Dodaj do ulubionych

Problem z myciem zębów

08.05.11, 15:41
Moje dziecko ma rok, komplet jedynek i dwójek, wyrżnięte wszystkie czwórki. I nienawidzi mycia zębów... Wrzeszczy, gryzie, pręży się, kopie. Generalnie problemem jest pasta, bowiem szczotkę bez pasty akceptuje, daje sobie umyć wszystkie zęby. Pasty mam już 3 (Nenedent, Aquafresh i Chicco), na wszystkie reaguje podobnie, próbowałam myć mu naszą pastą, efekt ten sam. Próbowałam różnych metod - dawałam szczotkę do łapy, mył z nami, myłam mu, a on mnie, myliśmy z hipopotamem. Efektów brak.
Macie jakieś rady, sugestie?
Edytor zaawansowany
  • joshima 08.05.11, 15:54
    jul-kaa napisała:

> Macie jakieś rady, sugestie?
    Chyba tylko takie, że za każdym razem tłumaczysz, że zęby trzeba myć, a potem robisz swoje. To jest jedna z niewielu rzeczy jakie jestem skłonna robić "na siłę" i nie pytać dziecko o zdanie. Kiedyś zrozumie a może nawet podziękuje.

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • jul-kaa 08.05.11, 15:56
    Robię to na siłę, zawsze są potrzebne dwie osoby, w jedną nie da rady... Ostatnio sporo rzeczy musiałam robić na siłę (leki...), trochę mam tego dość choć wiem, że siła wyższa.
  • thorgalla 08.05.11, 16:47
    Przeczekać i robić swoje,nawet przy użyciu siły.
    Moja też nie chciała,wyła,wyrywała się ale w końcu przeszło.Teraz gdy zobaczy szczoteczkę w łazience to chce umyć zęby.
    --
    Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej
  • trawaa 09.05.11, 11:28
    spróbuj tego:
    ZIAJA MAZIAJKA - ŻEL DO ZĘBÓW DLA DZIECI BEZ FLUORU
  • jul-kaa 09.05.11, 12:21
    Bez fluoru to bez sensu wink
  • pysia_35 09.05.11, 11:40
    moj tez nie lubi i raz lepiej a raz gorzej nam wychodzi to mycie- myjemy zawsze ale czasami tak troche słabo-po kilku machnieciach szczoteczka ucieka i staram sie nie walczyć zeby wogóle sie nie zraził. Jesli z pasta problem to moze mniej tej pasty dawaj ? Taka śladową ilosć przez jakiś czas, zeby sie powoli przyzwyczaiłdo tego smau i ze sie pieni ?
  • halapta 09.05.11, 11:46
    Na początek myj może bez pasty, jeżeli tylko tak pozwala, a pastę dawaj do samodzielnego szczotkowania.
    Np najpierw ty myjesz samą szczoteczką, a potem dziecko samo już z pastą (minimalna ilość). Może w ten sposób pozna i oswoi się z pastą, a potem będzie łatwiej go przekabacić na "ful serwis".

--
    Rodzicielstwo profesjonalne
  • magnes1978 09.05.11, 13:59
    Ja bym dała dziecku pastę do zabawy aby oswoił się najpierw z tubką (pewnie będzie próbował odkręcić, a jak się uda to dopiero będzie frajda) Samą pastą daj się pobawić rączkami, pokaż, że można nią coś fajnego narysować paluszkiem np bałwana na ciemnej kartce, czy choćby pociapać łapką. Może sam spróbuje skosztować jak smakuje.
    Na czas zabawy odpuść mycie zębów pastą. Jak już oswoi się z pastą włącz malca w proces mycia ząbków niech np trzyma szczoteczkę gdy Ty np wyciskasz pastę.
    Powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka