Dodaj do ulubionych

ile jedza Wasze 2 latki

07.06.12, 11:43
Zastanawiam sie czy nie pakuje w synka (wlasnie skonczyl 2 latka) zbyt duzo jedzeniaa raczej czy nie probuje...
jedyne "dania" z którymi nie ma problemu to kaszka rano i wieczorem jedzona z butli, owoce + rzeczy ktore bardzo lubi czyli jablka w ciescie, pierozki leniwe etc...
Z obiadem zawsze jest dramat sad musi byc bajka, jakies zabawiacze a i tak karmie go po lyzeczce czasami godzine podgrzewajac obiadek 100 razy sad
kaszka - jak sie obudzi z butli
sniadanie okoo 9.00 zazwyczaj owoce, omlet, jajecznica (roznie)
Obiad je okolo 12.30-13.00 zupe krem dosc gesta nawet bardzo gesta - duzo warzyw , troszke miesa...zjada zazwyczaj dosc duza miske
Okolo 15-15.30 II danie - tutaj juz zjada mniej
Ptem podwieczorek kolo 17.30-18 roznie czasem owoce, jogurt z truskawkami, pierozki leniwe, racuszki etc...
i po kapieli kaszka

Nie daje slodyczy...zreszta nie przepada za nimi...
Jak zachecic synka do chetniejszego jedzenia obiadkó? moze za duzo w niego pakuje? Dajecie II daniowe obiadki?
Obserwuj wątek
      • lofmitender Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 11:52
        z butki...niestety bo lyzeczka karmilabym godzine z ta cholerna bajka sad a kaszka? ze co za stary na kaszke? smile ? wiem wiem ze powinnam odstawic... co do zapychaczy...kiedy nie dawalam ciezszych podwieczorkó zawsze budzil sie w nocy kolo 1-2 i domagal strasznym wrzaskiem jedzenia sad zadne napoje, woda soczki etc nie pomagaly...miala byc butla i koniec...
        • illegal.alien Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 12:03
          Nie wiem, czy za stary - moje dziecko (poltora roku dokladnie) nie je kaszek i nigdy nie jadlo jako regularnego posilku - teraz jest juz duza, potrafi pokazac co chce i ostatnio znalazla jakis kleik ryzowy w szafce i sobie zazyczyla, zeby jej to zrobic i zmiksowac z nektarynka - i rzeczywiscie zjadla (dla mnie to bylo paskudne, ale co poradze wink). Ja po prostu pytam moje dziecko, na co ma ochote i karmie ja, jak da znac, ze jest glodna.
          Wieczorem je raczej owoce albo warzywa, nie takie maczne potrawy - ale nie jestem ekspertem, po prostu mysle, ze zupa i pierogi leniwe to sporo - moze zmiast drugiego dania dawaj cos lekkiego? Bo w sumie wychodza z tego 3 dosc tresciwe i zapychajace dania.
          • lofmitender Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 12:08
            moglabym dawac jedynie zupe z miesem... bo tam jest juz wszystko...bialko, warzywka, oliwa...ale to drugie to raczej takie zucie smile miesa big_grin
            moze faktycznie dzis dam jedno danie i zobaczymy co bedzie...moj synek jak jest glodny podchodzi do szafki i prosi o ...chleb smile kanapek nie lubi, czasem kawaleczek zoltego sera czy wedliny zje ale to raczej nie jako danie tylko takie minimalne porcje.
            Co do kaszek...mleko pije tylko z kaszka, wiec na razie chyba zostane przy takim posilku.
            Z takim pytaniem jak u Ciebie...to musze chyba synka przeglodzic i moze wtedy powie co by chcial smile a raczej pokaze
    • mikams75 Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 12:44
      wg mnie duzo tego jedzenia
      ile tego mleka z kasza wypija? to jest bardzo sycace.
      Omlet, jajecznica -to tez bardzo syci.
      U nas nigdy nie ma obiadow dwudaniowych. Ani podgrzewania.
      Jesli koniecznie chcesz dac dwa dana a problem jest przy drugim, to oznacza, ze jest za wczesnie, on nie jest jeszcze glodny. Daj mu wiec to drugie danie pozniej. I po co mieso w zupie jak dajesz mu jeszcze na drugie? Podwieczorek tez mocno tresciwy i jeszcze kaszka na kolacje...
      Twoje dziecko ma bardzo czesto bardzo tresciwe posilki.
      A jaka ma wage? Na ktorym centylu?
      • lofmitender Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 13:10
        synek nie jest grubaskiem smile wazy okolo 12 kg
        miesko daje do zupy bo w II daniu czasami niewiele go zje...
        kaszka srednio je 150-180ml ale na 180ml dodaje 2 lyzki kaszki zbozowej wiec nie jest to max ciezkie danie
        • mikams75 Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 13:24
          to troche kolo zamkniete -dajesz do zupy, bo pozniej nie chce jesc. A pozniej nie chce jesc, bo jadl juz wczesniej. Zdecyduj sie na jedno danie, na to ktore mu lepiej smakuje. Wybadaj, czy drugie mu nie smakuje czy nie jest glodny. Mozesz mu dac najpierw drugie a pozniej zupe zeby sprawdzic.
          Kazde dziecko ma inne zapotrzebowanie, ale ilosci ktore wpisalas nie dalaby rady zjesc moja czterolatka.
          Mleko z kasza syci. Serio, nawet i dorosly nie bylby predko po czyms takim glodny.
    • joshima Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 13:36
      lofmitender napisał:

> Jak zachecic synka do chetniejszego jedzenia obiadkó?
      A może daj mu normalny obiad a nie miksowane papki dla niemowląt. I może przestań go rozpraszać bajkami i zabawianiem. Robisz z jedzenia cyrk a potem się dziwisz, że dziecko normalnie jeść nie umie.

Moja córka w wieku 2 lat jadła wszystkie posiłki sama. A miksowaną zupę jadła tylko wtedy gdy na obiad dla całej rodziny była zupa krem. Tylko, że ona nigdy nie jadła przed TV za to zawsze jadła wtedy gdy jedli inni, bo takie są u nas zasady, że do posiłku się zasiada wspólnie i każdy je tyle na ile ma ochotę.

--
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
    • joshima Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 13:38
      lofmitender napisał:

> Nie daje slodyczy...zreszta nie przepada za nimi...
      Jak to nie dajesz? A ta kasza z butli to taka zupełnie niesłodka? A jogurty to naturalne?

--
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
    • malinowa_krowa Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 14:21
      syn, 2 lata skończy pod koniec wakacji, 93 cm i 14 kg

śniadanie: kanapka/jajko/jogurt naturalny
      II śniadanie: niepełna szklanka mleka modyfikowanego/krowiego
      obiad jednodaniowy: treściwa zupa lub drugie danie (w zależności co jest danego dnia)
      podwieczorek: owoc
      kolacja: manna/płatki ryżowe/płatki owsiane/lane kluski na mleku krowim

wszystkie posiłki je sam.
      do picia - woda. jedynie z rana przed śniadaniem jeśli wcześniej się obudzi dostaje pół szkl. soku przecierowego (zazwyczaj z marchwi) rozcieńczonego z ciepłą wodą.

słodycze: herbatnik/mamba/chrupki/sporadycznie lizak czy lody

DZIEWCZYNY - NIE SAMYM ŻARCIEM CZŁOWIEK ŻYJE.
      wink
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09kdupi9hkg.png
      • mysz1978 Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 16:02
        u nas przed telewizorem to tylko kolacja (po kąpieli).
        Skonczyl 2 lata w marcu. Je moim zdaniem sporo.

