Dziwne menu 3 latka? Dodaj do ulubionych

Witam!
Wiem ,że temat był napewno juz napewno kiedys przerabiany,ale nie mogę znaleźć starych wątków na podobny temat,więc npiszę od poczatku.
Moja 3 letnia córeczka od ponad roku na sniadania jadła codziennie płatki na mleku ( do dwóch lat było mleko modyfikowane potem zwykłe). Nic innego na sniadanie nie uważała niż róznego rodzaju płatki. Kanapki jadła tylko na kolację i to tez nie zawsze (i tak jest do dziś). Ale ostatnio cos jej się poodwracało z tym jedzeniem i przez pewien czas praktycznie nic nie jadła, musiałam wymyślać przeróżne dania by cokolwiek zjadła,a najgorzej było ze śniadaniami bo nie chciała ich jeść w ogóle. W końcu faza niejedzenia jej przeszła i teraz od około dwóch tygodni jada na sniadania tylko kaszki mleczno-ryżowe lub inne ,ale te dla małych dzieci. Ze względu na to,że jak narazie tylko to preferuje na sniadania to jej je daję,bo mleka np. nie pije(nie chce od kiedy przestała jeść te płatki na mleku). Mleko zastepowały jej jogurty ,które mogła jeść po kilka dziennie. Zastanawia mnie jednak, czy to nie dziwne ,że takie juz spore dziecko je kaszki dla niemowląt i czy taka kaszka takiemu 3-latkowi może zastąpić "normalne "sniadanie (typu jajka, kanapki) i będzie dla niego w tym wieku wartościowe? Dodam,że obiad zjada normalnie, nie lubi co prawda wszystkiego,więc tez gotuję często pod jej gust.Mało je zup, woli drugie dania,mięso, ryba, warzywa,ryż. Na kolację zjada przewaznie jajko,pół pomidora i jogurt, bo mleka nie wypije do kolacji.Chleb do tej kolacji też rzadko zjada.Chyba ,że tosty lub kanapka z makrelą wędzoną.Ostatnio tez wyeliminowała ze swojej diety owoce, je je sporadycznie. Czy więc zatem taka kaszka około 200ml na snaiadanie +1lub dwa jogurt w ciągu dnia dostaczą jej odpowiedniej ilości mleka? I czy uważacie,że takię manu może w miarę być dla 3 latki? Chodzi mi o to,że ja czesto widzę dzieci w jej wieku, które jedzą wszystko co dostaną. Kanapki na snaidanie i kolacje , obiad to co mamy im podadzą ,owoce itp. Ona niestety jest dzieckiem wybrednym w jedzeniu i czasem naprawde mi ręce opadaja na jej to jedzenie.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.