Dodaj do ulubionych

Szczepienie a wyjazd

14.06.12, 13:10
Na 19 czerwca mamy ustalone szczepienie na odrę,różyczkę i świnkę a 30 wyjeżdżamy na 2 tyg nad morze.Po przeczytaniu wątku o szczepieniach mam dylemat czy nie przełożyć bo boję się,że jakby miał jakieś reakcje na szczepienie mogą się trafić na wakacjach. Czy to nie będzie za późno bo mały 11 lipca skończy 14 m-cy?

--
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/4029
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/4204
Edytor zaawansowany
  • monikaa13 14.06.12, 13:18
    Ja tam bym zaszczepiła i jechała i zmniejszyłabym też sygnaturę, bo według regulaminu może mieć wielkośc odpowiadającą 4 linijkom tekstu pisanego. Radze to zrobić, by ew. Twoje posty później nie zostały usunięte.
    --
    Tiry na tory - podpisz
  • ika1979 14.06.12, 13:30
    Dzięki i tak je miałam usunąć smile
  • tomanksa 14.06.12, 13:43
    A ja bym zaszczepiła po przyjeździe . Biorąc pod uwagę, że skutki uboczne tej szczepionki mogą wystąpić dopiero po około 10 dniach po szczepieniu, tak więc mogłoby to się zbiec z terminem wyjazdu. Oczywiście wcale u was nie muszą wystąpić żadne skutki uboczne, ale piszę z własnego doświadczenia. Synek przeszedł odrę poronną dokładnie 9 dni po szczepionce. Nic wielkiego się nie stało, bo cała choroba trwała 2 dni, ale była gorączka i wysypka i strachu się trochę też najedliśmy, tak więc ja bym przełożyła to szczepienie.
  • malgosiek2 14.06.12, 23:32
    Ja bym odwlekła szczepienie i zaszczepiła po powrocie.
    Bez przesady nic się nie stanie jeśli będzie miesiąc czy nawet 2 później dziecko zaszczepione.
    Nie ma tragedii.
    --
    Moja mała oaza
    Ulubione miejsce i pozycja kota
  • prigi 15.06.12, 07:40
    mój syn był szczepiony w wieku 14m-cy. i wszystko ok

--
    "Prawo broni tych, którzy nie są w stanie obronić się sami. Dlatego prawo zakazuje mieć więcej niż jedną żonę" Przekrój 13.07.1969
  • mw144 15.06.12, 07:57
    Przełożyć. Ja starsze dziecko celowo szczepiłam jak miało 3 lata. Nie było żadnych skutków ubocznych. Młodsze w wieku 12 m-cy wylądowało po szczepionce w szpitalu, tak więc w przypadku tej szczepionki im później tym lepiej.
  • mruwa9 15.06.12, 08:02
    a wczesniej dziecko mialo jakiekolwiek reakcje poszczepienne?
    Bo jesli nie, szczepilabym.
    Kilka tygodni temu moje dziecko mialo byc zaszczepione w szkole (DTP), rano, a wieczorem nastepnego dnia planowany byl wyjazd za granice. Po kilku dniach sie zorientowalam, ze dziecko anwet rumienia nei mialo i upewnialam sie, czy aby na pewno zostalo zaszczepione- tak, zostalo. Nic nie zauwazylam, ale moje dzieci nigdy nie reagowaly jakos zauwazalnie na szczepienia. Wszystkie przechodzily zupelnie spokojnie i bezproblemowo.
    A jesli chodzi o odwlekanie szczepien, to prof. Ewa Bernatowska mowila kiedys na wykladzie, ze majac do wyboru zmiane terminu szczepienia kolejna dawka, to lepiej zaszczepic pozniej, niz wczesniej w stosunku do wyliczonego terminu. Tak wiec odroczenie szczepienia o 2 tygodnie krzywdy dziecku nie zrobi, jesli mialabys byc spokojniejsza, to przeloz wizyte na po powrocie.
  • mama.gabrielki 15.06.12, 08:35
    Mamy identyczną sytuację i ja szczepienie przełożyłam. Wolę nie ryzykować, bo bardzo czekamy na ten wyjazd. Mała ma 13 m. Zaszczepimy po powrocie i zobaczymy jak zareaguje.
  • 09.10.2001m 15.06.12, 09:52
    moja córka po szczepionkach nigdy nie maiała odczynów... ale po tej właśnie w okolicach 10 doby po podaniu preperatu (my akurat podaliśmy priorix) była temperatura (3 dni) i jedna wędrująca krosta...
    ja bym szczepiła po powrocie
  • aphoper1 15.06.12, 10:55
    My w podobnej sytuacji także przełożyliśmy na po wakacjach. Nasza lekarka mówiła zresztą, że terminy szczepień wg kalendarza to terminy "minimalne", tzn. nie można wcześniej, a parę tygodni spóźnienia nie jest problemem.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/wnid15nm603j2egc.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka