metody na ubieranie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! czy macie jakieś metody żeby zachęcić dziecko do ubierania. córka umie się sama ubierać, ale gdy jest czas ubierania się wygłupia się, bryka.ostatnio stosowaliśmy liczenie (czy ściągniesz/założysz koszulke zanim dolicze do np.5) i przez jakiś czas to było fajną zabawą. ale niestety już sie znudziło wink macie inne pomysły?
    • Można wejść jakoś na ambicję, że taka duża, a nie umie się ubrać albo że jej ulubiony bohater bajkowy sam się ubiera.
      Można przekupić słodyczami - działa oszałamiająco, dziecko ubrane w minutę, ale na dłuższą metę to porażka wychowawcza.
      No i mój sposób - nie chce się ubrać, to ubieram. Dziecko ma różne etapy. Raz się z rozkoszą ubiera samo i nie daje sobie pomóc, potem nagle przestaje się ubierać. Szkoda nerwów. Przeczekać, ubierając dziecko samemu.
    • Moja robi identycznie, czyli wygłupy. Nie szukam żadnych metod. Jak mi niespecjalnie zależy, by się ubrala, wychodzę z pokoju, zostawiając ją. Zadziwiające, jak brak widowni szybko odbiera chęc na wygłupy. Jak zalezy mi na czasie, mówię, że albo natychmiast się ubiera, albo zostaje w domu z babcią, bo ja wychodzę, a nieubrana wyjść nie może. Też działa. Jesli zoabczy, ze ja sie przebieram, ubieram, ona robi zazwyczaj to samo. Mam jedna metodę-na perfumybig_grin Córka jest maniaczką zapachów, więc biorę jakies perfumy i ostentacyjnie się perfumuję. Natychmiast pyta, czy ją także psiknę, na co ja, ze owszem, ale musi byc ubrana. Po sprawie w dwie minutybig_grin
      • A u nas świetnie się sprawdzają wyścigi.
        Młoda lat 5,5 wstaje o 5 rano więc rozumiem, że czasem się buntuje przy ubieraniu.
        Robimy więc wyścigi kto się szybciej ubierze ona czy mama smile Zawsze Emma wygrywa

Polecam ten sposób przy innych problemach, świetnie działa i nie trzeba się denerwować smile

Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.