoja córka na razie chodzi spać o 20 więc potrzeba jej tyle snu po prostu
      pozdrawiam
    • Moja śpi zazwyczaj w nocy od 19 do 7, w dzień 2-3 godz. Mnie za to zaniepokoiłyby 2 karmienia nocne. Myjesz potem dziecku zęby??
      --
      Dzień Świra...
      • nie ma regulacji ile ma spac 15-miesieczne dziecko.Spi tyle ile potrzebuje.
        Ale karmic butla 15-miesieczniaka w nocy i to 2x to przegiecie jest.Myjecie zeby za kazdym razem?
        • dokladnie, spi tyle ile potrzebuje
          moj 17 miesieczny synek odkad skonczyl rok, no moze 13 m-c spi raz dziennie, a i w nocy oduczylam go jesc. wstaje ok 7,8, potem drzemka ok 12 (czasem pol godz, czasem 2 a czasem 3 godz), spac idzieok 20, 21.
          mysle ze najwyzszy czas oduczyc dziecko jesc w nocy. najperw przestaw ja na 1 jedzenie, a potem w ogole zrezygnuj, bo dziecko jest juz na tyle duze ze spokojnie przespi juz cala noc bez jedzenia.
          [/i]
          --
          www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18dppe4ciw.png"
        • Dziękuję za odpowiedź odnośnie snu. Co do zębów, to w nocy nie myję.
          Z karmieniem nocnym jest tak, że jak była młodsza (12 m-cy i mniej) jadła bardzo często. Wtedy jeszcze cyca. Jak ją przestawiłam na butlę. Jadła początkowo też często, jednak po pewnym czasie, może 2-3 tyg. sama zrezygnowała z kilku posiłków, na rzecz tych dwóch.
          Myślę, że bardziej chciało jej się po prostu pić.
          Teraz też znoszę cierpliwie jej pragnienie podjedzenia sobie dwa razy w nocy. I sprawia wrażenie faktycznie głodnej.
          Liczę jednak, że już niedługo sama z tego wyrośnie. Jeśli jednak nie zrobi tego w ciągu 2-3 tyg. pomogę jejwink Tym bardziej, że niedługo, bo w maju, spodziewam się kolejnego dzidziusia, więc wstawanie do dwójki byłoby ciężkiesmile
    • Moja śpi w nocy od 19-8 a w dzień śpi raz przeważnie 2 godziny (chociaż czasami zdarza się że jest to godzina a czasami aż 3 godziny)
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9h4vssh990.png
      http://www.suwaczki.com/tickers/qb3czbmhv97xxgaw.png
    • Śpi od 21-22 do 7.30-9.00, w dzień od 13-15, ostatni posiłek zjada o 20.30 a śniadanie 9.00
    • Moja córka - 14miesięcy i 1 tydz. śpi dokładnie tak samo jak Twoja, z tą tylko różnicą, że na jedzenie budzi się tylko raz i to różnie, między 24 - 3.00
    • od ok 20:30 do 7:30 bez przerwy, bez karmienia
      w dzień od godziny do dwóch
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/syy2ej2866xmjpks.png
      http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfvhpgqlq590s4.png
    • Sypia jak najbardziej poprawnie pod sloncem smile Tylko sie z tego cieszyc.
    • Śpi tyle ile potrzebuje i pytanie, ile śpią inne dzieci, jest bez sensu. Prawie 100 lat temu Korczak pisał: Cytat Zmuszanie dzieci by spały, gdy im się spać nie chce, jest przestępstwem.
      Tablica, która głosi, kiedy ile godzin snu dziecku potrzeba, jest absurdem.
      Ustalić ilość godzin potrzebną dla danego dziecka łatwo, gdy kto ma zegar.: ile
      godzin śpi bez przebudzenia, by zbudzić się wyspane. (...)
      Trudno wyobrazić sobie bardziej despotyczny, graniczący z torturą nakaz, jak: -
      Śpij!
      • Dziękuję za odpowiedź, ale dla mnie to pytanie nie jest bez sensu. Mam świadomość, że każde dziecko jest inne i nie oczekuję, że wszyscy napiszą, że ich dzieci śpią tyle samo. Chodziło mi o to, czy choć u paru mam zdarza się, że dziecko w takim wieku też tyle śpi. Miałam różne przejścia z Córcią przez pewnego niekompetentnego lekarza i nie ukrywam, że do dnia dzisiejszego, choć już minął rok, mam obawy, czy oby ten sen jest normalny.
        No ale jest OK.
    • corka spi od 20 do 6, czasem 5 lub 7. Budzi sie zwykle 1 raz na zmiane pieluchy. Jak gorsze dni to 2-3 razy na picie. W dzien spi zawsze od 12 do 14-15.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/wff2ej28ycjbbhzq.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.