Dodaj do ulubionych

jak dlugo boli gardlo?

06.08.12, 15:26
wiem, pytanie troche glupie, ale naprawde zaczynam swirowac i zastanawiam sie jak dlugo to moze potrwac. Dziecko zagoraczkowalo bardzo wysoko w piatek po poludniu, do 39C. Cala noc to zbijanie temperatury bliskiej 40C, ktora nie chciala spadac. W sobote pojechalam do szpitala. Dziecko ma zapalenie gardla, ropa na gardle. Ma 3 lata, nigdy nie mial nic z gardlem. Dostal antybiotyk na 10dni. Od soboty bol gardla, nie chce jesc nic, ciezko z piciem. Widac, ze go boli. Dzis juz trzeci dzien, tylko na malej ilosci plynow. Zjadl odrobine zupy rzadkiej, ale zabawiany. Daje ibuprofen od bolu, ale srednio pomaga. U nas jest problem z niedowaga, dlatego tak sie martwie. Ile to moze potrwac?
Edytor zaawansowany
  • semi-dolce 06.08.12, 15:53
    Popsikaj tantum verde, pomaga. A trwać może kilka dni, czasem 2 a czasem 10.
    --
    hugowaferajna.pl/
  • cerveja 06.08.12, 17:08
    dzieki, zakupie. nie wiem czy da mi psiknac choc raz...sprobuje.
  • rulsanka 06.08.12, 20:45
    Temperatura spadła? Samopoczucie się poprawiło?
    Generalnie przy anginie bakteryjnej antybiotyk działa szybko i efekt powinien być widoczny po kilku- kilkunastu godzinach. Być może lek jest nietrafiony.
  • klubgogo 06.08.12, 21:05
    Antybiotyk powinien zadziałac w ciągu 1-2 dni, zwykle po pierwszych 2 dawkach jest poprawa, o ile to infekcja bakteryjna. Zwróc uwagę, ze jest upał i dziecko chore, dodatkowo nie chce jeśc w taką pogodę. Po co ten ibuprofen przy antybiotyku? Dałaś lek osłonowy? Pilnuj nawodnienie i dużą ilośc płynów, gardło psikaj hascosept, skład ten co tantuum verde, a znacznie tańszy.
  • julka1967a 06.08.12, 21:23
    Mój syn miał zapalenie gardła w zeszłym roku, też w ogóle nic nie jadł i prawie nic nie pił. Poiłam go łyżeczką. Dostał antybiotyk, pediatra kazała mu dawać syrop przeciwbólowy (nie miał już wtedy gorączki). Nie pamiętam ile czasu nie jadł ale chyba tak po tygodniu zaczął normalnie jeść.
  • cerveja 06.08.12, 22:02
    Dzieki. Goraczka spadla i przestala rosnac po pierwszej dawce antybiotyku. Daje ibuprofen zeby go tak nie bolalo. Ma tez dzialanie przeciwzapalne chyba. Mieszkam za granica a tu przy antybiotyku nikt nic oslonowo nie przepisuje. Ja mam w domu probiotyk, mysle ze mu podam. Jedynie jest w fatalnym humorze. Histeria za histeria. Trudno wytrzymac.
  • rulsanka 06.08.12, 22:38
    Przeciwbólowo lepiej podać paracetamol a jeszcze lepiej leki działające miejscowo.
    Probiotyk podawaj koniecznie, szczególnie już po zakończeniu antybiotykoterapii (tak z tydzień)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.