Dodaj do ulubionych

co na bardzo suchą, szorstką skórę?

19.02.12, 09:20
córka ma prawie 1,5 roku, ma b. suchą, szorstką, prawie "gęsią skórkę" na udach, kilka plamek na łydkach, prawie całe ramiona do łokci i troche na policzkach. w pozostałych miejscach jej skóra jest idelana.
wypróbowałam już chyba wszystkich ogólnodostępnych kosmetyków nawilżających: nivea, bambino, linomag, nanobase, oilatum, mustella , clobasa,itp. - nic nie pomaga, po niektórych z nich objawy jakby się zaostrzyły.
gyd była mniejsza pomagał linomag i nanobase, teraz nic.
czym smarujecie skóre swoich dzieci z takimi problemami? może coś na recepte? (ale nie chce faszerować jej sterydami), może coś z kosmetyków naturalnych? pediatra uważa że to nie azs i żeby nawilżać, doradziła oilatum które nie pomaga.
Edytor zaawansowany
  • 19.02.12, 09:37
    Sprobuj kremu Cetaphil
    Jest rewelacyjny, polecany szczegolnie dla dzieci/doroslych z AZS. Ale oczywiscie nie tylko.
    Super nawilza i szybko skora robu sie ladna i gladka. My nim smarujemy 15 miesiecznej corce policzki bo miala czerwone i suche placki. Dermagolog nam ten krem kazala kupic. Koszt to w granicach 33-36 zl za tubke ale jest wydajny. Smarujesz cialo i twarz rano i wieczorem. www.domzdrowia.pl/94367,cetaphil-da-ultra-krem-intensywnie-nawilzajacy-85-g.html Smarowalam przez miesiac bo tak dermatolog kazala.

Uzywam tez z Ziaji mleczka do ciala i kremu do twarzy naturalnego oliwkowego. wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13595 i mleczka do ciala wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=33748

Smaruje nimi dzieciaki od kilku dni. Kupilam je z polecenia i widze ze sa super.
  • 19.02.12, 10:15
    do smarowania la roche lipikar baume AP (ma czynnik zapobiegający swędzeniu) u nas spisał się rewelacyjnie, poprawa była po pierwszym smarowaniu. ładnie się wchłania. dość dobrze działał też balsam oilan. po oilatum dostała wysypki, emolium, atoperal nie pomogły.
    do mycia polecam baze myjącą ziaja med.
    --
    OLA 16/09/2007
  • 10.04.12, 19:01
    Mój synek ma atopię i u nas po wielu próbach (kremy, maści, sterydy itp itd) doszliśmy do wniosku, że Lipikar Baume AP to rewelacja u naszego dziecka.
  • 19.02.12, 10:55
    U nas jest podobny problem ze skórą. Sucha skórka na nóżkach i rączkach. Alergolog poleciłam nam MEDIDERM krem. Stosujemy od jakiegoś czasu i jest w miare dobrze. Była tylko krem ale wyszły też niedawno emulsje pod prysznic i do kpieli. Po tym wszystkim skórka jest rewelacyjnie gładziutka. Koszt nie jest porażający i duże opakowania, u nas przy podwójnym szczęściu to jest ok.
    Emulsja do kąpili to coś podobnego do Oljatum ale dużo tańsze i moim zdaniem lepsze smile
    Ja też unikam sterydów do smarowania.

A no i trzeba "przejżeć" diete co je bo większość tych skórnych problemów to się bierze od jedzenia
  • 19.02.12, 12:15
    też polecam la roche lipikar baume AP Pediatra powiedziała ze w okresie jesien-zima -wiosna zdarzają sie takie problemy.Ja kąpie w oillan i smaruje lipikarem. Po paru dniach znika zaczerwienie i suche plamki
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/iv096iye0fj0j2fd.png
  • 17.12.16, 10:47
    no ale to doustny lek przeciwhistaminowy by pomagal na to. Wtedy od razu wiadomo ze alergia i trzeba dojsc samemu czy testami na co. Ale nie zawsze jest to zwiazane z alergia
  • 19.02.12, 12:18
    U mojej Córki, po wypróbowaniu masy specyfików, najlepszymi okazała się seria topialyse z SVR. Niestety droga. Popytaj o próbki w aptece.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/wnid15nm603j2egc.png
  • 19.02.12, 12:35
    Ja to stosuje na bardzo wysuszona powieszchnie skory i bardzo dobrze mi sluzysmile
    Tylko kup Alantan plus, bo sam Alantan ma tylko alantoniny, nie ma w sobie D-pentanolu, a Alantan plus ma go dodatkowo w swym skladzie.
    --
    forum.gazeta.pl(...)Kaszel, zapalenie ucha są niedogodnościami wieku dziecięcego, a nie chorobami. Antybiotyk przy zapaleniu ucha przyjmuje się do 10 dni(...)
    Złota myśl D...Q, forum Małe dziecko
  • 19.02.12, 12:52
    nie wiem czy w pl do dostania, ale pomaga super..
  • 19.02.12, 14:45
    Można zastosować oliwę z oliwek (pierwsze tłoczenie), mnie pomogło. Jeśli się nie sprawdzi jest do wykorzystania w kuchni. Nie piszę złośliwie, mojej małej pomagało (nawilżanie do każdej kąpieli) smarowanie ciałka oliwą z oliwek w okresie zimowym. W lecie na słońce nie do wykorzystania (nie ma filtra UV).
  • 19.02.12, 15:04
    MOja corka ma podobny problem. Nasz pediatra orzkla ze moze to byc uczulenie na mleko , cytrusy albo czekalade i orzechy. Nie wiem czy tak moze byc bo ma 2 lata i nie miala poprzednio takich problemów a nie byla nigdy na mezmlecznej diecie. Serki zjadala caly czas. Zaczeła pic od niedawna mleko krowie i , hmmm moze to wlasnie problem, nie przyuwazylam kiedy to sie zaczelo. Na razie odstawilysmy te 4 rzeczy i zobaczymy . Juz prawie 2 tyg na takiej diecie ale nie za bardzo widze poprawe
    --
    Co nas nie zabije to nas wzmocni
  • 19.02.12, 16:12
    moze miec tez wrazliwa skore i tyle... moj maly taka ma. nie ma zadnych uczulen, je wszytsko..ale w okresie zimowym ma dosc sucha skore..i tyle. trzeba kremowac. latem nie chowac przed sloncem...
  • 19.02.12, 15:25
    A-derma Exomega - Zdecydowanie polecam - bardzo wydajna, świetnie się wchłania, a skóra mojego synka z podobnymi problemami, po tym kremie-idealna
  • 19.02.12, 15:50
    Syn mial ogromny problem z przesuszona skora, szczegolnie na jednej nozce mial zrogowaciale przebarwienia. Wyprobowalismy mnostwo specyfikow, od oliwek, kremow i balsamow, przez wszelkiej masci "Oilatumy", az po leki na bazie sterydow. Bywaly momenty poprawy, ale plamy nadal nawracaly.
    Gdzies na forum wyczytalam jakis czas temu, ze ktoras mama poleca firme La Roche-Posay. Strzal w dziesiatke! My uzywamy mleczka Iso-Urea. Do dostania w aptekach, dosc drogie, ale naprawde warto! Polecam.
  • 19.02.12, 20:30
    Mamy podobny problem, ale ze skórą na policzkach tylko. Najlepszym specyfikiem okazała się "maść" przepisana przez pediatrę, taka którą robi się na zamowienie w aptece. Zawiera wit.A i coś tam jeszcze, ale naprawdę pomaga. Jest na receptę (chociaż można stosować bez ograniczeń) i kosztowała 7,80 zł.
  • 19.02.12, 20:52
    Moje obie Córki maja takie akcje zimą.
    Ot, wrażliwa skóra, zimno, sezon grzewczy i suche powietrze - tyle. Żadnych uczuleń i innych takich.
    A do smarowania polecam wazelinę. Tania a naprawdę niezła.
    --
    Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? *Albert Einstein http://forum.chusty.info/forum/image.php?type=sigpic&userid=4715&dateline=1287036478
  • 19.02.12, 21:07
    twój opis pasuje do rogowacenia przymieszkowego - czy to nie ten problem?
    Jeśli tak to teraz nawilżanie a w przyszłości kremy z mocznikiem
  • 19.02.12, 21:16
    jeśli to rogowacenie to latem powinno być idealnie. Od słońca problemy znikają, często też zimą są zaczerwienione policzki.
    Rogowacenie to zmiana genetyczna, może z czasem zaniknąć, zmniejszyć się ale nie musi. Nie da się tego leczyć można zmniejszać negatywny efekt wizualny. Co ważne nie swędzi, taka uroda jedynie.... Wygląda właśnie jak małe krostki - taka gęsia skórka na udach ramionach i policzkach.
  • 19.02.12, 21:20
    Na taką skórę pomaga odpowiednie nawodnienie i zrezygnowanie z kąpieli na rzecz szybkiego prysznica.Z moich obserwacji dzieci wynika że piją one coraz mniej a przecież przeciętny, ruchliwy 3-4 latek powinien wypijać ok. 1,5 litra płynów dziennie.Dzieci są też codziennie kąpane.Sama ciepła woda ale też płyny dodawane do kąpieli bardzo wysuszają skórę.To samo jest z większością balsamów, którymi smarujemy dzieci.Zawierają substancje często wysuszające skórę jak alkohol, glikol propylenowy, Sodium Laureth Sulfate.I koło się zamyka.

--
    W dyskusji nie zniżaj się do poziomu idioty bo cię pokona doświadczeniemsmile
  • 19.02.12, 22:06
    Z balsamami zgodze sie dlatego polecialm Alantan plus-zero alkoholu jak w co 2-gim kremie dla dziecka.
    Jednak co, do analogi picia wody i suchosci skory to, polemizowalabym.
    Ja mam taki nawyk srednio-procz innych napojow typu-herbata, jakies soki, wypijam ok 2,5 litrow wody niegazowanej dziennie i mimo to miewam okresy skrajnej suchosci skory.

--
    forum.gazeta.pl(...)Kaszel, zapalenie ucha są niedogodnościami wieku dziecięcego, a nie chorobami. Antybiotyk przy zapaleniu ucha przyjmuje się do 10 dni(...)
    Złota myśl D...Q, forum Małe dziecko
  • 21.02.12, 15:17
    ja polecam lipobase - super natłuszcza
  • 21.02.12, 20:47
    Mój syn ostatnio też miał suchą skórę na nogach i kąpałam go w emolium ale po tym było jeszcze gorzej. Teraz używamy do mycia Topialyse Sensitive i po suchej skórze prawie śladu nie ma.
  • 21.02.12, 21:35
    mój maluch co zimę ma atopową skórę-lekarka mówi, że to taka reakcja na mrozy. jedyne co działa cuda i to w mig, to niestety drogi balsak LaRoche Posay -lipikar baume AP. dodatkowo w zimie myję go w jakimś emoliencie i ten balsam i jak pupcia niemowlaka po 2 dniach się robi skóra.
  • 22.02.12, 00:16
    codzienna kapiel w emolium. a moze przyczyna jest proszek do prania albo plyn do pluk.?
    sprobuj zmienic, albo nastawiaj podwojne plukanie.
  • 22.02.12, 08:10
    Nie czytałam wcześniejszych postów, ale próbowałaś może zwykły granatowy krem nivea - to musi być coś natłuszczającego. Na mojego synka działa rewelacyjnie a skóra taka jak u twojego dziecka z opisu.
    Nam lekarka przepisywała również robioną maść cholesterolową.
  • 22.02.12, 09:39
    wypróbowałam maść alantan plus, tak jak radziłaś zjawo, od 2 dni smaruje, na udach prawie zeszło ale na ramionach niestety nie, widocznie bardziej zaostrzone ma tam zmiany.
    zaczęłam córcie kąpać z letniejszej wodzie (35-36st), odstawiłam mleko krowie na którym od niedawna gotowałam jej kaszki, zobaczymy co będzie dalej.
    pozdrawiam.
  • 10.04.12, 17:24
    Podnoszę wątek....
    Moja 3,5 letnia córka ma skórę atopową od kiedy zaczęłam rozszerzać jej dietę. Są chwile lepsze - głównie latem i gorsze - gdy grzeje kaloryfer, hulają infekcje a i przedszkolna dieta pozostawia wiele do życzenia... W momentach zaostrzenia pojawiają się jej czerwone, suche placki na całym ciele, najbardziej widoczne są te w zgięciach rączek i nóżek. Do tego dochodzi drapanie, zwłaszcza nocą, któremu towarzyszy oczywiście bezsenność,rozdrażnienie, płaczliwość... W takich chwilach nieustannie myślę jak jej pomóc. Lek przeciwalergiczny to konieczność, lecz wydaje się on nie działać. Wypróbowałam więc już tony kosmetyków - do kąpieli i smarowania. Tych tańszych i tych droższych.... Lekkich lotionów i tłustych baz. Kąpałam w parafinach i ... krochmalu.... I straciłam nadzieję... Niedawno jednak dostałam do testowania kosmetyki Eucerin Omega - mleczko i olejek do kąpieli. Bez - dosłownie - żadnych nadziei, rozpoczęłyśmy z córką testowanie, by wydać z góry oczywisty - jak mi się wówczas wydawało - werdykt - "nie działa". Jakież było moje zaskoczenie, gdy skóra małej wyraźnie się wygładziła, zrobiła się miękka i miła w dotyku. Czerwone placki zniknęły. "Dobra, dobra" - pomyślałam sceptycznie - "to pewnie chwilowe i wszystko wróci przy najbliższym katarze jak zawsze". No i wywołałam wilka (to znaczy katar) z lasu. Następnego dnia córka zaczęła kichać i pociągać noskiem, a skóra..... piękna! Wciąż uważam, że to niemożliwe, by kosmetyki aż tak dobrze zadziałały i poszukuję innych przyczyn owej nagłej poprawy. Jednak powoli zaczyna już kiełkować nadzieja, że odnalazłam cudowny eliksir na problemy mojej małej córeczki i że kosmetyki Eucerin mnie ostatecznie nie rozczarują.

• 10.04.12, 17:29
    Wyrzuć kosmetyki, weź od lekarza receptę na maść cholesterolową za bodajże 3 zł i gwarantuję ci, że zapomnisz o suchej skórze.
    Mnie i moje dzieci najbardziej wysuszają pochodne ropy naftowej, taka na przykład wazelina albo parafina, fuj.
    --
    Kobieta może poczuć się szczęśliwa, błyszczeć i emanować zadowoleniem nawet wtedy, gdy żaden mężczyzna nie umieścił niedawno swojej wtyczki A w jej gniazdku B. /by Nessie-jp/
  • 10.04.12, 18:00
    wypróbowałam chyba wszystkiego aż trafiliśmy do alergologa, który przepisał nam kremy robione w aptece - REWELACJA - po pierwszym smarowaniu widać było różnice i cena bajeczna w porównaniu z różnymi firmami.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jpcrgsco9.png
  • 10.04.12, 18:59
    Polecam Aquastop firmy Ziołolek , o taki. Genialny. Szorstkie policzki posmarowane wieczorem rano są gładziuteńkie. Smaruję syna już prawie cztery lata. Przez pierwsze dwa lata życia miał ogromne problemy ze skórą, związane z uczuleniami, krem się świetnie spisywał. Nadal go używam, dla siebie również.
    Pozdrawiam.
    Agnieszka
    --
    Jaki jest sens posiadania czegoś, czego nie można kopnąć?
    Fistaszki. Ch.M. Schultz
  • 30.11.16, 09:16
    latem, na wiosne..slonca ile sie da i bez kremowania.
    u mlodego bardzo pomaga.

Podczas zimowych ferii najczesciej wyjezdzamy gdzies, gdzie jest slonce...

Kremy srednio pomagaly.

• 30.11.16, 19:59
    Moja starsza córka miała w wieku 10 m-cy takie plamy suche na ponad połowie powierzchni ciała. Pomogl Lipikar z La Roche .

--
    Drobnostka, Mama Natki i Ali
  • 01.12.16, 22:31
    Czy pokazywałaś skóre córki lekarzowi?

Moja córeczka ma wade genetyczną skóry-pewną odmiane mutacji genetycznej, która też charakteryzuje się szorstkością, wysychaniem, przy zaniedbaniu prowadzi to do stanów zapalnych skóry.
    Przede wszystkim dyscyplina w pielęgnacji. Musisz nawilżac skórę córki minimum 3 razy dziennie. Nie natłuszczać ale nawilżać. Ustal sobie rytm np. rano po przebudzeniu przed lub po leżakowaniem i przed snem. Kup kosmetyki nawilżające do skóry atopowej, oraz płyny do kąpieli emolienty. Kąp co 2-3 dni, w ciepłej , nie gorącej wodzie.
    Możesz też zamówić maść robioną cholesterolową z witaminą A. U nas pomaga, córka dobrze reaguję.
    Sk óra jest na tyle delikatne,że my zrezygnowaliśmy z ubrań innych niż bawełniane, kolorowe. Rzeczy muszą być miekkie, najlepiej białe.
    I cały czas nawilżamy, 3 razy dziennie. Praktycznie nie widać,że córa ma problemy skórne. Owszem stres, antybiotyk, przeziebienie nasila objawy ale nauczyliśmy się z tym żyć.

Jak wpadniesz w rytm ciągłego nawilżanioa po około 5-7 dniach zauważysz róznice. Skóra stanie się miekka i delikatna.
    Oczuywiście o ile lekarz nie stwierdzi innej przyczyny.

--
    "Nie wierzę w żadną magię ani inny zabobon. Pradawni bogowie mnie chronią!"
    By Julian
  • 18.12.16, 22:28
    Do kąpieli wlać nieco oliwki Babydream, smarować emolientem bardzo dobrą emulsją Latopic-naszą polską i niedrogą. Ma dobry skład, same naturalne.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/d69cqps6vu3dzm7u.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odxowiiwbv.png
  • 30.12.16, 11:44
    U nas najlepiej i najtaniej sprawdziło się dolewanie płynnej parafiny do kąpieli, po dwóch dniach problem znikł, teraz, gdy kaloryfery grzeją, dolewamy raz-dwa razy w tygodniu i starcza. Wcześniej próbowałam różnych innych apteczno-kosmetycznych wynalazków i jedynym efektem był drenaż kieszeni smile
  • 03.01.17, 12:55
    Tylko i wyłącznie emolienty. U syna przetestowany Lipikar oraz Eloderm - oba oceniam bdb ale Eloderm wygrał wydajnością no i dłużej utrzymuje właściwe nawilżenie. Poza tym w odstawkę powinny iść wszystkie preparaty z olejami mineralnymi - Paraffinum Liquidum mówimy niesmile))
    Do kąpieli - kąpać krótko i w letniej wodzie - co jakiś czas dodaję zaparzone nieodtłuszczone siemię lniane.Poezja.Same spróbujcie wymoczyć w tym stópki - będą jak pupa niemowlaka bez alergii i atopi. No i najważniejsze - jeśli to alergia to jak Wam się uda wytropić i wyeliminować alergen to przejdzie.Jeżeli atopia - nigdy nie przejdzie ale przy właściwej pielęgnacji nie będzie niewidoczna i nieswędząca. Powodzenia!

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.