• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak wygladaja afty? Dodaj do ulubionych

• 09.02.11, 22:33
    synek od kilku dni wkladal sobie paluszka do buzi i tak jakby sie drapal po wewnetrznej stronie policzka, wczoraj zaczal goraczkowac i goraczka utrzymuje sie caly czas, nie ma kataru ani kaszlu, lekarz ogladal go dzis i stwierdzil ze ma delikatnie powiekszone wezly chlonne, gardlo nie takie jakie powinno byc ale to nie angina i kazal narazie obserwowac, mowilam ze wlasnie maly wklada sobie palce do buzi i dla mnie wygladalo to tak jakby sobie przygryzl, 5tki juz ma od dawna, myslalam ze moze 6ki juz ida ale sprawdzilam ze 6ki wychodza pozniej a maly slabo je i mowi ze boli go zabek, teraz wlasnie jak mu zajrzalam to wlasnie ma na wewnetrzenej stronie policzka tak jakby pocharatane (bardziej niz mial rano) i pokryte delikatnie czyms bialym no i tak szperam w necie i nie wiem czy to moze afty? spotkalyscie sie moze z czyms takim? nie wiem co to mzoe byc..
    --
    Nikoś - 05.08.2008
    czekamy na marcowego szkraba
    Zaawansowany formularz
    • 09.02.11, 23:09
      moze to poprostu plesniawki takie male biale grudki na dziąslach i policzkach od wewnątrz. jest na to plyn aftin bez recepty w aptece. kup gaziki nasącz aftinem i wypedzluj mu buzie dokladnie. za dwa dni bedzie efekt ale nie przestawaj pedzlowac bo mogą wrocic
    • 09.02.11, 23:13
      Tu masz o aftach i pleśniawkach (to nie to samo: www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/nieproszeni-goscie-w-buzi_33511.html
      • 09.02.11, 23:16
        A jeszcze mi przyszło do głowy - poczytaj sobie w necie - opryszczkowe zapalenie jamy ustnej (moja starsza miała, to b. groźna i nieprzyjemna choroba, dziecko dostaje ten sam lek, co przy ospie (Heviran), moja dostała też Esberitox N). Przy aftach nie ma temperatury.
    • 09.02.11, 23:21
      moja córka kilka razy miała afty, ciężko to opisać ale to wyglądało jak małe pęcherzyki, raczej nie było białe tylko mocno czerwone wokół i stąd wydawało się jaśniejsze niż normalna skóra policzka, w każdym razie widoczne były wyraźne wystające pęcherzyki
      ale gorączki nie było (bo przy aftach raczej nie ma), a za to straszny ból przy każdym jedzeniu i piciu, dziecko nawet z piciem wody miało problem
    • 10.02.11, 10:17
      Mój syn funduje sobie afty co jakiś czas (właśnie teraz jedna mu schodzi ) więc znam je aż nazbyt dobrze. Zwykle wygląda jak biała krostka z silnym zaczerwienieniem wokoło pl.wikipedia.org/wiki/Afta . Jest bolesne, wrażliwe na gorące i kwaśne potrawy.
      Przy ostrym zapaleniu jamy ustnej (ale to nigdy nie będzie jedna afta) może być gorączka, w pojedynczych przypadkach raczej nie.
      Trzeba dobrze rozpoznać i odróżnić od pleśniawek bo etiologia, a tym samym leczenie (wspomagające głównie) jest zupełnie inne.
      --
      pozdrawiam
      Dorota i Kuba&Bartek
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.