Dodaj do ulubionych

ŁóŻko piętrowe czy pojedyncze?

01.03.11, 23:53
Przymierzam się do kupienia łóżka dla młodszej córki i mam dylemat. Dziewczyny są 2 w pokoju - starsza ma 7 lat, i łóżko Kritter z Ikei, młodsza 2,5 i jeszcze śpi w dzieciowym łóżeczku.
Chętnie kupiłabym piętrowe łożko, bo i oszczędność miejsca za tym przemawia, i starsza bardzo chce. Ale obawiam się, ze młodsza też chcialaby spać u góry, bo ona we wszystkim naśladuje siostrę i chce mieć to samo. Już teraz jak wejdzie do jej łóżka, to bez płaczu przy wyciąganiu się nie obejdzie.
Pewnie więc kupię drugie w Ikei.
Jak Wy rozwiązałyście ten problem (jeśli miałyście takowy, oczywiście)?
Edytor zaawansowany
  • mozyna 02.03.11, 00:00
    Nie zdecyduje sie nigdy na pietrowe. Dzieci bywaja szalone i dzikie smile Lepiej nie dawac im okazji do zrobienia sobie krzywdy, gdy spadna z lozka.
  • mak-111 02.03.11, 00:04
    my pewnie kupimy zwykle pietrowe dla corki 6 letniej i rocznego synka (w wakacje bedzie mial 1,6). na razie myslimy o tym rozwiazaniu po to zeby corka miala jakis swoj azyl i mogla "schowac sie" choc na chwile na gorze przed bratem. tylko obawiam sie, ze mlody tez bedzie usilowal sie tam wdrapac. zastanawiamy sie jeszcze nad czyms w tym stylu allegro.pl/lozko-2-pietrowe-wysuwane-barierka-w-opcji-i1476183784.html
  • inolek 03.03.11, 14:43
    no to powodzenia-mój syn w kwietniu bedzie mial 2 lata a juz włazi na wszystko co sie da byle tylko byc wyzej- drabinki na placach zabaw zdobywa juz sam ale ostatnio zaczął wdrapywac sie na duzy i ciezki regal w domu. lepiej nie kus dziecka bo drabinka to wyzwanie
  • slonko1335 02.03.11, 07:43
    Mamy łózko wysuwane jedno spod drugiego, jestem bardzo zadowolona.
    Zastanawiałam się nad piętrowym ale stwierdziłam, że wolę nie kusić losu i nie dawać im możliwości zrobienia sobie krzywdy.
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • mw144 02.03.11, 08:16
    Ja tu nie widzę problemu, ponieważ syn miał właśnie 2,5 roku jak zaczął spać na piętrowym na górze (na dole spała jego młodsza siostra), więc dla dzieci 7 i 2,5 kupiłabym na pewno piętrowe. Z drugiej strony po kilku latach znudziło mu się włazić na górę i teraz stoją rozstawione na dwa pojedyncze.
    --
    "Rottweiler jest jak MEDIA MARKT - nie dla idiotów"
  • teane 02.03.11, 09:29
    mam piętrowe dla dzieci 4,5 i 2,5, śpią na nim już od kilku miesięcy. mała chciała włazić na górę, ale cały czas jej tłumaczyłam, że to na dole jest jej łóżeczko i jest ok. teraz nie pozwala bratu wchodzić do siebie, bo to jej smile najgorsze były początki, jak mała uczyła się włazić po drabince na górę, bałam się że spadnie. nauczyła się i spokojnie teraz wchodzi i schodzi. na początku często bawili się oboje na górze, a teraz już łózko straciło na atrakcyjności i służy tylko do spania. my mamy mały pokój dziecięcy i nie wyobrażam sobie 2 łóżek oddzielnie.
    --
    trzeba dbać o linie, a linia ma być gruba i wyraźna!
  • igajos 02.03.11, 10:19
    U nas podobnie. Łóżko piętrowe mamy od roku - wtedy syn miał 5 a córka 2 lata. Mała wie, że bez zgody brata nie wolno jej wchodzić na górę. On ma tam swój azyl, gdzie może uciec przed siostrą.
    Jak do tej pory jedynym minusem była sytuacja, gdy syn miał jelitówkę i wymiotował w nocy brudząc również pościel na dole sad
  • onewoman 02.03.11, 10:52
    magda a możesz napisać jak sprawuje się łóżko kritter i czy nie niszczy się zbyt szybko?
    Na razie nie mam możliwości zobaczenia go tylko kupno na allegro,dlatego pytam.
  • magda1104 03.03.11, 11:27
    Kritter nie niszczy się, troszeczkę tylko pociemniało w trakcie 5 lat używania, al;e to chyba normalne.
    Co do piętrowego, to nie boję się o bezpieczeństwo, bo obydwie są cyrkówki smile Tylko właśnie wolałabym radość z nowego łóżka, a nie łacze i tłumaczenia...
  • luthien79 02.03.11, 11:57
    Przeniosłam na piętrowe łóżko moją 2,5 latkę oraz 14-miesięczniaka. Starsza na górze, młody na dole (łóżeczko z barierką).
    Wg mnie super układ.
    Choć jeśli młoda chce wszystko tak, jak siostra, a masz miejsce, to albo kup dwa wysokie łóżka (wtedy na dole jest miejsce na zrobienie domu z koca, czy dla 7-latki wstawienie biurka do nauki) - i ogólnie pokój zyskuje.
  • stypkaa 02.03.11, 14:48
    Mam dwóch bardzo żywych synków. Jeden aż nadto żywy. I śpią na łóżku piętrowym. Nigdy (a łóżko mamy już bodajże 3 lata) żaden z nich nie spadł z łóżka. Starszy zaczął spać na górze mając ok. 3 lat. Nic złego się nigdy nie stało. Mimo, że bardzo długo przychodził do nas w nocy, więc na początku podkładałam poduszki na podłogę na wszelki wypadek. Ale darowałam sobie po jakimś czasie jak zobaczyłam, że świetnie sobie radzi ze schodzeniem nawet zaspany w nocy. To tak apropos stwierdzenie, że lepiej nie kusić losu smile

Dla mnie łóżko piętrowe ma prawie same zalety - oszczędność miejsca, fan dla dzieci bo mogą sobie zbudować domek przykrywając łóżko kocami i chowając się na dole, fan bo na górze też jest fajnie się bawić. Jedyną wadą jest ścielenie - przy zakładniu prześcieradła na górny materac potrzebny jest mi stołek smile Ale raz na 2-3 tygodnie to nie jest problem.

A co do kłótni - u nas ten problem nie występił. Młodszy był na tyle mały, ze spał jeszcze wtedy w łóżeczku dziecięcym, więc w ogóle nie było opcji, żeby spał na górze. Poza tym starszeństwo musi mieć też jakieś zalety, więc dla wszystkich było oczywiste, ze podział będzie taki a nie inny: Starszy - góra, Młodszy - dół. Nie płakał młodszy w ogóle. Ale nawet jakby płakał - trudno. Nie na wszystko pozwalam moim dzieciom, więc z ich płaczem już się pogodziłam wink

Poza tym nawet sobie nie wyobrażacie min dzieci, które przychodzą do nas w gości jak zobaczą to łóżko (oczywiście tych które nie mają takiego w domu) smile Mają zabawę na godzinę conajmniej smile
  • mamablue 03.03.11, 10:16
    napiszcie coś jak sie sprawdza łóżko wysuwane? też rozważam opcję piętrowego, ale takie wysuwane wydaje się lepszym rozwiązaniem.
  • spec24 29.03.11, 14:48
    osobiście bardziej przemawia do mnie łózko piętrowe, ale fajne wysuwane też znalazłem, pod nazwą lozko dwu-poziomowe - może Ci się przyda.
    Dla autorki wątku to też może być rozwiązanie - córki śpią obok siebie, a ewentualne zamiany nie stanową problemu. Co więcej oszczędność miejsca nadal jest zachowana.
  • qwinta 18.04.11, 09:59
    takie dwu-poziomowe wygląda całkiem OK, ale osobiście bardziej przemawia do mnie klasyczne rozwiązanie łóżka piętrowego. Pewnie w ogóle zdecydowałbym się na rozwiązanie 3 osobowe jak łóżko piętrowe KACPER - znacznie bardziej mi się podoba, a do tego to zawsze dodatkowe miejsce do spania (nawet jak ktoś przyjedzie odwiedzić dzieciaki).
  • aleksandra1357 18.04.11, 10:23
    A może docelowo dwie antresole? Oba śpią na górze, na dole się bawią i mają biurka i kłótni nie ma. Ja tak zrobię, jak młodszy dorośnie do włażenia na górę smile
  • qwinta 19.04.11, 12:07
    Pomysł ciekawy. Nie zawsze jednak możliwy do wykonania - szczególnie kiedy mamy na prawdę mały pokój do zagospodarowania. Z tym spaniem na górze, myślę, że jakoś się pogodzą smile w razie problemów, takie łóżko jak na przykład KACPER 2 można rozłączyć i będą dwa parterowe (na wypadek jakby znudziło się wychodzenie na górę) - inna sprawa, że trzeba mieć je gdzie postawić w takiej rozłączonej formie.
  • mama-ola 19.04.11, 15:15
    Kupiłam łóżko podwójne - jedno wyciąga się spod drugiego. Oszczędność miejsca jest jak przy piętrowym. Moi synowie nie kłócą się, gdzie który ma spać, od razu było wiadomo, że starszy będzie wyżej. Ale u nas to "wyżej" jest tylko jakieś 20 cm wyżej.
    --
    Mama A. (6 lat) i M. (2 lata)
    Trójmiasto dla 30+
  • qwinta 20.04.11, 12:27
    Chodzi o coś takiego, jak to łóżko dwupoziomowe KUBUŚ?
    http://lozkapietrowe.com/uploads/products/kacper2-osolchajpg03391.jpg

wygląda bardzo ciekawe. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy obawiają problemów związanych z wysokością łóżka piętrowego.
  • mama-ola 20.04.11, 14:49
    Tak, mamy coś podobnego, też z dwiema szufladami. Ale akurat nie to.

> Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy
    > obawiają problemów związanych z wysokością łóżka piętrowego.

Właśnie tak było w moim przypadku - miałam obawy, że pospadają.
    Jestem zadowolona z takiego rozwiązania i chłopcy też smile
    --
    Mama A. (6 lat) i M. (2 lata)
    Trójmiasto dla 30+
  • ma_dre 20.04.11, 17:00
    My mamy pietrowe i swietnie sie sprawdza. Jesli chodzi o problem o ktorym wspominasz to nic innego nie doradze jak tylko stanowczosc, bo tak jak to opisujesz to wyglada na to ze chcesz ukarac starsza za okropne zachowanie mlodszej... mlodsza jest mlodsza i musi zrozumiec ze zawsze mlodsza bedzie. Do pewnych rzeczy po prostu dorosnie, tak jak dorosla starsza, ale pozwalac jej robic pewne rzeczy dlatego ze starsza je robi to bezsens. Ludzie to zwierzeta stadne, a w stadzie musi byc odpowiednia hierarchia wink Poki obydwie twoje corki nie dorosna naturalnym jest ze twoja starsza corka ma wyzsza pozycje w stadzie wink
    Sorki za wyklad "psychologiczny". Pietrowe lozka to swietna sprawa. Sama pare razy przespalam sie na gorze, fajnie bylo, tylko ze ciezko zlezc takiej starej babie jak ja.
  • qwinta 21.04.11, 12:49
    zawsze można jeszcze zrobić tak: kupujemy łóżko piętrowe KACPER 2:

http://lozkapietrowe.com/uploads/products_thumb/kacper_2_skadrowanyjpg20361.jpg

albo takie które też daje możliwość rozstawienia na 2 osobne kiedy nadejdzie taka potrzeba. Rozwiązanie się sprawdza o ile jest miejsce żeby takie łózka postawić. No i plusem jest jeszcze to, że dzięki takiemu rozwiązaniu łóżka, po zmienieniu swojej funkcji posłużą dłużej.
  • magda1104 06.05.11, 23:23
    Właśnie ten Kacper bardzo mi się podobał.
    ale kupiłam już i dla młodszej krittera i obydwie są zadowolone.
    Dzięki za rady.
  • qwinta 11.05.11, 14:23
    Najważniejsze, że dzieciaki są zadowolone. Kacper też mi się podoba. Z tego co widziałem, to ludzie są z niego raczej bardzo zadowoleni. Pozdrawiam!
  • adresnieprawidlowy 09.05.11, 13:39
    Łóżka piętrowe są raczej bezpieczne, bo mają wszelkie barierki, więc nawet dla młodszych dzieci się nadają, ale wątpię by 2,5 latka potrafiła wejść na górę po drabince. Jeśli pokój jest niewielki to moim zdaniem rozwiązanie z łóżkiem piętrowym byłoby lepsze. A młodsza córka najpierw może i popłacze, ale później się przyzwyczai.
  • asientos 11.05.11, 15:57
    starsza - 6,5 poszła na górę, a młodsza 3,5 - na dół. Każda ma swoje królestwo i zapraszają sięwzajemnie. Przewaga góry: jest to góra wink , przewaga dołu - ma daszek i może być domkiem.
    --
    www.serduszkokubusia.pl
  • qwinta 13.05.11, 16:46
    Bardzo mi się podoba uzasadnienie: góra to góra a dół to domek smile Myślę, że dzieciaki mogą to kupić smile
    Jeśli macie bardziej zabudowane łóżka, jak na przykład Cezar, to jak idzie Wam ścielenie? ostatnio ktoś mówił, że nie jest to zbyt wygodne i trzeba się wczołgiwać, żeby cokolwiek zrobić. Jak są Wasze wrażenia?
  • spec24 20.05.11, 13:27
    Kacper też jest moim faworytem. Widziałem je na żywo u naszych znajomych i wygląda na dobrze zrobione - dzieciakom śpi się dobrze - a to chyba najważniejsze. Z tego co mówili znajomi jedyne problemy mieli z ustaleniem kto ma spać na górze, ale młodszemu udało się ponoć wytłumaczyć i grzecznie został na dole.
  • kaka-dum 28.06.11, 15:24
    jestem w trakcie poszukiwania jakiegoś łóżka piętrowego. Zależy mi na tym żeby wykonane było z litego drewna, nie ze sklejki. Fajnie jakby posłużyło nieco dłużej. Jeśli udało się Wam trafić na jakieś porządne modele, proszę o info (wraz z cenami, o ile pamiętacie)
  • martin81 15.07.19, 01:29
    Ja ostatnio kupiłem dla mojej córki w wieku 6 lat łóżeczko o nazwie ola i nina z odjazdowemeble.pl/ . Generalnie dobra cena i naprawdę fajny wytrzymały produkt aż jestem w szoku bo kupiłem z promocjismile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka