glista ludzka a kaszel Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, u mojego synka wykryto w badaniach krwi glistę ludzką. Ale on oprócz kaszlu nie ma żadnych objawów które może glista wywoływać. Czy ktoś z Was się spotkał z czymś takim? i czy po przeleczeniuy glisty kaszel ustąpił? U synka wyszła też alergia na roztocza kurzu, pyłki traw i drzew. Bierze leki ale kaszel pojawia się i znika nie wiadomo skądsadproszę o odpowiedź.
    • Pierwsza pozycja w google.

Cykl rozwojowy glisty ludzkiej

Glista ludzka (Ascaris lumbricoides) jest pasożytem bytującym w jelicie cienkim człowieka. Samice mają długość ciała ok. 40 cm, samce są o połowę mniejsze. Samica składa kilkadziesiąt tysięcy jaj w ciągu doby (nawet do 200 tysięcy), które wydostają się z jelita razem z kałem. Poza organizmem (np. w glebie, na roślinach) w odpowiednich warunkach larwa rozwija się już w jaju. Jeśli jajo zostanie połknięte przez zwierzę lub człowieka (np. poprzez zjedzenie niemytej sałaty, warzyw z jajami glisty), to w układzie pokarmowym następuje rozkład otoczki jajowej pod wpływem enzymów trawiennych. Larwy wnikają w głąb jelita i trafiają do naczyń krwionośnych. Wędrują z krwią do płuc. Dalszy rozwój larw następuje w pęcherzykach płucnych. W czasie kaszlu trafiają do gardła, gdzie zostają połknięte i trafiają znowu do żołądka, a następnie do jelita, w którym następuje ich ostateczny rozwój. Osoba kaszląca posiadająca larwy glisty ludzkiej w płucach może zarazić pasożytem zdrowego człowieka, jeśli nie zatyka ust w czasie kaszlu. Jeśli larwa podczas kaszlu trafi do ust zdrowego człowieka i zostanie przez niego połknięta, to rozwinie się w jelitach w postać dorosłą. Glista ludzka jest niebezpieczna dla małych dzieci, gdyż może u nich przedostawać się z jelit do przełyku i czopować drogi oddechowe, co grozi uduszeniem. Walka z glistą ludzką polega głównie na myciu warzyw i owoców w gorącej wodzie (wysoka temperatura zabija larwy). Osobom zarażonym podaje się leki, które skutecznie zabijają pasożyta.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu dziecka do zdrowia.

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hc944jy3f.png
    • Tak, spotkałam się. Mój tata był nosicielem, a zdiagnozowano to właśnie po uporczywym, bardzo częstym kaszlu. Wciąż kaszlał i w końcu zaczął to diagnozować - okazało się, ze to glista. Dostał jakąś tabletkę na odrobaczenie i się uspokoiło. Dodam, że tą tabletkę musieli zażyć wszyscy członkowie rodziny, którzy mieszkali z moim tatą. Mam nadzieję, ze pomogłamsmile
    • Nie wiem, jak z glistą, ale moje dzieci (i pewnie my też) mieliśmy lamblie - tylko młodszy syn miał objaw (jeden) i to niezbyt charakterystyczny - anemię. U nikogo innego żadnych objawów nie było.
    • A jakie to badania krwi wykrywają glistę?
    • Czy ktoś z Was się spotkał z czymś takim?
      Tak.
      i czy po przeleczeniuy glisty kaszel ustąpił?
      Tak.
      --
      "No i dążysz do czegoś tam, po prostu se dążysz, normalnie bezczelnie se dążysz!"

• Po kilku latch obserwacji dzieci wiem, że nadpobudliwośc, nerwowość, kłopoty w nauce - koncentracja, zgrzytanie, złe sny, krosty na pupie, osad na zembach, psujące się zemby, czerwone pieprzyki, kaszel równiez szczekający, w nadmiarze kichanie i bekanie, popękane naczynka, nadmierna otyłość, chudość, podsiniałe oczy, krosty - są od pasożytów. Dzieci mają coraz więcej tasiemczyc (zbiorowe żywienie w szkołach, przedszkolach, psy i koty). Na tasiemca możecie kupić lek Yomesan/Niclosamide z aptek internetowych za granicą. Bez recepty. Vermox też kupicie . Mi zniknął nieprzyjemny zapach z ust, łamliwe paznokcie, grzybica między palcami u nóg, kamień nazębny, mąż mniej chrapie i mówi, że ogólnie czuje się jakis lżejszy...
        Dziecko brało zentel 3 dni // 2 tyg. przerwy // Vermox 3 dni //. Nic nie znalazłam w kupie.// znów 2 tyg przerwy i zastosowałam powyższy przepis u swojego dziecka przez kilka dni, potem podałam mu Vermox (ciągle stosując sok z czosnku) i to co zobaczyłam w kupie to był szok... Musicie ostrożnie przeprowadzać odrobaczanie gdyz bardzo silnie zarobaczony organizm może nie poradzić sobie z toksynami po robalach, tzw wstrząs anafilaktyczny. Jedzcie dużo ogórków kiszonych, kapusty kiszonej, cytryny. Robaki uwielbiaja zakwaszony organizm, a nie znoszą środowiska zasadowego. leki, farmaceutyki pomagaja tylko wtedy kiedy wspomagamy je naturalnie, nie jemy słodyczy, mąki itp....
        • dodatkowo, w bardzo wielu przypadkach u dzieci ale nie tylko występuje włosogłówka. To nie prawda, że bytyje tylko w jelicie. Potrafi je przebijać i przenikac do tkanki podskórnej.Powoduje bóle nóg (w szczególności na odcinku między kolanem a stopą, "popękane" naczynka, rozdrażnienie, "złe" sny, niespokojny sen, bladość - powoduje anemię, szczekający kaszel, swędzenie skóry. Lek np. Vermox najlepiej podać w nów (faza księżyca) i robić kąpiele przeciwpasożytnicze z miodu i mąki, po lekach lub w pełni... Trudno ją usunąć samymi lekami bo przenika do organizmu. Nie słuchajcie, że to zabobony, bo tak piszą ludzie których poważne problemy zdrowotne nie dotyczą. Toksokaroza (glista psia, kocia) też może dawać podobne objawy. Choroba z piaskownic. Na to można zrobić badanie krwii w lepszym labolatorium. Pomagajcie SWOIM DZIECIOM bo nikt za Was tego nie zrobi...chyba, że wolicie aby lekarze faszerowali je sterydami, antybiotykami, itd, itd...
          • i robić kąpiele przeciwpasożytnicze z miod
            > u i mąki, po lekach lub w pełni...

A czy należy jeszcze splunąć 3 razy przez lewe ramię przed taką kąpielą? I zatańczyć wokół ogniska intonując jakąś pieśń szamańską? Kiedyś karierę robił na forum wątek o tym smarowaniu się miodem z mąką i robalach rzekomo przez skórę wychodzących...przecież to bzdura kompletna!
            --
            I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.
        • >. Jedzcie dużo ogórków kiszonych, kapusty kiszonej, cytryny. Robaki uwielbiaja zakwaszony organizm, a nie znoszą środowiska zasadowego.<
          to po co jeść te kwaśne produkty?
    • forum.gazeta.pl/forum/f,86962,Pasozyty_candida.html
      • niektóre kwaśne w smaku, w organizmie zmieniaja się na zasadowe
        ciekawe linki
        www.eioba.pl/a/1o8q/wplyw-zakwaszania-na-stan-zdrowia-organizmu
        lista produktów
        www.odzywianie.info.pl/Rownowaga-kwasowo-zasadowa.html
        stosować Proszek Zasadowy wg Dr Auera
    • Moja Julka miała glistę i też bez objawów,no może blada była i oczy wiecznie podkrążone,po leczeniu niby już jej nie ma ale ja zrobię jeszcze raz badania.
      Kaszel miała suchy nocny,teraz faktycznie nie ma.
      --
      Moje Skarby:
      Mateusz 13.03.2006r
      Julia 25.11.2007r
      Dawid 26.03.2011r.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.