Dodaj do ulubionych

stawianie baniek bezogniowych

11.01.12, 17:36
Witam! dziś po raz pierwszy stawiałam synowi bańki bezogniowe. i niestety ciemna jakaś jestem chyba, bo te bańki odpadały. Posmarowałam małemu plecy oliwką jak w instrukcji. czy po prostu za mało dałam tej oliwki, czy syn za bardzo się wiercił? jak wy przygotowujecie dzieci do baniek? Aha i czy ktoś z Was stawia banki dziecku siedzącemu, czy jest to w ogóle możliwe, bo mój mały za nic nie chce się położyć, trzeba było użyć siły wink
Edytor zaawansowany
  • hellusia 11.01.12, 18:45
    ja stawiam

może było za dużo oliwki
    może za słabo pociągnęłaś/oddessałaś powietrze i dlatego dopadły
    stawiam bańki dziecku siedzącemu - 2 latkowi
  • marzenka224 11.01.12, 19:38
    Ja nigdy baniek nie stawiałam ale moja mama zawsze mówiła że jak bańki nie są potrzebne to się nie będą trzymać
  • lightred 11.01.12, 20:41
    nam zaleciła nasza lekarka na zapalenie oskrzeli. Wydaje mi się , że coś robię źle,ale wiadomo praktyka czyni mistrza, szkoda tylko,że mały nie chce współpracować. Może lepiej by się trzymały bez tej oliwki?
  • hanna26 11.01.12, 21:32
    - Może postawiłaś na kości, np. na łopatce. Wtedy bańka odpadnie.
    - Odciągaj powietrze do końca, tak żeby powstało czerwone wybrzuszenie.
    - Mnie też czasami jedna czy druga bańka odpada, nie wszystkie przecież zawsze stawia się idealnie . smile Wtedy nie przejmuję się, stawiam tę bańkę ponownie.

A synek jest raczej chudziną czy raczej grubaskiem? Bo widzisz, natłuszczanie jest potrzebne głównie dla chudzin, to u nich bańki nie chcą się trzymać. Nie sądzę jednak, żebyś zbyt mało dała tej oliwki. Ja dla moich dwóch chudzin stosuję zwykły krem nivea, a dla najmłodszej, która ma trochę więcej ciałka, czasami nie stosuję żadnego kremu. Najważniejsze, żeby dobrze postawić bańkę.
    Mnie na początku też odpadały, bo po prostu bałam się zbyt mocno odciągać powietrze, bałam się tego ciemnoczerwonego purchla, który tworzył się pod bańką. A przecież to on właśnie leczy! Dopiero kiedy lekarka po obejrzeniu mizernych śladów na plecach córki oświadczyła, że "Niestety, przy takim stawianiu baniek będę zmuszona przepisać dziecku antybiotyk" zaczęłam odciągać powietrze do końca.

--
    Jakość zabawy, podobnie jak jakość życia nie zależy od warunków materialnych

• babyaggie 11.01.12, 21:17
    Dobre! big_grin
  • budzik11 11.01.12, 22:48
    Może oliwki za dużo, nie za mało i zjeżdżały, może za słabo odciągnęłaś powietrze i nie trzymały się dobrze, może młody się ruszał. Siły przy stawianiu baniek? Włączam dzieciakom bajkę, kładę na brzuchu i leżą bez ruchu - 5 minut dadzą radę wytrzymać. Zdarza się, że czasem któraś odpadnie - wtedy poprawiam przystawienie.
  • ma_niusia 12.01.12, 11:54
    Mi też za pierwszym razem poodpadały, przyszła babcia, pokazała jak i już umiem smile Dziewczyny mają rację, trzeba uważać żeby nie na kości stawiać, nie za dużo oliwki ale podstawa to bardzo mocne i dokładnie dossanie bańki! Stawiam bańki jak młody leży (rzadko mu stawiam, wtedy jest trzymany siłą) ale jak już się dossa to pozwalam usiąść i czytamy książeczkę).
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
  • maesstra 12.01.12, 12:31
    ja też stawiałam już kilka razy, najpierw tatusiowi dla pokazu i zachęty a potem córce. Córka raczej chudzina i niczym jej nie smaruje, włączam jej bajkę i leży. Staram się jej do końca odciągnąć, ale jak za mocne zrobie to młoda piszczy.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/1kk0io4pm0035d97.png
  • sialalka 12.01.12, 18:32
    A jakie to bańki? Takie gumowe? Gdzie można je kupić?

Czy na zwykłe przeziebienie (mokry kaszel,głównie nocą+katar) tez mozna postawić czy to musi byc "powazniejsza" choroba np.zapalenie płuc/oskrzeli?
    Czy są jakieś skutki uboczne?
  • sialalka 12.01.12, 19:14
    Piszac o skutkach ubocznych chodziło mi o to czy bańkami mozna zaszkodzic?

A jak zmusic 2-3latka do lezenia w lozku,bo chyba banki trzeba "wylezec"/"wygrzac",czy sie myle?
  • ma_niusia 12.01.12, 19:29
    Ja stawiam bezogniowe ale szklane, te z pompką taką, gumowe są do bani, lekarka odradzała.

Ja nie słyszałam o skutkach ubocznych baniek, ale nie stawiam często, stawiałam przy cięższej chorobie i uporczywym kaszlu od infekcji.

Bańki trzeba "wygrzać i wyleżeć" dlatego zawsze stawiam wieczorem przed pójściem spać.
    --
  • hellusia 12.01.12, 19:32
    ogniowe 3 dni trzeba być w domu
    bezogniowe tylko na noc dobrze ubrac dziecko rano juz można wychodzić
  • hanna26 12.01.12, 20:46
    hellusia napisała:

> ogniowe 3 dni trzeba być w domu
    > bezogniowe tylko na noc dobrze ubrac dziecko rano juz można wychodzić

Przepraszam, ale to bzdura.
    I ogniowe, i próżniowe działają na takiej samej zasadzie: tworzy się próżnia. I jednych i drugich absolutnie nie wolno przeziębić! To podstawowa zasada.
    Nasza lekarka każe mi bezwzględnie przez 3 dni po bańkach trzymać dziecko w domu i w ogóle - bardzo uważać, żeby nie zmarzło. Trochę to uciążliwe, ale za to od dawna nie wiemy, co to antybiotyk.

--
    Jakość zabawy, podobnie jak jakość życia nie zależy od warunków materialnych

• agnieszkaa16 12.01.12, 21:54
    Co lekarz to inna teoriasmile
    Napiszcie od jakiego wieku stawiacie bańki. Synkowi stawiam odkąd skończył 2,5 roku.
    Mam córę 7 miesięczną i ostatnio pytałam lekarke i ona twierdzi że można, ale chyba sama bym się bała.

--
    Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
  • ma_niusia 12.01.12, 21:59
    Pierwszy raz jak skończył roczek.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.