Dodaj do ulubionych

dziwne naprężanie mięśni

20.02.12, 16:41
nie wiem jak to opisać, ale mój synek (2,3l) jak sie stara cos zrobić - np. narysować, czy coś mu sie bardzo podoba i sie ekscytuje to cały sie napina, otwiera buzię, prostuje nogi, ręce i mam wrażenie, że napina wszystkie mięśnie. Zastanawiam sie co z tym zrobić ? Samo minie ? Czy może coś jest nie tak z jego koordynacja ruchową, napięciem mięśni ? Powinien go zobaczyć neurolog ?
Edytor zaawansowany
  • tabletka_bez_krzyzyka 20.02.12, 22:08
    Witaj! Idź z synkiem do neurologa. Prawdopodobnie ma obniżone napięcie mięśniowe, czego nikt wcześniej nie zauważył. Mój (2,5 roku) ma identyczne objawysmile Bez większych trudności można ten defekt skorygować. To nic strasznego, ale nie bagatelizuj. Powodzeniasmile
  • pysia_35 20.02.12, 23:18
    hej, a jak to się koryguje ?
  • tabletka_bez_krzyzyka 20.02.12, 23:27
    My dostaliśmy terapię SI. Niewiele więcej jestem Ci w stanie wyjaśnić, bo sama dopiero zaczynam. Z pewnością to sprawa dla neurologa. U nas również to napinanie łączy się z cechami autystycznymi.
  • tijgertje 20.02.12, 22:53
    Moj autystyk tak robil. z tym napinaniem buzi najdluzej mial problem, w pewnym wieku dzieci nie chcialy sie z nim bawic bo robil "straszne" miny. Jesli dziecko rozwija sie bez zastrzezen, to faktycznie poszlabym do neurologa.
    --
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • nika1920 15.02.18, 16:21
    Witam, jak można otrzymać dostęp do Pani bloga?
  • wiolka1313 20.02.12, 23:09
    Moja córka (3,5 roku) robi tak "od zawsze". To stereotypie ruchowe. Jesteśmy pod opieką neurologa. Chodzę też z córką na terapię SI. Myślę, że warto abyś zaczęła od wizyty u neurologa.
  • mala220 22.02.12, 00:00
    wystraszyłam się, bo moj 2,5 latek tez sie "spina".
    pod koniec marca ja mam wizyte u neurologa. zapytam koniecznie.
    --
    www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18dppe4ciw.png"
  • kasia080178 08.05.12, 10:58
    byłas moze u tego neurologa ? jak tak to co powiedział?
  • pysia_35 08.05.12, 16:21
    nie byłam. Byłam u pedriatry prowadzącej po skierowanie i lekarka nie widzi problemu - obejrzała małego dokładnie i przeprowadziła szczegółowy wywiad. Mam do niej zaufanie - jest dosyć ostrozna i uważna, wiec odpuścilam. Druga sprawa ze zdarza się to coraz rzadziej. Pedriatra powiadziała mi ze to czeste zjawisko i jesli zdarza sie w sytaucjach kiedy dzieko mocno sie ekscytuje a nie występuje zawsze czy cały czas ( np. podczas całego rysowania) to nie ma powodów do niepokoju. jak synek był mały ogladali go neurolodzy kilkakrotnie i nigdy nie stwierdzili zaburzeń napięcia mieśniowego , więc po ostatniej konsultacji u pedriatry doszłam do wniosku, że odpuszczam i obserwuję co dalej...
  • bbuziaczekk 08.05.12, 16:34
    Pediatra to nie neurolog i skierowanie dac powinna! Dla swietego spokoju!
    Moja 1,5 roczna corke neurolog badala 2 razy a poszlismy do niej bo mala dlugo ni nie robila. Pediatra skierowanie dal bez problemu. Neurolog stwierdzila ze jest wszystko ok i mamy jej dac swiety spokoj. Ale skierowanie na rehabilitacje dala! Okazalo sie ze mama ma w nogach i biodrach wzmozone napiecie miesniowe a od pasa w gore obnizone napiecie miesniowe! Jest teraz pod kontrola drugiego osrodka rehabilitacji.
    Ale neurolog dalej nie widzi problemu suspicious
    Wiec wtedy neurolodzy mogli problemu nie wiedziec a widac go teraz.
    Ja bym i tak uparla sie o to skierowanie i dla swietego spokoju poszla!
  • mala220 08.05.12, 17:39
    ja bylam u neurologa.
    powiedziala, ze nie widzi w tym problemu, bo wiekszosc dzieci w ten sposob wyraza swoj "bunt" np jesli cos nie chce sie im dac. im starsze dziecko, tym rzadziej zdarza sie takie napinanie miesni. musze powiedziec ze u nas zdarza sie to juz sporadycznie. im syn byl mlodszy, tym zdarzalo sie to czesciej. chyba faktycznie z tego wyrasta.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy3e5eu4sn8m9k.png
  • kasia080178 09.05.12, 10:12
    Moja córka tak napina i prostuje rączki jak się jej cos podoba lub sie z czegos cieszy ,robi tak odkąd zaczeła siadac a ma juz 2 lata ,wszyscy mówią ze to z emocji i z czasem przejdzie ,ale jej to nic nie przechodzi teraz to robi tak nawet jak stoi tylko podnosi sie wtedy na palcach ,napina i prostuje rece w dół (cos jak pingwin) i przebiera szybko paluszkami.
  • kasia080178 12.05.12, 07:49
    jestem umówiona do neurologa na srodę ,wiec napisze co mi powiedziała.
  • ark-am 12.05.12, 19:13
    ja bym poszla do neurologa
  • kasia080178 17.05.12, 15:33
    noi po wizycie u neurolog ,niestety ,czeka nas terapia integracji sensorycznej
  • pysia_35 17.05.12, 16:07
    napisz coś wiecej, co ci ten neurolog powiedział.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.