Dodaj do ulubionych

Mycie zębów

11.01.12, 15:04
Z ręką na sercu - ile razy dziennie i jak długo myjecie zęby swoim dzieciom?
Jakiej pasty używacie?
--
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
Edytor zaawansowany
  • anel_ma 11.01.12, 15:06
    2 razy, czas wyznacza śpiewanie piosenki "szczotko, szczotko"
    elmex dla dzieci
    --
    Kasia, 13.09.2008
  • oliwka2009 11.01.12, 15:10
    2 razy dziennie, pasta Elmex.
    --
    http://s4.suwaczek.com/200812235565.png
  • vjann 11.01.12, 15:22
    U NAS IDENTYCZNIE, ŁĄCZNIE Z PIOSENKĄ
  • ma_niusia 11.01.12, 15:25
    2x dziennie (w tym raz w żłobku, raz przed snem wieczorem). Pasta elmex dla dzieci (próbowałam inne ale nie chciał żadnej innej). Wieczorem około 1,5 minuty, pracujemy nad dokładnością, to i tak sukces, w żłobku nie wiem ile.
    Podczas ostatniej (trzeciej już) kontroli u dentysty - wszystkie ząbki zdrowe piękne.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
  • batutka 11.01.12, 21:40
    Elmex, 2 razy dziennie, mniej więcej po minucie, nie wytrzymują dłużej (ale potem same dokańczają)
    --
    Someone Like You
    Hometown Glory
  • budzik11 11.01.12, 15:13
    1x dziennie - wieczorem, nie wiem, jak długo, to obowiązek męża. Pasty różne, za każdym razem inna, żeby była odmiana (ale jakieś dziecięce).
  • pysia_35 11.01.12, 15:15
    2 x dziennie - elmex - czas - za krótko - mysle ze maks. minutę. Ale pracujemy nas tym. no i rano nieraz jak wychodze a mały zostaje z opiekunka to jeszcze spi - ma podejrzenie ze nie zawsze rano umyją. na szczescie zeby zdrowe - bylismy dopiero co u dentysty
  • bbuziaczekk 11.01.12, 15:34
    1-2 razy dziennie. 1 raz wieczorem przez jakies 2 minuty. Czasami tez w ciagu dnia jak zje slodycze to wtedy jest drugi raz.
    Pasta Elmex

O myciu przy piosence nie pomyslalam smile warto sprobowac moze wtedy bedziemy chetniej te zeby myc i bez krzyku.
  • katriel 11.01.12, 15:49
    Raz dziennie wieczorem w kąpieli, nie wiem jak długo (kąpie tata), ale znając tatę to chyba
    dosyć dokładnie. Pasta Aquafresh dla dzieci.
    Oprócz tego czasem rano po śniadaniu, ale nie zawsze - jak się śpieszymy albo młodemu
    coś nie pasuje, to nie. A czasem rano myje sam (wtedy tylko wodą, bez pasty).
    Zęby na razie zdrowe.

--
    An adventure is only an inconvenience rightly considered.
    -- G.K. Chesterton
  • dodo207 11.01.12, 16:03
    2x dziennie, rano i wieczorem, syn myje sam zęby, oczywiście ja po nim musze poprawić bo chociaż nieźle mu idzie to nie zrobi tego tak dokładnie jak potrzeba. Czas ok 2 min.Pasta aquafresh dla dzieci ale też zmieniamy,synowi to różnicy nie robi.
  • gemmi18 11.01.12, 16:05
    Dzięki za odpowiedzi, podniosłyście mnie na duchu smile. Myślałam, że większość w zaparte napisze, że 3 x dziennie po 3 minuty wink.
    U nas podobnie - rano i wieczorem ok. minuty i też w rytm piosenki szczotko, szczotko, hej szczoteczko wink.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
  • kaskahh 11.01.12, 16:19
    rano i wieczorem. w przedszkolu myje jeszcze po sniadaniu.
    staram sie jak najdluzej. nie wiem ile dokladnie.

pasta z rossmanna dla dzieci o smaku mietowym
  • paliwodaj 11.01.12, 16:31
    2 razy dziennie, plus jezeli jedza slodycze - po zjedzeniu slodyczy
  • nena20 11.01.12, 18:07
    raz dziennie, pracujemy nad tym aby było 2 razysmile
  • klubgogo 11.01.12, 18:11
    Rano po I śniadaniu dziecko myje samo, ja poprawiam, głównie trzonowe. W przedszkolu myje drugi raz samo pod nadzorem nauczycielki. Po kolacji myję dziecku ja, żeby mieć pewność, że są dokładnie umyte. Od skończenia roku używam pasty elmex.
  • gupia_rzona 11.01.12, 18:27
    2x dziennie, czasem niestety na siłę sad pasta "maziajki". Czas - tyle co my - ze 3 -4 minuty
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/bf768549d6.png
  • joshima 11.01.12, 18:35
    Od początku dwa razy dziennie (w żłobku po śniadaniu i w domu po kolacji) minimum 2 minuty (jak myje sama i potem się jej poprawie to dłużej) pastą Elmex dla dzieci, bo tylko tę lubi.

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • belle_amie 11.01.12, 19:00
    Jakie duże są wasze dzieci, że używają pasty elmex? Umieją już wypluwać?
    Ja myję dzieciakom taką bez fluoru jeszcze bo oni ją zjadają.
    I jeszcze jedno, jak udaje wam się myć zęby przez 1-2 minuty?? lub nawet więcej?? Ja myję dzieciakom ząbki wieczorem przy kąpaniu ale trwa to góra 30sekund bo oni wyrywają szczoteczki i chcą sami..a nie wyobrażam sobie myć na siłę tylko po to, żeby trwało to 2 minuty bo chłopcy mycie nawet lubią a jakbym zaczęła stosować siłę to bym ich chyba bardzo szybko zniechęciła..
    I jeszcze jedno, kiedy byłyście z dziećmi na pierwszej wizycie u dentysty?

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44js88pmcsz.png
  • zandaria03 11.01.12, 19:35
    Podpinam się pod pytanie Belle_amie.U moich bliźniąt jest to samo.Max 30 sekund,a potem się nudzą i mycie zębów traci na atrakcyjności.
    --
    Hanna i Adam(06.08.2010)-dwa spełnione marzenia smile
    "Byłam MATKĄ IDEALNĄ dopóki nie urodziłam dzieci"-to o mnie smile
  • babyaggie 11.01.12, 20:22
    2 razy dziennie, najpierw ona sama potem poprawiam. CZasem krócej czasem dłużej średnio minuta, ale nie zawsze się da.
    Też nie wiem jak można wymusić na dziecku mycie 2 minuty? I czemu dwie? Tak się zaleca? U nas w życiu by to nie przeszło.

Moja umie wypluwać i umie płukać, ale nie zawsze ma ochotę więc idzie spać bez płukania.

U denta jeszcze nie byłam.
  • joshima 11.01.12, 22:55
    babyaggie napisała:

> Też nie wiem jak można wymusić na dziecku mycie 2 minuty? I czemu dwie?
    Bo tyle minimalnie powinno się myć zęby.

--
    JoShiMa

• babyaggie 11.01.12, 23:03
    Ale to chyba raczej kwestia "sztuki" mycia a nie czasu. Sztuczne to dla mnie. Można myć zęby i myć zęby... smile
  • joshima 11.01.12, 23:05
    babyaggie napisała:

> Ale to chyba raczej kwestia "sztuki" mycia a nie czasu.
    Oj nie. Dorośli też powinni myć odpowiednio długo. Coś mi brzęczy w tyle głowy, że chodzi o to, by zęby odpowiednio długo były wystawione na działanie pasty.

--
    JoShiMa

• babyaggie 11.01.12, 23:37
    A , no to co innego z tym działaniem pasty. Nie wiedziałam dzięki.
  • joshima 11.01.12, 22:54
    belle_amie napisała:

> Jakie duże są wasze dzieci, że używają pasty elmex? Umieją już wypluwać?
    Moja córka ma prawie trzy lata i umie wypluwać. Jak nie umiała dentysta zalecał mycie elmexem tylko na noc a rano pastą bez fluoru.

> I jeszcze jedno, jak udaje wam się myć zęby przez 1-2 minuty??
    Normalnie. Dziecko otwiera buzię a ja myję. Zawsze tak było, poza krótkim okresem buntu.

> Ja myję dzieciakom ząbki wieczorem przy kąpaniu ale trwa to góra 30sekund bo
    > oni wyrywają szczoteczki i chcą sami..
    To niech szczotkują sami, a Ty potem poprawisz.

> I jeszcze jedno, kiedy byłyście z dziećmi na pierwszej wizycie u dentysty?
    Po ukończeniu pierwszego roku życia.

--
    JoShiMa

• ma_niusia 12.01.12, 10:20
    belle_amie napisała:

> Jakie duże są wasze dzieci, że używają pasty elmex? Umieją już wypluwać?

Mój elemexem myje od ukończenia 1rż. Tą dla dzieci elmex. Teraz już (2,5 roku) umie wypluwać, ale zanim się nauczył i połykał to też mył tą pastą, zgodnie z sugestią dentysty i własnymi upodobaniami.

>I jeszcze jedno, jak udaje wam się myć zęby przez 1-2 minuty??

U nas najpierw Młody po swojemu tam sobie dłubie, myje, potem ja robię "kontrolę" i z okrzykiem "Och, zobacz, tu masz jeszcze plamkę z czekolady/soczku/serka skrada się tam bakteria, zaraz ją chapnie, czekaj, czekaj, mamusia ci zaraz wyczyści i wyrzucimy ta bakterię okropną!", Syn otwiera paszczę i myję mu minutę spokojnie bez przerwy nawijając o bakterii która tam mu lata po paszczy wink Zdarza się, że musze myc na siłę, trudno, nie ma wyjścia. Nie patrzę na zegarek, myję tyle czasu żeby było umyte ostatnio sprawdzałam z ciekawości wyszło mi ponad minutę, ale do dwóch chyba nigdy nie dociągnęliśmy uncertain

> I jeszcze jedno, kiedy byłyście z dziećmi na pierwszej wizycie u dentysty?

Około 1 urodzin. Pierwsza kontrola. Potem miało być niby co 3 miesiące ale nie miałam czasu albo zapominałam i chodzimy co pół roku. Młody lubi, bo tam jest ciekawie (ta woda z kranika i ruszający się fotel) poza tym w domu bawimy się w dentystę (uwaga hardcore!) plastikową wiertarką, lusterkiem i watką - on jest dentysta a ja pacjentem (mogę się zdrzemnąć chwilkę he he he).
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
  • minerwamcg 11.01.12, 21:54
    No niestety, nasze Elmexu do pyska nie weźmie, pluje dalej niż widzi. W drodze negocjacji dała się przekonać do pasty Bobini, nie jakiejś cudownej, ale nie protestuję, bo ją jeszcze jakoś znosi. A co do długości mycia... nie mierzę czasu, ale muszę gdzieś dostać taką klepsydrę, jak mają dzieci szwagra. Plastikowa przezroczysta banieczka z kolorowym piaskiem, jak się przesypie, można skończyć mycie. Może ktoś wie, gdzie takie sprzedają?
    --
    - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
  • k_pilarz 11.01.12, 22:40
    Zazwyczaj 2xdziennie- wieczorem dokładnie ja córce myję przez niecałą minutę, a rano córa myje sama patrząc jak ja to robięwink
    Używamy pasty Elmex dla dzieci (córka ma 2 latka i 3 m-ce). U dentysty jeszcze z nią nie byłam, nie widzę potrzeby, bo ząbki ma bielutkie i zdrowe.
  • joshima 11.01.12, 22:57
    k_pilarz napisała:

> Używamy pasty Elmex dla dzieci (córka ma 2 latka i 3 m-ce). U dentysty jeszcze
    > z nią nie byłam, nie widzę potrzeby, bo ząbki ma bielutkie i zdrowe.
    To tym bardziej powinnaś pójść, żeby dziecko weszło i wyszło bez stresu, zapoznało się z gabinetem i dentystą i przekonało się, ze nikt tam nikomu głowy nie urywa i żeby nie wyrobiło sobie od razu przy pierwszej wizycie negatywnych skojarzeń. Po to się robi dzieciom wizyty kontrolne u dentysty u najmłodszych lat.

--
    JoShiMa

• k_pilarz 12.01.12, 23:15
    Masz rację, nie wpadłam na to, dobry pomysł, dzięki...
  • minerwamcg 02.02.12, 11:56
    minerwamcg napisała:

> No niestety, nasze Elmexu do pyska nie weźmie, pluje dalej niż widzi.

Jest, jest, jest postęp! Wczoraj kazała sobie umyć Elmexem, może się da przekonać smile
    --
    - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
  • marta-zs 12.01.12, 18:57
    2x dziennie elmex, myje bardzo krótko, ja domywam. Jak chce się "pobawić" sama szczoteczką np. po jedzeniu, czy słodyczach to daję jej ziaje. 3lata
  • babicka_pl 12.01.12, 20:45
    rano po śniadaniu (raz dziennie) same sobie myją, pasta jakaś dla dzieci nie pamiętam nazwy (po 1roku życia)
    --
    Nusia(2009),Piti(2007)
  • zolla78 02.02.12, 14:26
    Ma 10 m-cy, dwa zęby i myje raz dziennie, wieczorem. Od poniedziałku, bo dwa nowe zęby idą , wprowadzam mycie jeszcze rano. Pasta jakaś dla dla dzieci 0-6 lat, ale nie pamiętam nazwy.
  • nataliap15 16.02.12, 22:45
    Mój 7letni synek myje 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Pasta Blendamed. Oprócz tego zawsze po myciu płucze buźkę jeszcze płynem Dento Fresh Junior. Trzeba wyrabiać mu dobre nawyki od małego. A ten płyn poleciła mi dentystka. Bezpieczny dla dzieciaków, nie zawiera alkoholu. Zresztą poczytajcie sobie dentofresh.pl smile
  • zjawa1 16.02.12, 22:58
    Od urodzenia 2 razy dziennie. Najpierw jakas niemecka nie pamietam nazwy-bezfluorowa dostepna tylko w aptekach( taka z gumowa nakladka na palec), a teraz Coligate od 3-6 lat.
    W przedszkolu dzieci nauczone sa, ze myja po obiedzie same sobie zabki, wiec teoretycznie 3 razy dziennie ma je umytesmile
    Nie licze czasu, myje mu kazdy zab z kazdej strony po koleji.
    Tutj nie omieszkam sie pochwalic, bylismy niedawno na kolejnej kontroli i dentysty, ktora powiedziala nam, ze dawno nie widziala tak ,,pieknych, zdrowych i snieznobiaych zebow u 4 latka"smile
    Oby tak dalej i odpukac w niemalowane....

--
    forum.gazeta.pl(...)Kaszel, zapalenie ucha są niedogodnościami wieku dziecięcego, a nie chorobami. Antybiotyk przy zapaleniu ucha przyjmuje się do 10 dni(...)
    Złota myśl D...Q, forum Małe dziecko
  • kasia879 09.03.12, 18:55
    Naprawdę super ta płukanka dla dzieci bo jest łagodna (sama najpierw spróbowałam ). Z czystym sumieniem również mogę polecić DentoFresh Junior ; )
  • karolina17w 17.02.12, 09:22
    Jeden raz dziennie - wieczorem. Pracuje nad tym by było 2 razy dziennie. Pastę aktualnie używam Aquafresh dla dzieci, wcześniej Elmex. Syn nawet chętnie myje, ja poprawiam. Jak pamięta to wypluwa. Nie śpiewam ale zawsze chwalę po umyciu, zwłaszcza samodzielnym. Ma 2 lata i 7 m-cy.
  • zjawa1 17.02.12, 11:20
    Moge Wam powiedziec, ze samo mycie zebow nie daje gwarancji na to, ze dziecko ma zdrowe zeby.
    Zalezy to od wielu czynnikow. Znam takich co zebow nie myli wcale, albo bardzo zadko, a mimo tego po 30 maja je wszystki i jedna wyleczona dziurke, albo nie maja ich wcale...
    Czynniki te to:
    Jednak uwarunkowania genetyczne
    Zazywanie lekow( w tym antybiotykow, ktore czesto w zaleznosci od ich toksycznosci maja wplyw na szkliwo zebow)
    Odpowiedniego zywienia
    Flory bakteryjnej w jamie ustnej, w tym w jamie brzusznej-tak kwasy wytwarzane przez zoladek rowniez maja wplyw na zeby.
    Mimo wszystko ja zalecalabym bycie ich 2 razy dziennie i dokladnie. Male dziecko nie jest w stanie przeprowadzic tej czynnosci dokladnie.
    A co do fluoru w pascie-wydaje mi sie ze w samej wodzie z kranu-przynajmniej u nas jest jej juz jego dosc sporo.
    --
    forum.gazeta.pl(...)Kaszel, zapalenie ucha są niedogodnościami wieku dziecięcego, a nie chorobami. Antybiotyk przy zapaleniu ucha przyjmuje się do 10 dni(...)
    Złota myśl D...Q, forum Małe dziecko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka