Dodaj do ulubionych

Złamany ząb u 1,5 roczniaka

12.11.11, 21:32
Witam wszystkich! Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomocsmile Otóż moja córka 2 dni temu upadła i odłamał się jej kawałek lewej górnej jedynkisad W zasadzie sam rógsad znalazłam ten kawałeczek, ale przecież na kropelkę go nie przykleję. Mam okropne wyrzuty sumienia, że to stało się przy mnie i chciałabym jej ten ząb odbudować. Byłam u jednej pani doktor, ale ona była beznadziejna i stwierdziła, że nic z tym nie zrobi, nie odbuduje, bo córka nie usiedzi w miejscu i nie da się dotknąć. Za taką "poradę" zapłaciłam 30 zł. Nie polecam lecznicy w Warszawie przy ul. Fieldorfa 5. Dzwoniłam do innej lecznicy, gdzie odbudowanie zęba kosztuje 120-150 zł i jakoś tam dziecko wysiedziwink Gdzieś czytałam, że dentyści dziecięcy używają gazu rozweselającegowink))Ale zastanawiam się, czy warto to robić, bo to jest mleczak i tak prędzej czy później wypadnie. Tak mi mówią mąż i znajomi...No i to dodatkowy stres dla dziecka...A ja już sama nie wiem. Ona ma 1,5 roku, a więc jeszcze trochę czasu minie zanim ten ząb wypadnie. Proszę Was o radę. Czy ktoś miał podobny problem?? I czy orientujecie się, jak wygląda taka odbudowa?? Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • doa1980 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 21:44
      A dużo odłamało się tej jedynki?
      Może faktycznie nie ma potrzeby stresować siebie i dziecka.
      Moj mały też jak miał okolo 1.5-2 lat (już nie pamiętam dokładnie) odłamał kawałek jedynki ale równo i jak tylko z bliska komuś pokarze to widać. Byłam u dentysty ale nic nie kazał robić.

--
      http://suwaczki.maluchy.pl/li-44383.png
      • mokka28zm Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 21:53
        Hej, dziękuję za szybką odpowiedźsmile Ułamał się sam róg, tak jakby 1/4 zęba. Jak mała ma lekko otwartą buzię to wygląda jakby miała duża przerwę między zębamiwink Nie jest to jakaś tragedia, ale ja mam poczucie winy, że jej nie upilnowałam, a najśmieszniejsze jest to, że stałam obok niej, gdy to się stałosad No i jestem niezdecydowana czy to robić czy niesad Twojemu dziecku ułamał się równo, a mojej po skosie i nie wiem, czy nie będzie sobie ranić ust. I tak przy upadku rozwaliła sobie wargę dolnąsad
        • doa1980 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 22:02
          mokka28zm napisała:

> Hej, dziękuję za szybką odpowiedźsmile Ułamał się sam róg, tak jakby 1/4 zęba. Jak
          > mała ma lekko otwartą buzię to wygląda jakby miała duża przerwę między zębami;
          > ) Nie jest to jakaś tragedia, ale ja mam poczucie winy, że jej nie upilnowałam,
          > a najśmieszniejsze jest to, że stałam obok niej, gdy to się stałosad No i jeste
          > m niezdecydowana czy to robić czy niesad Twojemu dziecku ułamał się równo, a moj
          > ej po skosie i nie wiem, czy nie będzie sobie ranić ust. I tak przy upadku rozw
          > aliła sobie wargę dolnąsad

Ja też stałam koło mojego małego jak przywalił w umywalke,stało się. A ten ząbek się wygładzi bardzo szybko sam,nie będzie taki ostry zobaczysz.

--
          http://suwaczki.maluchy.pl/li-44383.png
    • jul-kaa Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 21:54
      Moim zdaniem to bez sensu, nawet bardzo dobry dentysta nie da Ci gwarancji, że dosztukowany kawałeczek się nie odkruszy.
      Ja sama mam ułamaną jedynkę i co jakiś czas muszę ją poprawiać. Teraz od kilku lat nie musiałam, ale to zawsze loteria.
    • pamplemousse1 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 21:54
      ja bym takiego maluszka zostawiła w spokoju. Przestraszy się tylko dentysty na długi czas. Mój syn złamał jedynkę wzdłuż na pół - ząb do wyrwania - i długo bał się białego fartucha, też miał 1,5 roku. Jakoś żyje już rok bez tej jedynki wink
      • mokka28zm Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 22:02
        Dziękuję Wam bardzo za szybkie odpowiedzismile Może faktycznie macie racjęsmile Chyba dam sobie spokójsmile Podniosłam się trochę na duchusmile Pamplemousse1 dobrze, że masz takie podejściesmile W sumie to przecież mleczakismile)) Dziękuję raz jeszczesmile Życzę Wam i Waszym dzieciom zdrówka i, żeby nie łamały sobie więcej zębówwink Będę tutaj zaglądaćsmile Serdecznie Was pozdrawiamsmile
        • pamplemousse1 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 23:31
          za kilka dni w ogóle o tym zapomnisz smile Ja jeszcze przez dwa tygodnie nie mogłam sobie darować, że we troje go pilnowaliśmy, a on akurat na kant kostki brukowej wpadł. No ale co zrobić wink Oby tylko takie problemy z dzieciakami były.

Jak będzie starsza (3-4 latka) i będzie jej to przeszkadzało, wtedy udacie się do dentysty i dorobicie ten brakujący kawałek. Dziecko będzie wiedziało o co chodzi i na spokojnie otworzy buzię. Nie ma co robić tego na siłę - jej jest i tak wszystko jedno póki co smile To tylko dla nas wygląd estetyczny. Mój syn żyje bez jedynki i naprawdę nikt nie zwraca na to uwagi smile
          • mokka28zm Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 13.11.11, 22:06
            Pamplemousse, Iwosik bardzo Wam dziękujęsmile Spojrzałam na to z zupełnie innej stronysmile No i pociesza mnie fakt, że nie jestem samawink Staram się o tym nie myśleć, już się wyryczałam i trochę mi odeszło. Może dorobimy kiedyś ten kawałek, albo poczekamy aż w ogóle wypadnie ten ząbek i będzie z głowysmile
    • mruwa9 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 12.11.11, 22:07
      zastanow sie, dlaczego tak wazne jest dla ciebie odbudowanie zeba dziecka-. dla poprawy estetyki, czynnosci narzadu zucia, dla zniesienia bolu czy dla uciszenia wlasnych wyrzutow sumienia, ze nie dopilnowalas dziecka? Bo jesli masz po raz kolejny stresowac dziecko z tego ostatniego powodu, to sobie daruj..Stomatolog ocenil, ze w tym przypadku odbudowa nie jest niezbedna, to widac tak jest. Nie kazde zlamanie wymaga od razu odbudowy, zwlaszcza w przypadku mleczaka, gdy mozliwosci wspolpracy z dzieckiem sa mocno ograniczone. Czasem wystarczy wygladzenie i wypolerowanie, o ile choc na tyle dziecko pozwoli.
      • iwonsik Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 13.11.11, 15:33
        ja też bym z tym zębem nic już nie robiła. Może być tylko bardziej wrażliwy przez kilka tygodni więc radzę delikatnie myć ząbki i nie dawać nic twardego, zimnego do gryzienia. Głowa do góry, to się zdarzasmile
        • mala220 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 13.11.11, 22:40
          moj maly mial ok 1,5 roku gdy wyłamała mu sie "dwojka", wlasciwie przod. nie mam pojecia jak to sie stalo i kiedy. bylismy u stomatologa i powiedzial ze ma slabiutkie zeby, a ten zabek przez pol roku starl sie, jest coraz krotszy. stomatolog nic nie kazal z tym robic.
          --
          www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18dppe4ciw.png"
    • agnieszkap30 Re: Złamany ząb u 1,5 roczniaka 30.05.19, 20:38
      Witam Panią. Wiem ze post z przed kilku lat ale chcialabym zapytac czy z zabkiem sie cos pozniej dzialo? Moja reż ukruszyła róg ząbka ale 2,i teraz ma obecnie 1,5roku. Chodzimy lakierujemy zabki aby nie lapisowac bo od srodka widac zebine.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka