niedobór wzrostu i wagi u dziecka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • mój 4 letni syn bardzo powoli rośnie, spadł z 50 centyla na 3. Jest po pierwszych badaniach w klinice, okazało się że ma baaaardzo wysoki poziom trójglicerydów we krwi. Dziecko jest malutkie (waży 14 kg- 98cm wzrostu) nie je dużo słodyczy, tłustych rzeczy..normalna dziecięca dieta. Na nic wcześniej nie chorował, hormony tarczycy w normie, wiek kostny również.
    Czy któraś mama miała takie kłopoty z dzieckiem?
    • Witaj
      Moj syn ma 6 lat i jestem teraz w trakcie diagnostyki problemu ze wzrostem.
      Jest po wstępnych badaniach i wynika z nich że wytwarzanie hormonu wzrostu jest prawidłowe
      ,tarczyca równiez ok
      I teraz tylko czekam na wynik czy to nei przypadkiem problem z wchłanianiem glutenu.
      picasaweb.google.pl/basia77a/KoDerkoweKwadraty#

www.dzieciom.pl//10043
    • czy, mi się zdaje czy jakiś czas temu czytałam Twój wątek o celiakii, ale może się mylę ? smile
      ja napiszę tak, oczywiście już wcześniej pisałam na ten temat, ale generalnie sytuacja zmienia się u nas z każdą wizytą u specjalisty smile
      młoda - za dwa tyg. kończy 10 lat, pod kontrolą endokrynologa od bilansu 6-latka, miała wtedy 106 cm, czyli poniżej 3 centyla (ale u nas nie było dużego spadku z centyli, najwięcej była na 10 centylu). wiek kostny - 1,5 roku do tyłu, tarczyca ok, igf1 ok, reszta badań też, alergii brak. teraz mamy wizytę za tydzień i lekarka, po 4 latach twierdzi, że to chyba będzie ostatnia bo rośnie w swoim stałym tempie, mamy powtórzyć tylko wiek kostny. teraz ma 127 cm.
      młody - w grudniu 3 lata - niedobór wagi, waży ok 11,5-11,8 - po obserwacji na gastroenterologii (jak miał 14 m-cy) i pod stałą kontrolą immunologa. w lipcu wyszła alergia na wszystkie mąki - wprowadziliśmy dietę bezglutenową, od razu zrobili badania na celiakię, właśnie w piątek odebrałam wyniki, wyszły negatywne, młody zdrowy smile smile smile
      reszta badań - jak to pani profesor określiła: proszę pani to jest dziecko bez defektu tylko z alergią na mąkę confused do przedszkola nie może iść (przynajmniej przez najbliższe 6 m-cy), bo bardzo ważna jest obserwacja w niezmienionych warunkach środowiskowych, tzn. czy zmiana diety da efekty, czy zauważę jakąś różnicę, poprawę itd...
      także nie wiem czy to kłopoty, ja już się przyzwyczaiłam, właściwie co mam zrobić, zlecają badania to robię, zlecają wizyty to idę, zlecają konsultację to sią konsultuję wink
      dzieci mam przebadane z każdej strony, także staram się myśleć pozytywnie, będzie ok smile
      • olifra1 napisała:

> wiek kostny - 1,5 roku do tyłu
        pomyliłam się, moja ma 1 rok do tyłu (a 1,5 to jest "dopuszczalny"- tak gdzieś przeczytałam), no i nie pisałam, że u młodego wiek kostny w wieku 14 m-cy był prawidłowy.

• U nas było podobnie okazało się, że młoda ma refluks, alergie, candidę i lamblie. Po wprowadzeniu leczenia dziecko zaczęło przybierać na wadze i rosnąć lawinowo, potem wzrost znowu spowolnił ale nie jest już tragicznie. Obecnie jest pod kontrolą Poradni Zaburzeń Wzrostu. Wiek kostny ma taki jak rok młodsze dziecko i w stosunku do wieku kostnego wzrost idealny, w stosunku do rzeczywistego ledwie 3 centyl lub nieco pod siatką co i tak jest dobre bo była grubo pod siatką. Hormon wzrostu ma na dolnej granicy.Tarczyca, serce ok.
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • czy wy nie przesadzacie trochę z tymi wzrostami ?? ja chodzę na każde bilanse do lekarza regularnie i mi żaden lekarz nie powiedział żę moje dziecko jest niskie czy ma jakieś tam zaburzenia.
        córa ma 5,5 roku wzrost 109 i 18,5 kilo
        syn będzie miał 4 lata w grudniu czyli już za niedługo ma 97 cm wzrostu i 17 kilo
        Każdy mieści się w siatkach. A może ja powinnam się martwić ??
        Dodam że córa poszła do zerówki i nie jest najniższa w grupie.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfxmnyg7uvw2.png
        • czy wy nie przesadzacie trochę z tymi wzrostami ?? ja chodzę na każde bilanse d
          > o lekarza regularnie i mi żaden lekarz nie powiedział żę moje dziecko jest nisk
          > ie czy ma jakieś tam zaburzenia.

no widzisz mi powiedział, szkoda że nie pediatra dzieci który wszystko miał w d... dziecko po wizycie u gastrologa z miejsca wylądowało w szpitalu na diagnostyce a mi się dostało ochrzan, że nie przyszłam dwa lata wcześniej jak coś dziać się zaczęło i okazało się, że młoda bez sensu się męczyła tyle czasu....

>Każdy mieści się w siatkach. A może ja powinnam się martwić ??

moje nie mieściło się w siatkach, miało niedobór wagi i wzrostu czy mieści się Twoje nie wiem,sprawdź po prostu. Dziecko autorki wątku lawinowo spada na siatce musi być tego jakaś przyczyna, bo nie jest to prawidłowe, co innego jak od początku idzie tym samym centylem.

• Czym Ty masz się martwić? Powodem do niepokoju jest fakt znajdowania się dziecka poza siatkami, lub gwałtowne spadnięcie np. 50 centyla na 3.
          • Mój syn ma ponad 6 lat waży 14,50 miezy 108 wiek kosty cofniety o 3 lata, alergia IV stopnia na gluten i mleko (obecnie glutenowa odeszła po 2 latach diety, została na mleko)
            Potrafi jeść jak stary no ale... W paździeniku idziemy na wyżut hormonów i zobaczymy. Ewntualnie jeszcze robale, musze tylko wysłac próbki do dobrego laboratorium.

--
            To mój Dziubasek Siusiu Prut
            Już duży chłopak ze mnie
            • Piszę na dole, bo boje się, że jak się podepnę pod Ciebie , to nie zajrzysz smile
              Ile dokładnie ma lat Twoja starsza ? Aśka ma 9 lat i 4 miesiące , waży 3 kg mniej od Twojej córki i ma 123 cm, a diagnozować za bardzo już jej nie chcą ( bo blisko 3c na siatce). Gdzie będzie hospitalizowana ?
              • dokładnie urodzona 17 lutego 2002.

W kolejce czeka na Litewską, byłyśmy na wizycie u szefowej oddziału (doc. Pyrżak) w CM Damiana (na abonament) w ostatni piątek i bez ceregieli zaproponowała pobyt diagnostyczny, komentując, że ktoś to powinien zauważyć i diagnozować już parę lat temu...
                Będzie badana pod kątem zab. czynnościowych tarczycy, celiakii, niedoboru hormonu wzrostu etc.
                --
                Ad maiorem interpret(ation)is gloriam smile
                • my w przyszłą środę idziemy do kliniki i będzie miał robione szczegółowe badania. Ma trójglicerydy powyżej 500 i na tej podstawie pani dr stwierdziła że może nie trawić tłuszczu.
                  Mały w lipcu skończył 4 lata ma 97 cm i 14 kg. do wieku 3 lat było ok, był na 50 centylu a później (dosłownie) przestał rosnąć.
                  Nasza starsza córka ma 8 lat jest na 50 centylu (wzrost) i 25 centyl wagi ale tak było od urodzenia.
                  Tarczyca ok. wiek kostny ok

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.