Schodzace paznokcie i siniaki na nogach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! Moja corka od jakiegos juz czasu ma duzo siniakow na lydkach, codziennie pojawiaja sie nowe. Muslalam,ze jest to spowodowanie szalenstwami w przedszkolu, ale od zeszlego tygodnia schodza jej paznokcie u palcow nog i rak. Pod spodem pojawiaja sie nowe miekkie paznokcie,a te "stare"" sa bardzo popekane i miekkie-elastyczne. Co to moze byc???? Jestem umowiona do lekarza na czwartek, ale moze ktos jest w stanie mi podpowiedziec co moze byc przyczyna. Corka jest wybredna,ale pije mleko, je owoce i warzywa. Ma ok.15 kg i 3,8 roku.
    • Niestety bardzo źle to widzę sad
      Jak najszybciej do lekarza sad
      Może chodzić o nowotwór.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8ribdod7h2cy.png
    • Łatwe robienie się siniaków jest objawem niedoboru wit A lub C z tego co pamiętam. Stan paznokci u człowieka jest również odzwierciedleniem stanu zdrowia jego organizmu. Wg mnie Twojej córce brakuje witamin i stąd te problemy...
      --
      Olek - 20.06.2010
      • Odnośnie schodzących paznokci, może córka przechodziła jakąś infekcje wirusową. Mojemu synowi w okolicy 2 lat schodziły paznokcie u rąk i u nóg równo trzy tygodnie po infekcji ( gorączka, wysypka, opryszka) Pediatra powiedziała, że tak się czasami dzieje do tego jeszcze łuszczyła mu się skóra z opuszków palców. Może być to również objaw przejściu szkarlatyny, pediatra podejrzewała, że syn przeszedł bezobjawowo szkarlatynę, ale po wykonaniu ASO z krwi okazało się że na szczęście nie.
        • A wiec tak- u lekarza bylam wczoraj ,bo dzieki gazecie przez 3 noce spac nie moglam. Lekarka na badanie krwi sie nie zgodzila- stwierdzila,ze nie widzi wskazan. Siniaki to efekt szalenstw, a ze z paznokciemi tak to czasem bywa- taka dostalam odpowiedz. Wcale mnie tym nie uspokoila, bo paznokcie wygladaja strasznie, cale popekane u nasady i do tego przez te pekniecie dostaje sie tam piasek,wiec na dodatek sa szaro-czarne. Mieszkam w Danii,ale za 2 tygodnie lece do Polski wiec juz sie nie moge doczekac ,zeby jej krew zbadac. Mam nadzieje i wierze w to mocno,ze to nic powaznego. Dziekuje za wszystkie rady i ostrzezenia.
          • popros o innego lekarza, uderz do zwierzchnika lekarki. W takich sytuacjach warto zalatwic sprawe po polsku, czyli nie dac sie splawic. Byc namolna, isc do szpitala na dyzur, cokolwiek, do skutku.
            Nie czekaj dwoch tygodni. Takie objawy naprawde moga wskazywac na bardzo brzydkie diagnozy sad
            • Podpisuje sie pod mruwa. Nie czekaj. jesli faktycznie cos jest na rzeczy, bedziesz leczyc dziecko na miejscu, a nie w Polsce i chocby z tego wzgledu dobrze miec zrobione badania rowniez na miejscu (te z polski nie zawsze sa dla lekarzy wiarygodne). Na pewno masz mozliwosc konsultacji z innym lekarzem w ramach drugiej opinii. jesli jest tak jak u nas, ze masz swojego lekarza i do innego isc nie mzoesz, to dzwon do ubezpieczalni i popros o konsultacje u innego lekarza. Od lekarza nie wychodz bez skierowania. W razie odmowy, zadaj jej z uzasadnieniem na pismie z pieczatka i podpisem lekarza. Zaloze sie, ze zaden nie zaryzykuje i nie odmowi.
              --
              autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
          • boze co za dno.....
            --
            http://dl10.glitter-graphics.net/pub/79/79730l4d8pj2fyu.gif
            • sluchaj a powiedz mi jakiego typu sa to siniaki? jaka jest lokalizacja, czy tylko nogi?
              U mnie siniaki robily sie same, kladlam sie spac, rano wstaje- na rece siniak na 10 cm. Lekarze tez zlewali sprawe, az dostałam krowotoku i tamowali mi to na pogotowiu dobre 2 godziny. Takze nie daj sie splawic, walcz.
              --
              http://dl10.glitter-graphics.net/pub/79/79730l4d8pj2fyu.gif
              • Siniaki sa tylko na lydkach z przodu. Rzeczywiscie wygladaja jak skutek uboczny podworkowych zabaw- jes ich ok 15-20 szt. Nie sa ogromne-jak opuszek palca wskazujacego. Co do paznokci-najgorzej wygladaja paluchy w nogach. Jeden paznokiec odstawal i corka go oderwala do polowy-tak wiec teraz ma pol nowego paznokcia i od polowy palca do konca- jeszcze ten stary. Prywatnie badania krwi nie mozna tu zrobic ( z tego co ja wiem), ale dzis pojde tam jeszcze raz i pogadam.
        • Kasiu co powiedział lekarz i jak wyniki krwi?
          --
          niuniatg

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.