Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

co na wymioty? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co dajecie dzieciom przy wymiotach? Moja 2,5 latka właśnie wymiotuje i oprócz mięty podałam jej acidolac baby. Dajecie coś jeszcze? A do jedzenia co???? Pierwszy raz mam do czynienia z wymiotami dlatego się pytam smile
    • Rewelacyjne czopki na wymioty Vomitusheel-ale na receptę, koszt ok 25 zl.
      1 z moich synów ostatnio miał jelitowke, wymiotował 3 razy, dostał czopek i ostało...poprzednim razem męczyliśmy się oboje cala noc-a teraz jak ręka odjął.
      Jedzenie-sucharki tylko i wyłącznie, do picia odgazowana cola (co go baaardzo ucieszyło) lub woda (ale tylko) mineralna na uzupełnienie minerałów, jak już przejdzie to także priobiotyki i na "obiad" sam ryz ugotowany na sypko, ale to już jak poczuł głód-bo przez 1 dzień nie miał w ogóle apetytu-co jest oczywiste.

• Vomitusheel my mamy w kroplach, dawno kupowałam, nie był wtedy na receptę. Młodemu pomogło na na prawdę silne wymioty (przy lekkich, kilkukrotnych ledwie to nie stosowałam), chociaż jak dla mnie śmierdzi to tak,ze mi się na wymioty zbierało od samego zapachu wink
      Woda, woda, woda, woda, ewentualnie gorzka czarna herbata (garbniki mają działanie obkurczające śluzówkę czy jakoś tak...). Jeśc nic nie musi, ale jak chce to tylko suchary i ryż.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
      • byl temat ostanio, poszukaj z wyszukiwarki
        Jakikolwiek nie jest powod wymiotow i jezeli dziecko jest w dobrej kondycji, nigdy nie zatrzymywalabym wymiotow, bo to sposob organizmu na oczyszczenie z wirusa czy np nieswiezego pozywienia
        Jezeli zatrzymasz wymioty po prostu dluzej dziecko bedzie sie meczyc
        Podawaj duzo plynow, ale w malych ilosciach a czesto.
        Herbatki mietowe pobudzaja trawienie co w tej chwili nie ma sensu, nie podawaj, mozesz podac zwykla herbate baaaardzo rozcienczona w temp pokojowej.
    • Po prostu trzymam dietę, czyli praktycznie nic nie daję do jedzenia, poję, jedynie na wyraźną prośbę dam jeść, ale coś delikatnego. Mój syn właśnie dzisiaj w nocy wymiotował, zaraził się jelitówką, rano miał biegunkę, a potem mu się poprawiło i czuł się dobrze. Teraz odsypia. Nie podaję leków na to, bo z tego co wiem, to nic się nie daje na wymiotowanie, jedynie przy biegunce coś tam można podawać, a przy wymiotach podstawą jest picie i dieta.

--
      Klara (styczeń 2006)
      Staś (styczeń 2009)
    • Gorzka herbata podawana łyżeczką, aby dziecko się nie odwodniło i połówka aviomarinu.
    • nalezy podawac plyny letnie niezacieple malymi lyczkami nie zaduzo bo powoduja wymioty, difergan przeciwwymiotny ale dawki nie podam bo to indywidualna sprawa, dziecko pwinno wypic w ciagu doby 1,5 litra plynow (mleko, zupki, herbatki wszystkie plyny sumujemy) zeby sie nie odwodnilo. jedzenia jak nie chce to nie dawaj dzien nic jej nie bedzie
    • z tego co wiem to panuje jakis wirus, u mnie dwie chorowaly starsza lzej ale mlodsza byla wykonczona, a po tygodniu gdy sensacje jelitowe ptrzeszly dostaly katar , bol gardla i goraczke, i tak samostarsza sama kuruje ale mlodsza 14mcy niestety antybiotyk dostala, a dzisiaj mnie katrzysko dopadlo, podobnie bylo z mazem, a jeszcze mozna podac saszetki z elektrolitami smak maja paskudny ale wzmacniaja ladnie
    • przy wymiotach ciepłą gorzką herbatę, może być też mięta/ krople miętowe. Można też podać Orsalit żeby uniknąć odwodnienia i uzupełnić elektrolity. Dieta lekkostrawna i powinno być oki.
      • 2,5 roku i pierwszy raz wymiotuje??? Super smile
        U mnie to moze nie jakos bardzo czesto ale pare razy sie zdarzalo uncertain Do picia odgazowana cola podawanaa lyzeczka, leciutko poslodzona (nie clakie mgorzka) slaba herbata. Do jedzenia sucharki (zadne z moich dzieci nei lubi), potem ew. biszkopty wink kleik ryzowy tez ale to jak jzu wymioty ustana. Bo jak sie powtarzaja to zadne nie chcen ic jesc, ale nie dziwne - ja tez nic nie jem - zaczynam dopiero okolo 6 godzin po ostatnim wymiotowaniu albo i pozniej - nei ciagnie mnie do jedzenia uncertain
    • Diphergan na noc, ja daję młodej ok.4 ml i lekka dietka, czyli chlebek z masełkiem i lekkie ciastka.
      --
      Mama Roksany, ur. 16/06/2008 .
    • Orsalit uzupełniający elektrolity. Zresztą zależy jak czesto wymiotuje.
      --
      nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
    • Dziecko musi dużo pić, małymi porcjami za to często
      Z tym, że z tego co mnie uczył lekarz przy wymiotach picie powinno być zimne, ciepłe prowokuje wymioty.
      Dobra jest odgazowana cola, a dla dzieci co nie chcą orsalitu: woda z glukozą i szczyptą soli.
      Do jedzenia: bułeczka, sucharek, banan, gotowany ziemniak.
      Jak będzie bardzo wymiotować idź do lekarza po nifuroksazyd, pewnie pomoże też połówka aviomarinu.
      • >z tego co wiem to panuje jakis wirus, u mnie dwie chorowaly starsza lzej ale mlodsza byla >wykonczona, a po tygodniu gdy sensacje jelitowe ptrzeszly dostaly katar , bol gardla i >goraczke, i tak samostarsza sama kuruje ale mlodsza 14mcy niestety antybiotyk dostala

nie ma to jak wirusa traktowac antybiotykiem
    • orsalit (sa w roznych smakach) - chłodny napoj malymi lyczkami, zadnych produktow mlecznych ani sokow owocowych.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.