Alergia na pyłki? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Czy któras z mam ma doswiadczenie w temacie tego typu alergii. W weekend moja 4 latka dostała ostrego katarku i mocno swedziały ją oczka. Dostałą zyrtec w kropelkach i troche pomogło ale katar nie zniknął całowicie. W nocy oddycha przez usta i jak wydmucha rano nos to wydzieliona nie jest przezroczysta tylko lekko zóltawa wiec nie wiem czy to tylko alergia czy moze jeszcze przeziebiebienie się przyplątało? Mój mąz tez ma alergie na pyłki wiec mysle ze mogla to odziedziczyć... Jestesmy zapisani do alergologa ale podpowiedzcie czy teraz wasze dzieci rowniez odczuwają dolegliwosci zwiazane z poczatkiem wiosny,jak sobie radzicie, czy mozna teraz robic testy na co dziecko moze byc uczulone? Mamy jeszcze psa czy pod tym katem tez mozna zrobic testy?
    • Testy na skórze można robić od ok 4 roku życia ale krwi już wcześniej. O zależności pory roku nie słyszałam więc raczej śmiało można. Jeśli macie psa to jak najbardziej powinnaś o tym powiedzieć smile. Alergia niestety lubi się pojawiać nagle..
    • moja córka ma alergie na pyłki ale karat alergiczny jest zawsze przeźroczysty śluzowaty i po podaniu leków szybciutko przechodzi
      Testy na własną rękę robiłam pakiet z krwi plus kakao a teraz od alergologa miała testy te nakłuwane ale pakiet pokarmowy i nic nie wyszło --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8u69sj9xxfy9.png
    • Po pierwsze polecam forum o alergiach: forum.gazeta.pl/forum/f,578,Alergie.html
      PO drugie nie jest prawdą co napisała bluutka o testach skórnych niby po 4 rż. - skąd masz takie informacje??????
      Testy skórne jak i z krwi można wykonywać od małego, mój Syn miał pierwsze testy w wieku 10 miesięcy. Wiarygodność tych testów jest dyskusyjna, ja mam na jej temat też swoją opinię, ale to już nie dyskusja na forum tylko do lekarza z takim pytaniem,

Po trzecie fakt, katar alergiczny jest przezroczysty i leje się z nosa zazwyczaj, więc nie byłabym pewna czy zółtawa zalegająca wydzielina to alergia czy może jednak coś innego.

Ja zmagam się z alergią na pyłki (teraz pyli brzoza, masakra po prostu!) u siebie od 33 lat a u syna od 3 lat więc coś o tym wiem. Do oczu kup w aptece krople z kromoglikanem np. Cromogen, Comohexal, nie wiem jakie teraz są w sprzedaży, farmaceuta podpowie.

Testy z porą roku nie mają związku ale mają związek z ekspozycją na alergen i testów na alergeny wziewne nie wykonuje się w okresie pylenia, a więc testy na pyłki drzew (któe pylą głównie w okresie luty-maj) wykonuje się po zakończeniu sezonu pylenia. Jeśli za jednym zamachem chcesz zrobić trawy (pylące w okesie letnim) z testami musisz wstrzymać się do jesieni.

Nie chodzimy na spacery w miejsca ostro zadrzewiony, okulary na oczy obowiązkowo i płkanie oczu solą fizjologiczną bo my mamy głównie na oczy objawy.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
      • bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz! smile Byłam wczoraj z mała u alergologa i podobno testy najlepiej robić sierpień/wrzesień jak ustanie pylanie. Mamy brać zyrtec i coś do noska (flyxo...coś tam) i kropelki do oczu.
        A czy ma ktoś z was uczulenie na psa? Alergolog powiedziała ze takiej alergii ni moze wykluczyć ale z psem moze być tez taki problem ze pies z dworu przynosi te pyłki na sierści stąd kichanie i swędzienie oczek takze w domu, po za tym okna tez są czesto otwarte wiec to wszystko wpada i tyle. A czy pylenie ma zwązek z pogodą - dziś u nas jest pochmurno i wieje wiatr dlatego zastanawiem się czy to lepiej czy raczej gorzej właśnie ze względu na wiatr...?
        • Do nosa pewnie flixonase - sama stosuję od dawna wink
          Z psem nie pomoge bo nie mam psa, nie wiem.
          Z pogodą, cóż, każdy alergik jest inny! Ale panuje ogólna teoria, że jak chłodno to mniej pyłków w powietrzu a najlepsza pogoda dla alergików jest kiedy pada i zaraz po deszczu bo ciężki deszcz zbiera z powietrza lekkie pyłki i jest oczyszczone powietrze więc na dwór najlepiej od razu po deszczu wychodzić wink Jedno sama po sobie i synu przyznaję - im cieplej i bardziej sucho tym więcej pyłków, gorsze objawy sad
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.