Dodaj do ulubionych

nocna podróż!

11.01.12, 20:20
W piątek wyjeżdżam wraz z synem (4,8l) do rodziny na drugi koniec Polski i zastanawiam się co zrobić gdyż wyjeżdżamy późnym wieczorem a w zasadzie nocą a syn niestety jeszcze z tych moczących się przez sen (od miesiąca mamy podkłady pod prześcieradło + moja kontrola a i tak jest różnie) uncertain Zastanawiam się czy na podróż i 3 noce poza domem nie wrócić do pieluszek tylko na tych pare dni!? Może ktoś był już w takiej sytuacji?
Edytor zaawansowany
  • mikams75 11.01.12, 20:43
    bylam w podobnej sytuacji, ale ze sporo mlodszym dzieckiem - na podroz bym zalozyla i wyjasnila, ze to tylko dlatego, ze podroz.
    Wez ze soba podklady, zeby u rodziny nie zalac lozka.
  • mysz1978 11.01.12, 21:03
    daj pieluche na podroz - obydwoje nie bedziecie sie stresowac smile
  • stefa_ja 11.01.12, 22:00
    Ja bym założyła tylko na podróż.
  • minerwamcg 11.01.12, 22:00
    Moja już dawno odpieluchowana, ale na dłuższe podróże zdarzało mi się zakładać pampersa - kiedy wiedziałam, że będzie spać kilka godzin jednym ciągiem i może przez sen nie wytrzymać. Wolę to, niż stawanie z rozespanym dzieckiem wołającym "siusiu!" albo przebieranie po drodze (i suszenie siedzenia).
    --
    - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
  • kaja-a 11.01.12, 22:38
    Dzięki za rady tak też zrobię tym bardziej, że czeka nas ok 8 godzin jazdy w tym 2 przesiadki sad Jutro będziemy się pakować więc podkłady też wezmę a co do pociągu? W sumie to nigdy nie jeździłam "nocnymi" i po rozmowie z mamą doszłyśmy do wniosku, że na drogę pielucha, rajstopy i ocieplane ogrodniczki a w pociągu ogrodniczki zdejmiemy i tyle ewentualnie na to cienki dresik?
  • minerwamcg 11.01.12, 23:14
    Warstwowe ubieranie zawsze się sprawdza smile Miej pod ręką jedną warstwę na wszelki wypadek, w pociągach prawdopodobne jest wszystko, od upału jak w piekle po pieskie zimno, w końcu jedziesz nocą. Rajstopy są wygodne, to dobry pomysł - a czy założyć co innego, przekonasz się w praniu.
    --
    - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
  • canuck_eh 11.01.12, 22:26
    Moze nie pieluche, ale takie majtki treningowe co?Sa takie fajne pieluchy ktore wygladaja jak majty - kup opakowanie tego i juz.Sa tez takie specjalne dla dzieci starszych ktore maja probelmy z nocnym moczeniem - to mozna tez zastosowa i wytlumaczyc dziecku by sie nie stresowalo w gosciach i nie narobilo sobie wstydu.Prawie 5 lat to duzo a czasami ktos z rodziny moze rzucic tekstem ze dzieciak sie zatnie i bedziesz miec w domu wiecej problemow niz jest to warte.Kup paczke takich pieluch i juz.Nie chwalic sie w rodzinie niech to zostanie miedzy Wami i tyle.
  • kaja-a 11.01.12, 22:41
    Oczywiście smile o innych nawet nie pomyślałam...
  • mummy83 12.01.12, 11:01
    w jakim wieku jest dziecko? 4 lata i 8 msc.dobrze zrozumialam?
  • anula56 12.01.12, 11:31
    Nie założyłabym dziecku 4 lata i 8m-cy pieluchy. Do tej pory dziecko nie podróżowało?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka