Dodaj do ulubionych

Pokrzywka i co dalej

21.02.11, 09:45
Mój 1,5-roczny synek dostał wczoraj pokrzywki: w dwie godziny bardzo go wysypało. Przyczyny nie ustaliliśmy. Dodam, że to pierwszy przypadek, kiedy miał jakąkolwiek reakcję uczuleniową. Był u lekarza - dostał zastrzyk sterydowy i przepisane wapno. Wysypka zeszła po paru godzinach, za to bardzo spuchły mu oczy.
Dzisiaj skórę właściwie ma czystą, tylko oczy trochę zaczerwienione. I moje pytanie: czy powinnam iść z nim jeszcze raz do lekarza na obejrzenie?
Czy taka opuchlizna to normalna reakcja po sterydach?
Edytor zaawansowany
  • najma78 21.02.11, 10:15
    Moja corka pierwszy raz miala taka reakcje 3.5 roku temu, miala wtedy 5 lat, wygladala jakby wpadla w pokrzywy, bardzo swedzace czerwone bable na calym ciele nawet na powiekach. Byl juz wieczor wiec pojechalismy do szpitala. Lekarz ja zabadal i dostala syrop antyalergiczny, zeszlo bardzo szybko, dali nam jeszcze butelke do domu, bo lekarz powiedzial, ze w nocy to wroci, nie mylil sie, podalam lek jeszcze raz i to koniec. Drugi raz miala ten problem kilka tygodni temu czyli po ponad 3 latach, wysypana byla mniej, kupilam syrop antyalergiczny w aptece i podalam. Zniknelo. Sterydow nikt nie podawal. Rekacja alergiczna - przypuszczam, ze jakas ''chemia'' w pozywieniu, bo niczego w diecie niezwyczajnego nie bylo, a corka jada wszystko i nigdy zadnych dziwnych objawow nie miala.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.