Jakie kropelki badz syrop na apetyt dla 2,5 latka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moje dziecko ma bardzo mały apetyt. Zawsze był niejadkiem, ale ostatnio juz wyjatkowo. Pediatra zleciła badania krwi, moczu, kału. chcę jeszcze spróbowac z tymi syropkami moze. Nie chcę go kłuc, bo to napewno nie obędzie się bez nerwów moich i jegosad
    • napisze ile wazy i ile mierzy to wazne.
      • i napisz co, ile i kiedy je, zobaczymy czy ten twój niejadek to nie jadek
        ale pisz wszystko
        np, godzinę po śniadaniu dwie chrupki kukurydziane
        patrząc na posty na tym forum, większość "niejadków" to wymysł rodziców
        --
        http://i36.tinypic.com/2d2abvc.jpg
        • wazy 12 kg i ma 62 cm...nie wiem czy to jest mój wymysł....na sniadanie zjada np pół parówki....czasami do tego parę kęsów chleba a czasami nie......to jest ok 7..potem moze ok 11 wduszę w nigo parę łyzek serka. Najgorsze sa obiady....praktycznie zawsze krzyczy, ze wszystko jest pesad
          • butterfly_33 napisała:

> wazy 12 kg i ma 62 cm...

jezu..tyle to moj wazyl jak mial 80 cm

przy 62 wazyl 9.2

teraz ma 96 i wazy 15.

• ja bym sie turaczej nie waga przejmowal ale wzrostem...

bo 62 cm u 2 latka to zdecydowanie za malo...

chyba ze cos zle napisalas.
          • no to niech nie je obiadów, zje większą kolację, najpierw go przeczołgaj, żeby się dobrze zmęczył, pół parówki i gryz chleba to rozsądne śniadanie dla 2,5 latka, szału nie ma ale i tragedii też nie 92 cm i 12 kg uważam - że całkiem przyzwoicie - dzieci w pewnym wieku głownie rosną kosztem wagi - posiłki - negocjuj, rób to co lubi, rób z nim - mój 2 latek dzielnie ciacha tępym nożem kawałek cebuli i daje sobie radę, 2,5 latek też może, urozmaicaj - proponuj nowe - na śniadanie może zjeść jajecznicę, płatki z mlekiem, gofra, naleśnika, kiełbasę (normalną), omleta, serek ze szczypiorkiem, jest spory wybór aż do kanapki
            coś tam je, rośnie, ja bym zostawiła dziecko w spokoju a nie pędziła go syropkami - na co to, po co, wierz mi ja wiem co mówię - próbowałam mojego nawet kroplami gorzkimi pędzić, ale mój potrafił zjeść pół kromki suchego chleba na dwa dni - wiem co to jest niejadek
            --
            Charakter: praworządny zły
    • Zrób badania bez gadania (tak mi się zrymowało), raz na jakiś czas robić warto. Zastanów się też co dziecko pije i czy podjada między posiłkami. Np. dziecko które nie zjada obiadów, powinno dostawać do picia tylko wodę (bo soki sycą).
      Możesz spróbować przez jakiś czas (miesiąc) podawać suplement witaminy z minerałami (ważne by było z żelazem), ważne żeby w czasie posiłku.
      Latem z reguły je się mniej. Jeżeli dziecko wygląda zdrowo, jest aktywne, rośnie i jest proporcjonalnie zbudowane to wszystko ok. 90% rodziców ma dziecko "niejadka", z czego tylko odsetek jest prawdziwych niejadków (zazwyczaj wiąże się to wtedy z jakąś chorobą).
      • taki mam własnie plan...cchę dac jakies kropelki na pobudzenie. Wydaje mi się, ze nie zaszkodzą

aha miało byc 92 cmsmile
        • no to faktycznie przy 92 cm 12 kg to jakby ciut za malo..

ale wazne jest czy dziecko jest ruchliwe i zywe, czy oslabione, marudne ..itd...

ale dla uspokojenia mozesz sie udac do lekarza i zrobic badania ogolne.. kto wie...
          • Mój syn waży 12,5 przy 98 wzrostu. Przy 92 ważył na pewno mniej niż 12. Jest jadkiem i wcale nie wygląda na zachudzonego. Kwestia budowy ciała - moje dziecko ma drobne kości, małą głowę i smukłą sylwetkę, dlatego mniej ciała jest potrzebne by takie kształty oblepić. Jest przy tym diabelnie silny, zwinny i szybki, przegania dzieci starsze o kilka lat.
          • Alez to okaz zdrowia. Zamiast wpychac w dzieciaka jakas chemie daj sobie na wstrzymanie. Nie zje raz, dwa, trzy razy, nie umrze. A jak zglodnieje to zje i moze zamiast parowki zrob mu jakas kanapke lub sama upiecz mieso i daj kawalek. Pilnuj tylko by odpowiednio pil.

--
            Ameryka ma Baraka
            Afryka Mubaraka
            A my mamy Bóraka...
            Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
    • Moje dziecko ma fazy spadku apetytu, najczęściej po chorobach, potrafi przetrwać dzień na jednej suchej kajzerce i kubku kakao. Pediatra nam kiedyś poleciła kinder biovital w żelu na pobudzenie apetytu. Mówiła, że dużo mam chwali. Faktycznie, pomogło, byłam zszokowana jakie ilości pochłania moje dziecko wink Oczywiście nie jadal wszystkiego, bo on generalnie jada z 6 potraw na krzyż, ale jak dostał to co lubi, to potrafił zjeść naprawdę dużo. Zjadł jedną tubkę (tego kinder biovitalu), teraz już nic nie suplementuję, jada umiarkowanie czyli dość słabo i wybrane rzeczy, ale cos tam je, więc nie panikuję.
      • Ten w żelu nie ma żelaza, a często właśnie niedobór żelaza powoduje spadek apetytu. Dlatego witaminy z żelazem są lepszym rozwiązaniem. Pikowit w tabletkach (od 3 lat) ma żelazo. Tabletki są miękkie (do ssania, gryzienia), 2,5 latek nie będzie miał z nimi problemu
        • proponuje jednak zrobić badania krew mocz kał tsh ,sama mam w domu synka 2,5l tez ma 92 i 12 kg ciężko jest z jedzeniem odkąd zachorował na płuca a było to 8 miesięcy temu zaczął się horror próbowałam już chyba wszystkiego i przeczekać i nie wmuszać ale nic dobrego z tego nie wynikło ,postanowiliśmy zrobi badania i....co się okazało syn ma w kale e.coli plus podwyższone tsh lekarka stwierdziła że to może być przyczyną braku apetytu musimy skonsultować się z endokrynologiem . pikovit jest powyżej 3 roku życia i większość witamin jest powyżej 3 roku życia więc sama bym nie eksperymentowała oczywiście to Twój wybór ,wiem tylko że przedawkowanie żelaza może być groźne dla dziecka więc czasem warto raz na jakiś czas zrobić badania ...
    • przez 2 dni spisuj dokladnie kazdy ks i kazdy lyk, ktory dziecko zje/wypije.Zwlaszcza to, co wypiuje, o ktorej godzinie, co je i co pije, w jakiej ilosci. Wrzuc to tutaj i porozmawiamy.
    • BIOARON 15-20 minut przed posiłkiem.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.