Do mam dzieci w okularach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nadmienię, że dopiero syn zaczyna nosić okulary. Na kontrolnej wizycie pani doktor zasugerowałą, że następnym razem trzeba będzie zwiększyć ilość dioptrii ponieważ u syna wyszła wada +5. Trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że schodzi się w dół, ale pani doktor poinformowała mnie, że u małych dzieci zaczyna się od najniższych wartości i idzie do góry. Teraz nosi +2 i +1. Na badaniu wszystko wyszło ok, więc zastanawiam się po co zwiększać ilość dioptrii, ale może się nie znam, bo tak jak napisałam, dopiero zaczynamy nosić okulary. Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Hejsmile U mojego Michałka stwierdzono wade na +5. Szkła nosi na +2.
      Dodam że okulary nosi od 3 m-cy. Pod koniec lipca idziemy na kontrole i zobaczymy co okulista postanowi , ale też słyszałam ze zaczyna sie od niższych wartości po to aby oczka nie przeżyły tak od razu "szoku".
      --
      ARUŚ
      http://www.suwaczek.pl/cache/2dbef37361.png?html
      MICHAŚ
      http://www.suwaczek.pl/cache/47a9fc1092.png?html
      • Moi synowie nosza okulary już bardzo długo ( 9- latek nosi 6 lat natomiast 3 letnie bliźniaki od ponad dwóch). Wszyscy trzej sysstematycznie mieli zwiększane wartości. Do około 7 roku życia wada może rosnąć. Mój starszak już powolutku schodzi w dół. Zaczynał od około 2,5 i 2 na plusie a dzisiaj ma 4 i 3,75 na plusie. Maluchy mają mniejsze wartości.
    • hm, mojej corce wyszlo +2,5 i +3 i taka recepte na okulary dostala
      za pol roku kontrola, jesli sie cos zmieni, zmienia sie okulary

nic o slabszych szklach nie wspominal lekarz, mieszkamy w de, moze tutaj inaczej postepuja
      --
      "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
    • Nie tylko u małych dzieci.. Dopiero po 21 roku zaczyna się nosić taką wartość jaką rzeczywiście wychodzi w badaniu.. Mój syn przez pierwsze 3 m-ce nosił +1 obecnie +2 też przez 3 m-e a potem się okaże, nawet nie wiemy dokładnie jaka wynosi jego wada wzroku bo takie oko nawet jeszcze takiego 3 latka może mocno oszukiwać, a poza tym jest pod opieką dobrego okulisty, który widzi go raz na 3 m-ce i wie co robi przepisuje mu takie szkła..
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/43ktsg18ytoyuj15.png
    • okulista wie, co robi, zaufaj mu. U nas tez to tak wygladalo i wyglada, przy wadzie rzedu +8D plus astygmatyzm nie da sie od razu, z marszu, zrobic pelnej korekty.
    • Początkowo dobrze działa akomodacja oka i dziecko samo koryguje sobie wadę, w szkłach +5 nie widziałby nic!
      Jak mam plusy i astygmatyzm (+7 i +5) a szkła noszę +3,5 i + 2 , wcześniej prze ponad 15 lat nosiłam +1.5 i +0,5
      • No właśnie bo ja nie bardzo rozumiem skoro na razie te okulary które ma są ok, to po co jeszcze zwiększać ilość dioptrii
        • Jako mama małej okularnicy czuję się wywołana wink

malwi_31 napisała:

> No właśnie bo ja nie bardzo rozumiem skoro na razie te okulary które ma są ok,
          > to po co jeszcze zwiększać ilość dioptrii
          Te okulary nie są ok, bo wartość szkieł nie jest równa wadzie. Te okulary jedynie przyzwyczajają oko do prawidłowego widzenia po przez stopniowe zwiększanie mocy szkieł do momentu zrównania z wadą.
          Z tego co wiem dioptrie w okularach u dzieci zwiększa się w celu wyrównania ich z wadą właściwą.
          U mojej Miśki ( wówczas 18 mcy) okulistka na początku noszenia okularów przyjęła najmniejszą wartość dioptrii dla jej wady by oczy do szkieł przyzwyczaić. Marysia nosiła pierwsze okulary OP+2 OL+3 przy wadzie OP+3 OL+7 . Pod koniec czerwca miałyśmy wizytę i zmianę szkieł na mocniejsze OP+3 OL+5. W listopadzie kolejna zmiana szkła w OL .

--
          http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
          • Dziewczyny a jak to jest z - (minusami) też oko musi sie stopniowo przyzwyczajać???

Zuzanka ile Twoja córa ma lat?
            • pacynka27 napisała:

> Dziewczyny a jak to jest z - (minusami) też oko musi sie stopniowo przyzwyczaja
              > ć???

Nie wiem jak jest z minusami, ale możesz, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poczytać lub zapytać na tym forum : forum.gazeta.pl/forum/f,37296,Dzieci_slabowidzace.html
              Tam dziewczyny odpowiedzą na prawie każde pytanie, a panikary takie jak ja uspokajają w mig wink

> Zuzanka ile Twoja córa ma lat?
              9 września skończy dwa latka.

--
              • Dziękuję za wyjaśnienia smile czy to więc znaczy, że mając te okulary dziecko nie widzi tak jak powinno? no trochę nieświadoma jestem, więc wybaczcie być może infantylne pytania.
                Moje drugie pytanie, to czy jest taka możliwość, że w przyszłości będzie można całkowicie zrezygnować z okularów?
                • czy to więc znaczy, że mając te okulary dziecko nie
                  > widzi tak jak powinno?

widzi lepiej niż bez okularów...
                  --
                  http://www.suwaczki.com/tickers/43ktsg18ytoyuj15.png
                • malwi_31 napisała:

> Dziękuję za wyjaśnienia smile czy to więc znaczy, że mając te okulary dziecko nie
                  > widzi tak jak powinno? no trochę nieświadoma jestem, więc wybaczcie być może in
                  > fantylne pytania.

Dlaczego nie pytasz okulisty? ja wszystkie pytania jaki mi się między wizytami nasuną zapisuję i potem nie mam wątpliwości. W tych okularach które ma jeszcze nie widzi tak jak powinno, ale na pewno widzi lepiej niż bez. Tak przynajmniej było z moją córą, która mając niespełna dwa lata okularów nie ściąga w ogóle, bo właśnie w nich widzi lepiej. A nosi okulary bo zezuje, a zezuje bo źle widzi lewym okiem.

> Moje drugie pytanie, to czy jest taka możliwość, że w przyszłości będzie można
                  > całkowicie zrezygnować z okularów?
                  Jeśli wada się cofnie a jest bardzo duże prawdopodobieństwo to nie będzie musiała okularów nosić. Lekarka powiedziała jeszcze, że z wady takiej dzieci wyrastają bo wzrok kształtuje się do wieku wczesnoszkolnego, i łatwiej wyjść z wady + , o ile wada nie jest wrodzona a nabyta.
                  Nasze okularowe perypetie opisałam tutaj.
                  Zdjęcie było robione w pierwszym tygodniu noszenia okularów czyli jakoś pod koniec marca.

---
                  • Pytałam okulistki, ale ja z tych niedowiarków jestem i wolę mieć informacje z różnych źródeł wink na moje pytanie czy wada może się całkowicie cofnąć nie dała mi zbyt optymistycznych informacji, że może tak być, ale nie musi. Natomiast ja czytałam, że z plusów się często wyrasta. Dlatego chciałam to też skonsultować z wami.
                    • Przepraszam, podczepiłam się pod wątek a post mi się wysłał nie w całości. Mam podobną sytucję jak malwi
                    • red_ladybird_1 napisała:

> Pytałam okulistki, ale ja z tych niedowiarków jestem i wolę mieć informacje z r
                      > óżnych źródeł wink na moje pytanie czy wada może się całkowicie cofnąć nie dała m
                      > i zbyt optymistycznych informacji, że może tak być, ale nie musi. Natomiast ja
                      > czytałam, że z plusów się często wyrasta. Dlatego chciałam to też skonsultować
                      > z wami.

Jak duża jest wada i jak duże jest dziecko? Nasz okulistka udziela bardziej dyplomatycznych odpowiedzi wink ale ich sens jest w sumie taki sam. Ja też nie mam i nikt mi nie da 100%, ba nawet 30% pewności, że wada wzroku mojej córki się cofnie. Bo tego na tym etapie rozwoju dziecka nikt nie jest w stanie stwierdzić co będzie za 4, 6 czy 8 lat. Niemniej jednak, ja mam taką nadzieję że Marysia przestanie zezować bez zabiegowo smile
                      Poza tym nasza okulistka wspomniała też coś o nadwzroczności fizjologicznej która wynika ze zbyt małej gałki ocznej u dzieci, jeżeli wada nie przekracza 2–3 (+) dioptrii, dziecko z niej wyrośnie bo rośnie oko. Jeśli wada jest większa potrzebne są szkła korekcyjne. Okulary będą też potrzebne, jeśli do 10. roku życia nie cofnie się nadwzroczność fizjologiczna. Dlatego tak ważne jest badanie wzroku na bilansach dwu, cztero czy sześciolatków i niebagatelizowanie objawów niedowidzenia u dzieci ( mrużenie oczu, ból głowy, ból- zmęczenie oka, uciekające oczko, przekrzywianie głowy podczas czytania czy oglądania książeczek). Lepiej wcześniej sprawdzić czy wszystko OK niż za późno żałować.

--
                      • Witam, moja 6letnia córka ma tzw "leniwe oko" +3 dioptrie .Okulista kazał Nam codziennie wrzucać krpole TROPICAMIDUM 1% do oczka zdrowego by je uśpić , a te lewe pobudzić . Wizyta za 3mce. Boje się wrzucać tych kropelek... ulotka mnie przeraża sad Czy wy też tak miałyście ?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.