Gorączka + bąble na skorze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja córeczka 1, 5 roku ma od wczoraj temeperature ok. 38. Zachowuje sie normalnie, ma humor, ładnie je. Na nóżkach, rączkach pojawiło sie kilka bąbli. Takich jak po ukłuciu komara. Mam wrazenie ze raz sa mniej , raz wiecej widoczne. Dałam na wszelki wypadek wapno i Ibum na noc. Oczywiscie wybieramy sie do lekarza. Co to moze byc? Myslalam o trzydniowce ale chyba wysypka wyglądałaby inaczej? Dodam ze ząbka nowego nie widac.Bardzo prosze o opinie.
    • ospa
      --
      Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zmieniłem zamiar - Kubuś Puchatek
    • wygląda na ospę
    • Raczej nie. Podobno charakteryczne sa wtedy wypryski na owłosionej skórze. Malutka nic nie ma. Właściwie tych bąbli (jak po ukąszeniu komara, meszki) jest kilka. Czy mozliwe ze to np. pokrzywka? Ale skąd gorączka? Dziekuje za rady smile
    • Ospa pewnie. Jedni mają dużo drobnych krostek, inni mniej większych. Różnie dzieciaki przechodzą także pod względem samopoczucia. U nas we włosach krostki pojawiły się po kilku dniach i było ich niedużo.
    • Przy ospie są pęcherzyki, nie bąble. Małe, przezroczyste, wypełnione przejrzystym płynem, wyglądają trochę jak te powstające po otarciu skóry np. przez niewygodny but. Bąbel wygląda jak po ukłuciu komara albo oparzeniu pokrzywą. Nie jest wypełniony płynem. A nie możesz iść na pomoc doraźną i pokazać się pediatrze?
      --
      "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
      Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
      Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
    • Bable czy wysypka? Duze to? Jednoczesnie bable i temperatura?
      Moj synek kiedys nagle dostal temp 38.5, wysypalo mu brzuszek - ale okresliłabym to jako kaszke tylko taka bardzo rozrzucona, takie punkciki zaczerwienione. Wieczorem zwymiotowal ze 2 razy, rano poszlismy do lekarza ale lekarka kazala tylko obserwowac. Te krostki stopniowo bladly, temerature mial chyba ze 2 dni, krostki troche dluzej. Lekarka mowila ze to zadna choroba zakazna bo krostki/wypryski/kaszka jak to zwał bladły przy uciśnięciu palcem. To chyba jakis wirus byl, bo nic nowego nie dostal, zreszta nigdy nie byl alergikiem. Z tego co pamietam to tez ich kolor sie nasilał i bladł, w koncu zniknely. Nie zlały sie nie przybylo ich, takie to dziwne bylo
      • Sprawdź węzły chłonne - jeśli nie są powiększone, to raczej nie będzie to ospa, bo kilku lekarzy mi mówiło, że przy chorobie zakaźnej zawsze są powiększone i to wyraźnie.
        Oczywiście one ogólnie przy in fekcjach też się mogą powiększać, ale przy zakaźnych to po prostu modelowo widać, co stwierdziłam w naturze u mego potomstwa.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.