W dzien powszedni jest tak
        ok 7:30 - 8:00 sniadanie - najchetniej kaszka. Potem jeszcze troche je platkow z mlekiem jak widzi ze je starszy brat.
        ok 10:30 jogurt i jakies biskzopty czy kawalek ciasta. Zamiast jogurtu czasem owoc.
        ok 12:30 obiad - jednodaniowy
        drzemka
        ok 16:00 owoc/ cos slodkiego
        ok 19:00 - kolacja (kanapki zwykle, czasem parowka, jajecznica)

W weekendy jest troche inaczej bo zmienia sie kolejnosc posilkow - obiad jest pozniej (po spaniu) no i podwieczorek i kolacja sie przesuwaja troche.
    • mia_siochi Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 17:02
      Litości, kobieto, przecież dziecko je BARDZO dużo, a Ty dopychać je jeszcze chcesz?

ps. mleka nie musi pić, wystarczy że je jogurt.
      ps2. moje dziecko też je kaszkę, jaglaną+dziecięce musli, nie widzę w tym nic złego, to takie danie "na szybko" przed wyjsciem do złobka. Ale nie z butelki, no litości...
      --
      Optymista wierzy, że świat stoi przed nim otworem.
      Pesymista wie, gdzie jest ten otwór...
    • evrin Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 18:00
      Moja dwulatka wazy 12,4kg i mierzy 91 cm.

je co nastepuje:
      - sniadanie 1 mala kromka albo cale jajko i pol kromki . kromki sa z maslem i szynka, bo corka lubi miecho. czasem jej daje bialego sera.
      -II sniadanie owoce w duzej ilosci - jablka, banany, obecnie truskawki.
      - zupa duza micha. zadne przerciery, normalna zupa z plywajacymi jarzynami i mieskiem
      -2 danie, je to co my. mieso, surowka, ziemniaki, czesto kasza, czasem makaron
      - owoce cd, jogurt naturalny, suszone sliwki, chrupki typu vasa, kukurydziane i blonnikowe"robaczki"
      - kolacja jak sniadanie plus czesto kisiel lub budyn (kisiel robie sama z prawdziwymi sokami, nie z torebki)

corka pije tylko wode, nie je zadnych slodyczy, ew ciasta domowej roboty. Je wg mnie bardzo duzo ale spala to wszystko i jest szczuplym dzieckiem z apetytem.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28pwfes4mh.png
    • wanielka Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 20:49
      mój syn je bardzo dużo, ale ja go nie karmię i nie podaję jedzenia z butli od dawna (min. od pół roku). je sam łyżką/widelcem + pije z kubka

podaję przykładowy jadłospis na 1 dzień:
      I śniadanie - ok. 300 ml kaszy mannej na gęsto z rodzynkami i jabłkiem + herbata owocowa
      II śniadanie - 2 kanapki z masłem, szynką, pomidorem + ogór kiszony
      obiad - ok. 250 ml zupy jarzynowej z ziemniakami, pół woreczka kaszy jęczmiennej + sos warzywno mięsny + 200 ml kompotu z truskawek
      podwieczorek - miseczka truskawek + morela
      kolacja - pół grahamki z masłem i białym serem + 250 ml mleka z kubka

młody ma 98 cm wzrostu i 14 kg
      --
      Szczypior - 2,2
      Pączek - 0,10
      • green-koala111 Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 20:59
        A co się czepnęłyście tej butli. Ma ochote- niech pije. Moja skończyla 2 lata niedawno i tez pije z butli. Mało tego ssie jeszcze smoka wink. Ale chodzi bez pampersa. Kazde dziecko dorasta do innych czynnosci i zmiany potrzeb w innym wieku. Moim zdaniem nie masz co sie martwic. Dziecko je dosc duzo . awet jak nie zje 2 dac, to jedno w twoim przypadku wystarcza. Moja nie je np teraz wogole zup. Jadla przez prawie 2 lata, wiec moze jej zbrzydły wink . I prosze CIe Joshima , nie wynajduj i nie wymyslaj , ze truskawki w jogurcie to słodycze.
        --
        Co nas nie zabije to nas wzmocni
    • magata.d Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 22:42
      Dwa dania na obiad to moim zdaniem za dużo. Tym bardziej, że zjada duzo tej zupy. Ja dwóch dań nie zjem, więc dziecku też nie daję. Mięso w zupie, mięso na drugie...., chyba trochę przesadzasz. A w ogóle to twoje dziecko je dużo jak na dwulatka. Kaszki sa bardzo kaloryczne. Mój 2,5-latek nie zjada połowy tego co twój. Jak zje parę łyżek zupy, to się cieszę że zjadł obiad, bo często nic nie zje z obiadu. Ale nic mu nie dolega, więc się nie martwię. A mięso dostaje 2-3 razy w tygodniu (i tak zjada go niewiele, albo wcale), więc dla mnie mięso na dwa dania to szok.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0an8orth16.png
    • maderta Re: ile jedza Wasze 2 latki 07.06.12, 23:45
      Tak, nasza córa też je obiad z 2 dań. Różnica u nas jest taka, że drugie danie je między 16 a 17. Wtedy zjada pięknie. Jak dam wcześniej, to skubnie conieco i odmawia. Nie je podwieczorku, po obiadku dostaje sok wyciśnięty z owoców. Zupę zjada koło 12, zjada b. dużo bo lubi zupy.
      Myślę, że ona poprostu nie jest jeszcze na ttyle głodna o tej 15stej y zjeść całe 2 danie, dlatego nie spinam się, by jadła 5 posiłków.
      --
      http://lbym.lilypie.com/uxOyp1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/UJQRp1.png
      • magata.d Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 09:05
        5 posiłków, w tym dwa całe dania obiadu (piszesz, że dużo zupy i całe 2 danie o 17) to nawet dorosły by miał problem, a co dopiero dwulatek. Jeżeli twoje dziecko zjada dwa dania, plus śniadanie i kolacje to jest na prawdę dużo, nie wiem po co myslisz jeszcze o 5 posiłku.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0an8orth16.png
        • maderta Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 20:22
          No właśnie nie myślę smile, córa je dużo, problem tylko w tym, że mało urozmaicone ma posiłki, bo niechetnie próbuje nowych dań. Na szczęście z próbowaniem owoców nie ma prolemu.
          --
          http://lbym.lilypie.com/uxOyp1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/UJQRp1.png
    • creolla Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 08:22
      witaj! Może Twój Syn nie potrzebuje faktycznie aż tak dużo jedzenia. Daruj sobie drugie danie, zamiast tego jakaś mała paróweczka, kromka z szynką, tym bardziej, że tak jak piszesz wszystko co potrzebne ma w gęstej zupie.
      Mój syn zaczął jeść drugie danie, jak miał 3,5 roku- w przedszkolu, bo wcześniej "dziubał" tylko, a w przedszkolu mniejsze porcje zupy, to i więcej drugiego zjadł.
      Pozwól mu jeść co lubi, co chce i ile chce. Wiem, że dużo się o tym już pisało, ale dziecku w tym wieku trudno jest wcisnąć jedzonko. Można zachęcać do próbowania, czyt, do jedzenia, ale na siłę nic.
    • a.n.i.a.78 Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 09:47
      mój mały raczej drobny. 12 kg 93 cm
      je 4/czasem 5 posiłków, do jedzenia nie zmuszam i nie latam za nim, żeby zjadł..
      śniadanie: 2 kiełbaski z fileta z indyka, albo jajecznica ze szczypiorkiem, albo 2 kromki bułki z masłem, albo serkiem,, z szynką albo żóltym serem, mały jogurt tak po godzinie, albo mała bułka maślana
      potem 12-13 je zupę, to lubi i nie grymasi, sporo, bo zjada 3/4 miseczki,
      ok. 15.30-16 zjada drugie danie, jak mu pasi, jak nie, to nie zjadasmile lubi makarony z sosami różnymi, ryż, pierogi, mięso średnio
      jak zje 2 danie to nie daje mu podwieczorku, jak nie zje to jabłko, winogrona ew. truskawki, czasem jakis serek homogenizowany,
      na kolację to samo co na śniadanie, czasem tosta ze zwykłego chleba z masłem szynka i serem zółtym
      ogólnie jest wybredny, nie chce próbować nowości
      a ze słodyczy, to raz na kilka dni gałkę lodów
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3dqk37ewbf3mt.png
    • anusia_magda Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 10:57
      Moja ma 19 m-cy i je podobnie.. z tym że rano i wieczorem jest butla z samym mlekiem.. Na II sniadanie jajo na miękko albo kleik ryżowy bez mleka ale z owocami..potem ma dwa dania zupa przed spaniem II danie po spanku.. podweczorek to parówki, albo tez jakaś kaszka ( jesli nie było rano kleiku)..U nas problem jest taki że mała nie chce jeść za bardzo chlebka..więc mam mały wybór.. do tego czasem wcisne jogurcik, albo owoce..
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22nvcqgup40hae6.png

"codziennie mnie zachwyca Twoje maleńkie życie"
      • kajtki2 Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 21:57
        Według mnie je dość sporo. Może zamiast gęstej treściwej zupy podaj zupę bardziej delikatną. Po kaszy, omlecie, gęstej zupie może juz nie ma chęci na kolejne cięzkie danie?

u nas jest tak
        rano - mleko
        II śniadanie - co sama chce /kanapka z dzemem lub wedlina, jajecznica, jogurt, parówka/
        ok południa - zupa , czasem 3/4 miseczki, czasem 4 łyżki i koniec
        ok 16 - II danie
        ok 19 kolacja - podobnie jak na II sniadanie, czasem naleśniki
        do popicia mleko

niestety zbuntowała sie i kompletnie nie chce jesc teraz sama. ustaliłysmy ze jak juz nie chce jesc to zdejmuje sliniak i nie ma wpychania. zazwyczaj jak zje duzo zupy, to później mniej drugiego i odwrotnie. odkąd wyluzowałam z wciskaniem jedzenia karmienie jest zdecydowanie przyjemniejsze.
    • lofmitender Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 21:29
      dzieki za odp... wiecie co...chetnie bym go nie zabawiala tv etc przy jedzeniu ale niestety nawet kiedy jest "przeglodzony" nie zje bez bajki sad wyrzuci widelec/lyzeczke i po obiadku sad
      co do miesa w zupie i II daniu to daje najpierw drugie a potem w zal ile zjadl miesa to dokladam do zupy lub nie...
      Moze faktycznie za duzo tego zarcia...
      • asia.xyz Re: ile jedza Wasze 2 latki 08.06.12, 22:31
        Z butli to bym zrezygnowala na twoim miejscu ze wzgledu na uciazliwosc wizyt u ortodaty w pozniejszym wieku (wiem z doswiadczenia). Ja niestety przy pierwszym dziecku dalam sie przekonac mamie ze dziecko mi bez butli kaszy rano i wieczorem zemze z glodu. A pozniej tak jak opisujesz ze 6 posilkow dziennie z zabawianiem. Z wiekiem mala coraz gorzej grymasila przy jedzeniu i byla coraz chudsza. W wieku 8-10 lat kupowalam jej szorty na 5 lat. Potrafila caly dzien nie jesc prawie nic (np. lekkie sniadanie okolo 8 a obiad okolo 18 pomiedzy tylko owoce) i to byla norma a wtym wieku trudno juz zmusic do jedzenia albo zabawic.
        Z drugim dzieckiem postepowalam zupelnie inaczej i jakkolwiek nie jest lakomczuchem i jest szczupla to je upozmaicone posilki. Od kiedy potrafila zakomunikowac ze jest glodna nie dawalam jesc jesli nie wolola z wyjatkiem sniadania i obiadu ktore jadlysmy razem z rodzina. Przez jakis czas (miala okolo 2 latka) jadla tylko 2 posilki dziennie + kubek mleka i owoce. Bylam u dietetyczki bo mi sie to wydawalo troche malo ale ona zupelnie mnie uspokoila i powiedziala ze jesli dziecko rosnie na wysokosc oraz rozwija sie i nie jest apatyczne to wszystko jest w porzadku. Mala ma prawie 5 lat i jest okazem zdrowia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka