Dodaj do ulubionych

co wasze dzieci będą jadły w wigilię?

13.12.11, 23:13
a konkretniej, na wigilijną kolację wink
zainspirowana wątkiem o swiatecznych ubiorach - co podacie maluchom? chodzi mi o takie dzieci ok 1,5 roku / i mniej.
Czy szykujecie cos specjalnie dla nich?

No bo tak:
karp smazony - odpada
ryba w galarecie - odpada
pierogi z kapustą i grzybami - odpada
kapusta z grochem - odpada
śledzie - odpadają
...
Obserwuj wątek
    • joshima Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:16
      ilovetwins napisała:

> a konkretniej, na wigilijną kolację wink
      > zainspirowana wątkiem o swiatecznych ubiorach - co podacie maluchom? chodzi mi
      > o takie dzieci ok 1,5 roku / i mniej.
      Moje w tym wieku jadło wszystko co nie zawierało grzybów i mleka.

> Czy szykujecie cos specjalnie dla nich?
      No coś Ty?

> karp smazony - odpada
      > ryba w galarecie - odpada
      A to czemu?

> kapusta z grochem - odpada
      > śledzie - odpadają
      A to czemu?

--
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
      • ilovetwins Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:25
        joshima napisała:

> > karp smazony - odpada
        > > ryba w galarecie - odpada
        > A to czemu?
        smaonego nie jemy, a juz na pewno nie w glebokim tluszczu (a taki bedzie)
        i ryb z marketu tez nie jemy (a takie będą)

> > kapusta z grochem - odpada
        > > śledzie - odpadają
        kapusta jest z grzybami, a sledzie z marketu ;-(
        • joshima Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:51
          ilovetwins napisała:

> smaonego nie jemy, a juz na pewno nie w glebokim tluszczu (a taki bedzie)
          > i ryb z marketu tez nie jemy (a takie będą)
          Ale czemu? Co to znaczy nie jemy? Ty tez nie jesz?

> kapusta jest z grzybami, a sledzie z marketu ;-(
          Powiedziałaś, że kapusta z grochem, u mnie się robi bez grzybów. A co z tego, że śledzie z marketu? A jakie mają być? ECO? Ty ich nie zjesz?

Słoiczki i kaszki Nestle też są z marketu. Zupełnie Cię nie rozumiem.

--
          JoShiMa

• budzik11 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:46
          ilovetwins napisała:

> smaonego nie jemy, a juz na pewno nie w glebokim tluszczu (a taki bedzie)
          > i ryb z marketu tez nie jemy (a takie będą)
          >

To po co kupujesz i robisz jak potem nie jecie? Stawiasz na stole, popatrzysz a potem wyrzucasz??

> > > kapusta z grochem - odpada
          > > > śledzie - odpadają
          > kapusta jest z grzybami, a sledzie z marketu ;-(

A skąd bierzesz śledzie? Od baby na targu, która je wyhodowała w swoim ekologicznym ogródku? Hahahaha, dobre smile Śledzie, gdzie byś ich nie kupiła, pochodzą z tego samego źródła - z morza.

A odpowiadając na pytanie - moje dzieci po skończeniu roku jadły już wszystko więc również wszystkie wigilijne potrawy, jeśli miały ochotę spróbować.
      • saguaro70 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:03
        Hm, bo kapusta z grochem jest wzdymająca. Tylko w Wigilię dzieci nie mają czasu na jedzenie.Czują, że coś się dzieje. Prezenty, choinka, więc zapewne tylko skubną potrawy. I rodzice się boją, że dziecko umrze, dlatego szykują oddzielnie. Nic bardziej błędnego, Joshimo.
        Jak zwykle, porada trafna i pytania do rzeczy big_grin
        Pozdrawiam cieplutko smilesmile
        --
        Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co znajdziesz w środku big_grin
    • ma_niusia Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:17
      Mój rok temu mial 1,5 roku na Wigilię. Jadł barszczyk, rybę w galarecie (nie badzo rozumiem dlaczego odpada?), dostał też 1 pieroga z kapustą i grzybami (i jakoś przeżył), a zamiast karpia którego u nas nikt oprócz ojca nie lubi mieliśmy dorsza i łososia (pieczone) i wszyscy jedliśmy smile
      W tym roku spróbuje już totalnie wszystkiego z wigilijnego stołu. Przecież to jest raz w roku i dziecko nie zjada tego kilogramami tylko kilka kęsów wink
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
    • jul-kaa Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:28
      Napisałaś tak, jakby te potrawy generalnie odpadały, a widzę, ze odpadają, bo są z fatalnych składników/fatalnie przygotowane.

My robimy wszystkie potrawy sami, syn (20 m-cy) będzie jadł wszystko, na co będzie miał ochotę, oprócz potraw z grzybami (zrobię mu pierogi z samą przyprawioną kapustą).
      • ilovetwins Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:33
        Rzeczywiscie tak jest!
        niestety nie bedziemy na wigilie u siebie i nie bede miala mozliwosci przygotowania tych potraw / wplywu na nie, ani tym bardziej wyplywu na skladniki.
        I dlatego wlasnie zastanawiam się, co podac dzieciom, jak juz siądziemy do tego stolu, bo przeciez jesc będą chciały.
        • joshima Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 00:08
          ilovetwins napisała:

> Rzeczywiscie tak jest!
          > niestety nie bedziemy na wigilie u siebie i nie bede miala mozliwosci przygotow
          > ania tych potraw
          To nie będziesz też chyba miała możliwości przygotowania potrawy która nadawałaby sie dla Twojego dziecka.

Swoją drogą. Odnoszę wrażenie, że nie bardzo lubisz gospodynię u której przyjdzie Ci gościć.

--
          JoShiMa

• franczii Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 05:31
          > niestety nie bedziemy na wigilie u siebie i nie bede miala mozliwosci przygotow
          > ania tych potraw / wplywu na nie, ani tym bardziej wyplywu na skladniki.
          > I dlatego wlasnie zastanawiam się, co podac dzieciom, jak juz siądziemy do tego
          > stolu, bo przeciez jesc będą chciały.

Toz to bedzie jakis survival. Daj znac po wszystkim, jesli sie wam uda przezyc of course.
        • mikams75 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:16
          > Rzeczywiscie tak jest!
          > ania tych potraw / wplywu na nie, ani tym bardziej wyplywu na skladniki.
          > I dlatego wlasnie zastanawiam się, co podac dzieciom, jak juz siądziemy do tego
          > stolu, bo przeciez jesc będą chciały.

no i nie bardzo sobie wyobrazam - co w tej sytuacji? Siadacie przy stole, na stole samo "niezdrowe" zarcie, z fatalnych skladnikow, smazone na przydymionym tluszczu przez tesciowa wink
          I co ty jesz? Jesz to co zaserwuja czy wybrzydzasz?
          A jak dziecko bedzie chcialo pieroga, to co? Nie dasz?
          Albo wyjmiesz swoje z torby?

Daj dzieciom co ebda chcialy i tyle. Przeciez nie zjedza kilograma ryby smazonej czy 20 pierogow.
          Albo zastanow sie, co ci najbardziej wadzi na stole wigilijnym i zaproponuj, ze sama cos fajnego przygotujesz np. rybe z folii

Podejrzewam, ze problem nie dotyczy tylko wigilii tylko kazdej wizyty u rodziny i niedzielnych obiadkow u tesciowej wink
    • mika_p Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:34
      Moje starsze zjadało sam makaron, gotowany do grzybowej, bo reszty nie lubi. W kolejnych latach babcia dodała potrawę nietradycyjną, na motywach wigilii u teściowej, kluski z makiem.
      Młodsze dziecko, mniej wybredne, tylko na pierwszej wigilii (kiedy miało 8 miesięcy) było traktowane specjalnie. Ten egzemplarz spróbuje karpia, fasoli na szaro (fasola z białą zasmażką), kapusty z fasolą, napycha się kluskami z makiem.
      U teściów od początku mogłaby jeść rybę w galarecie, ale ją galaretki brzydzą.

--
      Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
      • tijgertje Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:42
        Mika, ciekawa jestem, skad tesciowa pochodzi. Kluski z makiem, miodem i orzechami to u nas tradycyjna poitrawawink Pychota! A jeszcze kasza z suszonymi sliwkami. mmmm... Moj maz takich rzeczy nie jada, wiec mamy z mlodym uczte. Mlody od poczatku jadl z nami, w pierwszym roku poza grzybami. Na Wigilii jestesmy zazwyczaj sami, zmodyfikowalam nieco potrawy, ktore mielismy w domu, zeby maz tez mogl cos zjesc. U nas jadlo sie zur z grzybami, ja robie zupe z suszonych grzybow , calkiem spory garnek, bo chlopaki przez swieta tez ja musza miecwink Zamiast karpia, ktorego u nas w ogole nie mozna kupic, kupuje zwykle duza sole , jest groch z maslem, pierogi z kapusta i kompot z suszonych owocow. Maz wcina tylko zupe, ziemniaki z ryba i grochem i zapija kompotem. Mlody, ogolnie dosc wybredny wcina wszystko jak lecismile
        --
        autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
        • 1maja1 Re: tijgertje 14.12.11, 09:50
          tijgertje napisała:

> Mika, ciekawa jestem, skad tesciowa pochodzi. Kluski z makiem, miodem i orzecha
          > mi to u nas tradycyjna poitrawawink Pychota! A jeszcze kasza z suszonymi sliwkami
          > . mmmm... Moj maz takich rzeczy nie jada, wiec mamy z mlodym uczte. Mlody od po
          > czatku jadl z nami, w pierwszym roku poza grzybami. Na Wigilii jestesmy zazwycz
          > aj sami, zmodyfikowalam nieco potrawy, ktore mielismy w domu, zeby maz tez mogl
          > cos zjesc. U nas jadlo sie zur z grzybami, ja robie zupe z suszonych grzybow ,
          > calkiem spory garnek, bo chlopaki przez swieta tez ja musza miecwink Zamiast kar
          > pia, ktorego u nas w ogole nie mozna kupic, kupuje zwykle duza sole , jest groc
          > h z maslem, pierogi z kapusta i kompot z suszonych owocow. Maz wcina tylko zupe
          > , ziemniaki z ryba i grochem i zapija kompotem. Mlody, ogolnie dosc wybredny wc
          > ina wszystko jak lecismile

czy Ty czasem nie pochodzisz z dawnego czestochowskiego?? bo potrawy, ktore wymienilas to wypisz wymaluj to samo co moja tesciowa gotuje, do ktorej w tym roku zjezdzamy (oprocz tych klusek z makiem). NIestety ja jak Twoj maz nie gustuje w takiej kuchni wigilijnej, kompot z suszu z makaronem (czyli zupa z owocow) to mi w ogole przez gardlo nie mogla przejsc, a kartofle na wigilijnym stole to tez dla mnie byla nowosc. I tez sie zastanawiam jak autorka postu co ja dam dzieciom, bo moje wybredne, syn szczegolnie, chyba zrobie im rosol, bardzo wigilijna potrawawink
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/zrz64z177icwbfhr.png

• 1maja1 Re: tijgertje 14.12.11, 09:55
            1maja1 napisała:

> tijgertje napisała:
            >
            > > Mika, ciekawa jestem, skad tesciowa pochodzi. Kluski z makiem, miodem i o
            > rzecha
            > > mi to u nas tradycyjna poitrawawink Pychota! A jeszcze kasza z suszonymi sl
            > iwkami
            > > . mmmm... Moj maz takich rzeczy nie jada, wiec mamy z mlodym uczte. Mlody
            > od po
            > > czatku jadl z nami, w pierwszym roku poza grzybami. Na Wigilii jestesmy z
            > azwycz
            > > aj sami, zmodyfikowalam nieco potrawy, ktore mielismy w domu, zeby maz te
            > z mogl
            > > cos zjesc. U nas jadlo sie zur z grzybami, ja robie zupe z suszonych grz
            > ybow ,
            > > calkiem spory garnek, bo chlopaki przez swieta tez ja musza miecwink Zamia
            > st kar
            > > pia, ktorego u nas w ogole nie mozna kupic, kupuje zwykle duza sole , jes
            > t groc
            > > h z maslem, pierogi z kapusta i kompot z suszonych owocow. Maz wcina tylk
            > o zupe
            > > , ziemniaki z ryba i grochem i zapija kompotem. Mlody, ogolnie dosc wybre
            > dny wc
            > > ina wszystko jak lecismile
            >
            o, kaszy tez nie robi, wiec moze to jednak nie czestochowskie skad pochodziszsmile
            ps: kasza na wigilii to tez dla mnie abstrakcja, ale co kraj to obyczajwink

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3rl68x4hm0elb.png
    • dagmara-k Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:35
      moja corka ma 20m-cy. nic z tej listy nie odpada, tylko panierki z ryby nie dam. jak ja znam zje wszystko co bedzie pierogowate, barszcz, rybe, watpie zeby groch ruszyla, kapuste na pewno chetnie. podejrzewam, ze 1,5 roczne dziecko nie siedzi na wigilijnej kolacji tak jak dorosli do poznej nocy i nie je caly czas, jest byc moze nawet juz po swojej kolacji codziennej. u mnie np o 19.00 mimo wszystko na pewno wystapi upomnienie sie o kasze na mleku.
    • wanielka Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 13.12.11, 23:50
      młody tylko rok temu był traktowany specjalnie, ale miał 9 miesięcy. teraz zje wszystko - od zupy rybnej z grzankami, przez rybę, kapustę z grzybami po makówki. nie widzę powodu, żeby mu tego odmawiać tym bardziej, że wszystko przygotowujemy sami.
      --
      Szczypior - 1,9
      Fifi - 5,3
      • heca7 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 00:11
        Jak były małe to zaliczaliśmy dwie wigilie u teściów i moich rodziców. I po prostu się szwendały wokół stołu i nic nie jadły oprócz opłatkawink Albo jadły to co przyniosłam czyli jakąś zupkę ze słoiczka. Teraz już jedzą pierogi , uszka z barszczem, karpia smażonego. Reszty nie lubią.
        --
        Dzieciaki 2002
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
      • eliszka25 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 00:19
        nie wiem, co beda jadly. to zalezy, na co beda mialy ochote. bede ostrozna z pierogami z uwagi na grzyby i z rybami, z uwagi na osci. 2-latkowi wolalabym nie dawac pierowgow z grzybami, poza tym moze sprobowac wszystkiego, co mu sie spodoba. 5-latek bardziej wybredny, ale tez raczej cos dla siebie na stole znajdzie. wigilia bedzie u tesciowej i potrawy przygotuje ona, a czesc tesc pewnie kupi. ja chce zrobic kluski z makiem, wiec jak nic im nie podpasuje, beda jesc makaron, bo sa makaronozerni smile.

w ubieglym roku roczniak dostal barszczyk z makaronem muszelki zamiast uszek z grzybami, a pozniej wolal sie bawic niz siedziec przy stole.
    • katriel Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 00:27
      Mój w zeszłym roku na wigilię miał rok i 7 miesięcy.
      Jadł smażonego karpia, rybę w galarecie (ze szczególnym uwzglednieniem
      marchewki), pieroga z kapustą, barszcz z fasolą i sporo suchego chleba.
      Pił kompot z suszu i obżerał się ciastem.
      Śledzi nie jadł, bo nie było. Grzybów nie jadł, bo nie dałam.

--
      An adventure is only an inconvenience rightly considered.
      -- G.K. Chesterton
      • paliwodaj Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 02:30
        >Rzeczywiscie tak jest!
        >niestety nie bedziemy na wigilie u siebie i nie bede miala mozliwosci przygotowania tych >potraw / wplywu na nie, ani tym bardziej wyplywu na skladniki.
        >I dlatego wlasnie zastanawiam się, co podac dzieciom, jak juz siądziemy do tego stolu, bo >przeciez jesc będą chciały.

zabierz swoje jedzenie , skoro gardzisz goscinnoscia domu , ktory was zaprasza na wigilie!
        powiedz ze to tylko dla was, bo wy nie jecie byle czego przygotowanego w watpliwych warunkach i z produktow z "marketU " ( co to do cholery znaczy?)
        Wigilnia na pewno bedzie "przyjemna"....
        Do restauracji tacy ludzie nie chodza, a na wakacjach gotuja na kuchenkach zabranych z domu, albo wogole nie wyjezdzaja.
    • franczii Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 05:24
      No panika normalnie bo raz nie zjedza tego co mama wlasnorecznie przygotowalabig_grin
      Do tej pory dzieci nigdy nie jadly poza domem? Nie byly na wakacjach, wycieczce i nie jedliscie z nimi w restauracji?
      Ja sie zdrowo odzywiam i dbam o to co dzieci jedza, starannie zakupy robie ale takich schiz to nie mam.
    • mama_amelii Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 07:29
      Moja córka pewnie wszystkiego spróbuje,a ma rok i 2 mce.Od dawna je z nami,a Wigilia to kolacja glównie rybna,wiec będzie miaa ekstra wyżerkęsmileWszystko z umiarem oczywiście./darujemy sobie śledzie i grzyby z kapusty,bo kapustę je).
      Ech ciekawe jak długo uchronisz dziecko od tych marketowskich ryb i dań,ale powodzenia życzęsmile

--
      Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
      nie obleka tego faktu w słowa.
    • silje78 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:23
      > No bo tak:
      > karp smazony - odpada
      > ryba w galarecie - odpada
      za rybę da się pokroić więc zje, jadła też na wigili jak miała 14 miesięcy
      > pierogi z kapustą i grzybami - odpada
      ma już zrobione z mięsem
      > kapusta z grochem - odpada
      tego się u nas nie robi, bigos zje chętnie
      > śledzie - odpadają
      tego nie tknie, nie musi
      dodatkowo barszcz, jak nie będzie chciała pierogów to zje sam. więcej w siebie nie wciśnie, no może poza pożarcie większości opłatka.
      to wszystko jadła też jak 14 miesięczniak, poza bigosem

--
      OLA 16/09/2007
    • mama-ola Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 08:27
      Też się nad tym zastanawiam, co moi synowie będą jedli w wigilię. Może skubną karpia lub inną rybę, u nas robi się w rękawie, więc jest jak ugotowana. I to by już był sukces. Młodszy dodatkowo zje może chleb z masłem, o ile będzie jakiś smaczny chleb albo bułka paryska. Ewentualnie ugotuję mu makaron lub ryż bez dodatków albo kuskus z masełkiem.
      Ja nie mam nic przeciwko rzeczom smażonym na tłuszczu czy w głębokim tłuszczu; jakby tylko moi chłopcy chcieli zjeść - to proszę bardzo. Ale wątpię.
      Cała wigilijna reszta - pierogi, śledzie, kapusta z grochem czy grzybami, barszcz, makowiec itd. to niestety nie dla nich. Nie będą chcieli nawet posmakować.

Tak więc rozumiem Twoje zmartwienie smile ale nie za bardzo pomogę. Przygotuj coś zwykłego może, typu makaron.
      --
      Mama A. (6,5) i M. (2,5)
      Trójmiasto dla 30+
      • penelopa40 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 11:19
        moje dziecko ma niecałe 12 lat ale na wigilijną kolację jada niezmiennie:
        pieczywo z masłem
        ziemniaki
        pierogi ruskie (przy okazji kapuścianych mą jej robi kilka ruskich... )
        kluski do maku bez maku...
        pierniki i kruche ciasteczka
        nie jada śledzi, ryb w galarecie, uszek, barszczu, zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, żadnych kapust ani klusek z makiem i makowca ... nie zmuszam...
        jako, ze od niedawna gustuje w paluszkach rybnych dostanie paluszki rybne jeśli będzie chciała...
    • kawka74 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 10:11
      W tym wieku moje dziecko jadło wszystko z wyjątkiem grzybów, miodu i mleka.
      --
      "Nie tylko dekodery TV szpiegują, same telewizory też. Ty myślisz, że patrzysz na swój telewizor, a on patrzy na ciebie. Telewizor powinno się trzymać w piwnicy albo w osobnym, wytłumionym pomieszczeniu, żeby nie mógł słyszeć o czym rozmawia się w domu." (Astromaria)
        • pamplemousse1 Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 11:09
          wink no tak, rzeczywiście, nie będzie eko śledzia z przydomowego stawu smile

szczerze mówiąc dałabym sobie spokój na jeden wieczór z tematem zdrowe/ niezbyt zdrowe, bo to w końcu Wigilia i ma być przede wszystkim miło. Na pewno dziecko nie padnie od razu od odrobiny tłuszczu?

ale dołączam się do opinii, że pewnie to kolacja u teściowej, i trzeba pokazać jak wychowuje się dziecko smile
    • rudylis35 Nic 14.12.11, 11:47
      Nic bo nie lubią z wigilijnych potraw. Jedzą tylko to co dobrze znają sad Spojrzą na stół i pójdą do lodówki do kanapki z serem.
      • ma_niusia Re: Nic 14.12.11, 12:08
        rudylis35 napisała:

> Nic bo nie lubią z wigilijnych potraw. Jedzą tylko to co dobrze znają sad Spojr
        > zą na stół i pójdą do lodówki do kanapki z serem.

smile Ja kiedyś przez dwa lata sama osobiście jadłam tylko opłatek, kompot z suszu i kanapki z serem smile Bo tylko to lubiłam!
        Jakieś 8 lat temu jak mama zapytała mnie i moje dwie młodsze siostry co chcemy na wigilię to powiedziałyśmy zgodnym chórem: makaron z sosem!
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
        • rudylis35 Re: Nic 14.12.11, 13:24
          O tak, opłatek zjedzą poprzedzony dokładnym dociekaniem "czy ja to już jadłem i czy mi smakowało"
          -Kompot z suszu" blee",
          -barszcz "blee i śmierdzi ziemią",
          -kapusta - "chwastów nie jadam,
          - sałatka - jak wyżej i "nie wiem co w niej jest więc na wszelki wypadek nie będę jadł"
          - kluski z makiem - "blee co to jest to czarne? "
          - odrobinę karpia, "bardzo lubię rybkę ale nie dziękuje wink " czyli po przetłumaczeniu "nigdy nie zjem tego świństwa choć wiem że oczekujesz że zjem bo ryby są zdrowe"
          - śledź jak powyżej
            • pelapa Re: Nic 16.12.11, 10:08
              Mój syn jest podobny jak rudegolisa czyli nie je rzeczy których nie zna. Potrawy musza byc najwyżej 2 składnikowe, bez sosów i dodatków. Nie je nic oprócz naleśników z serem, białego pieczywa, drobiowej szynki, żółtego sera, makaronu bez dodatków, świeżych ogórków, jabłek. Córka ma bardziej urozmaicony jadłospis bo je jeszcze ryby, dzem, miód, wszystkie owoce i większość warzyw oprócz ziemniaków (ale pojedynczo nie w mieszance), za to nie je szynki. Z tradycyjnych wiglijnych potraw syn zje kanapkę z serem. Córka może rybę ale od miesiąca ma fazę na jogurt z jagodami - je go na śniadania, bierze do szkoły i zjada trzeci na kolację. Mam nadzieje że w szkole je obiad crying
    • minerwamcg Re: co wasze dzieci będą jadły w wigilię? 14.12.11, 12:00
      Nasza mała w zeszłym roku miała dokładnie 18 miesięcy. Co jadła? Parę łyżek barszczu. Parę ziaren gotowanej fasoli. Skubnęła rybę. Rozkręciła się dopiero przy cieście smile
      Co zje w tym roku? Nie mam pojęcia. O, już wiem! Opłatek!
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka